Прескочи до съдържание

Туристическа виза Австралия


Препоръчани мнения

Да ъпдейтна с малко актуална информация и опит:

 

На 20.08.2019г. подадох заявление за туристическа виза EVISITOR (subclass 651) - за първи път.

На 24.08.2019г. ми изпратиха искане за допълнителни документи Request Checklist and Details (прикачения файл).

На 27.08.2019г. им отговорих с писмо, което следваше техните искания:

  • за пътуването им разказах къде съм бил до момента, кои страни съм посетил, кой период в годината планувам да посетя Австралия, приблизителни градове, нощувки, маршрут и забележителности.
  • за работата им изпратих преведен трудов договор и им обясних, че работата ми е публична и могат да я намерят на еди какви си уеб адреси, разказах за образованието и работодателя си, поради какви причини кога мога да отсъствам.
  • за personal tax records им написах, че в Бг не е задължително по закон да подаваш такава при определени условия.
  • за банкови извлечения им изпратих от електронното банкиране превключено на английски език, като всичко конвертирах в pdf.
  • за десерт в писмото завърших с обяснение какви здрави връзки имам с Бг и какво притежавам.

На 03.09.2019г. ми изпратиха потвърждение IMMI Grant Notification - със срок 1 година.

 

Не зная дали са звъняли на някого в офиса, но като цяло не е много сложна процедурата. Единствено превода на трудовия договор ми отне време (1 ден) и ресурси (30лв.), но пък реших, че без никакъв документ няма да е ок.

И също така - последните 10 страници в темата ми помогнаха доста 😉 😀

 

Untitled.jpg

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
  • 1 месец по-късно ...

Здравейте, смятам да кандидатствам за виза за Австралия. Червеният паспорт ми изтича през февруари 2020. Вероятно пътуването ще бъде след това. Предполагам, че трябва да го подновя преди да кандидатствам за виза. Има ли опция да кандидатствам с настоящия и когато го подновя да сменя номера във визата? Някой имал ли такъв казус?

Връзка към мнение
преди 46 минути , sndos каза:

Здравейте, смятам да кандидатствам за виза за Австралия. Червеният паспорт ми изтича през февруари 2020. Вероятно пътуването ще бъде след това. Предполагам, че трябва да го подновя преди да кандидатствам за виза. Има ли опция да кандидатствам с настоящия и когато го подновя да сменя номера във визата? Някой имал ли такъв казус?

Не, номерът на визата не се сменя. В онлайн формата си даваш номера на новия паспорт.

При първото ни ходене в Австралия , имах същия казус. Визата ми беше за изтичащ паспорт.

Извадих си нов.

В онлайн формата посочих новия номер.

Не си върнах стария паспорт.

Пътувах с двата паспорта и разпечатаната виза.

На влизане в Австралия, явно, смяната си беше отразена при тях, защото си минах с новия паспорт, без никакви проблеми.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
  • 2 седмици по-късно ...

Озитата ми искат допълнителна информация (същата като на @bk_). Доста ме издразниха. 

 

НАП няма опция за версия на декларациите на английски. Служебните бележки за заплати също са само на български  Превеждали ли сте ги или ги пращате на български?

Връзка към мнение
преди 15 часа, sndos каза:

Озитата ми искат допълнителна информация (същата като на @bk_). Доста ме издразниха. 

 

НАП няма опция за версия на декларациите на английски. Служебните бележки за заплати също са само на български  Превеждали ли сте ги или ги пращате на български?

На мен служебната бележка ми я издадоха на английски, но съм в международна компания. Може би това е единствения документ, който трябва да преведеш. За НАП просто им писах, че тук нямаме tax forms, в смисъла в който те искат и да кажат дали мога да пратя някой заместващ документ. Не ми искаха нищо. 

