Прескочи до съдържание

Исландия - 10 дни в началото на март


ven62

Препоръчани мнения

Имаш ли набелязани такива "некомерсиални гьолчета", които не са масово известни на туристите?

 

Относно екипировката и ние тепърва ще почнем да се сдобиваме с такава (палатка, чували, постелки, водоустойчиви) С водоустойчиви панталони от къде се сдобихте - decathlon или друго място?

 

Да. Декатлон - по 10-15 лв. бяха.

Връзка към коментар

...

Защо не виждам в списъка ти Solheimajokull?! Направили са асфалтов път до там и отбивката е на километър-два преди тази за самолета.

attachicon.gifIMG_6144.JPG

 

Ето още едно нещо дето съм пропуснал.

Грешката е оправена.

Тоя ледник ми се вижда леснодостъпен. Е, ние няма да се катерим по него като тези:

 

post-3709-0-78555100-1478519158_thumb.jpg

източник: http://stuckiniceland.com/south-iceland/see-the-incredibly-shrinking-glacier-south-of-iceland/

 

 

@Tedy, такива ли железа трябва да търся в Декатлон

Връзка към коментар

Ходене по ледници само с тур, сигурно ще видиш паметните плочи тук-там на разни тръгнали сами. А в тура ще ти дадат цялото оборудване, че и отгоре за да си имаш снимка като позьор алпинист :) 

 

Ако мислиш за общо ползване да ги взимаш тия котки, ок, но честно казано не виждам къде ще ти потрябват. 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Ето още едно нещо дето съм пропуснал.

 

И аз като Георги си мисля, че котки няма да ти трябват. Алпинистки чук също :)

Катерих се по ледника Svínafellsjökull миналата година. Оборудването, включващо дори обувки го отдаваха под наем на място, а изкачването беше с група. Не, че не можеш и сам, но има специфики на маршрута, както и пропадания на терена, та е добре да имаш местен водач.

 

IMG_5289.jpg

 

IMG_5291.jpg

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Ходене по ледници само с тур, сигурно ще видиш паметните плочи тук-там на разни тръгнали сами. А в тура ще ти дадат цялото оборудване, че и отгоре за да си имаш снимка като позьор алпинист :)

 

Ако мислиш за общо ползване да ги взимаш тия котки, ок, но честно казано не виждам къде ще ти потрябват. 

 

 

Еми, ако не са много скъпи - може и да ги взема.

Иначе, не съм си и помислял да се катеря по ледници. Достатъчно ми е да им видя началото/края и да се поснимаме. Планирал съм да ни водят в ледена пещера - тя нали е в ледник - та това ще ни е максимума.

 

p.s. CCK - писали сме едновременно

 

Да си кажа:

Аз съм от хората, които извършват минимум физически усилия. Ако се изпотя, го считам за лична трагедия. Всякакви трипове, трекинги, хайкинги, каране на колелета, фитнеси са ми абсолючтно чужди и ... странни.

Няма никаква опасност да се направя на енсуазиран алпинист.

Достатъчен ми е компрописа, че ще трябва да се ходи по някои и друг километър от паркинга до съответната забележителност. :)

Редактирано от ven62
Връзка към коментар

Това на снимката са истински котки, не ти трябват. Аз купих един градски вариант с малки шипчета, които се ползват при лед. И ми бяха много полезни около водопадите. После може да ги хвърлиш и това е.

Но не ги купих от Декатлон, а от спортен магазин на Витошка, не помня кой.

 

Ето как изглеждат.

post-181-0-13847500-1478524106.jpg

Редактирано от Tedy
  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Аз също горещо препоръчвам споменатите от Теди "градски котки"! В близост до водопадите пръските от тях се разнасят по земята и образувалата се ледена покривка силно затруднява ходенето по нея, а туристическите обувки не помагат.

 

Ето тук на тази снимка от началото на февруари 2016, това под краката ми не е сняг, а лед и много лесно се пада... :)

post-44-0-89253500-1478601743_thumb.jpg

  • Харесвам 4
Връзка към коментар

Проверих online в Декатлон - няма такива градски "котки" - има истински.


Ще направя един тегел по Витошка - изобщо не си спомням да има спортен магазин по нея.


Абе ще намеря аз. :)


Връзка към коментар

Спорт депо ли беше, аааа, има, от Витошка ги купих. Точно за водопадите са идеални, когато ние бяхме имаше много лед и за да се доближиш без пребиване вършат работа, а не тежат и не заемат много място.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Публикували са пътепис на кума за Исландия в Капитал, снимките са мои - вече ме има и в печатна медия. Не са ми най-любимите от там, но пак съм много доволен. :)

  

 

 

 

Много е хубав пътеписа и снимките също. Поздравления.

Ето линк към него:

http://www.capital.bg/light/neshta/2016/11/04/2855963_okolo_islandiia_za_8_dni/

 

 

Raybeez, благодаря за споделената информация за пътеписа. Супер е. Да пратиш поздравления и на кума. :)

 

Позволявам си, да цитирам мненията на Raybeez и cck, за да не се "загуби" линка за пътеписа в обширната тема "Искам да се похваля ..."

 

p.s. Прочетох пътеписа - ще ми е поредното полезно четиво.

Снимките са супер.

