Прескочи до съдържание

Исландия - 10 дни в началото на март


ven62

Препоръчани мнения

Здравейте,

Ще посетим Исландия в началото на март (5-15 март) - аз и жена ми.

Самолетните билети са купени.

Решили сме да обиколим Исландия по Road 1 с Motorhome. (това някои от вас вече го знаят от епизодичните ми включвания в някои от другите исландски теми.)

Няма да е по-евтино - напротив. Но така ще сме относително независими от точно планирани нощувки, както и по-лесно ще може да се преминава към осъществяване на планове "Б" в случай на затворени пътища или каквито и да е промени, произтичащи от моментното състояние на времето.

 

Ето и първия драфт на плана:

 

----------------------------------------------------------------------------------------------

Ден 1 – Полет от Будашеща и спане в Рейкявик или Кеславик

Ден 2

  1. Синята лагуна

Взимане на моторхума около 15:00

Ден 3

  1. Златния кръг
  • Öxarárfoss
  • Thingvellir National Park
  • Strokkur Geysir
  • Gullfoss Falls
  • Kerið Crater Lake
  1. Urridafoss
  2. Seljalandsfoss Waterfall и Gljúfrafoss

Ден 4

Ден 5

  1. Skogafoss Waterfall
  2. Solheimasandur Plane Wreck
  3. Dyrhólaey
  4. Reynisfjara Black Sand Beach
  5. Vik – църквата, …
  6. Fjadrárgljúfur canyon
  7. Systrafoss, Kirkjugólf, Kirkjubæjarklaustur
  8. Foss a Sidu, Dverghamrar
  9. Svartifoss waterfall, Skaftafellsjokull и Svinafellsjokull
  10. Ingólfshöfði Nature Reserve ???
  11. Hofskirkja
  12. Fjallsárlón Glacial Lagoon
  13. Skaftafell ???
  14. Crystal ice caves under Vatnajökull glacier-Ice Cave Day Tour

Възможности трипове през: https://www.adventures.is/iceland/day-tours/ или http://localguide.is/ice-cave-tours

  1. Jökulsárlón - Glacier Lagoon | Boat Tours and Cafe, Jökulsárlón beach

Ден 6

Ден 7

Ден 8

  1. Stokksnes Beach and Vestrahorn
  2. Starmýri Rock  (64.471464, -14.498037)
  3. Източните фиорди ???
  4. Dettifoss и Selfoss (Западния или Източния път/подстъп?)
  5. Námafjall
  6. Hverir geothermal area
  7. crater lake of Víti
  8. Leirhnjúkur
  9. Hverfell
  10. Grjotagja
  11. Dimmuborgir
  12. Skútustaðir, Höfði and Kálfaströnd
  13. Myvatn Geothermal Area, The Myvatn Nature baths - Jarbodin
  14. Góðafoss Waterfall

Ден 9

Ден 10

  1. Akureyri
  2. Siglufjörður???
  3. Hvitserkur
  4. Stykkishólmur???
  5. Kirkjufellsfoss
  6. Ytri Tunga    N64° 48' 11.375" W23° 5' 9.075"
  7. Deildartunguhver
  8. Reykholt
  9. Hraunfossar

Ден 11

  1. Рейкявик

Връщане на камиона около 16:00 и полет за Будапеща

---------------------------------------------------------------------------------

 

Както се вижда т.е. на мен така ми се струва, програмата е изключително натоварена. Вероятно ще отпаднат някои неща още по време на планирането, други при самата реализация. Нарочно съм включил доста забележителности, поради няколко причини:

- Надявам се с ваша помощ да отсея по-значимите (must see)

- Да има достатъчно неща за обикаляне и гледане в случай, че времето не позволи пълна обиколка.

 

Моля ви за всякакъв род коментари и предложения.

Готов съм да "прекроя" целия план.

