Прескочи до съдържание

Дебитна карта Revolut


Георги Матеев

Препоръчани мнения

След негативните промени в Револут напоследък и особено влошаването на обменните им курсове, очертава се и нещо положително:

 

Travelling soon? Need to send money abroad? Want to exchange and keep different currencies? Whatever you need, you can now save a little more in the process.

We're removing weekend fees on currency exchange, so you can send and spend like a local in 150+ countries with low fees, 7 days a week.

Tap below or head to the app to exchange without weekend fees. Or spend and send money in a range of currencies abroad, stress-free.

  • Харесвам 11
  • Браво 3
Връзка към мнение
12 hours ago, Zlia said:

Викаш от веднъж п…ст не се става 🙂

От един път не знам какво се става - ти явно ги разбираш тия ставания.

И не викам, пиша: че от много пъти се става....беден.

По темата:

Аз не разбирам защо в БГ още се ползват БГ банки при наличие на револют с ЕС ИБАН. Ако това не е достатъчно рево+пейсера, ама и ревото е ОК. Превода до рево ИБАН в евро е 1.20 в пощенска. 

 

Връзка към мнение
преди 7 часа, logist13 каза:

След негативните промени в Револут напоследък и особено влошаването на обменните им курсове, очертава се и нещо положително:

 

Travelling soon? Need to send money abroad? Want to exchange and keep different currencies? Whatever you need, you can now save a little more in the process.

We're removing weekend fees on currency exchange, so you can send and spend like a local in 150+ countries with low fees, 7 days a week.

Tap below or head to the app to exchange without weekend fees. Or spend and send money in a range of currencies abroad, stress-free.

Откога е това, защото при мен таксата още си я има ? Аз нямам такова съобщение. Или е за тези с по-високите планове.

Връзка към мнение
преди 9 часа, logist13 каза:

След негативните промени в Револут напоследък и особено влошаването на обменните им курсове, очертава се и нещо положително:

 

Travelling soon? Need to send money abroad? Want to exchange and keep different currencies? Whatever you need, you can now save a little more in the process.

We're removing weekend fees on currency exchange, so you can send and spend like a local in 150+ countries with low fees, 7 days a week.

Tap below or head to the app to exchange without weekend fees. Or spend and send money in a range of currencies abroad, stress-free.

С кой план си? 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 4 часа, era123 каза:

От един път не знам какво се става - ти явно ги разбираш тия ставания.

И не викам, пиша: че от много пъти се става....беден.

По темата:

Аз не разбирам защо в БГ още се ползват БГ банки при наличие на револют с ЕС ИБАН. Ако това не е достатъчно рево+пейсера, ама и ревото е ОК. Превода до рево ИБАН в евро е 1.20 в пощенска. 

 

Според мен просто не можеш да си представиш български работодател или отдел човешки ресурси. Или да ни убедиш, че за 5 лв си струва да се бориш с вятърна мелница.

Аз миналата година влязох в съда като съвременен човек, но излязох като някой, който си плати банкова такса за превод, защото curve, revolut и diners не минаваха като инструменти, с които да платя за свидетелство за съдимост. 

  • Харесвам 4
Връзка към мнение
1 hour ago, Lindt said:

Според мен просто не можеш да си представиш български работодател или отдел човешки ресурси. Или да ни убедиш, че за 5 лв си струва да се бориш с вятърна мелница.

Аз миналата година влязох в съда като съвременен човек, но излязох като някой, който си плати банкова такса за превод, защото curve, revolut и diners не минаваха като инструменти, с които да платя за свидетелство за съдимост. 

Права си, не мога. Но това не е причина да не им дадеш ИБАН-а и да се оправят 🙂 ти си искаш заплатата и техен проблем. Не знам за кои 5 лв говориш, но само тоя форум е налял на банките в БГ десетки хиляди в такси.

И си права, че в някой институции револют не минава (от преди седмица в общината). Както и не минаха 2 ЮК карти. Платих кеш на тяхната каса (без банка), отидох при кмета, казах му, човека се развъня на банката, обслужваща общината....може пък и да са го оправили.

Няма причина да се ползват БГ банки, честно.

Връзка към мнение
преди 36 минути , era123 каза:

Права си, не мога. Но това не е причина да не им дадеш ИБАН-а и да се оправят 🙂 ти си искаш заплатата и техен проблем. Не знам за кои 5 лв говориш, но само тоя форум е налял на банките в БГ десетки хиляди в такси.

И си права, че в някой институции револют не минава (от преди седмица в общината). Както и не минаха 2 ЮК карти. Платих кеш на тяхната каса (без банка), отидох при кмета, казах му, човека се развъня на банката, обслужваща общината....може пък и да са го оправили.

