Прескочи до съдържание

Booking.com - полезни опции, съвети, възможности и трикове при търсене


rik4o

Препоръчани мнения

преди 46 минути , bobole4e каза:

Аз съм пращала линк и ми го оспориха-условията не били същите, та пращах снимка и очертавах ситния шрифт да си намерят че са същите, даже бяха по-изгодни при по-евтината резервация и тогава признаха, че съм намерила по-евтин вариант.

Прати всичко и им обърни внимание, че е през телефон тази цена

 Букнах, писах имейл и се обадих веднага. Цената в букинг е 122евро, а в агода 100 евро, но през приложнието, а прз уеб е 115 евро, но аз пратих снимка от цената през приложението , но те не я зачитали а гледали през уеб каква цена им дава. И сега ще ми върнат 8 евро разликата хаха. Аз ако знаех,че така ще стане щях да си го букна от агода с 40лв по-евтино ама пак е нещо и така с 15лв рефънд и 12лв Уиз кредит едни 13лв се минавам 🙄 Предния път за 12 евро пак сумати обаждания те ще си кажат егати циганина хахах   

Връзка към коментар

Ако не дават допълнителна отстъпка за best price guarantee и имаш право на отказ, просто си букваш на по-евтиното и толкова.

Кешбека от букинг аз не го броя, защото вече не вярвам, че ще получа (въпреки че чакам такъв).

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

По принцип за booking ползвам виртуална карта, в която прехвърлям пари само като плащам нещо онлайн, иначе си я държа празна. Винаги резервирам с опция free cancellation, за да няма ядове, обаче този път тази опция ми е валидна 2 седмици преди настаняването т.е. трябва да платя, но разбира се картата е празна. Ако я оставя така и не мине плащане реално има ли шанс да ми отменят резервацията? :Д Иска ми се да платя на място, както винаги правя.

Връзка към коментар

Ако е с опция плащане на място най вероятно никой няма да направи опит да тегли пари от картата, ако е написано, че ще предплати, ще направят опит и като не успеят ще получи имейл да смени картата. Зависи какво е написано.

Връзка към коментар
преди 6 часа, KristinaYang каза:

По принцип за booking ползвам виртуална карта, в която прехвърлям пари само като плащам нещо онлайн, иначе си я държа празна. Винаги резервирам с опция free cancellation, за да няма ядове, обаче този път тази опция ми е валидна 2 седмици преди настаняването т.е. трябва да платя, но разбира се картата е празна. Ако я оставя така и не мине плащане реално има ли шанс да ми отменят резервацията? :Д Иска ми се да платя на място, както винаги правя.

На мен една резервация ми я отмениха, безапелационно, даже, без предупреждение, че не бях сменила изтекла карта.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 3 часа, Климент каза:

С опция плащане на място са ми теглили пари, когато изтече периода а безплатно анулиране.

 

Това не е правилно, аз бих се разправяла.

преди 3 часа, AlexandraKo каза:

На мен една резервация ми я отмениха, безапелационно, даже, без предупреждение, че не бях сменила изтекла карта.

Сещам се за твоя случай, но не помня какви ти бяха условията, плащане на място, или предплащане определени дни преди настаняването?

Връзка към коментар
преди 2 минути , slujitel каза:

Това не е правилно, аз бих се разправяла.

Сещам се за твоя случай, но не помня какви ти бяха условията, плащане на място, или предплащане определени дни преди настаняването?

Плащане на място и безплатно анулиране,но картата, запаметена там, беше изтекла.

Направих нова резервация, която платих веднага, за да не запаметявам карта.

 

Въпросът беше, че друг път, пращат мейл, да се смени картата, а този - директно ме отсвириха.

 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 1 минута , AlexandraKo каза:

Плащане на място и безплатно анулиране,но картата, запаметена там, беше изтекла.

Направих нова резервация, която платих веднага, за да не запаметявам карта.