Единствените ми опорни точки (засега) са:

- Motorhome;

- Южна Ислания до Jökulsárlón

- Myvatn и района около него (дано природата ми позволи да се добера дотам)

 

На мен ми прави впечатление, че имам доста "бели петна" в плана, в смисъл има сравнително големи райони от Исландия през които само ще премина.

И тук се надявам да помогнете - дали си струва нещо (например в Източна Исландия) което съм пропуснал. То със сигурност има такива места, въпроса е, че ако реша (решим) да ги включа, то ще е за сметка на други и ... така.

 

Хайде, pls, вие сте.

Наистина разчитам много на вашите мнения, тъй като ще са от "първа ръка".

 

Предварително - огромни благодарности за всяко мнение.

Редактирано от ven62
  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Ден 1 - спането да е в Кефлавик. Няма причина да отиваш чак до Рейкявик, после на другия ден да се връщаш обратно до Лагуната и да взимаш моторхоума. 

 

Ще добавя и по другите точки, но не ти разбирам списъка малко, в един ден нямаш нищо, в друг са изписани неща за 3 дни, не мога да се ориентирам нещо :) Или просто имаш предвид, че в тези 3 дни ще са тези 10 неща?

 

За източните фиорди аз лично не съм спирал, по проучване там се спира или за няколко дни за hiking или не е задължително да се спира. Макар, че се сещам за пътя между Seydisfjordur и Egilsstadir, бил супер стръмен и със завои на фльонга из фиорда. Те това ще е забавно с моторхоума! Майтапа настрана, Seydisfjordur звучи като интересно градче и бих го посетил, но поне при мен за 10 дни обиколка отпадна. 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Още нещо, което се сетих току що - провери дали ще можеш да караш моторхоума по черни пътища. Едно на ръка дали ще имаш право, друго на ръка дали въобще е възможно :) Някои от местата са отбивки по черен път, който макар и дълъг 1-2км може да се окаже предизвикателство. 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Ден 1 - спането да е в Кефлавик. Няма причина да отиваш чак до Рейкявик, после на другия ден да се връщаш обратно до Лагунага и да взимаш Моторхоума. 

 

Да, и аз така си мислех, но оставих възможността за спане в Рейкявик, единствено от гледна точка на транспорта (от/до летището или от/до мястото на моторхоумите.

 

 

 

 

Ще добавя и по другите точки, но не ти разбирам списъка малко, в един ден нямаш нищо, в друг са изписани неща за 3 дни, не мога да се ориентирам нещо :) Или просто имаш предвид, че в тези 3 дни ще са тези 10 неща?

 

 

Да, точно това има предвид - за тези три дни си "джиткам" по тези десетина места без да се съобразявам (поне на този етап) кyде ще ме завари нощта.  Номерацията ми беше от 1 до 43, ама при постването нещата се преформатираха според дните от 1 до X и после пак от 1 до Y. :)

Всъщност дните съм ги сложил само за да се ориентирам, колко реалистично е планирането. Не да се окажа, че на 10-тия ден съм някъде в нищото около Myvatn. :)

 

 

 

За източните фиорди аз лично не съм спирал, по проучване там се спира или за няколко дни за hiking или не е задължително да се спира. Макар, че се сещам за пътя между Seydisfjordur и Egilsstadir, бил супер стръмен и със завои на фльонга из фиорда. Те това ще е забавно с моторхоума! Майтапа настрана, Seydisfjordur звучи като интересно градче и бих го посетил, но поне при мен за 10 дни обиколка отпадна. 

 

Да, пътя наистина е малко тегав. Коментирано е в една от темите. Изрично ме предупреждаваше Raybeez, бай Добри също изказа мнение. Аз тоя път съм го минавал вече ... В maps.google.com  :)

Да, добре че ми напомни за hiking. Не сме по тази част. Даваме си сметка, че в Исландия не може без пешеходни преходи, но в никакъв случай няма да са ни самоцел. 5-10 км. максимум на ден. и то за да се види нещо, което не трябва да се пропусне. Например:  Reynisfjara Black Sand Beach

 

p.s. A Sorry, обърках се. Аз говоря за пътя Breiðdalsvík -  Egilsstadir. Този между Seydisfjordur и Egilsstadir те първа ще го проучвам.