 

Ето и свободния текст, който им бях писал:

 

Цитат

Dear Sir/Madam, 


The following document is requested by you:


•    Official personal tax records for the past two (2) financial years


I tried to obtain such document from tax authorities, but it doesn’t exist. In Bulgaria, if your only income is from your employer, you are not required to submit personal tax declaration, the relevant taxes (medical, retirement, etc.) are all paid on my behalf by my employer. Thus, regrettably, I am not able to provide the exact document you are requesting. 


If there are any other means to provide the information that you were looking for in the official personal tax records, for example taxable income (salary), please let me know and I will do my best to provide it. 
 

 

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
преди 17 часа, sndos каза:

Озитата ми искат допълнителна информация (същата като на @bk_). Доста ме издразниха. 

 

НАП няма опция за версия на декларациите на английски. Служебните бележки за заплати също са само на български  Превеждали ли сте ги или ги пращате на български?

Всъщност се сетих още нещо. Ако фирмата ти е по-гъвкава, може ти сам да си напишеш служебната бележка на английски, те просто да сложат фирмени реквизити - да я разпечатат на бланка, подпис и печат и т.н. Мисля, че ще им свърши работа. 

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Кандидатствала съм за виза като лице на трудов договор. Вероятно ще пускам документи за друг човек, който е самоосигуряващ се. Каква е разликата в предоставянето на документите и в самото попълване, ако има?

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

В попълването няма. За документите вероятно ще му изискат данъчните декларации за последните три години и движения по фирмена сметка за 3 месеца назад /ако е собственик на фирма/,  както и доказателства за собственост на фирмата.

Намерих листа с исканите документи за мой познат, самоосигуряващ се.

 

Screenshot_20191112-223639_Drive.jpg

  • Благодаря 1
Връзка към мнение
  • 3 седмици по-късно ...
  • 3 седмици по-късно ...

Здравейте! 
наскоро пуснахме визи с мъжа ми за Австралия. 
явно изтеглихме “късите клечки” понеже и на двамата ни искаха допълнителни документи. То имаше луди пари за преводи и тн. В крайна сметка само мен одобриха. Той получи отказ,не бил добре финансово обезпечен според клаузите на незнам си кой закон. Мъжът ми работи,салдото му винаги е окей,има си и кредитна карта, незнам в Австралия може би само милионери пускат,то знае ли човек. Но може ли аз с по-малко наличност По сметката да бъда одобрена?!? Е явно може!

искам да питам,случайно някой от вас да се е изправял пред подобен ъпсурд/ ситуация !???? 
аз вече изтрих апликацията от страницата на министерството и няколко часа по-късно му попълних нова виза. 
сега ще чакаме!!! Моля за съвети и кураж!!! 
 

  • Шок 1
Връзка към мнение

Здравей, @Bilyana36!

Ако дадеш тук точната формулировка на отказа, както сте я получили от австралийците, както и малко подробности за мъжа ти (напр. дали е на заплата или е самоосигуряващ се/самонает), ще получиш по-полезни отговори.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 4 часа, Bilyana36 каза:

Здравейте! 
наскоро пуснахме визи с мъжа ми за Австралия. 
явно изтеглихме “късите клечки” понеже и на двамата ни искаха допълнителни документи. То имаше луди пари за преводи и тн. В крайна сметка само мен одобриха. Той получи отказ,не бил добре финансово обезпечен според клаузите на незнам си кой закон. Мъжът ми работи,салдото му винаги е окей,има си и кредитна карта, незнам в Австралия може би само милионери пускат,то знае ли човек. Но може ли аз с по-малко наличност По сметката да бъда одобрена?!? Е явно може!

искам да питам,случайно някой от вас да се е изправял пред подобен ъпсурд/ ситуация !???? 
аз вече изтрих апликацията от страницата на министерството и няколко часа по-късно му попълних нова виза. 
сега ще чакаме!!! Моля за съвети и кураж!!! 
 

няма къси клечки ако питаш мен двоен стандарт има за българи и румънци..

