Прескочи до съдържание

Туристическа виза Австралия


Препоръчани мнения

@vl_stamboliev така направихме с мъжа ми. След два поредни отказа да му дадат виза, накрая качихме печатите от всичките посетени страни, писахме им също,че винаги пътуваме по едно и също време на година(февруари-март) печатите го доказват. Той също като вас е бил в щатите преди години, но визата му е била за кратък период, тъй като е бил там само на бригада. Така че няма актуална виза за там. Незнсм до колко това играе роля. 
Така също разпечатахме и самолетните билеТи, за да видят, че сме сериозни в намеренията си. Всъщност нямаше да купим билетите, ако на страницата на външно министерство не бяха писали, че едва ли не и баба може да вземе виза!!! Много подвеждаща информация! 
надявам се след коледа вече му одобрят визата и наистина може да заминем защото просто не знам какво ще правим иначе !!!! 

  • Замислям се 1
Връзка към мнение
Дани Магелани
преди 4 часа, Тони каза:

Всъщност са прави. Баба винаги ще вземе виза. Проблем е за по- младите.🤣🤣🤣🤣

И баба на 58 години ли ще получи виза без проблеми? 

Връзка към мнение

Не мога да кажа със сигурност, но е факт, че хората над 50 получават виза лесно. Според емиграционните те излизат от рисковата за емиграция възраст.

Но пробвай, няма да загубиш нищо, освен 20 ина минути за попълване на апликацията.

  • Благодаря 1
Връзка към мнение

@Bilyana36  , разгледах информацията на сайта на МнВР и мога да кажа, че без да съм се ровила,  само на пръв поглед виждам поне 5-6 неща, които не са верни.

За съжаление...

  • Харесвам 1
  • Браво 1
  • Смея се 1
Връзка към мнение

@Тони да,именно тази информация ме подведе. И ни бръкна дълбока в джоба. Билетите до там са страшно скъпи, надявам се от имиграционните служби,когато видят подробната информация за вече закупените полети,снимките на печатите на посетените държави и писмото,в което обяснихме,че мъжа ми пътува за удоволствие,да вземат накрая да склонят да му удобрят визата. 

четох по-предни страници по темата,пише че от преди няколко години има промяна към кандидатурите от България,заради една случка с източване на кредитни карти. Ако това е вярно, не мога да разбера защо заради 2,3,4,5 ма колкото са били хакера трябва да слагат цялата нация под общ знаменател- вредни/опасни ?!???

Връзка към мнение

Прави сте наистина, но и ние никакви мерки не вземаме с хакерите си. Не ме питайте как се почувствах миналата година във Фиджи.Беше само 2 дни след хващането на поредните наши лумпени, крадящи информация от кредитните карти там. В тази страна отивахме за 4 път, но за първи път ни провериха багажите. Извиниха се след това хората, но аз си ги разбирах. А за Австралия - не знам. Аз никога не съм имала проблем с визата. И преди да навърша 50 години. Просто опишете подробно маршрута си. И наблегнете на туристическите атракции, които искате да видите, а не само Сидни и Мелбърн. Споменете желание да направите винен тур например, или да се гмуркате на север, а ако напишете, че от там ви започва круиз - няма да има никакви проблеми. Просто хората се презастраховат малко, че то честно казано дори от нашия форум имаме човек, който ми беше писал за съвет миналата година на лични и остана там нелегално да работи.  

  • Харесвам 3
  • Смея се 1
Връзка към мнение
преди 10 часа, Bilyana36 каза:

@vl_stamboliev така направихме с мъжа ми. След два поредни отказа да му дадат виза, накрая качихме печатите от всичките посетени страни, писахме им също,че винаги пътуваме по едно и също време на година(февруари-март) печатите го доказват. Той също като вас е бил в щатите преди години, но визата му е била за кратък период, тъй като е бил там само на бригада. Така че няма актуална виза за там. Незнсм до колко това играе роля. 
Така също разпечатахме и самолетните билеТи, за да видят, че сме сериозни в намеренията си. Всъщност нямаше да купим билетите, ако на страницата на външно министерство не бяха писали, че едва ли не и баба може да вземе виза!!! Много подвеждаща информация! 
надявам се след коледа вече му одобрят визата и наистина може да заминем защото просто не знам какво ще правим иначе !!!! 

живота продължава с или без виза

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
Преди 1 час, Bilyana36 каза:

@Тони да,именно тази информация ме подведе. И ни бръкна дълбока в джоба. Билетите до там са страшно скъпи, надявам се от имиграционните служби,когато видят подробната информация за вече закупените полети,снимките на печатите на посетените държави и писмото,в което обяснихме,че мъжа ми пътува за удоволствие,да вземат накрая да склонят да му удобрят визата. 

четох по-предни страници по темата,пише че от преди няколко години има промяна към кандидатурите от България,заради една случка с източване на кредитни карти. Ако това е вярно, не мога да разбера защо заради 2,3,4,5 ма колкото са били хакера трябва да слагат цялата нация под общ знаменател- вредни/опасни ?!???

