Прескочи до съдържание

Туристическа виза Австралия


Препоръчани мнения

Да,мислих и този вариант,но не става. 4 дни Сидни и 3 в Мелбърн. Сега на ново всичко. Но ми се щеше някой да сподели как е по-правилно,дали да залагам на първоначално подадената информация,майка ми като спонсор или като съм тръгнала да доказвам имущество и сметки да пиша,че сама си правя екскурзията.

Връзка към мнение

Мисля че изрично е казано, че не може да се иска бизнес виза след като си вече в страната. Но все пак аз не съм си вадила никога бизнес виза и само ти казвам, че има такова правило. А дали се нарушава..... 

Връзка към мнение

Е, няма такъв цирк. Понеже се преплетоха много мнения тук, давам пълната хронология на историята. 

 

5 декември: подавам надлежно молба за виза

10 декември: искат ми едно кило документи, сред които за отбелязване са данъчна декларация, каквато аз не съм подавал и бележка от работодателя, каквато не ми е проблем да изкарам, но е важна за последващата фабула. 

16-20 декември: качвам им документите, които искат. Вместо данъчна декларация, просто описвам защо не мога да я кача и т.н.

31 декември: новогодишно ми отговарят, че визата ми е отхвърлена, защото не съм качил бележка от работодател. Аз гледам като теле в железница, след като бележката е качена, проверих в профила, убедих се че е качена. Да не говорим, че точно тази бележка е най-професионално изглеждащия ми документ от всички - цифрово подписана от прокуриста, на фирмена бланка, въобще баш за нея да се заядат е супер изненада. 

 

До този момент молбите ни с жената вървят паралелно, но съдбите им почват да се разделят. Нейната все още няма отговор, а моята е отхвърлена по нелепа причина. Нямам как да обжалвам, решението е финално. 

 

18 януари: Решавам да подам пак. Не виждам дали ще помогне, ама няма и да попречи, визата е безплатна, нека поне някой в Тасмания да се препоти втори път по моя случай. Със заявката не качвам никакви документи, има 2 полета, в които можеш да въведеш свободен текст: едното е за роднините, които няма да пътуват с теб, второто е за предполагаемия ти маршрут. Във второто поле, където много кратко описвам стандартна клиширана програма добавям и един P.S. отдолу как преди няколко дни имам отказана виза, но според мен е отказана по неправилни причини, за това пускам нова молба. Така и не намерих къде другаде в молбата да се оплача от несправедливостта 🙂

 

21 януари: буквално преди минути получавам в имейла потвърждение, че визата ми е готова. Нито изискване за допълнителни документи, нищо.

 

Дали жена ми има виза, още не е ясно, ще я питам утре сутринта като се събуди 🙂 Най-мощният парадокс ще е, ако аз успея с един отказ да мина по-бързо, отколкото тя без отказ...или пък на нея ако и откажат по друга причина! И то без да са звъняли на работодател (както съм чувал, че правят с тези които ги проучват по-дълбоко), без нищо. 

 

Имайки предвид, че молбата съм я пуснал на 18-и, петък, след края на австралийското работно време, а визата я получавам рано сутрин в понеделник австралийско време, не съм и въобще сигурен дали някой е чел втората молба или просто е била от малкия процент автоматично одобрени. Което пък е странно, след като вече имам веднъж отказана...

 

Абе не знам, голяма загадка, но поуката според мен е следната: не се отчайвате от един отказ, стига да не е по обективни причини от тяхна страна, и няма лошо да пробвате пак, дори няколко дни по-късно. 

 

 

 

 

  • Харесвам 10
  • Браво 6
  • Смея се 1
Връзка към мнение

Рових си в е-мейла, имам 5 подадени визи за майка ми. Първата е отнела 1 ден, грант-а е получен в петък 6:30 сутринта.