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

@Goal & Boss здравейте! 
така отностно мъжа ми, нает е на постоянен трудов договор,при това тарифен. 
получи бележка от работодател,с потвърждение за отпуската с дати от и до печат и подпис,всичко беше изпълнено. Освен това преведохме и първата страница на договора му,където е описанието на длъжността му,неговите условия по заплата,пише си,че му дават извънредни и тн. 
в имейла,който му изпратиха от Министерството,(нямам го на моя телефона и не мога да го копирам тук) пише,че поради еди си коя си клауза от тяхната конституция и раздел за имигрантството гласи че той трябва да разполага с известна сума пари, и тъй като закриващия баланс по сметката не им се понравил му отхвърлят желанието за издаване на виза. Пишат,че ако иска виза, трябва да ги обори,един вид да си набави доказателства за финансова обезпеченост.

Жената от агенцията по преводи ме посъветва да вкарам всичките си налични пари в неговата сметка и да издействам нова извадка за последните три месеца. Точно така,те не искат само текущ баланс,а всичко за последните месеци,точно бяха написали: искат да видят как борави с бюджета си!!!!!
та,вчера вече му качих нова заявка за виза. Очаквам отговор с характерния вече имейл с поискване на допълнителните документи,който са за всичко и всички от рода ни 🤣 

ако на някой случайно му се е случило същото или е наясно как се процедира,моля да се свърже с мен ! 
благодаря ви и съжелявам,че постта стана тооооолкова дълъг!

 

@Goal & Boss забравила съм да напиша относно договора,че е безсрочен. 

Връзка към мнение
преди 6 часа, Bilyana36 каза:

@Goal & Boss здравейте! 
така отностно мъжа ми, нает е на постоянен трудов договор,при това тарифен. 
получи бележка от работодател,с потвърждение за отпуската с дати от и до печат и подпис,всичко беше изпълнено. Освен това преведохме и първата страница на договора му,където е описанието на длъжността му,неговите условия по заплата,пише си,че му дават извънредни и тн. 
в имейла,който му изпратиха от Министерството,(нямам го на моя телефона и не мога да го копирам тук) пише,че поради еди си коя си клауза от тяхната конституция и раздел за имигрантството гласи че той трябва да разполага с известна сума пари, и тъй като закриващия баланс по сметката не им се понравил му отхвърлят желанието за издаване на виза. Пишат,че ако иска виза, трябва да ги обори,един вид да си набави доказателства за финансова обезпеченост.

Жената от агенцията по преводи ме посъветва да вкарам всичките си налични пари в неговата сметка и да издействам нова извадка за последните три месеца. Точно така,те не искат само текущ баланс,а всичко за последните месеци,точно бяха написали: искат да видят как борави с бюджета си!!!!!
та,вчера вече му качих нова заявка за виза. Очаквам отговор с характерния вече имейл с поискване на допълнителните документи,който са за всичко и всички от рода ни 🤣 

ако на някой случайно му се е случило същото или е наясно как се процедира,моля да се свърже с мен ! 
благодаря ви и съжелявам,че постта стана тооооолкова дълъг!

 

@Goal & Boss забравила съм да напиша относно договора,че е безсрочен. 

просто искам да ти кажа най-приятелски нищо не е на всяка цена в този живот , a щом иматe възможност за далечно пътуване тегли им една майна  на емайла и посетете New Zealand 😊

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

@Bilyana36 най - добрият съвет от мен, е да изчетеш кротко всички 22 страници от тази тема и ще разбереш, че австралийските власти от край време имат лично отношение към всякакви хора под определена възраст. Убедена съм, че ще е достатъчно да не се тормозите с емоции. Благодари се, че не са звъняли в работата на съпруга ти да питат той ли е, не е ли, какъв е там , що е. С две думи, извън отказа, сте минали съвсем кротко.

Предприела си логични стъпки. Хубавото на тази виза е, че можеш да кандидатстваш много пъти. Стискам палци да получите удовлетворителен отговор и да се похвалиш тук. 

