Прескочи до съдържание

Последният филм, който гледах е...


Препоръчани мнения

Така се печелят номинации за оскар...с тия пет минути накрая :) Ама иначе е доста дългичък, това би ме демотивирало да го гледам пак...

Връзка към мнение

Inside Llewyn Davis: http://www.imdb.com/title/tt2042568/?ref_=rvi_tt

 

Един от любимите ми филми тая година. А защо...не мога да ви обясня. Обикновено дали някой филм ми е харесал или не го усещам след края му и тоя ми хареса - МНОГО. Но ако нещо не ми хареса много лесно мога да посоча защо - било то клишета, фалшив диалог и т.н., то за филмите които ми харесват ми е по-трудно. И с този е така, просто разказва седмица от живота на един човек, когато привидно нищо кой знае какво не се случва. Само привидно...без спойлери.

 

А може причината да е от това, че съм страшен фен на Братя Коен и поглъщам с тийнейджърски ентусиазъм всичко, което излезне от тях. (Имам два пропуска, ще се наваксат скоро), Няма просто такива хамелеони, да направят филм като Големият Лебовски, Проходът на Милър, Няма място за старите кучета и сега Inside Llewyin Davis. Единственото общо нещо е черния и доста нетипичен хумор, който е като запазена марка, но не допада на всеки. 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Снощи гледах втората част на "Хобит". Както и първата, гледах и тази в опция HRF (48fps) 3D. Това е стандарт, създаден от Питър Джаксън, специално за трилогията "Хобит". Отново се убедих, че 3D-то, независимо от тази подобрена технология, не е за мен. Вече нямам търпение след няколко месеца да излезе режисьорската версия, за да видя "Пущинакът на Смог", както подобава. Като цяло бях с по-големи очаквания и май като се замисля първата част беше по-добра. Истината е, че малко или много Джаксън се изчерпва откъм визуализация, а в крайна сметка това е неизбежно при неговия перфекционизъм към детайла и вече наложена графика и дизайн на толкиновия свят...

Връзка към мнение
  • 3 седмици по-късно ...

Тайният живот на Уолтър Мити   -   леко филмче и доста завладяващо (или зарибяващо)  :). Определено ми хареса гледната точка на сценариста  (или който е главния отговорник за историята и начинът на представянето и).

Връзка към мнение

В СВЕТА НА ДИНОЗАВРИТЕ 3D  - страшно забавно и увлекателно филмче с много шеги в английски стил (на BBC FIlms е все пак <_<  ) между главните герои малък пахиринозавър и приятеля му алексорнис

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
  • 1 месец по-късно ...

"Анна Каренина" http://www.imdb.com/title/tt1781769/?ref_=ttmd_md_nm Меко казано съм впечатлена! Иначе препоръчвам с две ръце "Inception"( или иначе преведен на български "Генезис"). http://www.imdb.com/title/tt1375666/?ref_=nv_sr_1  Страхотна идея, страхотна игра... абе всичко му е 6. И определено трябва да се гледа повече от веднъж, защото всеки път откриваш по нещо, което си пропуснал  предишния път.

Редактирано от Mihaela
Връзка към мнение
Die Tür - много смислен и добре-реализиран немски филм. Готин пример за това как с малко средства може да се направи сериозен и качествен филм, ами и интересен отгоре на това... За феновете на Мадс Микелсен е просто задължителен.
  • Харесвам 1
Връзка към мнение
SightseersМислех си, че нямам лимит за наслаждаване на британски черни комедии за сериини убийци - летовници с каравани, но тази се движи на ръба. Но пък е по темата на форума - пътешествия. Заповядайте в Йоркшир! Все мили хора (и кученца) ви чакат за среща  

 

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Джак Райън: Теория на хаоса.

Не лош филм, бих ви го препоръчала :)

Аз пък съм супер разочарован от този филм, вчера го гледах и още не мога да си простя, че избрах него пред Вълкът от Уолстрийт :mad: Елементарен филм, с банален сюжет, диалози и всичко останало. Накрая естествено God bless America :( Освен това главният герой ми беше доста неприятен, дори и Кийра Найтли не изглеждаше на ниво, ама то в тоя филм кое ли беше на ниво :P

Бих препоръчал два филма, които случайно гледах през последната седмица:

- Stand up guys с Ал Пачино и Кристофър Уокън

- Mr. Nobody

И двата филма са малко старички, май отпреди 2000 г., но няма да съжалявате.

