Прескочи до съдържание

Дебитна карта Revolut


Георги Матеев

Препоръчани мнения

преди 7 минути , Lindt каза:

Аз лично предпочитам да си остане така некоментирано, защото точно сме си взели годишен Airalo и не искам да се чувствам все едно сме се минали :rolleyes:

Това ми трябваше.

:biggrin:

Утре ще имаш подробен сравнителен анализ на цените, от който ще следва колко много си се прецакала.

  • Харесвам 1
  • Смея се 9
Връзка към коментар
преди 25 минути , Lindt каза:

Аз лично предпочитам да си остане така некоментирано, защото точно сме си взели годишен Airalo и не искам да се чувствам все едно сме се минали :rolleyes:

Не сте се минали. Глобалния план в револют е със срок 30дни само😉

IMG_2366.png

  • Харесвам 3
  • Браво 2
Връзка към коментар
преди 5 часа, Zlia каза:

Аз до колкото разбирам цените са подобни на Еърало дори подозирам, че Револют предлагат тяхната услуга. 

Добре си се ориентирал -  доставчик на услугата за Револют е базираната в Лондон - 1 Global , която нищо чудно да е провайдър и на  Airalo. Освен това , Airalo е (май) единствената покупка през Револют, която генерира 3% кешбек.

Връзка към коментар
преди 8 часа, era123 каза:

47лв?

Кога това?

Да не си превеждал към английския айбан на рево? За там има такива такси, което пак е грешно, защото юк е в сепа. 

От пощенска превод до литовския (или латвийски беше) айбан в евро (курс продава на търг пб), но от левова сметка, беше 1.20лв. 

Би трябвало всеки превод до ЕС айбан на рево в евро да е 1-2 лв. 

Евентуално курсове за продажба на банките може да са проблем. 

Странно защо банките не предлагат левов трансфер до ЕС айбани.

Явно не си разбрал какво съм написал- превода беше левов към сметката ми в Револют, която пък тогава(12.2019) беше с британски айбан. По спомен тъкмо беше влязла директивата за намаляване на банковите такси в ЕС, която явно не съм разбрал и си го изплющях този превод и те ме изплющяха 47лв. Аз след това не съм виждал БГ банка, която да позволява левов превод към айбан извън БГ. И пак натъртван, не става въпрос за превалутиране. 
Кой разбрал, разбрал 😉

Връзка към коментар
преди 3 часа, Zlia каза:

Явно не си разбрал какво съм написал- превода беше левов към сметката ми в Револют, която пък тогава(12.2019) беше с британски айбан. По спомен тъкмо беше влязла директивата за намаляване на банковите такси в ЕС, която явно не съм разбрал и си го изплющях този превод и те ме изплющяха 47лв. Аз след това не съм виждал БГ банка, която да позволява левов превод към айбан извън БГ. И пак натъртван, не става въпрос за превалутиране. 
Кой разбрал, разбрал 😉

И го получи в Revolut? Такъв вариант няма. Не е по преценка на банката, а просто не може да се превеждат левове към не българска сметка. Това е.

Връзка към коментар
преди 15 часа, Lindt каза:

Аз лично предпочитам да си остане така некоментирано, защото точно сме си взели годишен Airalo и не искам да се чувствам все едно сме се минали :rolleyes:

С удоволствие да вметна тогава, че в азиатско-океанското ни пътешествие план Океания с e-sim на Nomad беше по-изгоден от Аiralo-то😀.

И с най-добрите мрежи във всяка държава. Включително и в слабо покритата НЗ.

  • Харесвам 1
  • Смея се 2
Връзка към коментар
преди 11 минути , Sun4o каза:

С удоволствие да вметна тогава, че в азиатското ни пътешествие план Океания с e-sim на Nomad беше по-изгоден от Аiralo-то😀.

И с най-добрите мрежи във всяка държава. Включително и в слабо покритата НЗ.

Така е сигурно, но глобалният план беше на същата цена като плановете за Коста Рика и Панама и затова решихме да инвестираме 40 $ и да не мислим цяла година за планове 😄

Със освободеното си така хитроумно време мога още 2 седмици да калкулирам годишните банкови такси, кешбек и превалутиране на ОББ и ПИБ и да размишлявам кои карти да си сменим, кои са спрем и коя къде да ползваме 🤭

  • Смея се 8
Връзка към коментар
Дани Магелани
Преди 1 час, Sun4o каза:

С удоволствие да вметна тогава, че в азиатско-океанското ни пътешествие план Океания с e-sim на Nomad беше по-изгоден от Аiralo-то😀.

И с най-добрите мрежи във всяка държава. Включително и в слабо покритата НЗ.

Ако бях го разбрала по-рано, щеше да е добре. Пусни линк, моля, от къде се купуват!

