Прескочи до съдържание

Туристическа виза Австралия


Препоръчани мнения

Той да вика  бирата сега, после вече на място е друго.

И да, от време на време променят изискванията и формата на подаване. Обикновено в края на финансовата година, барабар с увеличението на всички други такси.

  • Харесвам 1
  • Благодаря 1
Връзка към мнение

Стори ми се че са опростили апликацията , липсваха разни предишни раздели за попълване.Към по-добро отиват нещата.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 47 минути , Тони каза:

Има, има. Викай по една бира.

Тони, специално ти благодаря за линка и съдействието! 🙂

Бира за всички другарчета тук 🍺🍺🍺🍺🍺🍺🍺🍺🍺🍻

  • Благодаря 1
Връзка към мнение
преди 36 минути , Pantelej Putnik каза:

Тони, специално ти благодаря за линка и съдействието! 🙂

Бира за всички другарчета тук 🍺🍺🍺🍺🍺🍺🍺🍺🍺🍻

Тони по спомени предпочита вино, а другарчетата тук виртуални бири не пият... 😛

  • Смея се 4
Връзка към мнение
Преди 1 час, Duke каза:

 другарчетата тук виртуални бири не пият... 😛

Бирите в течно състояние се предлагат в Пловдив 🙂

Връзка към мнение
преди 3 часа, stanimir каза:

Стори ми се че са опростили апликацията , липсваха разни предишни раздели за попълване.Към по-добро отиват нещата.

Освен че са опростили апликацията, влизането вече е съвсем формално. Бях в средата на август по работа (3ма човека) минахме през имиграцията като на парад, нямаше въпроси, съвсем атовматично ни сканираха паспортите и ни пуснаха в Сидни. Пътувам всяка година до там от 2004 (без 2020-2022) , толкова лесно никога не се е влизало. Летището обаче беше празно, явно нямат много желаещи за посещение

Редактирано от Snail5930
Объркано число
  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Здравейте, ще кандидатствам за туристическа виза за  Австралия. Бихте ли ме насочили, кои документи да подготвя предварително. Дали е необходима снимка и линк към сайта за електронна виза. Благодаря предварително.

Връзка към мнение
преди 25 минути , senarbahar каза:

Здравейте, ще кандидатствам за туристическа виза за  Австралия. Бихте ли ме насочили, кои документи да подготвя предварително. Дали е необходима снимка и линк към сайта за електронна виза. Благодаря предварително.

Върни 1 страница назад в тази тема и ще намериш отговор на въпроса ти. И аз имах същия въпрос преди няколко дни. Не е сигурно обаче, че и при теб ще е нужно да представиш задължително същите документи. 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
Преди 1 час, senarbahar каза:

Благодаря , видях. Но линка не се отваря. Аз съм на над 50 г. и се надявам да е по-лесно🙂

Някакъв временен проблем е вероятно.

Опитайте по-късно отново.

 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Здравейте, на 7 Октомври подадох документи за виза тип eVisitor 651, но все още апликацията седи в статус Received. Като документи накрая ми изискваше да кача Travel Document и Evidence of current employment or self-employment. За Travel Document сканирах дигитално първата страница на паспорта, където е снимката, име и т.н. (но не е сертифицирано), а за Evidence документите приложих Employment letter, издадено от работодателя (на български и английски език, на една страница) и Анекс от трудовия договор, където е упомената месечната заплата (отново на български и английски език, на една страница). Бих искал да попитам вие какви документи сте качвали и как точно сте ги легализирали. До колкото разбирам каквото пише в сайта им, трябва да легализирам паспорта при нотариус и след това да го сканирам, за да бъде в дигитален формат. Благодаря предварително за отговорите!

Връзка към мнение

Това, което си качил за момента е достатъчно.

Изчакай до понеделник поне, би трябвало да получиш отговор- виза или искане за още документи. Понякога отнема малко повече време.

Късмет и ако няма развитие, пиши пак!

Връзка към мнение
On 10/12/2023 at 11:55 AM, Пешо said:

Получи ли отговор? Вече са повече от 10 дни?

 

Здравейте, на 7 Октомври подадох документи за виза тип eVisitor 651, но все още апликацията седи в статус Received. Като документи накрая ми изискваше да кача Travel Document и Evidence of current employment or self-employment. За Travel Document сканирах дигитално първата страница на паспорта, където е снимката, име и т.н. (но не е сертифицирано), а за Evidence документите приложих Employment letter, издадено от работодателя (на български и английски език, на една страница) и Анекс от трудовия договор, където е упомената месечната заплата (отново на български и английски език, на една страница). Бих искал да попитам вие какви документи сте качвали и как точно сте ги легализирали. До колкото разбирам каквото пише в сайта им, трябва да легализирам паспорта при нотариус и след това да го сканирам, за да бъде в дигитален формат. Благодаря предварително за отговорите!

