Прескочи до съдържание

Booking.com - полезни опции, съвети, възможности и трикове при търсене


rik4o

Препоръчани мнения

преди 44 минути , DGTG каза:

Здравейте! Имам следния казус: Резервирах през букинг апартамент в Йерусалим, който беше с безплатна отменяема резервация до 02.11.19 и плащане на място. След няколко дена видях от същия хотел - нова оферта на по-добра цена за моите дати и си направих нова резервация, при което анулирах старата и получих потвърждение от букинг, че е анулирана без да дължа нищо. Обаче между двата периода (на резервация и анулиране) хотелът си е дръпнал парите от кредитната ми карта (независимо, че пишеше плащане на място). Писах на хотела, че явно е допусната грешка, писах и на букинг. До момента нямам никакъв отговор. Проверих в банката - дадоха ми извлечение, че хотелът си е дръпнал парите.

Моля за съвет как да процедирам, за да си върна парите. 

Преди няколко дни писах в една от темите за Букинг за сходен случай.Блокираха ми сума преди да изтече безплатния срок за анулиране,а аз анулирах.Звъннах на букинг, момчето говори с хотела, докато бях на линия,предаде,че и Букинг и хотела много се извиняват и парите бяха освободени до края на деня.Точно защото е посредник букинг печели,но и носи отговорност за всичко свързано с резервацията и престоя,така че най-нормално е при проблем да търсиш решение директно от тях.

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Попаднах на нова екстра-безплатно такси от летището от Букинг при резервация над определена сума:

taxi.png.32f75263eaa0530ed127309c18a04279.png

 

Бутона е неактивен и се чудех как точно действа, по после видях, че в карето на всеки хотел, над тази сума отдолу си пише-Безплатно такси .

За съжаление  е за избрани дати, в случая е за престой сряда-събота, като сменя на събота-вторник няма вече такси 😞

  • Харесвам 4
Връзка към мнение
Дани Магелани

Ще бъде  полезно, ако споделяме за кои други градове и кои периоди сме видяли предложение за безплатно такси. 

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Аз ще споделя, че преди няколко месеца booking бяха забъркали типична вече за тях каша, ако си спомним атракциите, и този надпис се виждаше на доста места, надявам се сега вече всичко да е наред, явно при тях всяко начало е трудно, иначе не е лоша идея, но видим как ще я реализират.

 

https://partner.booking.com/en-gb/community/guest-payments-finances/free-taxi

 

Сега пак погледнах за места в Ирландия, каквито търсех тогава и на доста места си има надпис "Booking.com ви предлага БЕЗПЛАТНО такси от летището за престои над BGN 294".

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Как ставаше номера ако имам резервация за дадено място със същите условия и в момента цената е по-ниска. Пускам си иск /ако работи/ или звъня направо на съпорта или канселирам и буквам. Тъпото е, че вече ми е правена орторизация от хотела на картата и ако букна наново пак ще трябва, а не ми се занимава.

Връзка към мнение
преди 6 минути , Ivko каза:

Как ставаше номера ако имам резервация за дадено място със същите условия и в момента цената е по-ниска. Пускам си иск /ако работи/ или звъня направо на съпорта или канселирам и буквам. Тъпото е, че вече ми е правена орторизация от хотела на картата и ако букна наново пак ще трябва, а не ми се занимава.

Снимка/линк на по-ниската цена попълнени във формата, която се отваря след "кликването" върху:

image.png.b7bc935e714064cdaf0c8d146232d738.png

Превода не е точен, защото няма как цена да бъде eвтина или скъпа, но като цяло - това е мястото.  🙂

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 2 минути , Ivko каза:

Да и аз така си мислех ,но при мен тази опция не работи като искам да пусна иск..качвам описвам и не ми става активен бутона за изпращане

Излез от профила си, копирай линка с по-ниската цена, влез отново в профила и тогава копирай линка в полето на формата.

 

Може и с писмена кореспонденция, за въпроси свързани с резервацията, но така става по-бързо.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 23 минути , Ivko каза:

Как ставаше номера ако имам резервация за дадено място със същите условия и в момента цената е по-ниска. Пускам си иск /ако работи/ или звъня направо на съпорта или канселирам и буквам. Тъпото е, че вече ми е правена орторизация от хотела на картата и ако букна наново пак ще трябва, а не ми се занимава.

Ти нали го прави вече това или бъркам?Правиш скриншот,пращаш го на

  customer.service@booking.com
заедно с обяснение ти кой си и за какво се бориш😃,после им звъниш на телефона и те ти казват,че ще се свържат с теб допълнително.Така е по-бързо отколкото чрез стандартната форма в сайта.