 

Въпросът беше, че друг път, пращат мейл, да се смени картата, а този - директно ме отсвириха.

 

Да, ти беше казала, но на мен продължават да ми пращат имейли, аз нали все с празна виртуална карта резервирам. Но това е само, когато е плащане на място, чета много точно условията. В Залцбург сега юни като ходихме се опитаха предния ден да изтеглят парите и като не можаха ми пратиха имейл. Съответно се обадих в хотела и попитах защо, след като резервацията е с плащане на място и мън, мън...ами добре, ще платите като пристигнете утре вечер. Мисля си, че хотелите се правят на ударени, ако мине. И това беше голям хотел, къщите за гости никога на са ми правили подобни номера.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 15 минути , slujitel каза:

Да, ти беше казала, но на мен продължават да ми пращат имейли, аз нали все с празна виртуална карта резервирам. Но това е само, когато е плащане на място, чета много точно условията. В Залцбург сега юни като ходихме се опитаха предния ден да изтеглят парите и като не можаха ми пратиха имейл. Съответно се обадих в хотела и попитах защо, след като резервацията е с плащане на място и мън, мън...ами добре, ще платите като пристигнете утре вечер. Мисля си, че хотелите се правят на ударени, ако мине. И това беше голям хотел, къщите за гости никога на са ми правили подобни номера.

Съобщавам го този случай, да се има предвид, да не остане някой на улицата, изненадващо.

Както резервираш с празна карта, имай си едно на ум. Случвало ми се е , да оторизират с по 1 евро, за проверка на картата.

Ама, като е сигурно, че ще се пътува, взех да следвам съвета на @Георги Матеев и си плащам предварително.

 

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 4 часа, Климент каза:

С опция плащане на място са ми теглили пари, когато изтече периода а безплатно анулиране.

 

Това, че пише безплатно анулиране и плащане на място означава, че в момента на резервацията не се плаща, а на по-късен етап и до определен период може да анулираш безплатно. Много хора бъркат с това, че се плаща на място, но повечето места винаги искат някакви пари преди пристигане дали цялата сума или на първата нощувка с цел да се подсигурят. Иска ли ти данни от карта за да резервираш почти сигурно е че ще ти преорторизират каратата с пари дали за гаранция или плащане на първата или всички нощувки. Ако условията са за първа нощувка до деня на пристигане значи на място се плаща останалото.

Връзка към коментар
преди 6 часа, slujitel каза:

Ако е с опция плащане на място най вероятно никой няма да направи опит да тегли пари от картата, ако е написано, че ще предплати, ще направят опит и като не успеят ще получи имейл да смени картата. Зависи какво е написано.

Днес ми се случи нещо твърде неприятно.

Резервирах хотел с безплатна анулация, с плащане на място, с нито една забележка за теглене на пари след резервация, освен стандартното в последно време предупреждение, че хотела си запазва правото да тегли пари от картата, както и да блокира временно. Последното съм го решил като давам карта  с малка наличност и при опит за теглене комуникирам с хотела и ако се разберем да не теглят добре, ако не - анулирам.

Ползвах и един код, който свали много добре общата цена, но след резервацията излезе съобщение, че ще бъда таксуван стойността на първата нощувка.

Отново акцентирам, че това никъде не беше написано. Излязох от профила, влязох през инконгнито и проверих отново. Това не описано, т.е. Букинг, респ. хотела подава подвеждаща първична информация, което е в нарушение на поне две европейски норми обвързани с подвеждаща информация преди закупуване и различни условия след.

 

Изводи: Преглеждайте резервациите след като са направени, пишете на Букинг ако нещо не е наред и споделяйте тук. Струва си!