Редактирано от ven62
Връзка към коментар

Дай малко информация за този motorhome. Има ше ли някаква разлика с взимането под наем на нормална кола?

Почти всичко което знам е тук:

http://magelanci.com/topic/5101-особености-на-колите-под-наем-в-исландия/   - последното мнение на 1-ва страница.

 

За сега съм се насочил към тези: https://www.mcrent.eu/

 

Ако нещо конкретно те интересува - питай. Дано да мога да отговоря.

Редактирано от ven62
  • Харесвам 1
Връзка към коментар

С уговорката, че нямам време за повече в момента....

 

Вкарай в Златния кръг Bruarfoss! 

 

Ето Отбивката за него.

Намира се между Thingvellir и гейзерите.

Около има нещо като "вилна" зона, където си живеят хора. Зимата не знам дали ще има, не е ясно колко ще е почистено от сняг и до къде ще можеш да стигнеш с кемпера. Всичко зависи от времето и степента на почистване.

Веднъж стъпил на отбивката държиш винаги левите разклонения, като ориентир ще ти е, че успоредно до този път през почти цялото време върви друг вляво/западно от него, който явно е частен или частен имот. Целта ти е да стигнеш Bruarfoss Waterfall Access Bridge.

 

По-натам ще се включвам с каквото мога  и за останалата част от плана...

 

Едит: нещо се омота връзката към гугълмапс, но с предпоследната редакция го оправих :)

Редактирано от Light
  • Харесвам 2
Връзка към коментар

С уговорката, че нямам време за повече в момента....

 

Вкарай в Златния кръг Bruarfoss! 

 

Ето Отбивката за него.

Намира се между Thingvellir и гейзерите.

...

 

Зaписано! :)  Дори и да не може да се кара дотам - пътя е около 2 км. Ще го минем пеш от road 1 ;)

Връзка към коментар
Няма да е по-евтино - напротив.
 
За сега съм се насочил към тези: https://www.mcrent.eu/
 
 

На мен ми излизат цени по 5000 евро за наем за 2 седмици. Прозвуча ми много интересно, ама тази цена е доста висока.

Връзка към коментар

 

 
 

На мен ми излизат цени по 5000 евро за наем за 2 седмици. Прозвуча ми много интересно, ама тази цена е доста висока.

 

Между 2500-2800 е от 6 до 15 март с най-високата застраховка - самоучастие до 400 евро.

Връзка към коментар

Така...дай малко по-подробно сега :)

 

За ден 1 и 2 стана ясно. Полета пристига 7 вечерта, според мен няма смисъл да се ходи до Рейкявик, особено ако моторхоума няма да го взимате от там. Не съм сигурен как е транспорта между Кефлавик и лагуната, но в най-лошия случай ще стигнете до летището, а от там опции бол. 

 

Ден 3 е ок за златния кръг. Едва ли ще имате време за допълнителните екстри, ама нали за това сте с моторхоум, ако не става ги оставяте за другия ден :) Ако остане време аз по-скоро бих разцъкал из зоната на геотермалната електроцентрала, но и на север ще видите такава, така че не е задължително. Подобно и за Hveragerdi, геотермална зона в региона, но ще видите такава и на север. Пък и там има баирче за катерене също. 

 

Ден 4 е за нещата до Vik включително. Да се качите горе на Dyrholaey е загубена кауза обаче, няма да стане с моторхоума. С малко повече мерак може с нормална количка, не е задължително 4х4, но моторхоума просто не го виждам да качи баира, пък и има сериозни дупки. Мисля, че до самолета също не е лесно да се стигне и има каране по черен път. 

