Прескочи до съдържание

Исландия - 10 дни в началото на март


ven62

Препоръчани мнения

преди 2 минути , ven62 каза:

Като го прочетох това и за момент изтръпнах. Какъвто съм блейка, да не би наистина да съм си купил билети за ноември, :lol: но, не, слава богу, грешката е твоя. ;)

Вероятно си се заблудил от "10-11.03.2018" , с което съм искал да кажа, че кацаме в Единбург на 10 март, а летим за Рейкявик на 11 март.  :)

Благодаря за сайта. Мисля, че седи в "архивите", но едно потвърждение никога не е излишно.:)

Аз датата я гледам по американски стандарт... Извинявай. Хем работя, хем следя с едно око форума и гледай какви магарии се получават. Март месец също е слабо лъчението, но знам ли, можеш да извадиш късмет. Ако имаш някакви допълнителни въпроси питай, ще отговарям с кеф!

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Няма категорични данни в кой период на годината е най-голям шанса да се види сиянието, трябва само да е тъмно. Уж сега сме в най-ниския възможен период на слънчевия цикъл, а пък преди десетина дни бяха най-силните изригвания сигурно от десетилетия. Просто като точното петно изстреля частичките в точната посока, нещата се получават. Исландия точно за това е чудесна дестинация за сияние, защото дори и да не го видиш имаш хиляди други неща да те впечатлят, пък сиянието може да е супер бонус :) 

  • Харесвам 5
Връзка към коментар
преди 9 минути , Георги каза:

...Исландия точно за това е чудесна дестинация за сияние, ...

Луната съм я осигурил да я няма в периода 16-19 март вкл. ;)

Знам, за съжаление е само "необходимо, но не достатъчно условие"... :)

 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
  • 3 месеца по-късно ...

Имам нужда от съвет.

Възможно е да не ми стигнат дните и да трябва да избирам между Snaefellsnes и района около Reykholt т.е.

или :

Snaefellsnes

  1. Byggðasafn Skagfirðinga - Glaumbær, Sauðárkróksbraut, - торфените къщички
  2. Hvitserkur – скалата
  3. Berserkjahraun – лавовите полета
  4. Kirkjufellsfoss – водопада и хълма/върха Kirkjufell
  5. Gatklettur – скалите-естествени арки
  6. Ytri Tunga    N64° 48' 11.375" W23° 5' 9.075" – плажа с тюлените
  7. LÝSUHÓLL SWIMMING POOL
  8. Gerðuberg Cliffs – базалтови скали/колони
  9. Landbrotalaug – топъл извор за 2-3 души GPS: N64°49.933 W22°19.110

https://www.google.bg/maps/dir/65.2687888,-21.073316/Berserkjahraun/Kirkjufellsfoss,+Iceland/Gatklettur,+Arnarstapi,+Iceland/L%C3%9DSUH%C3%93LL+SWIMMING+POOL,+Iceland/Ytri+Tunga+Beach,+Iceland/Ger%C3%B0uberg+Cliffs,+Iceland/Landbrotalaug+Hot+Springs,+Iceland/64.546388,-21.9040703/@64.8382761,-23.2801356,8.66z/data=!4m46!4m45!1m0!1m5!1m1!1s0x48d573ec6edad511:0x7e8f432421ea2e5a!2m2!1d-22.971111!2d64.963056!1m5!1m1!1s0x48d57bb2877d00d3:0x263186a28a338d0!2m2!1d-23.3114014!2d64.9261558!1m5!1m1!1s0x492a80c6e9b34f95:0x268183a963206eaa!2m2!1d-23.6225621!2d64.7659397!1m5!1m1!1s0x48d578f76f2018bd:0xc1d418f5793ec008!2m2!1d-23.2138198!2d64.8416236!1m5!1m1!1s0x48d582c7ff1d25cd:0xa4dd473f57efdcba!2m2!1d-23.0803177!2d64.8027417!1m5!1m1!1s0x48d5a686719b27fb:0xc9bef36680004846!2m2!1d-22.3604963!2d64.8602535!1m5!1m1!1s0x48d5a5cf0c56dda7:0xa5ed6da9a660be05!2m2!1d-22.31619!2d64.8331052!1m0!3e0

   

Или:

  1. Deildartunguhver – най-мощния горещ извор в Европа
  2. Reykholt  - Snorri Sturluson…
  3. Hraunfoss - Lava Falls
  4. Barnafoss - Children's Falls
  5. Glymur – втория най-висок водопад в Исландия – около 200 м.

