Прескочи до съдържание

Туристическа виза Австралия


Препоръчани мнения

Опитайте, но ще е с малък шанс за успех. На сте ли пробвали поетапно да вземете визи- първо единия, сле като той успее другия. Все пак амът валидност 1 година визите. 

Връзка към мнение

Бързи 2 въпросчета: Каква е цената на туристическата виза за Австралия? За колко време важи след издаване? 

Връзка към мнение
преди 8 минути , Pantelej Putnik каза:

Бързи 2 въпросчета: Каква е цената на туристическата виза за Австралия? За колко време важи след издаване? 

Визите eVisitor (подклас 651позволяваща туризъм и бизнес) и Electronic Travel Authority (подклас 601позволяваща туризъм и частни посещения) са безплатни. Важат 1 година.

  • Харесвам 1
  • Благодаря 1
Връзка към мнение

Безплатни са, с право на престой 3 месеца без прекъсване. С български паспорт можете да подавате само за 651.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
преди 35 минути , Тони каза:

С български паспорт можете да подавате само за 651.

Още не съм се запознал с изискванията. В тази връзка какво е 651? 

Ако пък дадете направо линк, където да се запозная с тези неща, много ще ми помогнете. 🙂

Връзка към мнение
преди 5 минути , Тони каза:

651 е тип виза.

Това е линк към сайта на емиграционните.

При подаване за виза се ползва само той, защото в нета можете да попаднете на безброй агенции, които таксуват за услугата:

https://immi.homeaffairs.gov.au/visas/getting-a-visa/visa-listing/evisitor-651

Много Ви благодаря, @Тони! 🙂

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Може ли някой, който скоро е кандидатствал за австралийска виза, да каже дали при първоначалното онлайн заявление за туристическа виза (651) се изисква прилагане на някакви документи (копия от тях), или едва впоследствие обработващите посочват какво искат да получат? Питам, за да може, ако има документи, които са необходими при всяко кандидатстване още с подаването на заявлението, да ги подготвя предварително. 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Не се подават никакви документи. Достатъчно е коректно да се опише причината за посещение. Документи евентуално се представят в случай на допълнително искане от страна на имиграционните служби. Според мен системата е настроена автоматично да одобрява визи за хора над определена възраст. Когато преди две-три години кандидатствах, получих визите буквално секунди след подаване на формуляра...

  • Харесвам 1
  • Благодаря 1
Връзка към мнение
преди 1 час, Pantelej Putnik каза:

Може ли някой, който скоро е кандидатствал за австралийска виза, да каже дали при първоначалното онлайн заявление за туристическа виза (651) се изисква прилагане на някакви документи (копия от тях), или едва впоследствие обработващите посочват какво искат да получат? Питам, за да може, ако има документи, които са необходими при всяко кандидатстване още с подаването на заявлението, да ги подготвя предварително. 

Накрая на заявлението има място за някои документи. Мисля, че бяха извлечение от сметка и разрешение от работодателя за отсъствие. Аз лично си генерирах извлечение от банкова сметка и прикачих първата страница и едно споразумение към трудовия ми договор. Но съм сигурна, че никой не ги е гледал, тъй като получих визата заедно с входящия номер на заявлението т.е. за по-малко от минута. Не знам, обаче, дали може да се подаде заявление без прикачени никакви документи.

Допълнителни документи би следвало да изискат след разглеждане на заявлението. Предполагам, че възрастта играе голяма роля при решението.

  • Харесвам 2
  • Благодаря 1
Връзка към мнение
преди 1 минута , Duke каза:

Достатъчно е коректно да се опише причината за посещение.

Имаш ли нещо определено предвид тук? Освен "туризъм", нямам представа какво друго да посоча като основание за искането ми за виза. 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 1 минута , mililia каза:

Накрая на заявлението има изискване за някои документи. Мисля, че бяха извлечение от сметка и разрешение от работодателя за отсъствие.

Интересно, нямам никакъв спомен за нещо подобно и със сигурност не съм представял допълнителни документи...

В момента, Pantelej Putnik каза:

Имаш ли нещо определено предвид тук? Освен "туризъм", нямам представа какво друго да посоча като основание за искането ми за виза. 

Нищо конкретно, просто опиши с няколко думи идеята на посещението - маршрут, градове, забележителности, които смятате да посетите и т.н. Целта е да покажеш интерес към страната от туристическа гледна точка...