 

Останалите визи са получени между 0 и 15 минути след натискането на бутона "Изпрати" и са очевидно автоматично одобрени. Има поне една която е пратена и получена в събота, та ме съмнява че твоята виза е била от автоматичните

 

Скоро пак трябва да пускам, ще взема да я пусна петък вечер за статистиката 🤣

Редактирано от anita82
  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Жена ми няма виза още, купон. А иначе моята е някаква странна, хем не е автоматична получена минути след пускането, хем не виждам и кога е обработена ръчно след като периода покрива изцяло уикенда в Австралия. Ще чакам да видя твоя статистически резултат 🙂

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Странно, нещо ми се струва, че отказите се увеличават или е така на пръв поглед само? Таман мислех януари догодина да ходим пак с малко острови,ама взех да се разкандардисвам. Такова мотане, па и купища документи не ме кефят. Мислех, че на съпрузи автоматично дават на двамата или отказват на двамата, такова нещо на единия дали, а другия да чака е странно. При нашите аз бях писала за спонсор мъжа ми 😀, ама не са ми искали документи, де. 

Връзка към мнение
преди 15 минути , luba_rizova каза:

Странно, нещо ми се струва, че отказите се увеличават или е така на пръв поглед само? Таман мислех януари догодина да ходим пак с малко острови,ама взех да се разкандардисвам. Такова мотане, па и купища документи не ме кефят. Мислех, че на съпрузи автоматично дават на двамата или отказват на двамата, такова нещо на единия дали, а другия да чака е странно. При нашите аз бях писала за спонсор мъжа ми 😀, ама не са ми искали документи, де. 

Ние не сме съпрузи 🙂 А и конкретно в моя случай отказът е след очевидна грешка. Списъкът с документи е дългичък, да, но реално освен бележката от работодател нищо друго не изисква усилия - банковото извлечение може да е от онлайн банкиране, останалото са декларации в свободен текст. Но аз не се и занимавах с данъчната декларация, която искаха, просто им написах защо няма да я получат. 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 39 минути , Георги каза:

Жена ми няма виза още, купон. А иначе моята е някаква странна, хем не е автоматична получена минути след пускането, хем не виждам и кога е обработена ръчно след като периода покрива изцяло уикенда в Австралия. Ще чакам да видя твоя статистически резултат 🙂

Все още не са й искали допълнителни документи или са искали, качили сте ги и няма отговор?

При нас така беше с жена ми (тогава приятелка), качихме нейните документи и сигурно след 1-2 седмици забелязах, че статуса в сайта им не е променен (т.е. не ги бяха приели за обработка).

Наложи се да ги спамя с мейли и да им напомням, че заявката й все още седи отворена и ако имат нужда от допълнителни документи съм насреща.

 

 

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
преди 3 минути , П.Кръстев каза:

Все още не са й искали допълнителни документи или са искали, качили сте ги и няма отговор?

При нас така беше с жена ми (тогава приятелка), качихме нейните документи и сигурно след 1-2 седмици забелязах, че статуса в сайта им не е променен (т.е. не ги бяха приели за обработка).

Наложи се да ги спамя с мейли и да им напомням, че заявката й все още седи отворена и ако имат нужда от допълнителни документи съм насреща.

 

 

Качили сме ги, няма отговор. Не е минало кой знае колко време де, към 20 декември ги качихме, виждам че хората и повече чакат. 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
  • 2 седмици по-късно ...
On 1/21/2019 at 7:02 PM, Георги said:

Ще чакам да видя твоя статистически резултат 🙂

Таман пуснах визата на майка. Натиснах бутона в 11:58pm, получих 2 е-мейла в 11:59pm - един "application received" и един "grant notification"

 

Номера на паспорта й е същия като в предната виза (пусната 2017)

 

Не е петък ама не мисля че има значение понеже е очевиден автоматичен грант 😀

  • Харесвам 10
  • Браво 1
Връзка към мнение
  • 3 седмици по-късно ...