 

https://www.google.bg/maps/dir/65.1373201,-21.0877419/Deildartunguhver,+Reykd%C3%A6lavegur,+Iceland/Reykholt,+Iceland/Hraunfossar,+Iceland/Barnafossar/64.7059237,-20.9671303/Glymur,+Iceland/64.5223924,-21.8861242/@64.9150046,-21.9980492,8.34z/data=!4m35!4m34!1m0!1m5!1m1!1s0x48d4367352d60867:0xfa27e4dd6e21c42d!2m2!1d-21.4106216!2d64.663584!1m5!1m1!1s0x48d437af9196f4db:0xf89b9b4450c8cba5!2m2!1d-21.2871!2d64.66568!1m5!1m1!1s0x48d43ee24f2b5605:0x114167bc7d011815!2m2!1d-20.9783557!2d64.7018096!1m5!1m1!1s0x0:0x20f099a418ca2030!2m2!1d-20.9723541!2d64.701913!1m0!1m5!1m1!1s0x48d42b9fea71396f:0xaafb61317c16f7bc!2m2!1d-21.251961!2d64.391022!1m0!3e0

 

Или пък нещо да комбинирам.

Съвети, идеи, предложения?

За средата на март става въпрос.

Редактирано от ven62
Връзка към коментар

@ven62  Давам своето мнение според това, което видяхме.

 

Да ти кажа честно мен точно тази част на Исландия около Reykholt не ме впечатли особено много. За самите исландци това е много важен исторически район. В самото селище Reykholt имат стара традиционна църква, един исторически музей, който отвън е много интересен архитектурно (в който вътре не влязохме, че трябваше да годим график) и, може би най-интересното нещо, което може да се види - пред самата сграда на музея има реплика на старинна исландска къщичка заедно с различните плетени мебели и пособия, които са ползвали прадедите им. Имаше и една изкуствена гора, която един свещеник решил да засади, за да остави на поколенията - в нея се виждат разнообразни видове дървета, а пътечките са образувани от дървени трици. Беше странно.

 

Hraunfossar и Barnafoss са точно един до друг. Бяха много по-различни от всеки друг водопад, който видяхме в Исландия, а вярвай ми, бях се постарал да видим възможно най-много, така че там си струва да отскочиш набързо, определено! Прочети също легендата за водопадите, има я на една хубава табела в самото начало. 

 

Glaumbær можеш също да видиш по път. Заслужават си.

Покрай Deildartunguhver само минахме, не сме спирали. Според мен не е нищо особено. За катерене до Glymur не ми остана време, иначе имах желание.

 

Реално от цялата страна само Snæfellsnes не можахме да видим, но по сведения на местните и на други пътешественици определено си струва. От гледна точка на природни картини и гледки определено ще видиш повече от Reykholt. Моят съвет - скокни набързо до Barnafoss и се метни до Snæfellsnes. По това време на годината би трябвало характерните за района Lupinus Perennis да са цъфнали:

 

the-ultimate-guide-to-snaefellsnes-penin

Гепих снимката ето оттук - https://guidetoiceland.is/nature-info/snaefellsnes-the-ultimate-guide

Редактирано от Eager_Traveler_Paul
  • Благодаря 1
Връзка към коментар

За колко дни става въпрос, в които трябва да се вместиш в едно от двете (или комбинация) ? 

 

Моето мнение е:

- Дори и да пропуснеш Snaefellsnes, пак може да видиш Hvitserkur, тя няма много общо. След което да продължиш на юг към Deildartunguhver.

- Аз лично бих избрал полуострова, има супер много неща да се видят, които дори не си включил. Например Разходката Arnarstapi - Hellnar е страхотна. 

 

EDIT: @Eager_Traveler_Paul само една поправка, лупините цъфтят чак след началото на Юни, няма как да се видят Март месец. 

Редактирано от П.Кръстев
  • Харесвам 1
  • Благодаря 1
Връзка към коментар
преди 8 минути , П.Кръстев каза:

За колко дни става въпрос, в които трябва да се вместиш в едно от двете (или комбинация) ? 