Не вярвам, че имаш по-хубави. ;)  ;)  ;):lol:  :P  

Сега е момента да го докажеш. Чакам с нетърпение. :)

Редактирано от ven62
  • Харесвам 4
Връзка към коментар

Raybeez,  Благодаря за пътеписа - убийствен е. И ще ми е супер полезен.

 

Сега с въпросите:

Колко е таксито от летището до Кефлавик?

Вие до синята лагуна не ходихте, така ли?

 

Имам още доста, но лека-полека. :)

Предварително 10х.

Връзка към коментар

Привет,

 

За таксито не мога да си спомня точно колко ни излезе, че бяхме бая уморени и заспали, но май беше около 30-ина евро, като ние взехме такси-бусче и се събрахме всичките в него.

 

До Синята лагуна не ходихме - решихме да заложим на басейните до езерото Myvatn, където има по-малко хора и цената е по-добра.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

От една друга тема видях този линк:

 

https://www.re.is/flybus   - DenitsaS го беше дала. Може да си избираш хотели, но те са само от Рейкявик (или предимно)

 

Гледах и на летището и тук:

 

http://www.straeto.is/english/live-bus-map/

 

Така и не успях да се ориентирам с какво (освен с такси) да отида до Кефлавик (ето тук:  Þórustígur 7, 260 Keflavík, Исландия)

 

А, и защо на някои места пишат Keflavik, на други Reykjanesbær.

Връзка към коментар

От една друга тема видях този линк:

 

https://www.re.is/flybus - DenitsaS го беше дала. Може да си избираш хотели, но те са само от Рейкявик (или предимно)

 

Гледах и на летището и тук:

 

http://www.straeto.is/english/live-bus-map/

 

Така и не успях да се ориентирам с какво (освен с такси) да отида до Кефлавик (ето тук: Þórustígur 7, 260 Keflavík, Исландия)

 

А, и защо на някои места пишат Keflavik, на други Reykjanesbær.

Кажи пак от къде до къде искаш да стигнеш? Иначе Keflavík и Reykjanesbær вече са се сляли, били са отделни "села" преди 20 години, но нещата около столицата все повече губят очертания със застрояването. Но ако ти трябва автобус от Рейкявик до летището или vice versa, то линкът горе е правилният - Flybus се хваща от Reykjavík BSÍ Bus Terminal (на 20 минути пеш от Hallgrímskirkja). Редактирано от DenitsaS
Връзка към коментар

Искам от летището, като кацна, да стигна до тук:

Harmony Guesthouse Harmony Guesthouse

Þórustígur 7, 260 Keflavík, Iceland

 

Това на 5.03.2017 около 19:00,

 

а на 6.03 сутринта компанията с Моторхоума ще ни вземе от къщата за гости и ще ни отведе до камиончето.

Връзка към коментар

Искам от летището, като кацна, да стигна до тук:

Harmony Guesthouse Harmony Guesthouse

Þórustígur 7, 260 Keflavík, Iceland

 

Това на 5.03.2017 около 19:00,

 

а на 6.03 сутринта компанията с Моторхоума ще ни вземе от къщата за гости и ще ни отведе до камиончето.

Да, в този случай с такси, но ако правилно го намирам, то хостелът е на 3 км от летището, няма да е толкова скъпо.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
  • 3 седмици по-късно ...

Това на снимката са истински котки, не ти трябват. Аз купих един градски вариант с малки шипчета, които се ползват при лед. И ми бяха много полезни около водопадите. После може да ги хвърлиш и това е.

Но не ги купих от Декатлон, а от спортен магазин на Витошка, не помня кой.

 

Ето как изглеждат.

attachicon.gif2cd2d3b357851e4df3fc3b8fc901781e_1.jpg

 

Докладвам: "Градските котките" са осигурени. Бях си набелязал 1-2 вида по online магазини, но преди 10-15 дни се натресох в Lidl на същите. така че за под 10 лв. на чифт се дооборудвахме с жена ми.

10x Tedy :)

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Докладвам: "Градските котките" са осигурени. Бях си набелязал 1-2 вида по online магазини, но преди 10-15 дни се натресох в Lidl на същите. така че за под 10 лв. на чифт се дооборудвахме с жена ми.

10x Tedy :)

Супер, ползвай ги около водопадите. :)

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Относно градските котки,миналата седмица купих от магазин Немски център.Има доста видове и номера,да се надявам и да са горе-долу качестевни.http://nemski-centar.com/aktsiya/Shpajkove-za-obuvki-guma-i-metal-L-%E2%84%9640-46-Speks

Връзка към коментар
  • 2 седмици по-късно ...

Здравейте, напълно неподготвен се включвам в темата, но понеже и ние днес взехме билети за Исландия от 3-ти до 11-ти март, та в голяма част от времето се засичаме, може да направим някаква комбинация за оптимизиране на разходите. За нас motorhome, та дори кола би било доста скъпо, решили сме да се базираме в Рейкявик и да взимаме разни турове от там, но тепърва ще го мислим. Следя темата с интерес.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

01 - 05 март, двама човека сме, относно оптимизирането на разходите, базирани в Рейкявик и разчитащи на турове засега. 

 

Значи ще се засечем последните два дни. Вие какво сте планирали?

Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.