Връзка към коментар

нека за целите на стотинкаджийството да кажем, че се очаква незабравимо събитие, с чист ефект в годишен аспект около 0.24 лв на човек, в случай че най-сетне успеем да се присъединим към еврозоната - заплати, пенсии и обезщетения ще се преизчислят по фиксинг, като ще се приложи следното иновативно правило след изчислението по фиксинга

 

Цитат

Те ще се превалутират в евро, като ще се закръгляват до най-близкия евроцент, като ако третият знак след десетичната запетая е по-голям от нула, вторият знак след десетичната запетая се увеличава с една единица.

след предълги смятания с елка калкулирах, че за около 21 години @Lindt ще успее да избие една месечна такса за разплащателната си сметка и тогава това може би няма да тревожи толкова силно ера-та :smile:

  • Браво 1
  • Смея се 14
Връзка към коментар
Преди 1 час, antea каза:

след предълги смятания с елка калкулирах, че за около 21 години @Lindt ще успее да избие една месечна такса за разплащателната си сметка и тогава това може би няма да тревожи толкова силно ера-та :smile:

Всичко е ясно, но коя е Елка?

  • Смея се 13
Връзка към коментар

прабългарското женско име на изкуствения интелект, в мъжки вариант - правец, @Duke, разбирам, че обичаш да плащаш всичко в евро, но стига с това отричане на изконните ни традиции :mda:

  • Смея се 6
Връзка към коментар
преди 1 минута , antea каза:

@Duke, стига с това отричане на изконните ни традиции :mda:

Приемам забележката, разпечатвам и после ксерографирам в достатъчно екземпляра за поколенията... 😛

Връзка към коментар
1 hour ago, antea said:

нека за целите на стотинкаджийството да кажем, че се очаква незабравимо събитие, с чист ефект в годишен аспект около 0.24 лв на човек, в случай че най-сетне успеем да се присъединим към еврозоната - заплати, пенсии и обезщетения ще се преизчислят по фиксинг, като ще се приложи следното иновативно правило след изчислението по фиксинга

 

след предълги смятания с елка калкулирах, че за около 21 години @Lindt ще успее да избие една месечна такса за разплащателната си сметка и тогава това може би няма да тревожи толкова силно ера-та :smile:

Глупости. От толкова глупости не разбрах ти какво искаш:

1. Да не приемаме евро.

2. Да си плащаш дебели такси за всичко на бг банките. 

3. 1+2

 

Абсолютно ми е през к - има балъци, има и тарикати (банките). И до тука спирам по тая тема. 

Връзка към коментар
преди 5 минути , era123 каза:

Глупости. От толкова глупости не разбрах ти какво искаш:

1. Да не приемаме евро.

2. Да си плащаш дебели такси за всичко на бг банките. 

3. 1+2

 

Абсолютно ми е през к - има балъци, има и тарикати (банките). И до тука спирам по тая тема. 

От някои постове на хора, които те познават лично оставам с впечатлението, че си пич.

От писанията ти, обаче, си мисля, че много са се объркали тези хора.

Знам, че това мнение ти е през ...

 

 

  • Харесвам 3
  • Смея се 12
Връзка към коментар
9 hours ago, Patrick K said:

И го получи в Revolut? Такъв вариант няма. Не е по преценка на банката, а просто не може да се превеждат левове към не българска сметка. Това е.

Някой знае ли защо не могат да се превеждат левове от бг към ЕС айбани?

Аз лично съм получавал долари към английски айбан с паундова сметка. Английската банка обърна долара по фиксинг към паунд. 

Получавал съм евро от България към английски айбан с еврова сметка зад него. Пак ок. 

 

Пощенска към юк айбан дава от левова сметка дава избор на няколко валути, но без лева. Такса за в евро е 40+ лв.   

Към ЕС айбани, също не дава лев. В евро става, такса 1.20лв. 

Явно искат те да продават валута, друга причина не виждам. 

 

Ще е интересно да пробвате с вашата банка превод в евро/лв към ЕС айбани и да кажете става/не става и цена. 

Връзка към коментар
преди 45 минути , era123 каза:

Някой знае ли защо не могат да се превеждат левове от бг към ЕС айбани?

Аз лично съм получавал долари към английски айбан с паундова сметка. Английската банка обърна долара по фиксинг към паунд. 

Получавал съм евро от България към английски айбан с еврова сметка зад него. Пак ок. 

 

Пощенска към юк айбан дава от левова сметка дава избор на няколко валути, но без лева. Такса за в евро е 40+ лв.   

Към ЕС айбани, също не дава лев. В евро става, такса 1.20лв. 

Явно искат те да продават валута, друга причина не виждам. 

 

Ще е интересно да пробвате с вашата банка превод в евро/лв към ЕС айбани и да кажете става/не става и цена. 