 

Връзка към мнение

На 5-тия работен ден получих отговор, да. За съжаление, директно ми я отказаха с претекст, че не съм предоставил доказателство за налични парични средства (банково извлечение). Не предоставих такова, тъй като никъде във формата не пишеше, че трябва. Очаквах поне да ми поискат допълнителни документи, но директно я отказаха. Също така пишеше, че не съм предоставил допълнителна информация за подкрепа от човека, когото ще посетя в Австралия. Скоро ще пусна нова форма. Генерирах си банково извлечение за последните 3 месеца и го дадох на агенция, за да го преведат на Английски език. Ще напиша детайли (имена, дата на раждане и телефон номер) за човека, когото ще посетя, както и ориентировъчни дати за посещението. Ще опиша накратко какво ще посетим, за да покажа, че наистина отивам за туризъм. Чудя се дали да поискам от работодателя ми бележка, че ще бъда отпуск в тези ориентировъчни дати, които ще посоча. Какво мислите? Един вид като още едно доказателство, че няма да остана там, въпреки че няма голяма тежест реално.

Връзка към мнение
  • 3 седмици по-късно ...

Здравейте, получих и аз виза! Документите, които изпратих са копие на паспорт, банково извлечение за 3 месеца назад, преведено на английски език (в моя случай от лицензиран преводач, понеже банката не поддържа английски език), служебна бележка от работодател, че съм на постоянен трудов договор, детайли за човека, при когото отивам. Въпреки че ви искат само паспорт и доказателство за работа накрая на формата, ви съветвам да качите повече документи от исканите като доказателство. Също се въоръжете и с търпение, тъй като ако сте на по-малко години процеса е ръчен и може да отнеме поне 1 или повече седмици. Успех!

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
  • 2 месеца по-късно ...

Здравейте, кандидатствах за виза и това което получих е прикачен файл на имейла ми Application status eVisitor (subclass 651): Granted. Това ли е визата , трябва ли да я разпечатам?

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 27 минути , Анджела каза:

Здравейте, кандидатствах за виза и това което получих е прикачен файл на имейла ми Application status eVisitor (subclass 651): Granted. Това ли е визата , трябва ли да я разпечатам?

Здравейте,да , това е. Може и да си я разпечатате, в Сидни като кацнах не ми я искаха, граничната служителка каза че има къде да си я види. Искаха ми я в Сингапур да я видят преди да се кача на полета за Австралия. Показах им я на телефон

Връзка към мнение
  • 1 месец по-късно ...

Здравейте! 

 

Моята и на съпругата ми eVisitor визите също бяха отказани при първия опит, като двамата кандидатствахме отделно през различни immi акаунти. 

Сега ще съберем повече документи и ще пробваме отново, та някой от кандидатствалите с половинка би ли ми казал дали по-правилно би било да пуснем двете апликации от един акаунт?

Друго нещо за което не бяхме сигурни при попълването на данните на лична карти и акта за раждане е какво следва да бъде попълнено в полето "Identification number" - номер на документа или ЕГН?

 

Благодаря предварително!

 

 

Връзка към мнение
Преди 1 час, Aleksandar Avramov каза:

Здравейте! 

 

Моята и на съпругата ми eVisitor визите също бяха отказани при първия опит, като двамата кандидатствахме отделно през различни immi акаунти. 

Сега ще съберем повече документи и ще пробваме отново, та някой от кандидатствалите с половинка би ли ми казал дали по-правилно би било да пуснем двете апликации от един акаунт?

Друго нещо за което не бяхме сигурни при попълването на данните на лична карти и акта за раждане е какво следва да бъде попълнено в полето "Identification number" - номер на документа или ЕГН?

 

Благодаря предварително!

 

 

Къде са ви искали лична карта и акт за раждане ? да не е да сте объркали нещо ?

Връзка към мнение
преди 36 минути , infectedmushroom каза:

Къде са ви искали лична карта и акт за раждане ? да не е да сте объркали нещо ?

След раздела с данните на паспорта има въпрос Does this applicant have a national identity card?

А след това има и раздел Other identity documents, където може да се качи шофьорска книжка, акт за раждане, акт за граждански брак тн.

Връзка към мнение
преди 5 часа, Aleksandar Avramov каза:

След раздела с данните на паспорта има въпрос Does this applicant have a national identity card?

А след това има и раздел Other identity documents, където може да се качи шофьорска книжка, акт за раждане, акт за граждански брак тн.

Ок, аз не помня тези графи и не съм качвал такива документи. Ходих 2023. Ще ходя пак края на тази година , но още не съм кандидатствал за виза отново. 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.