сори но това с хакерите е смешно,единствено е претекст,австралия сащ гледат на българите като 5 ръка хора.

 

препоръчвам ти да гледаш филмa с том ханкс терминалът доста е интересен🙂

Връзка към мнение

Съмнявам се на сайта на Външно да пише, че визата е формалност и наскоро тук имаше неприятен случай с едни други визи. 

Дано имате повече късмет!  Наистина много наивна постъпка да купите билети, но ще послужи и на всички други,  които прочетат темата... ако я прочетат. 

Връзка към мнение

Процедурите за достъп до дадена държава са такива каквито са. Може да си имате собствени възгледи по въпроса, които да проектирате върху цялата държава, а после и индиректно върху цялото и нейно отношение към българи или други народи. Няма да разубеждавам никой, нямам и такова желание, но ще помоля такива дискусии да стоят настрана от форума - не намирам абсолютно никаква практическа полезност в тях, а потенциалните проблеми са неизброими. 

 

За четящите темата, имайте предвид, че сме само тук да помогнем. Но в крайна сметка решението за да или не по кандидатстването за виза зависи основно от австралийците, а те как го взимат решението е сравнително черна кутия. От там нататък, ние много лесно може да теоретизираме че по-лесно се дават визи на млади, стари, женени, с деца, без деца, фактът е че статистическата извадка при тези съвети е миниатюрна и няма как да покаже общ стабилен тренд. Ако вие сте над 50 и не са ви дали виза, това не значи че на хора над 50 дават по-трудно. Ако сте под 50...същата работа. А и има достатъчно много случаи, при които е необходимо само да подадете заявката втори път за да получите виза, без никакви други промени в обстоятелствата. Това показва, че фундаментални изводи как работи механизма в сърцевината си е трудно да се направят. 

 

В австралийския случай поне кандидатстването става изцяло онлайн и е безплатно. Следвайте основни съвети (и да, покупката на самолетен билет ЗАДЪЛЖИТЕЛНО след положителен резултат е такъв съвет, никой няма да ви даде по-лесно виза от съжаление, че сте изсипали една торба пари за билети - НИКОЙ) и ако получите отказ, просто пробвайте пак. 

 

Австралийската виза не е формално, но и в никакъв случай не е непреодолима бариера. Отказите не са чак толкова чести, а в много от случаите повторно кандидатстване оправя работата. Разбирам, че отказ се приема в много от случаите с голямо вътрешно огорчение, но ако преглътнете нараненото его и кандидатствате пак, резултатът може и да е положителен. 

Редактирано от Георги
  • Харесвам 4
Връзка към мнение
На 22.12.2019 г. в 17:07, Георги каза:

@Тони и останалите. Визите ни са неизползвани и изтичат януари-февруари, а ние искаме да ходим до Австралия през май. Има ли нещо специфично в кандидатстването за повторна виза, трябва ли да изчакаме да изтекат първо активните или няма значение кога ще кандидатстваме за новите? При повторно кандидатстване с предишен успешен резултат пак ли искат цялата бала документи?

Само като статистическа точка. Пуснахме повторни заявки на 22.12 с все още активни предишни визи. Днес дойдоха и визите без да ни искат никакъв допълнителен документ. 

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Здравейте,

извинявам се ако се намесвам в темата твърде късно или твърде неуместно.

В момента сме в Австралия със съпруга ми.

Попълних формулярите за визите на 19.08.2019 г. и на двама ни уж на шега, като очаквах че ще ни искат купища допълнителни документи, даже се чудех как да подготвя психически шефовете и главната счетоводителка, че ще трябва да ми издават служебни бележки и др.

Само след 5 минути си проверих мейла и вече имахме визи. Никой нищо не ни е искал допълнително и сега сме тук - в Австралия. Единственото, което направих при попълването е да поема ангажимент, че аз ще окажа съпорт при пътуването ни - с карти (кредитни и дебитни), пари в брой (те почти не вършат работа тук на място), предплатени хотели и полети. Написах професиите ни и наистина отне 5 минути. Пишеше, че ако има някаква промяна, трябва да ги информираме. Е, при нас промяна засега няма (въпреки, че знае ли човек, ако се помотаем още малко, току виж като се върнем и двамата със съпруга ми ни разкарали от работа). Иначе аз първо взех визите и после купих билетите, за да ми е спокойно.

Моят съвет е да попълните отново формуляра, като посочите че разходите ще са за сметка на този от Вас, който е с  по-... не знам как точно да се изразя по деликатнопо-сигурна (да речем висок пост в държавна институция или частна фирма, която човек няма да напусне просто ей така) или някаква си там декларирана работа/високи доходи.

По-горе са Ви дали съвети да кажете, че ще ползвате круиз. Ако няма да ползвате, не го сочете. Ако минавате само транзит - за 72 часа, това е друга работа. Просто трябва да обясните, че пътувате за забавление, като при американските визи. Опитайте да попълните наново формуляра и в съответните полета бъдете по-подробна, но се придържайте към действителността.