 

Моето мнение е:

- Дори и да пропуснеш Snaefellsnes, пак може да видиш Hvitserkur, тя няма много общо. След което да продължиш на юг към Deildartunguhver.

- Аз лично бих избрал полуострова, има супер много неща да се видят, които дори не си включил. Например Разходката Arnarstapi - Hellnar е страхотна. 

 

EDIT: @Eager_Traveler_Paul само една поправка, лупините цъфтят чак след началото на Юни, няма как да се видят Март месец. 

Абе ако си намери хубав brennivín всичко може да види :lol:

  • Смея се 1
Връзка към коментар
преди 10 минути , Eager_Traveler_Paul каза:

 За катерене до Glymur не ми остана време, иначе имах желание. ...

 

Моят съвет - скокни набързо до Barnafoss и се метни до Snæfellsnes. По това време на годината би трябвало характерните за района Lupinus Perennis да са цъфнали:

 

the-ultimate-guide-to-snaefellsnes-penin

Гепих снимката ето оттук - https://guidetoiceland.is/nature-info/snaefellsnes-the-ultimate-guide

Да-а. Вероятно ще помисля върху вариант Snaefellsnes и двата водопада Hraunfossar и Barnafoss

 

преди 11 минути , П.Кръстев каза:

За колко дни става въпрос, в които трябва да се вместиш в едно от двете (или комбинация) ? 

 

Моето мнение е:

- Дори и да пропуснеш Snaefellsnes, пак може да видиш Hvitserkur, тя няма много общо. След което да продължиш на юг към Deildartunguhver.

- Аз лично бих избрал полуострова, има супер много неща да се видят, които дори не си включил. Например Разходката Arnarstapi - Hellnar е страхотна. 

Значи, плана е да идвам от Hvitserkur (ако пътя е проходим)

Първоначално си мислех два дни да отделя - един за Snæfellsnes и на следващия - забележителностите около Reykholt. Но ми влезе идеята да отидем до Husavik и да гледаме китове или от Akureyri, което реално ще ми "изяде" единия ден. Та затова сега имам тази дилема.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Привет,

за много години! :)

 

На мен Hraunfossar ми хареса адски много, може да се каже, че ми е един от любимите водопади в Исландия.

 

Обаче другите неща не ми харесаха особено и ако имах възможност да избирам май бих избрал Snaefellsnes.

  • Харесвам 1
  • Благодаря 1
Връзка към коментар

За Snaefellsnes един ден е малко, особено през Март месец, когато деня не е много дълъг, но ако само с това разполагаш - пак е нещо. Имай предвид, че маршрута от север, по който навлизаш на полуострова е само черен път и е бавничък, мен лично доста ме изнерви, но може би защото бях доста изморен, вече беше след 22:00 и гонехме да хванем залеза над Kirkjufell в 00:00

 

За тази отсечка говоря:

 

image.png.0b727cdc48c8b472d863bfcefed80ec7.png

 

Същия ден сутринта ли планираш Hvitserkur или предишния ден вечерта и ще спиш някъде в района ?  

Редактирано от П.Кръстев
  • Благодаря 1
Връзка към коментар
преди 8 минути , Raybeez каза:

 

На мен Hraunfossar ми хареса адски много, може да се каже, че ми е един от любимите водопади в Исландия.

 

Вие с @П.Кръстев все пак сте били по време когато не е имало сняг. Очаквам през март снега да не се е вдигнал т.е. не знам дали някои забележителности (напр. Hraunfoss) ще са толкова впечатляващи. (Гледах зимни снимки в Инетрнет) Та и от тая гледна точка го мисля ... :) 

Връзка към коментар
преди 3 минути , ven62 каза:

Вие с @П.Кръстев все пак сте били по време когато не е имало сняг. Очаквам през март снега да не се е вдигнал т.е. не знам дали някои забележителности (напр. Hraunfoss) ще са толкова впечатляващи. (Гледах зимни снимки в Инетрнет) Та и от тая гледна точка го мисля ... :) 

Да ти кажа честно, ако си фен на природните забележителности все пак отиди - със сняг или без него. Ние бяхме май месец, всичко наоколо беше само зелено. Ако се гледат снимки, може би по време на есенните цветове водопадите са най-красиви. Ама както се казва Beggars can't be choosers. Все пак си мисля, че водопадите и природните картини ще ти харесат много повече от музея на Reykholt. 