 

За Fjadrárgljúfur ситуацията е подобна, ние минахме с малките коли, беше ок, но си е няколко километра черна ивица път и...хич нямам опит с моторхоумове, да не стане така, че тенджери и паници ще ви падат върху главите вътре :) 

 

Ден 5 е ледници и ледени лагуни. Оставяш звяра на паркинга на входа на Skaftafell National Park и обикаляш. Svartifoss е постижим и за кашкавал туристи, направете кръгче и не се връщайте по същия път. Близките ледници също, ти си им написал имената, че аз малко съм ги позабравил, важното тук е, че са лесно достижими. 

 

За Jokulsarlon по това време корабчетата едва ли ще работят, макар че с прилива на туристи, кой знае, може и през март да са отворили, предишни години не бяха. Но и като цяло ревютата за тия корабчета са смесени. 

 

За ден 6 и източните фиорди си казах мнението. Да не останеш с впечатлението, че е скучно или неприятно. Напротив, едно от чудесата е да гледаш сменящия се пейзаж наоколо. Но няма някакви определени забележителности. Виж дали ще намериш време да отбиете до Seydisfjordur, сигурно си заслужава. Между другото не съм сигурен дали този път, който аз писах е екстремния или този описан от колегата, може и да се бъркам :)

 

За Detifoss, понеже няма да продължавате на север си изберете западния път. Източния може и да не е отворен през март, а и черен път + моторхоум не съм сигурен дали е = на щастлива компания за моторхоуми под наем :)

 

За ден 7 и 8 броим района около Myvatn. Повечето изброени места са лесно достъпни с асфалтов път, няма да имате проблеми. Силно, изключително силно препоръчвам Leirhnjúkur, ама да врътнете цялото кръгче, а не само до бълбукащите локвички. Нека това да са 4-5-те км за деня :) Задължително е да качите и Hverfjall, не само самият вулкан е интересен, но и гледките наоколо. 

 

Ден 9 е транспорт до Snafellsness, само не правете моята грешка и проучете пак кои са асфалтовите пътища, че ние се бяхме вкарали вечерта в туин пийкска атмосфера. Hvitserkur няма да го видиш, не мисля че полуострова там е възможно да се обиколи с моторхоум, нашата кола беше станала кал до козирката, черен път е. 

 

Ден 10 е за п-ов Snaefellsness, тук повечето е асфалт, ще си свиркаш. 11 за Рейкявик и така.

 

Последните дни Light сигурно ще даде алтернативен маршрут, те по друг начин го правиха. При всички положения и да се опитваш, няма да видиш всичко от Исландия, така че си живей с едно спокойствие, че ще ходиш и втори път и всичко ще е наред, каквото и да изпуснеш, ще имаш шанс да повториш :)

 

Въобще, имаш си свобода, имаш си всичко, най-сложната въпросителна на мен ми изглеждат черните пътища. От изброените от теб ключови думи, кои от тях може да стигне поне до изходна точка:

 

За тези няма да имаш никакъв проблем с моторхоума:

 

Thingvellir National Park
Strokkur Geysir
Gullfoss Falls
Kerið Crater Lake
Синята лагуна
Skogafoss Waterfall
Seljalandsfoss Waterfall
Reynisfjara Black Sand Beach
Vik

Svartifoss waterfall, Skaftafellsjokull и Svinafellsjokull

Източните фиорди
Dettifoss и Selfoss
Fjallsárlón Glacial Lagoon
Skaftafell
Crystal ice caves under Vatnajökull glacier-Ice Cave Day Tour
Jökulsárlón - Glacier Lagoon | Boat Tours and Cafe, Jökulsárlón beach
Hverir geothermal area
crater lake of Víti
Leirhnjúkur
Hverfell
Grjotagja
Dimmuborgir
Myvatn Geothermal Area, The Myvatn Nature baths - Jarbodin
Góðafoss Waterfall
Akureyri
Siglufjörður
Stykkishólmur
Ytri Tunga    N64° 48' 11.375" W23° 5' 9.075"
Рейкявик
 