 

Връзка към мнение
Преди 1 час, antea каза:

пак има Genius week в Booking - който е нямал до момента genius статус, сега излиза като ниво 1, съответно тези с ниво 1 са в момента на ниво 2

Само за ниво 2 нищо няма! Не само това, ами наскоро се натъкнах на един парадокс... Места с безплатна анулация за резервация в края на октомври през Genius 2 бяха с безплатна анулация до първите дни на септември, а без Genius статус - 7 дни преди настаняването! :wacko: То поне да беше по-ниска цената за Genius 2, 'ми то тя беше същата! Познай с кой профил резервирах... :banned:

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Тоя номер с Genius 2  и анулациите и аз го забелязах.При по-високото ниво ми даваше без право на безп.анулация,а с по-ниското - няколко дни с право на безпл.анулация.Шмекерии разни:blink:

Връзка към мнение
преди 55 минути , iMari каза:

Тоя номер с Genius 2  и анулациите и аз го забелязах.При по-високото ниво ми даваше без право на безп.анулация,а с по-ниското - няколко дни с право на безпл.анулация.Шмекерии разни:blink:

Точно, и без ползване на второто ниво на много места има отстъпка 15 и повече процента при резервации, които са платими на момента.

 

Предстоят ми резервации, но не успях нито сега, нито преди месец да намеря нещо с 15 процента, което си заслужава.

Късно напускане, безплатна закуска или трансфер не видях никъде.

Споделяйте ако попаднете, за да видим как са обявени и какви са условията на практика.

 

П.П.  За да не прозвуча недоволно и в интерес на истината: имам успешни резервации с над 30 % намаление - 10% от първо ниво в комбинация с линк за отстъпка.

 

 

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Мисля, че са се активизирали с опцията безплатно такси от летището до хотела- в момента го предлагат за дати, за които до миналата седмица не се предлагаше (пак за Мадрид говоря). Цената за тридневен престой е същата-минимум 274лв на резервация( което за Мадрид ще е цяло чудо да се намери по-ниска цена за три нощувки) и буквално всеки хотел е с опция такси.

Направо си отмених предишната резервация и ще си букна нова :biggrin:

 

Допълвам...направих нова резервация, излиза накрая екран за резервация за въпросното такси -попълва се откъде пристигаш, с коя авиокомпания летиш и натискаш резервирай(то ти намира полета веднага). Шофьора ще чака 45мин след кацането на самолета.

 

Още малко инфо намерих:

С дребния шрифт:
  • Офертата включва еднопосочно пътуване от Летище Madrid-Barajas до мястото за настаняване, без отклонения
  • Ще ви бъде осигурено такси в стандартен размер с изпитан и доверен местен шофьор
  • Ако закъснеете: а) един от нашите шофьори ще ви изчака или б) ние ще покрием разходите за друго такси от летището
  • Тази оферта зависи от наличността, с ограничен брой налични безплатни пътувания, които биват разпределяни по реда на пристигане. След като всички безплатни пътувания бъдат разпределени, промоцията ще приключи. Ако не сте резервирали такси преди това, тази оферта няма да бъде налична вече.
  • Ако анулирате мястото за настаняване или направите промени, безплатното такси ще бъде анулирано автоматично
  • Офертата е предоставена от Booking.com B.V. и се изпълнява от TravelJigsaw Limited
 
Офертата е налична само за: Амстердам, Атина, Брюксел, Букурещ, Будапеща, Денпасар, Дъблин, Дубровник, Единбург, Флоренция, Ханой, Краков, Лима, Лисабон, Мадрид, Малага, Манчестър, Неапол, Ница, Порто, Прага, Рига, Севиля, София, Валенсия, Виена

 

  • Харесвам 7
  • Браво 1
Връзка към мнение

Харесах си хотел в Барселона и вече преди да букна проверявам къде може да го има по-евтино и хоп намерих го с 40лв по-евтин в Агода обаче през телефона ми изкарва една цена, а през уеб с 10 евро отгоре и като им пусна сега конкурентни цени и пратя линка и скрийн шот от телефона ще има несъотведствие. Кое ще вземат под внимание скрийншота или какво им дава линка през уеб?!

Връзка към мнение

Аз съм пращала линк и ми го оспориха-условията не били същите, та пращах снимка и очертавах ситния шрифт да си намерят че са същите, даже бяха по-изгодни при по-евтината резервация и тогава признаха, че съм намерила по-евтин вариант.

Прати всичко и им обърни внимание, че е през телефон тази цена

Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.