Връзка към мнение

Синопсис: Джордж Клуни се надпреварва с времето да открие отмъкнатата за подарък на Хитлер Микеланджелова Мадона Брюжска, за да я върне в Брюж. Съперник му е Захари Бахаров (който изрича и двете си реплики на руски с отчетлив български акцент), който се опитва да я отмъкне повторно - тоя път за подарък на Сталин. Бил Мъри няма кой знае колко повече реплики (с американски акцент), но както обикновено, само с влизането си в кадър прави филма. Кейт Бланшет се държи презрително към говорещите френски с квебешки акцент и е готова да им плюе в шампанското, ако и се явят на вечеря без вратовръзка, а Мат Деймън ... се заклещва върху противопехотна мина като в класически босненски военен филм.

 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

"Светлите дни предстоят"

 

Интимна в зрелостта си Фани Ардан и френският океан, който понякога може да е до колене - само че трябва да живееш в любовта. Как да я превърнем в състояние, показва този филм. Оставя ни усмихнати.

post-1123-0-48740000-1392495217_thumb.jpg

Връзка към мнение

Синопсис: Джордж Клуни се надпреварва с времето да открие отмъкнатата за подарък на Хитлер Микеланджелова Мадона Брюжска, за да я върне в Брюж. Съперник му е Захари Бахаров (който изрича и двете си реплики на руски с отчетлив български акцент), който се опитва да я отмъкне повторно - тоя път за подарък на Сталин. Бил Мъри няма кой знае колко повече реплики (с американски акцент), но както обикновено, само с влизането си в кадър прави филма. Кейт Бланшет се държи презрително към говорещите френски с квебешки акцент и е готова да им плюе в шампанското, ако и се явят на вечеря без вратовръзка, а Мат Деймън ... се заклещва върху противопехотна мина като в класически босненски военен филм.

 

 

А оценката ти каква е? Че ми е в списъка тоя филм...

Връзка към мнение

А оценката ти каква е? Че ми е в списъка тоя филм...

 

Приятен ми беше за гледане (Бил Мъри играе!) и за попълване на дупки в общата кулутра, но няма да ми влезе във вечната класация за любими филми. Повече е познвателен, отколкото развлекателен. И сантименталните, и екшън моментите седят не съвсем на място.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

"испанският вариант на братя Коен".

 

Американският вариант на братя Коен също имат нов филм: "Истинския Люин Дейвис". За бохемската фолк (ревайвъл!) сцена в Гринич Вилидж в началото на 60-те през погледа на неин герой, пионер на каучсърфинга. Защото цигулар (китарист) къща не храни и всяка вечер спи на кушетката или на пода на приятели, благодетели или раздразнени забременели любовници. Котка обаче храни! Сюжетът, ако изобщо може да се нарече сюжет, се върти в кръг без начало и без край като в Деня на мармота, само че вместо мармот има оранжева котка, която сменя пола си в различните епизоди. Explain the Cat !

 

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Миналата година го изпуснах. Този път Алмодовар не успя да ме шокира. Мястото на действието подхожда на магеланци...

Връзка към мнение

Малко ретро, но нашенско, безумно: "Чия  е тази песен" на Адела Пеева, вчера го гледах за пореден път.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Миналата година го изпуснах. Този път Алмодовар не успя да ме шокира. Мястото на действието подхожда на магеланци...

А този филм на Алмодовар успя ли да те шокира?

 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

И като си говорим за шокиране - един от най-спорните и шокиращи авторски филми напоследък - Антихрист на Ларс фон Триер:

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Миналата година го изпуснах. Този път Алмодовар не успя да ме шокира. Мястото на действието подхожда на магеланци...

 

Тоя филм, като се минах да го гледам, спонтанната ми реакцията беше: Педро, Педро, никога не е късно да станеш за резил!

Редактирано от домосед
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Хайде от мене - едно африканерско любовно роуд муви:

 

http://youtu.be/Go356xqvrmU

 

Не, че ми е любимят жанр, нито любият стил игра и режисура, още по-малко - любимият език, но този екземпляр е поносим заради пейзажите, симпатичната двойка и още по-симпатичната кола (Ford Anglia, модел 1968)

 

 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.