  • Благодаря 1
Връзка към мнение
4 hours ago, patilana said:

@Bilyana36 най - добрият съвет от мен, е да изчетеш кротко всички 22 страници от тази тема и ще разбереш, че австралийските власти от край време имат лично отношение към всякакви хора под определена възраст. Убедена съм, че ще е достатъчно да не се тормозите с емоции. Благодари се, че не са звъняли в работата на съпруга ти да питат той ли е, не е ли, какъв е там , що е. С две думи, извън отказа, сте минали съвсем кротко.

Предприела си логични стъпки. Хубавото на тази виза е, че можеш да кандидатстваш много пъти. Стискам палци да получите удовлетворителен отговор и да се похвалиш тук. 

Много ви благодаря за проявеното разбиране и за бързия отговор! 
Имате пълно право! Някак си в имейла,който му изпратиха с отказа се усеща едно хладно усещане,сякаш той е втора ръка човек,който едва ли не не е достоен за тях да посети държавата им. Разбира се не е написано в прав текс,но се усеща. 
Както каза моя мъж, надяваме се,някой друг от работниците да отвори кандидатурата му,да не се падне този,който отхвърли предишната! 
Австралия е дестинация,която е мечта и за двама ни от край време,имаме си и самолетни билети. Не сме предполагали,че ще му откажат виза. Досега където и да сме пътували с виза,никой не ни е изисквал толкова подробни документи и винаги е ставала в рамките на един час. 
Но да се надяваме,че рано или късно ще удовлетворят заявката му за туристическа виза!!! Както казват -по Коледа стават чудеса,то е като чудо за нас,вече втора седмица се занимаваме с тях! 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
On 2/4/2015 at 6:31 AM, Георги Матеев said:

Второ поредно утро, което ми поднася добри новини по имейла... току-що получих австралийска виза!

 

Попълних онлайн заявлението преди 2 дни... И днес директно ми изпратиха едногодишна виза без да искат абсолютно никакви допълнителни документи!

 

Миналата година им пращах 100 документа и въпреки това ме отрязаха за виза напълно необяснимо, а сега ми дадоха супер лесно (сигурно ме компенсират хаха), въпреки че попълнените данни преди и сега бяха практически еднакви. Не мога да им схвана съвсем логиката, но при всички случаи страшно много се радвам...

 

Австралия, дръж се, идвам през ноември :)

Здравей @Георги Матеев! Пиша ти с въпрос,как точно успя да вземеш виза след получен вече отказ? 
аз и съпругът ми кандидатствахме за визи началото на този месец( 12.2019). Разбира се,че получихме имейл с изискване за допълнителна информация,като разликата беше минимална. На него му изискваха и т.нар. Декларация за цел на пътуването до Австралия. 
Повечето документи успяхме да преведем, но успяхме да изпратим  всичко.което искаха от нас. На мен ми дадоха след два дена 1годишна виза,а той получи имейл с отказ. Обясняват му,че не отговаря на критериите базирани на закона за имигрантството. 
пуснах наново заявка за визата му,обаче още няма отговор. На страницата на министерството на вътрешните  работи както и предния път. Пише че по това време имали много заяки и се извиняват. Надявам се да е заради празниците наистина. Проблема е 
само че нищо не са му изискали още като допълнителни документи. Единственото което получи мъжа ми беше имейл с потвърждение заявката за виза. Мисълта ми,ако пак му изискат същите неща като първия път,да изпращаме ли и банкови извлечения от виза картата му,за да видят още повече налични финансово средства, или снимки от печати в паспорта,за да видят че сме пътували и другаде. Как се доказва,че целта на пътуването е наистина да отидеш,да видиш и да си тръгнеш? 
ако ми услужиш с информация,как си запазил самообладание и си кандидатствал пак въпреки няколкото отказа и забавания, на мен ми е трудно при условие,че имаме самолетно билети за февруари,а него не го одобриха!!! 
благодаря ти за вниманието! 

Връзка към мнение

Първо, няма нужда да триете старата апликация.  Така или иначе те я виждат и след това в базата си данни.