Няма причина да се ползват БГ банки, честно.

Работодателят ти не се оправя, а иска български Iban. Ти си търси правата когато постъпваш някъде, аз просто си открих сметка в българска банка и това са тези 5 лв/ месечно. Тези 5 лв за сметка с дебитна премиум мастъркард ми дават решение на проблема с нашите институции, с работодателя, със застраховката при пътуване, с летищните салони в 5 държави и това им е предназначението. Безплатно си изтеглям в револют заплатата и не плащам никакви десетки хиляди в такси. 

  • Харесвам 7
Връзка към мнение

горе-долу толкова и аз плащам средно на моя лична сметка, просто са ми няколко, и става примерно 25 лв месечно, но е време май и да се осъзнае, че 5 лв не са това, което звучаха преди няколко години, оня ден 5 лв не стигнаха да си купя две ябълки, та така... издребняването на тема за разходи, които са си необходими, ми изглежда излишно

  • Харесвам 9
Връзка към мнение

Работодателят има споразумение с банка X, че ще получава преференции, ако всички служители си получават заплатите по сметка в банка X. И в тази ситуация служителите се задължават беропотно да си открият сметки в банка X, за да си получават заплатите. Ако не искат - да си търсят друг да им плаща заплати. За съжаление това е истината в не една и две фирми.

  • Харесвам 4
Връзка към мнение
9 minutes ago, Ilian359 said:

Работодателят има споразумение с банка X, че ще получава преференции, ако всички служители си получават заплатите по сметка в банка X. И в тази ситуация служителите се задължават беропотно да си открият сметки в банка X, за да си получават заплатите. Ако не искат - да си търсят друг да им плаща заплати. За съжаление това е истината в не една и две фирми.

Може би си прав. Тъжна и жалка работа, мислех, че сте мръднали малко последните 20на г.

Моето правило за работа с банките е само едно и много просто: работя с тая/тия банка/и, която ми дава пари. Не аз да плащам, а те да ми дават.

Револют бие абсолютно всички банки в БГ, дори с безплатния си план.

Връзка към мнение

Струва ми се, че само си чешем езиците.Ясно че вземането не е като даването , но в случая наистина става дума за символични суми.

 

Дори не 5 лева , а  2.50 ако е  разплащателна сметка с  обикновена дебитна карта към нея. Не стигат и за кафе , за бира и дума да не става.Успокояващото е, че в България има карти за получаване на пенсията без такси за поддръжка, един ден да се видим най-сетне и ние в пари.

  • Харесвам 2
  • Смея се 6
Връзка към мнение
преди 18 минути , era123 каза:

Кои разходи са необходими? И защо?

не ми се влиза в елементарни разговори на подобни теми, наистина, да си обясняваме А и Б... ако ти смяташ, че можеш да си управляваш финансите - получаване, плащане, съхранение и тн, с някакви безплатни решения, няма лошо да го правиш, просто масовият случай не е такъв

  • Харесвам 4
Връзка към мнение
преди 24 минути , era123 каза:

Може би си прав. Тъжна и жалка работа, мислех, че сте мръднали малко последните 20на г.

Моето правило за работа с банките е само едно и много просто: работя с тая/тия банка/и, която ми дава пари. Не аз да плащам, а те да ми дават.

Револют бие абсолютно всички банки в БГ, дори с безплатния си план.

Мръднали са естествено. Можеш да си избереш банка и от 10 години никой не ми е казвал, че са го задължили да избере банката на работодателя. Но да поискаш да упражняваш правото си за европейска сметка и да мъчиш счетоводителката не е приемливо и даже изглежда садистично, ако я погледнеш в очите докато питаш. 

Иначе да ти плащат банките... допреди 6 месеца всички можеха просто да си плащат с дайнърс или дск, ако толкова им се лети с уиз. Сега е друго, наистина желаещите да предлагат кешбек станаха по-редки от еднорозите. Или пък еднорозите се увеличиха, знам ли.... 

Жижо плаща по 48 лв за визата си годишно. Но един майски ден 2023 тази виза ни спести над 1800 реални лева от билети до Панама, Прага, Родос и Коледа с Луфтханза и и можем да изхранваме ОББ от благодарност още години без лоши чувства.

 

  • Харесвам 3
Връзка към мнение
преди 1 минута , Lindt каза:

Но да поискаш да упражняваш правото си за европейска сметка и да мъчиш счетоводителката не е приемливо и даже изглежда садистично, ако я погледнеш в очите докато питаш. 