Здравейте, преди няколко дни ми беше отказана виза за Австралия въпреки че бях им пратила всичко което поискаха. Обяснението им беше че не задоволявам 

Клауза 651.212 (a and b) от закона за миграцията от 1994 година. Аз въобще не съм наясно какъв е тоя закон и не намерих никаква инфорнация за него в мрежата. Та въпроса ми е някой от вас дали е получавал  отказ с обяснението че не е задоволил тази клауза и какво всъщност представлява тази клауза?

Блаходаря

На 18.12.2018 г. в 17:38, Тони каза:

 

 

Връзка към мнение

Съмняват се, че искаш да емигрираш:

Цитат

651.212

                   The applicant genuinely intends to visit Australia temporarily:

                     (a)  as a tourist; or

                     (b)  to engage in a business visitor activity.

 

 

Връзка към мнение

Аз преди време  като получих отказа въобще не погледнах причините. Сега влязох да видя точно какво са написали:

 

Reasons for decision An eVisitor cannot be granted unless the relevant criteria specified in the Migration Act and the Migration Regulations are satisfied. In this case, I am not satisfied that clause 651.212 in Schedule 2 of the Migration Regulations is satisfied.

This clause provides that: Clause 651.212 states:

The applicant genuinely intends to visit Australia temporarily:

(a) as a tourist;

or (b) to engage in a business visitor activity.

 

In your eVisitor application lodged electronically on 19 May 2017 you indicated your intention to visit Australia for tourism purposes.

 

После имам още една страница обяснение за това което не съм им предоставил като данни, които са ми били поискали допълнително. Освен това има прикрепен още един документ за реда по който мога да се оплача ако не съм доволен от обслужването.

Връзка към мнение

Понеже докато чакахме намерих за полезни примерите по-горе за колко време са били обработени заявленията ви, реших да споделя и сроковете, в които съпругът ми и аз получихме визи (evisitor).

Подадохме заявления на 26 януари (заявленията ни бяха 1:1 с изключение на job title-а). На 30 януари аз получих визата. Същият ден на съпруга ми пък му поискаха допълнителни документи (от работодател, банка, т.н.). Пратихме ги на 5 февруари и получихме визата днес на 18 февруари. Ще пътуваме април, но мисля, че си беше късмет, че оставихме достатъчно време за визата преди това.

 

Съдейки по коментарите тук и в други форуми, времето за даване на виза (ако всичко е наред) е между 2 седмици и 7 седмици след подаване на допълнителни документи. Аз лично намирам сайта на home affairs за подвеждащ за българи и румънци, имайки предвид, че процесът по-често отнема седмици за нас (а не 1 ден както е написано, че е за 90% от кандидатстващите, което е вярно за западноевропейци). Не бих казала, че виня австралийците за това, но определено се раздразних на сънародниците ни, които остават в Австралия след сроковете позволени във визите им (българите нарушават условията на визите си 4 пъти повече от средното). 

  • Замислям се 1
Връзка към мнение
На 18.02.2019 г. в 12:25, Tensh каза:

Понеже докато чакахме намерих за полезни примерите по-горе за колко време са били обработени заявленията ви, реших да споделя и сроковете, в които съпругът ми и аз получихме визи (evisitor).

Подадохме заявления на 26 януари (заявленията ни бяха 1:1 с изключение на job title-а). На 30 януари аз получих визата. Същият ден на съпруга ми пък му поискаха допълнителни документи (от работодател, банка, т.н.). Пратихме ги на 5 февруари и получихме визата днес на 18 февруари. Ще пътуваме април, но мисля, че си беше късмет, че оставихме достатъчно време за визата преди това.

 

Съдейки по коментарите тук и в други форуми, времето за даване на виза (ако всичко е наред) е между 2 седмици и 7 седмици след подаване на допълнителни документи. Аз лично намирам сайта на home affairs за подвеждащ за българи и румънци, имайки предвид, че процесът по-често отнема седмици за нас (а не 1 ден както е написано, че е за 90% от кандидатстващите, което е вярно за западноевропейци). Не бих казала, че виня австралийците за това, но определено се раздразних на сънародниците ни, които остават в Австралия след сроковете позволени във визите им (българите нарушават условията на визите си 4 пъти повече от средното). 