  • Браво 1
Връзка към коментар

Може би трябваше да започна малко по отрано.

Предишния ден спим някъде в (около) Akureyri. Тръгване много рано с идеята да видим Byggðasafn Skagfirðinga - Glaumbær, Sauðárkróksbraut, - торфените къщички и Hvitserkur – скалата. След това газ към Snaefellsnes или да "прецапам" по път 1. Спането го планирам в/около  Borgarbyggð или Borgarnes или в околността (+-10 км)

Следващия ден, целия, е за Snaefellsnes, Reykholt, водопадите Hraunfoss и Barnafoss (Glymur почти 100% ще трябва да отпадне. По принцип не сме по катеренето, а и в този сезон...)

А на по-следващия ден в 10:00 трябва да върна колата на летището и летим т.е. ще спим някъде в отсечката от летището/Рейкявик/или малко над Рейкявик.

Връзка към коментар
преди 24 минути , ven62 каза:

Може би трябваше да започна малко по отрано.

Предишния ден спим някъде в (около) Akureyri. Тръгване много рано с идеята да видим Byggðasafn Skagfirðinga - Glaumbær, Sauðárkróksbraut, - торфените къщички и Hvitserkur – скалата. След това газ към Snaefellsnes или да "прецапам" по път 1. Спането го планирам в/около  Borgarbyggð или Borgarnes или в околността (+-10 км)

Следващия ден, целия, е за Snaefellsnes, Reykholt, водопадите Hraunfoss и Barnafoss (Glymur почти 100% ще трябва да отпадне. По принцип не сме по катеренето, а и в този сезон...)

А на по-следващия ден в 10:00 трябва да върна колата на летището и летим т.е. ще спим някъде в отсечката от летището/Рейкявик/или малко над Рейкявик.

Ама чакай, ако тръгнете да спите в Borgarbyggð после ще трябва да се връщате назад за Snæfellsnes. Не разбирам. Защо както си на път 1 не вземеш направо покрай Staður, след това път 60 и да навлезете още тогава в полуострова? Иначе ще минете покрай полуострова, за да спите много надолу, а на следващия ден ще трябва да се върнете обратно, за да влезете пак там, откъдето вече сте минавали. Barnafoss може да се види вече на излизане след като сте видели Snæ и вече сте се насочили надолу към югоизток за летището. Така си оптимизираш пътя и не се разкарваш толкова. Обаче вече вътре в Snæ който е ходил да каже кои населени места стават за спане.

 

Така като гледам време за всичко няма да имате. Пропусни го тоя Reykholt по мой съвет, няма как да се наблъска всичко за един път. Имай предвид, че ще ви се иска да спирате тук и там за по снимка две, това си яде от времето.

 

Тоя ден от Akureyri чак до Snæ ще ти се разкаже играта от каране.

Редактирано от Eager_Traveler_Paul
  • Благодаря 1
Връзка към коментар

Другото, за което сега се сещам, е че в началото на март горе на север си духа страхотно и има ледове по пътищата, много сериозно си проверявай http://www.vegagerdin.is/ (http://www.road.is) да не те изненада някъде затворена отсечка, че не е нечувано по това време на годината. 

  • Харесвам 1
  • Благодаря 1
Връзка към коментар
преди 56 минути , Eager_Traveler_Paul каза:

Ама чакай, ако тръгнете да спите в Borgarbyggð после ще трябва да се връщате назад за Snæfellsnes. ...

 

Така като гледам време за всичко няма да имате. Пропусни го тоя Reykholt по мой съвет, няма как да се наблъска всичко за един път. Имай предвид, че ще ви се иска да спирате тук и там за по снимка две, това си яде от времето.

 

Тоя ден от Akureyri чак до Snæ ще ти се разкаже играта от каране.