този път ще опитам без чувство за хумор, така че да нямаш проблем, щом възприемаш всичко буквално

 

все още не е измислена международна разплащателна система, която да поддържа универсално локална валута като български лев, няма и да бъде измислена, като се опитваш да превеждаш от левова сметка, тя ще бъде задължена в лева, но преводът ще се излъчи в тази валута, която си избрал от възможните опции, защото дори великата ти UK банка не е способна да завери паундовата ти сметка с левове, а ако можеше - щеше да направи покупко-продажба на валута, която толкова ти боде очите при изходящия превод от България

 

дори Револют изпълняват преводите в левове, като използват локална българска сметка в Уникредит, може да имат и в други банки, аз поне от такава сметка съм получавала левов превод, нареден през Револют

 

а за таксите и SEPA - UK е член на SEPA, но не и на ЕИП /Европейско икономическо пространство, в което участват ЕС-държавите, Норвегия, Исландия и Лихтенщайн/, а в тарифите на повечето банки (не твърдя всички, защото не ми се занимава да ги гледам), преводите се делят на такива към ЕИП и извън, така че дори и да използваш опция за SEPA превод към UK, той ще мине като стандартен валутен извън ЕИП, със съответните големи такси, SWIFT и тн.

  • Харесвам 7
Връзка към коментар
29 minutes ago, antea said:

този път ще опитам без чувство за хумор, така че да нямаш проблем, щом възприемаш всичко буквално

 

все още не е измислена международна разплащателна система, която да поддържа универсално локална валута като български лев, няма и да бъде измислена, като се опитваш да превеждаш от левова сметка, тя ще бъде задължена в лева, но преводът ще се излъчи в тази валута, която си избрал от възможните опции, защото дори великата ти UK банка не е способна да завери паундовата ти сметка с левове, а ако можеше - щеше да направи покупко-продажба на валута, която толкова ти боде очите при изходящия превод от България

 

дори Револют изпълняват преводите в левове, като използват локална българска сметка в Уникредит, може да имат и в други банки, аз поне от такава сметка съм получавала левов превод, нареден през Револют

 

а за таксите и SEPA - UK е член на SEPA, но не и на ЕИП /Европейско икономическо пространство, в което участват ЕС-държавите, Норвегия, Исландия и Лихтенщайн/, а в тарифите на повечето банки (не твърдя всички, защото не ми се занимава да ги гледам), преводите се делят на такива към ЕИП и извън, така че дори и да използваш опция за SEPA превод към UK, той ще мине като стандартен валутен извън ЕИП, със съответните големи такси, SWIFT и тн.

Това, което казваш звучи логично и е така за леваови преводи. 

Аз имах спор за СЕПА с пощенска. За мен за всяка държава в СЕПА трябва да важат правилата за СЕПА. Това, че ЮК не е в ЕИП не трябва да е проблем. Те разбира се нямаха идея кво им говоря - само повтаряха 'щом системата дава такса 40лв, това е' - пълни тъпанари.

Кой в БГ контролира банките - БНБ, омбудсман, КЗП, КФН? Да се пусне едно запитване за приоритета на СЕПА и ЕИП.

Връзка към коментар

Няколко човека продължават да си настояват на своето, че било невъзможно да се преведат левове към Револют с чужд айбан. Обясняваш, българан не верва 😉

Ето ви нагледно доказателство от Револют 

За съжаление се качва лоша резолюция и май не се виждат двата айбана

RBB-Revo.jpg.aa578cd93d63a9240565680244723486.jpg

 

Редактирано от Zlia
Последна редакция :-)
Връзка към коментар
преди 1 час, Zlia каза:

Няколко човека продължават да си настояват на своето, че било невъзможно да се преведат левове към Револют с чужд айбан. Обясняваш, българан не верва 😉

Ето ви нагледно доказателство от Револют 

За съжаление се качва лоша резолюция и май не се виждат двата айбана

 

IMG_1419.jpeg

Аз такава опция BGN-UKIBAN REVO не видях преди 10 дни.

При теб как е минало преди 5г не знам, може да има нещо общо с факта, че рево имат кореспондентски сметки в БГ банки както по-горе писа.

Връзка към коментар
преди 46 минути , era123 каза:

Това, което казваш звучи логично и е така за леваови преводи. 

Аз имах спор за СЕПА с пощенска. За мен за всяка държава в СЕПА трябва да важат правилата за СЕПА. Това, че ЮК не е в ЕИП не трябва да е проблем. Те разбира се нямаха идея кво им говоря - само повтаряха 'щом системата дава такса 40лв, това е' - пълни тъпанари.

Кой в БГ контролира банките - БНБ, омбудсман, КЗП, КФН? Да се пусне едно запитване за приоритета на СЕПА и ЕИП.

тарифите на банките са обвързващият документ за клиента, по който той плаща таксите, и ако там те са определени на такива към ЕИП и извън, никакъв приоритет не може да бъде променен

но, щом ти се занимава, може да питаш Асоциацията на банките в България, която е единственият асоцииран член от държавата ни в Европейския платежен съвет /ЕПС/, който пък движи SEPA, защо на страницата на асоциацията, както и на сайта на БНБ, се твърди, че в SEPA участват по-малко държави, отколкото е оповестено на официалния сайт на ЕПС, и сред "изпуснатите" е и UK; имейлът им е в долния десен ъгъл - https://abanksb.bg/за-основните-банкови-продукти/5-разплащания/

  • Харесвам 3
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.