Прескочи до съдържание

Дебитна карта Revolut


Георги Матеев

Препоръчани мнения

Имам рево от началното им. Ползвал съм го под 10 пъти. 

Сега забелязах, че имат ~0.35% (0.007лв) комисионна за обмяна евро-лев. И пак толкова за лев-евро. 

Бях останал с впечатление, че смятат на индекс. 

Може да е писано преди. 

 

Връзка към мнение

Някой може ли да ми каже има ли възможност за вкарване/захранване на лева в револют с българска дебитна карта?

Аз такава опция при мен не виждам, но съм с британския айбан. До колкото знам хората в България са с латвийски ли, литовски ли, нещо си айбани. 

Някой да е зараждал левове с дебитна карта на пощенска банка? Има ли такси от банката и/или рево и плащането като покупка ли минава?

Връзка към мнение
3 hours ago, bad kid said:

Вече има сметки в левове. Аз зареждам с КК и няма такси.

Сега видях, че има възможност за добавяне на карти и захранване в лева. Остава въпроса за таксите на пощенска банка. Има ли ги, кви са?

Има възможност и за зареждане от виртуална карта на one wallet ако там няма такси. 

Връзка към мнение
Преди 1 час, era123 каза:

Сега видях, че има възможност за добавяне на карти и захранване в лева. Остава въпроса за таксите на пощенска банка. Има ли ги, кви са?

Има възможност и за зареждане от виртуална карта на one wallet ако там няма такси. 

Аз зареждам от сметки с дебитни карти на ОББ и ПИБ и няма такси. От кредитна на ДСК има и никак не е добре да се ползва. При Пощенска банка не знам как е, но пробвай🙂. Ако не е кредитна карта или нещо свързано с трупане на бонуси/кешбек, не би трябвало да има по-сериозни последствия.

Връзка към мнение
преди 15 часа, era123 каза:

За всяка банка е различно. Затова питам за пощенска специално. 

0.5% за зареждане с дебитна карта /такса за плащане при търговец в чужбина/

1% ако се зарежда с кредитна карта

В тарифата им са описани всички такси.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

След близо две седмици безмислена  комуникация по имейл със съпорта на Revolut, присъдата е - дезактивиран перманентно акаунт.

Та аз дори не бях го отворила, а те го затварят.

Мисля,че е заради един шест цифрен  код който ми го изпратиха на смс ,но аз не можах да го вкарам защото много бързо изчезна полето.

Много се съмнявам,че дори съм успяла да активирам акаунтс.

Те дори не можаха да открият такъв свързан с моят имейл.

Може ли съпорта да е бот?

 

Връзка към мнение

Надали може да е бот без да разбереш... То някои агенти са по-тъпи от бот.

Ама ако не могат да ти открият акаунта, пробвай отначало

  • Харесвам 1
  • Благодаря 1
Връзка към мнение

Не ми се смейте много, моля! ☺️

Нека някой да ми обясни с думи прости идеята/предназначението/как се използва опцията Pockets (предишна Vaults). Има ли и какви ограничения?

Нещо като спестовната компонента на ДСК ли е? И нея не познавам в детайли, не съм клиент на банката, колегите ми споделят колко им е важна и удобна.

 

 

Връзка към мнение
Милен Вълчев

Най-простичко това е сейф. Парите са на сигурно място, никой не може да ти изтегли от там /освен теб/, няма лихва. Когато ти трябват пари, вадиш от сейфа и харчиш.

  • Харесвам 5
Връзка към мнение

Извинете за, може би, тъпия въпрос, но виждам, че сметката ми в Револют във всичките ми валути е една и съща - и започва с LT - това значи ли, че ако ми преведат пари от Литва в евро, ще си получа същата сума в евро в сметката в евро, т.е. няма да превалутират или да ползват някакви кореспондиращи банки, нали сме в ЕС. Въпросът ми е истински казус - получаване на еднократна сума под 1000 евро точно от платец в Литва.

Или по-добре да дам сметка в бг банка, макар че там ще ми вземат пари за превалутиране, защото имам само сметка в лева.

Връзка към мнение

Имаш един и същи IBAN за всички сметки, но за всяка валута реално си е отделна сметка и когато прехвърляш от една валута в друга си има комисионна/ разлика в курс купува и курс продава,

Връзка към мнение
On 3/17/2024 at 12:52 PM, timobg said:

0.5% за зареждане с дебитна карта /такса за плащане при търговец в чужбина/

1% ако се зарежда с кредитна карта

В тарифата им са описани всички такси.

Така е, пощенска банка ме нашиха с 0.5% такса ПОС в чужбина като заредих революта с левове. Това става 3 дни след транзакцията. Дано за лекарства да ги дадат.

  • Харесвам 1
  • Смея се 3
Връзка към мнение
преди 11 часа, era123 каза:

Дано за лекарства да ги дадат.

Хем ги ползваш, хем ги кълнеш. Нещо не се вързва. А и тази клетва винаги ми е била прекалена.

 

  • Харесвам 5
Връзка към мнение
2 hours ago, Sun4o said:

Хем ги ползваш, хем ги кълнеш. Нещо не се вързва. А и тази клетва винаги ми е била прекалена.

 

Не ги ползвам. Клетвата е баш точна, даже леко недостига. 

А най-педерастията на пощенска беше, че след тестов превод от 10 лв за проверка 3 дни няма такса, а превода се видя на секундата.

И така ме пееваха да пусна голям превод. 

  • Смея се 1
Връзка към мнение

Таксата я начисляват след осчетоводяване на транзакцията. За транзакции в чужбина обикновено трябват 2-3 дни, за да се осчетоводят и тогава да се види окончателната сума, с която е заверена сметката. 

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
1 hour ago, timobg said:

Таксата я начисляват след осчетоводяване на транзакцията. За транзакции в чужбина обикновено трябват 2-3 дни, за да се осчетоводят и тогава да се види окончателната сума, с която е заверена сметката. 

И така да е, нищо от горното не се променя. 

Връзка към мнение

Тази такса за зареждане на платформи ли е, като Револют и др. подобни /трансфер на пари/, а не плащане на ПОС или това са скритите такси на Пощенска банка за превалутиране, различно от валутата на картата?

Връзка към мнение
преди 1 час, agenta каза:

Тази такса за зареждане на платформи ли е, като Револют и др. подобни /трансфер на пари/, а не плащане на ПОС или това са скритите такси на Пощенска банка за превалутиране, различно от валутата на картата?

Тази такса (0.5%)е при плащане на ПОС при търговец в чужбина.Можеш да я заобиколиш чрез тяхната виртуална карта от one wallet.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 33 минути , Dora Popova каза:

Тази такса (0.5%)е при плащане на ПОС при търговец в чужбина.Можеш да я заобиколиш чрез тяхната виртуална карта от one wallet.

Май не влиза в хипотеказа на споделената таблица на Пощенска банка за плащания във валута, различна от валутата на картата в дискусията - "Български Банки - кратки въпроси и дискусии"

Връзка към мнение
5 hours ago, Dora Popova said:

Тази такса (0.5%)е при плащане на ПОС при търговец в чужбина.Можеш да я заобиколиш чрез тяхната виртуална карта от one wallet.

Може и да може без тая такса през one wallet виртуална карта, ама имаше някакви лимити, които бяха малки. Не съм пробвал. 

Общо взето пощенска са измекяри, както и другите де. 

С БГ банки не се бях занимавал от 12+ г. Еми тъпо ми е като гледам как ви (и мен за веднъж) пецкат за всичко.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.