Идеята беше, че не знам кое от двете ще ме огрее - полуострова или около Reykholt и водопадите- та да съм по средата. Едното място, което съм резервирал за спане, всъщност, е тук: 

 

 

Но си прав, че мога да се концентрирам на полуострова и да спим някъде в началото му и да оставя двата водопада Hraunfoss и Barnafoss за накрая. В този случай рискувам, ако в този ден целия полуостровът е затворен, поради метеорологични причини (път 54), но пък тогава го отписвам и деня ще отиде за района около  Hraunfoss и Barnafoss и нещо около последното спане, а защо не и още малко Рейкявик.

Да-а-а, май така е по-добре.

Ще взема да букна нещо с безплатно канцелиране в началото на път 54, малко след разклонението с път 55 , докато го измисля.

На @Георги ще му се разкаже играта - до момента имам 22 резервации (за всеки ден по 2-3) с безплатна отмяна през персоналния линк от магеланци в букинг. :lol:

Редактирано от ven62
Връзка към коментар
преди 1 час, ven62 каза:

Идеята беше, че не знам кое от двете ще ме огрее - полуострова или около Reykholt и водопадите- та да съм по средата. Едното място, което съм резервирал за спане, всъщност, е тук: 

 

 

Но си прав, че мога да се концентрирам на полуострова и да спим някъде в началото му и да оставя двата водопада Hraunfoss и Barnafoss за накрая. В този случай рискувам, ако в този ден целия полуостровът е затворен, поради метеорологични причини (път 54), но пък тогава го отписвам и деня ще отиде за района около  Hraunfoss и Barnafoss и нещо около последното спане, а защо не и още малко Рейкявик.

Да-а-а, май така е по-добре.

Ще взема да букна нещо с безплатно канцелиране в началото на път 54, малко след разклонението с път 55 , докато го измисля.

На @Георги ще му се разкаже играта - до момента имам 22 резервации (за всеки ден по 2-3) с безплатна отмяна през персоналния линк от магеланци в букинг. :lol:

А така, за да не стане накрая да седиш на два стола и паднеш на земята :lol: Добре се получават така работите. Исландците са мноооого експедитивни в поправката на пътища, съмнява ме целият ти достъп до полуострова да бъде блокиран, но винаги трябва да сме с едно наум като печени пътяги. Наистина не го казах с лоши мисли, но обичам да излагам всеки един вариант, за да не отидат хората с розов план и големите лоши исландски ветрове да заледят усмивките по лицата. Обаче много яко ще си изкарате.

 

Да вмъкна едно много яко нещо, защото си падам по фолклора яко. Мъничък детайл, който хората пренебрегват - на места по градчетата ще срещнете в дворовете малки къщички. Това са къщички, които исландците коват, за да живеят вътре елфите. Бях чел някаква статия, че 20% от населението подкрепят изказването, че съществуват елфи. Много яко ми стана като ги видях. Помня, че имаше горе на север в Akureyri и Húsavík

Редактирано от Eager_Traveler_Paul
  • Харесвам 1
  • Смея се 1
Връзка към коментар

Сетих се още нещо, ако имате време в Рейкявик - препоръчвам Free walking tour-a, който започва от Парламента. 

 

https://citywalk.is/

 

 

Редактирано от П.Кръстев
  • Харесвам 2
  • Благодаря 1
Връзка към коментар
преди 13 минути , П.Кръстев каза:

Сетих се още нещо, ако имате време в Рейкявик - препоръчвам Free walking tour-a, който започва от Парламента. 

 

https://citywalk.is/

 

 

Гледам, че последния час е 2 след обяд, та не знам дали ще успеем. Предвидил съм Рейкявик за половин ден, като преди това е топване в Синята лагуна с отварянето и в 9:00 до към 12 и после:

Grænavatn, Lake Kleifarvatn, Seltún (Krýsuvík). Та вероятно чак около 3:00 ще сме в Рейкявик.

Това ще е първия ден т.е. втория, защото кацаме късно и първия ден само взимаме колата и спим. Е, и гледаме северното сияние, разбира се. :) 

 

Като доизбистря програмата с последните промени т.е. предпоследните :)  ще я сложа тук, за да дадете окончателни съвети и напътствия.

 

Редактирано от ven62
  • Харесвам 1
Връзка към коментар
  • 2 месеца по-късно ...

Вчера се върнахме от Исландия.

 

Преди всичко друго, искам искрено на благодаря на:

@Георги – не остави без мнение нито един въпрос.

