Прескочи до съдържание

Последният филм, който гледах е...


Препоръчани мнения

А тук компанията на Уолт Дисни се самохвали с ... Уолт Дисни.

И с един от най-значимите си филми - мюзикъла "Мери Попинз", който навършва 50.

Браво на Том Ханкс и Ема Томпсън.

 

http://youtu.be/a5kYmrjongg

 

Юбилейното филмче е сантиментално, но с мярка, и хепиендно, като по наръчника за семейни филми на Уолт Дисни. 

И удря струната на носталгията. Имам спомен, че като малък Мери Попинз ме плашеше, защото беше прекалено строга, а филма не харесвах, точно с аргументите на мисис П.Л.Траверс - че не трябва да е мюзикъл и не трябва да има анимация. А и мразех коминочистачи. Срещу червения цвят нямах възражения.

На 20+ години си го гледах пак и ... ми влезе с летяш старт в "любими класики"

 

http://youtu.be/nOfH7uEojKk

 

А на 40+ ме отвя западният вятър на поклонение в Марибъръ, Куинсланд, родното място на мисис П.Л.Траверс:

 

https://plus.google.com/photos/106665744477636165634/albums/5568083411073917633/5568084846495850898?pid=5568084846495850898&oid=106665744477636165634

 

На поклонение в родното място на Уолт Дисни в Мисури не е ясно дали ще ме отвее някога някой друг вятър

 

 

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Подготовката за пътуването ми се изразява в … гледането на испаноезични филми. Този не е нов, но ви го препоръчвам (особено на феновете на аржентинското кино):

http://www.imdb.com/title/tt0291988/

Връзка към мнение

Игрите на глада: Възпламеняване

 

Определено на доста по-високо ниво от първата част. Единствената ми забележка е свързана с дизайна. За съжаление по-добрата драматургия не е подплатена с подобрен дизайн, а подобни филми изискват повече в тази насока...

Връзка към мнение

Гледах Гравитация вчера.. абсолютно не ми е ясно къде са отишли тия 7 Оскара.. Не че Лео или Американска схема ги заслужаваха повече, но все пак можеха да си ги поделят..

За мен лично нищо особено като филм, малко попрехвален ми се струва, но Основателя като фен на космическите съоръжения може да се изкефи и изкаже доста по-компетентно.

Връзка към мнение

На мен Гравитация ми е топ филма за 2013 пък, така друг филм не ме е държал на ръба на седалката и не ми е ускорявал пулса. Много мразя 3D, защото трябва да слагам очила върху очилата, но Гравитация беше наслада за окото и си заслужаваше. Драмата с детето на героинята ми беше леко в повече, но като цяло съм много доволна. Супер роля на Сандра Бълок.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Да де, то основно е Сандра Бълок, която по принцип харесвам.. ролята и е ок. Щеше да е супер герой, ако излизайки от езерото тръгва със свежа стъпка напред.

За 3D-то съм съгласна и аз съм точно като теб, знаеме се :), но моя фаворит е Final destination 5. Емоцията му ме държа мнооого дълго време и грам немога да я сравня с тази...

Връзка към мнение

Non-Stop (2014)

 

http://www.imdb.com/title/tt2024469/

 

Ами - в типичния стил на Liam Neeson напоследък. btw, добре се вписа в такива роли, дори и на тези години. Филмът не е лош, държи в напрежение, самолет, ала-бала... точно за... магеланци :biggrin:

 

А относно Гравитация - и за мен не беше кой знае какво. Да, не го гледах на кино точно заради скапаното 3D, просто не обичам. Нямам проблеми с главоболие и т.н., но не съм му фен. А филмът за мен не беше кой знае какво. Ако един филм само държи на ефектите - ясно що за филм е. Т'ва като при игрите за РС... отдавна няма gameplay, а само графика/ефекти. И при филмите същото се получава. Този Аватар дори вече го забравих за какво се разказваше, а помня далеч по-нискобюджетни филми, които съм гледал преди 15 години. Като пример (че веднага ми изникна в главата) - The Game ... доста повече смисъл от гореспоменатия....

Връзка към мнение

Абе за Гравитация или го гледаш на 3D Imax или въобще не го гледаш. В днешно време представянето е част от цялото кино изживяване. И да гледаш Гравитация не на кино е като да прочетеш текста на сценария в интернет или някой да ти разкаже за какво се разправя - има да се чудиш после защо не ти е харесал. 

 

Някой беше питал до колко е научно издържан. Издържан е донякъде, но си има гаври. Някъде бяха написани всичките, например шанса да се хванеш за китайската станция беше някакъв нищожен, шанса да я видиш едната от другата, шанса въобще подобен инцидент да се случи и т.н. Ама на Холивуд теорията на вероятностите никога не му е силна страна, но пък това прави много филми хубави, динамични и интересни, иначе живота си е скучна работа, ако го представяме винаги реалистично :) Пък ако искате ме наречете пуканкаджия, но Гравитация ми хареса много повече от Филомена, вторият е точно донякъде обикновена човешка история. 

 

Та, не разбрах защо хората са толкова недоволни от оскарите на Гравитация, след като бяха предимно в техническите категории, а определено това е филма, който най-много ги заслужава. 

 

Иначе от номинираните са Оскар не съм гледал 3 - спечелилия, Небраска и Dallas Buyers Club. От останалите 6 бих дал oскара на Her (Тя). 

Връзка към мнение

Последният филм, който гледах е "Жена за приятел" или в оригинал  "Una donna per amica".