това не го разбирам, не се ли дава просто IBAN и толкова? Таксите за превод към европейски сметки ги уеднаквиха с тези към български, ако не бъркам

каква е разликата?

  • Замислям се 1
Връзка към мнение
преди 10 минути , Lindt каза:

Мръднали са естествено. Можеш да си избереш банка и от 10 години никой не ми е казвал, че са го задължили да избере банката на работодателя. Но да поискаш да упражняваш правото си за европейска сметка и да мъчиш счетоводителката не е приемливо и даже изглежда садистично, ако я погледнеш в очите докато питаш. 

Иначе да ти плащат банките... допреди 6 месеца всички можеха просто да си плащат с дайнърс или дск, ако толкова им се лети с уиз. Сега е друго, наистина желаещите да предлагат кешбек станаха по-редки от еднорозите. Или пък еднорозите се увеличиха, знам ли.... 

Жижо плаща по 48 лв за визата си годишно. Но един майски ден 2023 тази виза ни спести над 1800 реални лева от билети до Панама, Прага, Родос и Коледа с Луфтханза и и можем да изхранваме ОББ от благодарност още години без лоши чувства.

 

Ако правиш определен брой транзакции на година и то не много, таксата пада на 50 процента или 24 лева. 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 8 минути , neuromancer каза:

това не го разбирам, не се ли дава просто IBAN и толкова? Таксите за превод към европейски сметки ги уеднаквиха с тези към български, ако не бъркам

каква е разликата?

Аз това се опитвах да кажа, че дали има финансова причина или не, и двамата работим във фирми, които не приемат да им дадеш сметка, която не е българска.

Вероятно ако си дошъл след контакт с щедър headhunter можеш да си настоятелен за принципите си, но иначе е наистина смешно да започнеш със заяждане на стойност 1 салата в магазина.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Дебата се измести за друга тема. 
Има варианти без такси и в стандартните банки. Всеки сам си преценява как да си харчи парите. 
Работодател не би имал желание да преведе левове в европейски айбан поради високите такси. Четете тарифите. Предполагам същото би се отнасяло и за друга държава. 
Револют е супер услуга, но кой би държал големи суми там при положение, че затварят сметки автоматично и после е разправия. Аз над €5к евро не съм посмявал да превеждам през тях. 

  • Харесвам 5
Връзка към мнение

Да, коментирано е неведнъж, че револют има предимства за плащания в друга валута, но не бива да се абсолютизира. @era123 виж и по-назад мненията в тази тема. Според теб една държава може ли реално да гарантира вземанията на толкова много потребители от някаква си литовска банка?

Връзка към мнение
преди 2 часа, Zlia каза:

Работодател не би имал желание да преведе левове в европейски айбан поради високите такси. Четете тарифите. 

Таксите са еднакви за вътрешни преводи и преводи в евро зоната. Четете тарифите.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
4 hours ago, antea said:

не ми се влиза в елементарни разговори на подобни теми, наистина, да си обясняваме А и Б... ако ти смяташ, че можеш да си управляваш финансите - получаване, плащане, съхранение и тн, с някакви безплатни решения, няма лошо да го правиш, просто масовият случай не е такъв

Не те разбрах, и още не те разбирам.

А масовият случай е точно такъв където живея. Някога ще стане такъв (или много близък) и в БГ.

Връзка към мнение
4 hours ago, Lindt said:

Мръднали са естествено. Можеш да си избереш банка и от 10 години никой не ми е казвал, че са го задължили да избере банката на работодателя. Но да поискаш да упражняваш правото си за европейска сметка и да мъчиш счетоводителката не е приемливо и даже изглежда садистично, ако я погледнеш в очите докато питаш. 

Иначе да ти плащат банките... допреди 6 месеца всички можеха просто да си плащат с дайнърс или дск, ако толкова им се лети с уиз. Сега е друго, наистина желаещите да предлагат кешбек станаха по-редки от еднорозите. Или пък еднорозите се увеличиха, знам ли.... 

Жижо плаща по 48 лв за визата си годишно. Но един майски ден 2023 тази виза ни спести над 1800 реални лева от билети до Панама, Прага, Родос и Коледа с Луфтханза и и можем да изхранваме ОББ от благодарност още години без лоши чувства.

 

Илиан по-горе каза точно обратното. 🙂 Аз не съм запознат, затова казах, че е жалка работа това.

А иначе предполагам си правиш майтап с това за счетито, готин бъзик.

Връзка към мнение
преди 16 часа, nino каза:

Откога е това, защото при мен таксата още си я има ? Аз нямам такова съобщение. Или е за тези с по-високите планове.

Става дума за безплатния план, държава в западна Европа. Но щом там са започнали, ще стигне и до нас.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.