 

Тези са ми притеснителни:

 

Solheimasandur Plane Wreck
Fjadrárgljúfur canyon
 

Тези според мен са невъзможни:

 
Dyrhólaey
Hvitserkur
 

А за тези или не се сещам в момента или не съм ги правил:

 

Öxarárfoss
Urridafoss
Gljúfrafoss
Systrafoss, Kirkjugólf, Kirkjubæjarklaustur
Foss a Sidu, Dverghamrar
Hofskirkja
Ingólfshöfði Nature Reserve 
Stokksnes Beach and Vestrahorn
Starmýri Rock  (64.471464, -14.498037)
Námafjall
Skútustaðir, Höfði and Kálfaströnd
Kirkjufellsfoss
Deildartunguhver
Reykholt
Hraunfossar
  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Между 2500-2800 е от 6 до 15 март с най-високата застраховка - самоучастие до 400 евро.

 

Гледам различни варианти, но под 2000 евро на седмица трудно мога да сваля цената :( Кола и евтини хотели вероятно ще излезат по евтино.

 

Времето ти е малко, но ако случайно имаш планове и за западните фьорди имай предвид че там има едни дълги и тесни тунели в които не е 100%, че безпроблемно ще мине кемпера.

Връзка към коментар

Öxarárfoss е водопадът в Þingvellir, просто не е толкова известен с името си. Hraunafossar и Barnafoss са по пътя за Reykholt и са лесно достъпни, асфалтов е пътят и до Urriðafoss. Пак там е и Gluggafoss, много ме впечатлиха с Urriðafoss тази година. На мен ми липсват културно-историческите места като Skálholt, Keldur, Oddi, които са все на юг, също и скалите Lómagnúpur.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Уау, Георги, нахвърля ми ресърсч за поне два дни. Почвам да проучвам написаното ред по ред. Не ми е много ясно как ще го съчетая с работата ми в последните дни.

DenitsaS, благодаря много за бележките. Ще попрочета за Skálholt, Keldur и Oddi.

 

Topfly, на теб най-бързо мога да отговоря:

 

Здравейте,

.....

Решили сме да обиколим Исландия по Road 1 с Motorhome. (това някои от вас вече го знаят от епизодичните ми включвания в някои от другите исландски теми.)

Няма да е по-евтино - напротив. Но така ще сме относително независими от точно планирани нощувки, както и по-лесно ще може да се преминава към осъществяване на планове "Б" в случай на затворени пътища или каквито и да е промени, произтичащи от моментното състояние на времето.

 

 

 

Да, не е по-евтино. Грубата сметка е:

 

Нормална кола с хотели:

500-800 евро за колата за 10 дни

1300-1500 евро за 10 нощувки.

------------

Общо около 2000-2200 евро

 

С моторхоума - 2500-2800

 

Ама, от друга страна  ... пей сърце. Няма графици, няма задължителни препускания и на всяка цена всяка вечер да си стигнал на определеното място...

А и на motorhome друг път няма да се кача - в това съм сигурен.

Ами ако пътищата са затворени и изобщо не успея да стигна до Myvatn и времето ме принуди да се концентрираме в Южна Исландия и малко на север/запад от Рейкявик?

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Ами ако пътищата са затворени и изобщо не успея да стигна до Myvatn и времето ме принуди да се концентрираме в Южна Исландия и малко на север/запад от Рейкявик?

 

Чак толкова да са затворени се съмнявам. А и може да се върнеш към Рейкявик и от там ще стигнеш пак до Myvatn. Няма да е най-ефективното придвижване, ще изгориш един ден, но не е болка за умиране. 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

 

 Мисля, че до самолета също не е лесно да се стигне и има каране по черен път. 

 

 

До самолета мисля, че пътя вече е забранен за каране. За да се достигне до там бях чел, че трябва да се ходи по 4 км в посока от Road 1.