 

http://www.imdb.com/title/tt3560704/?ref_=fn_al_tt_1

 

Критиката го разби, но аз се смях до сълзи. Скоро не бях гледала толкова лека и забавна комедия.

Връзка към мнение

Grand Budapest Hotel - http://www.imdb.com/title/tt2278388/?ref_=nv_sr_1

 

Много свежа...абе комедийка ли да кажа... С две думи - филм на Уес Андерсън, гледал съм му три, но определено си носят някакъв негов почерк, който е трудно да се дефинира. Изключително ми допада хумора във филмите му, а и има една кофа култови актьори. В момента се върти на София Филм Фест, за фенове на Андерсън силно препоръчвам.

  • Харесвам 3
Връзка към мнение
  • 2 седмици по-късно ...

Да, и аз щях много да похваля "Гранд Хотел Будапеща". Отдавна не се бях забавлявала така. 

Симпатичен беше и "Жиголо на средна възраст" с У.Алън. Типичния хумор, холивудски звезди, шарено и с хубава музика. Излизаш от киносалона с усмивка.

 

Харесала съм си и "Великата красота" пак от София Филм Фест. Някой изгледа ли го вече да каже?

 

Mililia, би ли подшушнала къде го намери Una donna per amica? На обичайното място не го открих, а италиански филми постоянно си търся.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Mililia, би ли подшушнала къде го намери Una donna per amica? На обичайното място не го открих, а италиански филми постоянно си търся.

Ами аз го гледах на кино в Милано. Филмът е пуснат по кината в Италия на 27.02.2014 г. и все още е много нов. Вероятно след месец вече ще може да се изнамери в нета.

Връзка към мнение
August: Osage County (2013) - IMDb

Леко сбърканяшки, ама как да изпусне човек толкова много големи актьори на едно място: Мерил Стрийп, Джулия Робъртс, Крис Купър, Юън Макгрегър, Бенедикт Къмбърбач ...

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Аз пък уикенда гледах: Нимфоманка  I и II част / http://www.imdb.com/title/tt1937390/ /

На мен ми хареса. Психо основа.. от филмите, след които оставаш замислен следващите няколко дни..

Връзка към мнение

Страхотна класика на Марко Ферери от 1973 г. - "Голямото плюскане". Мишел Пиколи, Филип Ноаре, Уго Тоняци и Марчело Мастрояни (последният играе пилот на авиолиния). И на четиримата героите им са с техните първи имена. Изключително циничен, но много як филм.

 

http://www.youtube.com/watch?v=Vxtrzg70Uzo

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Снощи гледах Non-Stop, много ми хареса филма! Имаше си напрежение, мистерия, екшън...точно мой тип. А това, че действито се развива в самолет е супер плюс. :)

Сега гледам Divergent, да видим какво са сътворили....аз винаги съм много скептична към филми по книги и ако съдя по Хари Потър и Игрите на глада, например... с право съм си скептична. :)

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
  • 2 седмици по-късно ...

        "Ной"  Предизвикателство е да направиш филм по библейска тематика в днешно време!

 Епичен ,драматичен,вълшебен донякъде,но Библията е пълна със своево рода вълшебства,все пак.Човечен,много човечен филм, с прекрасна актьорска игра.Само каменните  чудовища ми дойдоха малко в повече,но вероятно не попадам в таргетната група.

Връзка към мнение

       Само каменните  чудовища ми дойдоха малко в повече,но вероятно не попадам в таргетната група.

 

Да, и аз това си помислих. Малко бяха откраднали ентите от "Властелина" :)

 

А любителите на Исландия със сигурност са познали последните няколко минути от филма!

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Преди 2 дни се навършиха 20 години от началото на геноцида в Руанда. 

Няма да пиша излишно, просто бих препоръчал няколко филма, които няма да ви оставят безпристрастни, но освен това са и много добри от кинематографична гледна точка:

Веднъж през април / Sometimes in April (2005)

Една неделя в Кигали /Sunday in Kigali/ Un dimanche a Kigali (2006)

Застреляй кучетата / Shooting dogs или Beyond the gates (2005)

Здрависай се с дявола / Shake hand with the devil (2007)

Хотел Руанда / Hotel Rwanda (2004)

 

Всеки от тях показва случилото се през различни гледни точки, така че ако харесвате Африка, драматични истории с много сълзи или потресаващи човешки факти, препоръчвам всички.

  • Харесвам 4
Връзка към мнение

Още помня филма  Хотел Руанда / Hotel Rwanda (2004). Представите ми за Руанда бяха формирани на базата на този филм и едва преди година две разбрах, че е станала супер приятна страна, а мисля че 2013 г. попадна и в топ 10 на най-желаните дестинации.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Страхотна класика на Марко Ферери от 1973 г. - "Голямото плюскане". Мишел Пиколи, Филип Ноаре, Уго Тоняци и Марчело Мастрояни (последният играе пилот на авиолиния). И на четиримата героите им са с техните първи имена. Изключително циничен, но много як филм.

Просто велик филм! През година-две се гледа отново и отново.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Просто велик филм! През година-две се гледа отново и отново.

 

Този е за ценители на филмовото изкуство, които същевременно си падат и циници. :) :)

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Последният филм от който съм впечатлена е "Вълкът от Уолстрийт". Страхотна игра на Лео, жалко,че пак не му дадоха оскара.

От "София филм фест" успях да гледам  само "Чуждестранния доктор" и "Не ме напускай" - това е друго кино, и двата филма си струваха.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.