@Добри – за ентусиазма и любовта му към Исландия и способността му да заразява с тях всички останали.

@DenitsaS – за навременните корекции и напътствия, най-вече по отношение на историческите забележителности и фактология.

@П.Кръстев – за безцените карти, които в доста случаи ми бяха много полезни

@Raybeez – за прекрасния пътепис

@Eager_Traveler_Paul - за съветите и мненията, повлияли ми при изготвяне на план-програмата

 

И разбира се, на всички останали (не се сърдете, че не ви споменавам поименно :ok:) които с мненията си спомогнаха екскурзията ни в Исландия да се превърне в едно прекрасно, незабравимо изживяване и една емоция, която едва ли ще успея да предам, но ще остане в нас за цял живот.

 

Благодаря!

:ok:

Редактирано от ven62
  • Благодаря 4
Връзка към коментар

А сега какво да пиша, как да продължа???

 

След страхотните теми и пътеписи за Исландия имах колебания дали да пиша пътепис – обикновено така правя след всяка наша по-впечатляваща екскурзия/почивка.

 

Първоначално реших – няма да пиша. Та аз нито мога да се изразя по-добре, нито мога да покажа по-хубави снимки.

 

Но-о, …, после реших, че ще се пробвам. Исландия го заслужава. А пък, ... надявам се, все ще има и някоя по-актуална информация и/или идея, която ще е полезна на следващите. Също така, …може би, ще предизвикам и приятни емоции в тези, които вече са видели всичките тези красоти.

И не на последно място, ... чисто егоистично,  специално заради себе си и жена ми. След време, като препрочитаме написаното, ще можем да се връщаме в спомените си и да преживяваме отново и отново това чудо – Исландия.

 

Така че, в скоро време очаквайте моя опит за пътепис.

Дотогава ето малко снимки:

P1080046.JPG.a3a9c86d0f733ee7f229528403e11335.JPG

Тази беше специално за @Добри - надявам се, че се вижда (на предното стъкло) специално приготвения от София исландски символ "Vegvisir". Свободен превод - виж пътя, ...намери пътя. :) 

 

20180319_183243.thumb.jpg.311a21bcc108c3cbc61ef9301ab5d13d.jpg

 

P1080099.JPG.32fd0c0380148f75b5f44b363802464f.JPG

 

P1080123.JPG.663dc9ff47d6419f62d05cba4ca0c3a2.JPG

 

P1080197.JPG.518f78cbe2543904ed3128988676abab.JPG

 

P1080249.JPG.82845cb326024cf249334a27f01ee9e3.JPG

 

P1080523.JPG.571c0d533289d6d7a436189569990ed7.JPG

 

P1080560.JPG.4a93407fa7df6c0bb0acdf9707124b22.JPG

 

P1080568.JPG.c0e46a9de15d92ae59e40771167cf504.JPG

 

P1080639.JPG.7bfd9fe72bf6554af44c3b73dd67bd06.JPG

 

P1100496.JPG.b58ea632274d6448efa75de4a6d28eb8.JPG

 

 

Това са няколко, почти произволно избрани снимки от тестето с над 2500.

Ще продължа... :) 

 

 

--------

Разбира се, ще се старая да отговарям на всички възникнали въпроси, ако има такива.

Редактирано от ven62
  • Харесвам 14
  • Браво 1
Връзка към коментар

Чакаме пътеписа :)

 

Хубавото на писането на такъв, е че човек преживява отново емоцията и момента, мислено извървявайки същия път и посещавайки красиви спомени, освен красиви места.

  • Харесвам 4
Връзка към коментар

Бях обещал да продължа.

Тези са специално за онези от вас, дето си отварят камерата на хладилника и си светят със зелено фенерче: ;)

 

P1090327-s.jpg.57a641ce8551a4865c887e91e302edf2.jpg

 

P1090334-s.jpg.2a09e0856605b6d51e987e73bbcc5fec.jpg

 

P1100091-s.jpg.a0b1a4b1723f190ab489ab4652c772ca.jpg

 

А това е техниката, с която са правени. ;)

Едвам ми се откъснаха от сърцето 50 цента за статива. :lol:

DSC_2208.JPG.4788e09b616e7153e35c3bddd3ea1145.JPG

 

Редактирано от ven62
  • Харесвам 6
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.