 

Източник:

 

http://icelandmonitor.mbl.is/news/nature_and_travel/2016/03/14/access_to_solheimasandur_us_navy_plane_wreck_barred/

Редактирано от П.Кръстев
  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Чак толкова да са затворени се съмнявам. А и може да се върнеш към Рейкявик и от там ще стигнеш пак до Myvatn. Няма да е най-ефективното придвижване, ще изгориш един ден, но не е болка за умиране. 

Да, И аз се съмнявам и дано не е така. Но този "камион" ми дава една степен в повече независимост/мобилност.

Ах, вие, искате да ме откажете. :)  Засега няма да се дам. :)

Дано само, докато се туткам, да не свършат моторхоумите.

Връзка към коментар

До самолета мисля, че пътя вече е забранен за каране. За да се достигне до там бях чел, че трябва да се ходи по 4 км в посока от Road 1.

 

Източник:

 

http://icelandmonitor.mbl.is/news/nature_and_travel/2016/03/14/access_to_solheimasandur_us_navy_plane_wreck_barred/

Да, знам. Но може да се окаже, че ще ни се прииска да се "разходим" до там. Може вечерта да ни завари близо и една вечерна/нощна разходка до там да си струва. Гледах снимки със сиянието през самолета - иха-а-а. Просто съм го писал, за да го допроуча - може ли т.е. разумно ли е изобщо по тъмно да се ходи до плажа и ...

Ако пътищата са затворени, то баровете в Рейкявик ще са отворени ;-) Това в кръга на шегата, но и не съвсем - да отделите някой ден в повече на столицата също няма да е лошо.

 

Като музеи - определено бих влязъл в 2-3. Аз не пия. Един колега ми казва, че съм безалкохолно болен. :)

Редактирано от ven62
Връзка към коментар

Здравейте,

 

С моята компания също обмисляхме варианти са моторхоум, но се отказахме, заради вече коментирани причини, но докато търсех - видях и много други варианти, които бяха по-бюджетни - а имаше и варианти с взимане на по-малки кемпери на базата на бусове, както и на преоборудвани джипове 4х4, но те бяха само за двама човека и това не ни устройваше. Но пък вие сте двама.

 

За самолета - затворен е достъпа с коли. Оставят се на импровизиран паркинг до пътя и се ходи пеша - около 4 км в посока, но е по равно, единствено притеснение е, че пътят е с камъчета, но едни туристически обувки решават проблема.

 

За програмата - изглежда ми натоварена, макар и независимото спане да дава допълнителна гъвкавост. Аз в такива случаи си правя списък със задължителни и второстепенни цели, планирайки спрямо него. Все пак времето в Исландия е такова, че ни се е налагало и ние да правим промяна в плановете, заради метеорологични условия и да пъплим с 30 км/ч.

Самата красота на Исландия също доста влияе на плановете, защото на някои места сме отделяли доста повече време от предвиденото. :)

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Между другото, хвърли един поглед и на тези: http://www.snail.is/  Попаднах на тях в tripadvisor, току виж се окажат по-евтини.

Знам ги. Не предлагат моторхоум т.е. няма душ и тоалетна, а просто една баничарка е приспособена за спане + един-два котлона. На още няколко такива компании се натъкнах като проучвах. Едни от най-добрите са http://www.kukucampers.is/  . Синът ми ги е ползвал тях, но мен не ме устройват.

Здравейте,

 

С моята компания също обмисляхме варианти са моторхоум, но се отказахме, заради вече коментирани причини, но докато търсех - видях и много други варианти, които бяха по-бюджетни - а имаше и варианти с взимане на по-малки кемпери на базата на бусове, както и на преоборудвани джипове 4х4, но те бяха само за двама човека и това не ни устройваше. Но пък вие сте двама.

