Прескочи до съдържание

Последният филм, който гледах е...


Препоръчани мнения

Последните два филма, които гледах онзи ден бяха Crazy, stupid love и Blue Valentine и двата по случайност с Раян Гослинг. Първият беше ОК, забавен, вторият беше много тежък и тъжен и близък до действителността.

Връзка към мнение

Нещо интересно за любителите на качественото кино-преживяване: 

 

http://btvnews.bg/video/videos/news/vazstanovjavat-klasicheskoto-kino-u-nas.html

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

The Great Passage

 

Ако ви интересува как джапите правят речник - това е филмът.  На мен ми беше много интересен :).

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Изгледах Mientras duermes (2011) и честно казано ме обхвана адска параноя.

Признавам си, че това е първият филм, който гледам на този тип Jaume Balagueró и наистина успя да ме ужаси. С две думи - препоръчвам го. ;-)

Връзка към мнение

Аз съм абсолютен киноман, но от доста време рядко ме впечатлява някой филм. Та в тази връзка снощи гледах без никакви очаквания това:  http://www.youtube.com/watch?v=_COCCpWhR3Q .

Е, трябва да ви кажа, че след "Анна Каренина" и "Великият Гетски" това е най-красиво направения филм  напоследък! Французите винаги са имали едно особено виждане как трябва да бъдат направени нещата в киното.

Редактирано от Mihaela
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Много е красив "Красавица и звяра", дам :) аз пък гледах "Dracula Untold" и съм леко разочарована :) поледните 40 минути са екстра, но даже Люк Евънс и Доминик Купър не можаха да спасят филма ...

Връзка към мнение

След като изгледах и 3-те сезона на "Кухня", изгледах и игралния  "Кухня в Париже". Надявам се да има и 4-ти сезон. :)

 

В момента върви 4-ти сезон. В замундата ги има качени първите 6-7 епизода. :)

Редактирано от vllaaddo
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

 Мен ме интересува последният български филм.. ( не случайно съм се върнал в България..)

 

http://youtu.be/q84ouylUu-s

 

Даваха го по телевизията и се минах да го изгледам. "Комедия" за старчета, сниман от старчета от старата школа. Съвсем като по соца - да си направим "бохемската" халтурка през лятото на моренцето. Така и така никой няма да и обърне внимание. Как може в Америка да намерят дете, което в следващите 12 години ще играе убедително пред камера, а в България хлапето три реплики не може да каже, без да ги издекламира като на тържество в детската градина. Освен че и не прилича на майка си.  Да ме извиняват хората за черния хумор, нищо лично, но най-весело ми се видя, че няколко души от творческия екип от старост не са доживели премиерата и им бяха изписали имената в рамка в надписите. Лека им пръст.

Редактирано от домосед
  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Та като изгледах тоя филм, си рекох, че надежда за българското кино няма и хванах самолета за Южна Африка да проверя там дали има  :huh:

 

И за първи път пробвах дневен полет от Европа до Йоханебург. Само KLM летят през деня по това направление. Мъка. Не ти (ми) се спи, а и ме напъхаха на средна седалка между дългуч шотландец и бабче португалка. Добре поне, че бяха щедри с коняка!

 

Изгледах три филма. 

 

  • Мистър Фродо - Пианист!

Държи в напрежение, но е абсолютна небивалица. Жалко, че в самолетите освен коняк не дават и пуканки.

 

http://youtu.be/nEoM7bM7KVw

 

  • Шпицбрудка - Хулиган!

Надали много от вас помнят полския мюзикъл от 70-те за галантния касоразбивач Острата Брада. Е, героят на Джуд Ло е обратното на галантен - тесногръд затлъстял расист пандизчия, който очаква да му съчувстваме, че е си е държал езика зад зъбите, пък после румънката му е гепила лирите. Нема начин!

 

http://youtu.be/vHOWTGto4AM

 

Тук нямам забележки.  Филм-ноар среща филм-сепия  :) . Много прилично направено криминале по Патриша Хайсмит за американци в Гърция през 60-те. 