 

 

 

Е ти да не си мислиш че за Канада и САЩ е по различно кой ги спазва кой не ..

Връзка към мнение
  • 1 месец по-късно ...

Здравейте от мен 🙂

 

През 2016г заедно с моят приятел кандидатствахме за туристическа виза за Австралия. Имам роднини там и ни се искаше да си направим екскурзия до там. Бяхме прикачили всички документи , които изискват, но ни беше отказана визата с отговор, че твърде малко време съм на настоящата работа (6 месеца) и че според тях ще останем там 😄

Та три години по-късно отново решихме да пробваме, като сме решили януари 2020 да са датите. Вече със стаж от 3години във фирмата в която работя , придобит собствен апартамент ( плюс заем за него 😄 ) и налични доходи . Септември мислим да сключим брак с моят приятел. Мислим сега да кандидатстваме отново за виза.

Според вас дали този път ще има за какво да се хванат и отново да ни откажат ? Какво бихте ме посъветвали ?

 

Връзка към мнение
  • 3 седмици по-късно ...

Малко е досадно как ние сме една от малкото страни в ЕС, която не получава право на working holiday в Австралия.

 

Още по-тъпичко е, че при кандидатстване за т.нар. безплатна електронна виза, австралийците изискват да има човек стабилна работа тук с добре структуриран план за екскурзия там. 

 

В интересен свят живеем с тези граници и ограничения 🙂

  • Харесвам 2
  • Замислям се 1
Връзка към мнение
  • 3 месеца по-късно ...

Здравейте, отново.

Пак ни отказаха...не сме отговаряли на  клауза 615.212. Някой знае ли какво представлява тя? Странното е че бяхме написали, че искаме  да останем 3 седмици там , а в отговора ни пише , че желанието ни да останем 3 месеца там не е подкрепено финансово🙄 не подлежало на преразглеждане. Не мога да повярвам, че пак ни отказаха...наистина не знам какво друго искат, за да ни пуснат. И декларации от НАП, от местни данъци и такси, от банкови сметки им предоставихме. Дали да не пусна пак след седмица? 

Връзка към мнение
преди 56 минути , teodora92 каза:

Здравейте, отново.

Пак ни отказаха...не сме отговаряли на  клауза 615.212. Някой знае ли какво представлява тя? Странното е че бяхме написали, че искаме  да останем 3 седмици там , а в отговора ни пише , че желанието ни да останем 3 месеца там не е подкрепено финансово🙄 не подлежало на преразглеждане. Не мога да повярвам, че пак ни отказаха...наистина не знам какво друго искат, за да ни пуснат. И декларации от НАП, от местни данъци и такси, от банкови сметки им предоставихме. Дали да не пусна пак след седмица? 

Честно казано не мисля, че отговора ще е различен. Има случаи на различен отговор веднага при ново кандидатстване, но във вашия слручай отказа е втори. Според мен проблема е, че кандидатствате заедно и сте на възраст за оставане според техните разбирания. Защо не опитате да кандидатствате поотделно - безплатно е и може да се окаже повече успешно.   

Връзка към мнение
преди 32 минути , Роми каза:

Честно казано не мисля, че отговора ще е различен. Има случаи на различен отговор веднага при ново кандидатстване, но във вашия слручай отказа е втори. Според мен проблема е, че кандидатствате заедно и сте на възраст за оставане според техните разбирания. Защо не опитате да кандидатствате поотделно - безплатно е и може да се окаже повече успешно.   

Ами ние си кандидатстваме отделно. Писахме, че ще правим сватба и братовчедка ми ни кани да й идем на гости като сватбено пътешествие. Дори не са звъняли на шефовете ни отново, почват леко да ми лазят по нервите. Накрая ще ида да си похарча парите на друго място....егати и Австралията

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Просто напишете всеки отделно нещо, че иска да разгледа Австралия, без да споменава гостуване. Дайте примерен маршрут и мисля, че ще стане по-лесно  

Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.