 

За самолета - затворен е достъпа с коли. Оставят се на импровизиран паркинг до пътя и се ходи пеша - около 4 км в посока, но е по равно, единствено притеснение е, че пътят е с камъчета, но едни туристически обувки решават проблема.

 

За програмата - изглежда ми натоварена, макар и независимото спане да дава допълнителна гъвкавост. Аз в такива случаи си правя списък със задължителни и второстепенни цели, планирайки спрямо него. Все пак времето в Исландия е такова, че ни се е налагало и ние да правим промяна в плановете, заради метеорологични условия и да пъплим с 30 км/ч.

Самата красота на Исландия също доста влияе на плановете, защото на някои места сме отделяли доста повече време от предвиденото. :)

Радвам се, че се включи. Писали сме едновременно. Това в червено - е това ми е идеята. Да имам дълъг и кратък списък и да карам по тях в зависимост от време, настроение, пешеходни преходи, умора, ентусиазъм, ...  

 

Между другото - е този сайт ми беше доста полезен: http://www.zigzagonearth.com/travel-destinations/destination-guide-iceland/#tab-con-3   Естествено, след раздела Исландия в magelanci.com :)

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Kerið Crater Lake спокойно може да го пропуснеш. Ние бяхме също през март, беше заледено, нищо особено като гледка.

 

Jökulsárlón - разходка с лодка нямаше през март, защото ледените късове покриваха езерото. Ето как изглеждаше:

post-181-0-53316800-1478176823_thumb.jpg

Включи задължително тур в ледена пещера, много е красиво.

 

Svartifoss waterfall през март беше достъпен само с котки. Важно: в спортните магазини се продават нещо като котки за градски условия, гума с малки метални шипчета. Нахлузват се върху обувките. Спасиха ми живота край няколко водопада. Силният вятър пръска вода надалеч, през нощта всичко замръзва и една сравнително голяма зона се превръща в ледена пързалка. Та купете си и ги ползвайте, няма да съжаляваш.

 

Като цяло програмата ми изглежда много натрупана със забележителности. Няма ли да ви е доста натоварено, остави си време и да се насладите на гледките.

Редактирано от Tedy
  • Харесвам 5
Връзка към коментар

Kerið Crater Lake спокойно може да го пропуснеш. Ние бяхме също през март, беше заледено, нищо особено като гледка.

 

Jökulsárlón - разходка с лодка нямаше през март, защото ледените късове покриваха езерото. Ето как изглеждаше:

attachicon.gifJokursarlon017b.jpg

Включи задължително тур в ледена пещера, много е красиво.

 

Svartifoss waterfall през март беше достъпен само с котки. Важно: в спортните магазини се продават нещо като котки за градски условия, гума с малки метални шипчета. Нахлузват се върху обувките. Спасиха ми живота край няколко водопада. Силният вятър пръска вода надалеч, през нощта всичко замръзва и една сравнително голяма зона се превръща в ледена пързалка. Та купете си и ги ползвайте, няма да съжаляваш.

 

Като цяло програмата ми изглежда много натрупана със забележителности. Няма ли да ви е доста натоварено, остави си време и да се насладите на гледките.

 

За ледена пещера - включил съм я. Даже съм дал два линка - засега от един от тези два сайта ще букна.

Лагуната е наистина красива - сигурно през мойте очи няма да е така като на твоята снимка, ама аз вече претръпнах :) (справка Валенсия) 

Ох, знаех си че без много ходене няма да ми се размине в Исландия. Специално си купихме - тънки и дебели якета (с не знам какви си водни стълбове), туристически обувки (за първи път ще обувам такова нещо), водни гащи т.е ненамокрящи се панталони или там както се казват. Сега и тия "котки". Има ли ги в Декатлон?

 

Списъка наистина е доста дълъг, но това е програмата максимум. Със сигурност ще отпаднат някои неща, впрочем благодарение на дългия пост на Георги и съветите в него - вече отпаднаха две-три неща, а съм до средата му.

Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.