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
В момента, Duke каза:

Интересно, нямам никакъв спомен за нещо подобно и със сигурност не съм представял допълнителни документи...

Всъщност, не се изразих съвсем точно и го редактирах. Има място за прикачване на документи и сред тях със сигурност беше разрешение от работодател. 

Получих виза април-май месец тази година.

преди 2 минути , Pantelej Putnik каза:

Имаш ли нещо определено предвид тук? Освен "туризъм", нямам представа какво друго да посоча като основание за искането ми за виза. 

Аз посочих същото.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
Георги Матеев

За да не се чудите много - прочетете тази статия за австралийските визи. По-интересна е тази част:

 

The grant rate of eVisitor has been consistently high over the years, never dropping below 97.7%. In the second quarter of 2018 the lowest approval rates for tourism applications were for the nationals of Romania (75%), Bulgaria (84.8%), Latvia (86.8%), Lithuania (88.5%) and Croatia (88.9%) with all other countries having a grant rate above 95%.

 

The eVisitor in the last quarter of 2013 was granted automatically to 85.8% of applicants but the rates differed significantly among countries. The lowest automatically granted rates in the 4th quarter were for nationals of Bulgaria (16.2%), Romania (18.3%), Czech Republic (58.6%), Lithuania (59.3%), Latvia (62.4%) and Slovakia (66.3%) with all other countries having an automatic grant rate above 70%.

 

In 2014, Bulgaria, Cyprus and Romania notified the European Commission that they considered that Australia required a visa for their nationals.

 

По принцип 85% от австралийските визи се дават автоматично - без човешка намеса и без нужда от допълнителни документи. За България този процент е едва 16.2%, тоест 83.8% от заявките на български граждани се обработват ръчно и с допълнителни изисквания. Мисля, че не е нужно да коментирам повече.

  • Харесвам 6
Връзка към мнение
преди 20 минути , Георги Матеев каза:

За България този процент е едва 16.2%, тоест 83.8% от заявките на български граждани се обработват ръчно и с допълнителни изисквания.

Аз освен по критерий "възраст" не виждам по какъв друг начин може да се състави алгоритъм за автоматична обработка и затова съм убеден, че системата е настроена така, че да дава "зелена светлина" на всички апликации на кандидати над определена възраст... 

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Преди два дни подавах за 2 приятели /успешно/  и накрая поиска да се приложи паспорт и договор за работа или фиш за заплата.

Едната виза дойде след няма и минута, а другата на следващия ден.

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Стигнах до края и ми поиска 2 документа: копие от паспорта и служебна бележка/ копие от трудов договор и т.н. В полето над тях е посочено, че са "Required". Явно ще трябва да закача тези документи, иначе няма да стане. 

Преди 1 час, Тони каза:

Преди два дни подавах за 2 приятели /успешно/  и накрая поиска да се приложи паспорт и договор за работа или фиш за заплата.

Едната виза дойде след няма и минута, а другата на следващия ден.

Закачи ли двата документа при подаването?

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 44 минути , Pantelej Putnik каза:

Стигнах до края и ми поиска 2 документа: копие от паспорта и служебна бележка/ копие от трудов договор и т.н. В полето над тях е посочено, че са "Required". Явно ще трябва да закача тези документи, иначе няма да стане. 

Закачи ли двата документа при подаването?

И при мен беше така.

Прикачих и получих виза бързо.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Лепнах документите и след 1 минута получих някакъв сертификат, на който пише Application status: "Granted" и датите днес и след една година. Това ли е, или ще трябва нещо още да дойде? 

А в акаунта на официалната страница пише "Finalised". Има ли Пантелей виза, или няма? 😄 

А на сертификата има и Visa grant number. Май-май ще черпя. 😄

  • Харесвам 3
  • Браво 1
Връзка към мнение
преди 12 минути , Pantelej Putnik каза:

Лепнах документите и след 1 минута получих някакъв сертификат, на който пише Application status: "Granted" и датите днес и след една година. Това ли е, или ще трябва нещо още да дойде? 

А в акаунта на официалната страница пише "Finalised". Има ли Пантелей виза, или няма? 😄 

А на сертификата има и Visa grant number. Май-май ще черпя. 😄

Има, има. Викай по една бира.

  • Благодаря 1
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.