Що се отнася до информацията на Външно, че визата е само формалност, видно от моя случай има такова нещо. Все пак вероятно не е, щом има откази.  Иначе съм съгласна с Тони, че на страницата на Вънщно поне 5-6 неща не са верни.

Още нещо - възрастта - под 50, над 50 няма никакво значение. Ние сме на границата - и двамата сме под 50, ама не с много. 

Така, че дерзайте, попълнете формуляра на съпруга Ви отново и дано имате успех!        

  • Благодаря 1
Връзка към мнение

Имам multiple entry e651 tourist visa за Австралия.

Скоро ми изтичат 3те месеца, но искам да остана още 3.

Трябва да изляза от Австралия и пак да вляза, но не ми се лети обратно до България.

Коя е най-близката дестинация и колко дълго да остана извън Австралия преди да вляза пак

Връзка към мнение

Благодаря ви за хубавите думи мили хора.!

незнам как да ви опиша, колко е хубава вашата подкрепа и съвети. В крайна сметка след два отказа на третия път одобриха мъжа ми за едногодишна виза. Незнам на какво се дължи, дали защото послушах съвет от групата, снимах печати от паспортта и ги качих към заявлениео, или понеже качих разпечатка на. билетите. ?!? Незнам, важното е, че най-накрая го одобриха! Просто оставам с едно на ум🙆🏻‍♀️ има известно разделение на нациите, четох го в интернет, разделят ги на две групи: държави, които не представляват заплаха и които представляват. Говорих с един познат британец по темата. Той ми потвърди, и каза , че просто голям процент от хората от втората група веднъж попаднали в Австралия и остават там. То наистина е така. Но не разбирам какво лошо има в това да работиш и да плащаш данъци, но това е друга тема. 
ние заминаваме съвсем скоро края на месеца, ако някой има съвети за Пърт, Кейрнс, Бризбейн, Сидни съм цялата в слух. 
Още веднъж благодаря за информацията!!!!

  • Харесвам 2
  • Браво 3
Връзка към мнение
На 4.01.2020 г. в 15:29, Tsanny каза:

Имам multiple entry e651 tourist visa за Австралия.

Скоро ми изтичат 3те месеца, но искам да остана още 3.

Трябва да изляза от Австралия и пак да вляза, но не ми се лети обратно до България.

Коя е най-близката дестинация и колко дълго да остана извън Австралия преди да вляза пак

Варианти за излизане от Австралия и влизане има много. По-горе Тони и П. Кръстев са дали два възможни. Зависи от местопребиваването в самата Австралия и от бюджета (за самолетни билети и евентуално за хотел). Напр. може да се иде до Вануату или Нова Каледония, а защо не и до Фиджи, макар че сезона в момента не е от най-подходящите, но ако се следят прогнозите, не е голям проблем, още повече ако става въпрос за ден, два, три. Иначе AirAsia  имат много изгодни полети до Денпасар, а Jetstar - до Нова Зеландия.

Връзка към мнение
преди 12 часа, ТТ_ИП каза:

сезона в момента не е от най-подходящите

Идеален си е сезона и за Нова Каледония и за Фиджи. Бяхме седмица в Нова Каледония (30+ градуса без капка дъжд) и сега сме във Фиджи със същите температури.

  • Харесвам 1
  • Браво 2
Връзка към мнение
  • 2 месеца по-късно ...

реших по време на вируса да си пусна виза.

 

понеже имам отказ преди повече от година влезнах с същия акаунт.

 

проблема е че това ми иска да отговоря security question на които не помня какво съм писал преди и не ме пуска напред..

Връзка към мнение

здравейте успях да попълня всичко за нова виза ,но този път ми искат 145 dollars за да изпратя апликацията аз ли съм объркал класа visitor visa или просто вече не е безплатна.

Връзка към мнение
преди 6 часа, MatriXa каза:

здравейте успях да попълня всичко за нова виза ,но този път ми искат 145 dollars за да изпратя апликацията аз ли съм объркал класа visitor visa или просто вече не е безплатна.

eVisitor (subclass 651)

 

Ей това е, което ти трябва. Но нищо чудно да са прекратили издаването им, макар че не съм срещал подобна новина. 

Връзка към мнение
преди 4 часа, Георги каза:

eVisitor (subclass 651)

 

Ей това е, което ти трябва. Но нищо чудно да са прекратили издаването им, макар че не съм срещал подобна новина. 

сърдечно благодаря пуснax пак

Връзка към мнение
  • 2 седмици по-късно ...

на 18 март пуснах преди Aвстралия още да затвори границите си но още заявката си ми седи на received. пише че до 1-4 дни трябва да отговорят, преди две години ми отказаха тогава не изпратих документите които искат не бях се подготвил сега не само им ги изпратих но даже снимах едногодишната Kанадска виза. 

 

принципно ми е все тая, интересно ми е кога изобщо ще върнат отговор 😀😄😀

Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.