  • Харесвам 5
Връзка към коментар
Преди 1 час, Ivko каза:

Това, че пише безплатно анулиране и плащане на място означава, че в момента на резервацията не се плаща, а на по-късен етап и до определен период може да анулираш безплатно. Много хора бъркат с това, че се плаща на място, но повечето места винаги искат някакви пари преди пристигане дали цялата сума или на първата нощувка с цел да се подсигурят. Иска ли ти данни от карта за да резервираш почти сигурно е че ще ти преорторизират каратата с пари дали за гаранция или плащане на първата или всички нощувки. Ако условията са за първа нощувка до деня на пристигане значи на място се плаща останалото.

Грешиш, имам стотици резервации, в които ми е искало карта и никой не е правил опит нито да тегли, нито да оторизира. Разбира се имам и другия вариант, но това са по скоро единични случаи. И аз като @Таньо опитат ли да ми вземат пари, анулирам и търся друго място. Както съм казвала вече, откакто изгорях след анулиран полет от ак, никога вече не предплащам.

  • Харесвам 3
Връзка към коментар

вчера с едни приятели си правихме едновременно резервации за хотел без право на отмяна и плащане веднага, цената на стая беше 190 евро, а Booking ни изтеглиха от картите по 172.90, и в имейлите за потвърждаване на резервацията имаше съобщение, че сме получили отстъпка за ранно плащане по 17,10 евро и обяснение , че Booking е платил вместо нас на хотела сумата 190 евро, така че всички фактури от хотела към нас ще бъдат за пълната сума, това си е 9% отстъпка, не знаех, че има такава практика, редовна ли е?  

  • Харесвам 4
  • Замислям се 3
Връзка към коментар

Виждала съм тази опция, но тя е описана при самата резервация-даже май снимка имаше някъде по-напред в темата. Ако платиш на момента още някаква отстъпка прилагаха. Важеше и за резервации с безплатно анулиране, после, явно връщат парите, ако се анулира.

Връзка към коментар

със сигурност нямаше нищо подобно обявено, условията бяха non-refundable, pay in advance,  така че и да искахме не можехме да платим в последствие

 

абе все такива приятни изненади да има постфактум, а не от другия вид - с плащане в повече 🙂

  • Харесвам 5
  • Браво 1
Връзка към коментар

аз вчера направих резервация, на която пишеше че хотелът предлага отстъпка при плащане предварително, но на стъпка плащане не излезе разлика в цената и не видях какво ще се случи...иначе миналата година имаше отстъпка в друг хотел за плащане с Пейпал, но беше опоменато каква ще е сумата...

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
5 hours ago, antea said:

вчера с едни приятели си правихме едновременно резервации за хотел без право на отмяна и плащане веднага, цената на стая беше 190 евро, а Booking ни изтеглиха от картите по 172.90, и в имейлите за потвърждаване на резервацията имаше съобщение, че сме получили отстъпка за ранно плащане по 17,10 евро и обяснение , че Booking е платил вместо нас на хотела сумата 190 евро, така че всички фактури от хотела към нас ще бъдат за пълната сума, това си е 9% отстъпка, не знаех, че има такава практика, редовна ли е?  

Това са нови схеми на продажба, които Booking.com прави (въпреки, че хотелите категорично не са съгласни и са се надигнали здраво с/у тях 🙂 ). Booking правят отстъпката за сметка на собствената си комисиона и хотела реално получава това, която трябва. 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 51 минути , Eagleman каза:

Това са нови схеми на продажба, които Booking.com прави (въпреки, че хотелите категорично не са съгласни и са се надигнали здраво с/у тях 🙂 ). Booking правят отстъпката за сметка на собствената си комисиона и хотела реално получава това, която трябва. 

Че защо пък са се надигнали здраво хотелите,нали си получават цялата сума?

  • Харесвам 3
Връзка към коментар

На мен пък в "Моите награди" ми излиза надпис, че не отговарям на условията. :(

Кое не ми оговаря- не знам. Едни 10% трябваше да ми изплатят. Писах им за наградата, че имаше объркване, все едно аз съм препоръчала някой, сега не съм отговаряла...

Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.