Важно е да прочетете точната причина за отказ, а ако не я откриете може да звъннете на телефоните на имиграционните с вайбър аут например, които ще ви обяснят точно защо е отказа и какво да промените при това кандидатстване.

Срокът за отговор мисля, че беше седмица, така че ще получите отговор задължително. 

Не разбирам обаче защо очаквате топлина и любов от служби, чиято задача е да преценя кой и защо може да влезе в държавата им.

Бъдете по-спокойна, говорете любезно с тях и към сигурна,  че ще ви дадат съвет какво точно различно да им дадете.

Заплатени преводи не са нужни, банковите извлечение се дърпат директно на английски и това у достатъчно. Единствено нужда от официален превод е бележката от работодателя, останалото е свободен текст, написан от вас.

Успех!

  • Харесвам 5
Връзка към мнение
Георги Матеев
преди 7 часа, Bilyana36 каза:

Здравей @Георги Матеев! Пиша ти с въпрос,как точно успя да вземеш виза след получен вече отказ?

Наистина не мога да ти отговоря. Просто година след първия отказ пуснах нова апликация, която изненадващо за мен беше одобрена веднага и без изискване за допълнителни документи. Не намирам никаква логика, но е факт.

 

Единственото, което според мен беше натежало за положителното решение, е че вече имах купени самолетни билети (които пратих), както и бях описал много детайлно целия си маршрут - къде ще ходя и какво ще разглеждам. Предполагам, че съм прозвучал достатъчно туристически за да не ме проверяват по-обстойно.

  • Благодаря 1
  • Замислям се 1
Връзка към мнение

@Тони и останалите. Визите ни са неизползвани и изтичат януари-февруари, а ние искаме да ходим до Австралия през май. Има ли нещо специфично в кандидатстването за повторна виза, трябва ли да изчакаме да изтекат първо активните или няма значение кога ще кандидатстваме за новите? При повторно кандидатстване с предишен успешен резултат пак ли искат цялата бала документи?

Връзка към мнение

Няма нужда  чакате да изтекат. За съжаление, на моя приятелка в точно същото положение и изискаха повторно документните. Пак получи виза, но събра всичко наново.

При нея беше така, но все пак е въпрос и на късмет.

Сега се сетих, че и аз съм подавала за нова туристическа преди да ми изтече старата и тогава на мен пък не ми поискаха документи. При мен основно натежаваше факта, че винаги пътувах без децата.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Здравейте, днес получих виза след 2 пъти отказ.

Третия път още при попълване на формата им писах, че моя страст са пътуванията и съм посетил над 60 държави.

След като попълних формуляра им прекачих копие от паспорта - целия с визите и печатите в него.

В него имах доста печати, 3 визи за Русия, 2 за Тайланд, 1 за Китай и 1 за САЩ.

Отделно в отделен файл им прикачих само визата за САЩ. Мисля, че това изигра решаваща роля за одобрението.

 

Не са ми искали никакви допълнителни документи.

 

  • Браво 5
Връзка към мнение
преди 2 минути , vl_stamboliev каза:

Здравейте, днес получих виза след 2 пъти отказ.

Третия път още при попълване на формата им писах, че моя страст са пътуванията и съм посетил над 60 държави.

След като попълних формуляра им прекачих копие от паспорта - целия с визите и печатите в него.

В него имах доста печати, 3 визи за Русия, 2 за Тайланд, 1 за Китай и 1 за САЩ.

Отделно в отделен файл им прикачих само визата за САЩ. Мисля, че това изигра решаваща роля за одобрението.

 

Не са ми искали никакви допълнителни документи.

 

а преди като кандидатствахте имахте ли виза за сащ

Връзка към мнение
преди 16 минути , MatriXa каза:

а преди като кандидатствахте имахте ли виза за сащ

Да, но не бях писал, че имам и не я бях прилагал. Защото те при документите ми искаха само първата страница на паспорта и аз само нея прикачах.

Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.