 

http://youtu.be/TrRHmhIDfjg

 

А, като кацнах в Южна Африка, що да видя? Форест Уитакър станал зулус, а Орлано Блум - африканер. При това нито един от двамата не дразни с акцента си, а на Кейптаун тази визия му отива много добре. Само дето се опитват да ме баламосат, че плажът Блоуберхстранд на Тейбъл бей е плажът Мюйзенберхстранд на Фолс бей. Не минава  :)

 

http://youtu.be/OWPoIO4msvY

 

 

 

  • Харесвам 7
Връзка към мнение
  • 2 седмици по-късно ...

Кирпичные особняки

 

А, да видим дали ще се сетите оригиналното заглавие на английски  :blink: .

А още по-оригиналното на френски ?

Жокер: паркур

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Fish Story

 

MV5BMTY0NzA5NTAzN15BMl5BanBnXkFtZTgwMzg0

 

Не е последният - гледах го още преди 2-3 години, ама често се сещам за него - шантав филм, както само японски филм може да е шантав.  Много ми хареса! :) :) :)

Връзка към мнение

Irina Palm

 

Гаджето на Мик Джагър (добре де - бивша е - отпреди стотина години) и Мики Манойлович в общ филм. Това само по себе си би трябвало да е достатъчна причина да се гледа филмът, но не - на всичкото отгоре и историята е страхотна. И много забавна на моменти :)

 

MV5BMTk5Njk5NDMwN15BMl5BanBnXkFtZTcwNjk2

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Не гледам типични американски блокбастъри, но последното ми ходене на кино беше за  избиване на напрежението и гледах нещо леко и неангажиращо - "Костенурките нинджа", игралния, с Меган Фокс. Това, което ми допадна, беше че ме върна в детството. Припомних си как, като малка, обичах да гледам анимацията и беше като една малка машина на времето за мен, а и предполагам и за други от моето поколение.

Връзка към мнение

Свети Винсент

Абсолютно стандартна холивудска история, в която съдбата среща самотна майка и сина й с пропаднал особняк.

Ако и сюжетът да не е особено оригинален, актьорският състав и най-вече невероятният Бил Мъри, оправдават всяка минута от отделеното ми свободно време. Финалните надписи на филма текат по време на последната сцена, в която Бил Мъри пуши цигара и слуша музика пред къщата си - нещо обикновено съвсем, ама съвсем не будещо интерес, но той успя да задържи в залата цялата публика дори при вече пуснати лампи.

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

И аз изгледах снощи по HBO френския "Красавицата и звяра" - много красив наистина! 

 

Иначе препоръчвам Mientras duermes (2011) дори не само на любителите на хоръра. (По-скоро да кажем е подходящ за любителите на темата за радикалното зло.) 

Връзка към мнение

Primos 2011 /Братовчеди/. Много човешки и приятен испански филм, разказан с много чувство за хумор. Горещо го препоръчвам /особено за хора отегчени от холивудския стереотип/

Връзка към мнение

Irina Palm

 

Гаджето на Мик Джагър (добре де - бивша е - отпреди стотина години) и Мики Манойлович в общ филм. Това само по себе си би трябвало да е достатъчна причина да се гледа филмът, но не - на всичкото отгоре и историята е страхотна. И много забавна на моменти :)

 

MV5BMTk5Njk5NDMwN15BMl5BanBnXkFtZTcwNjk2

 

Благодаря за препоръката!  Наистина много добър филм - бях го пропуснала!  :) 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Днес гледах Gone Girl - първите 2 часа беше много интересно, но последният половин час и краят ме разочароваха. Като цяло си струваше определено! А Розамунд Пайк според мен страхотно си изигра ролята, щом успях да намразя героинята й. :)

Редактирано от Травеолани
Връзка към мнение

Завръщането на Дороти -2 част от Магьосника от Оз. Много приятно детско филмче.А преди това Живи машини с Антонио Бандерас -единственото, което ми хареса е, че е сниман в БГ. Иначе, много мрачен, на ръба на скучното, нищо ново като идея и реализиране. Или пък аз съм тъпа и не го разбрах. Едно от двете е.

Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.