Прескочи до съдържание

Booking.com - полезни опции, съвети, възможности и трикове при търсене


rik4o

Препоръчани мнения

Да не ги похвали човек - Booking. Реших, тъй-тъй търся и кола, да се възползвам от предоставяната по време на резервацията опция за търсене на коли под наем за дестинацията. Натиснах на предоставения линк с тайната надежда, че ще открия нещо по-добро от 240 евро за Пелопонес.

Е, оказа се, че съм резервирал хотел някъде в Германия:

 

rentacar.png.89de9c0cf311f0700a987e1250f7ea47.png

Че и коли нямат даже за Кведлинбург.

 

П.П. Абе я да видя за къде съм резервирал нощувките?! :laugh1:

  • Харесвам 1
  • Шок 2
  • Смея се 2
Връзка към коментар
преди 37 минути , rik4o каза:

Да не ги похвали човек - Booking. Реших, тъй-тъй търся и кола, да се възползвам от предоставяната по време на резервацията опция за търсене на коли под наем за дестинацията. Натиснах на предоставения линк с тайната надежда, че ще открия нещо по-добро от 240 евро за Пелопонес.

Е, оказа се, че съм резервирал хотел някъде в Германия:

 

rentacar.png.89de9c0cf311f0700a987e1250f7ea47.png

Че и коли нямат даже за Кведлинбург.

 

П.П. Абе я да видя за къде съм резервирал нощувките?! :laugh1:

Глезят те, с разни намаления:yahoo:😉😵:crazy:

Чак, по едно време завидях😪😪

Аз все през тях резервирам, пък - нищо насреща.😂

  • Смея се 1
Връзка към коментар
преди 17 часа, Ivko каза:

 

Значи днес след 10 дена реших да звънна да видя какво се случва с имейла, който пратих след разговор със съпорта и се оказа, че не са получавали никакъв имейл и пак им пуснах и звъннах и са го получили, но ми казаха,че не отговарял иска на изискването за начина на плащане и че съм ги потърсил след напускане и не ми се обесняваше сега кога съм им писал още, но ще го разгледат. Значи моята резервация беше с безплатно анулиране 5 дена преди настаняване и след това става non refundable на първата нощувка. Аз като направих скриин шот на същите условия беше на петия ден и там си пишело non refundable, с една удивителна на която като цъкнеш и пишеш същото като в букинг, но понеже не скриинах с удивителната и от тук идва уж разминаване и не ми се ибесняваше пак и зараорих и след малко получавам имейл Thanks for getting in touch with us about the We Price Match promise. Although your booking does not meet the We Price Match conditions because you contacted us after check-out and because the alternative booking was non-refundable, we would like to offer you a refund of 12 Euro to show our appreciation of your business.

 

Все пак са разбрани, а може би и броя на резервациите им е направил впечатление 🤣🤣 големи разправии за 25лв ама кой ти ги дава. Ще си кажат сигурно какви цигани има 🤣🤣

И понеже беше с плащане на място не знам какво ме накара да взема фискалната бележка, която ми издадоха било то и на ръка, че сега нямаше да има какво да пратя като доказателсто колко съм платил

На мен ми отговориха по същият начин на запитването, за което бях споменала.От любопитство исках да проверя дали ще зачетат разлика в цената с код на cheaptickets.Разликата беше за 12 $,букинг ми обещаха 15$ заради усърдието🙂Много са ларж напоследък,но е добре да не злоупотребяваме.🙂

  • Харесвам 1
  • Смея се 1
Връзка към коментар
преди 4 часа, AlexandraKo каза:

Глезят те, с разни намаления:yahoo:😉😵:crazy:

Чак, по едно време завидях...😪😪
😂

Де да беше, нямам усещането за глезене. 🙂

@AlexandraKo, аз обаче си копирах всичките ти емотикони от поста, най-вече завистливите, и смятам да ги ползвам активно и много скоро, когато заедно с AlexandЪрКо се появите в целия си блясък на фона на красиви изгледи, в перфектни хотели, на топ забележителности и в старинни градчета. :yu::yahoo:Да видим тогава кой кого глези... и кой завижда повече. :unsure: :wink::wizard::ded_moroz:

  • Харесвам 2
  • Смея се 2
Връзка към коментар
преди 56 минути , rik4o каза:

Де да беше, нямам усещането за глезене. 🙂

@AlexandraKo, аз обаче си копирах всичките ти емотикони от поста, най-вече завистливите, и смятам да ги ползвам активно и много скоро, когато заедно с AlexanЪрКо се появите в целия си блясък на фона на красиви изгледи, в перфектни хотели, на топ забележителности и в старинни градчета. :yu::yahoo:Да видим тогава кой кого глези... и кой завижда повече. :wink::wizard::ded_moroz:

Аааа,няма да е много скоро:(Чааааак ,в началото на август:))))(

Иначе,последната ти прогноза е тоооочно  в десетката:))))

  • Харесвам 1
  • Смея се 1
Връзка към коментар

Предстои ми пътуване до Бари другия месец, където ще сме само една нощувка, но аз бях букнал две понеже на другия ден имам полет в 21:50 вечерта и искахме да позлваме деня за плаж и после да се оправим. Бях писа до хоста преди да направя резервация за късен чек-аут,но нямах отговор и направо букнах. Сега се чудя дали да пиша пак и да си променя резервацията на една нощувка или направо на място да се разбера с него ако мога да не плащам цяла ношувка.

Връзка към коментар
7 minutes ago, Ivko said:

Предстои ми пътуване до Бари другия месец, където ще сме само една нощувка, но аз бях букнал две понеже на другия ден имам полет в 21:50 вечерта и искахме да позлваме деня за плаж и после да се оправим. Бях писа до хоста преди да направя резервация за късен чек-аут,но нямах отговор и направо букнах. Сега се чудя дали да пиша пак и да си променя резервацията на една нощувка или направо на място да се разбера с него ако мога да не плащам цяла ношувка.

Според мен, понеже така ще плаща на букинг комисион за 2та дена, няма да е много доволен на място да преговаряте. Аз например към края на сезона много обичам за гърция по-специално да буквам по една вечер, и после намясто договарям много добри цени за следващите - така имам и резервация през букинг, където мога да си дам оценката , имам и добра цена без комисионите на букинг за хоста 🙂 

Връзка към коментар

 

преди 27 минути , Ivko каза:

Предстои ми пътуване до Бари другия месец, където ще сме само една нощувка, но аз бях букнал две понеже на другия ден имам полет в 21:50 вечерта и искахме да позлваме деня за плаж и после да се оправим. Бях писа до хоста преди да направя резервация за късен чек-аут,но нямах отговор и направо букнах. Сега се чудя дали да пиша пак и да си променя резервацията на една нощувка или направо на място да се разбера с него ако мога да не плащам цяла ношувка.

Аз бих си оставила втората нощувка. Откакто, няколко пъти, ми отказаха късен чек-аут, поради липса на стаи, при късните полети, винаги си буквам още една нощувка. Шматкаме се , почиваме си  и час и половина преди полета, отиваме на летището.

  • Благодаря 1
Връзка към коментар

А ако си променя нощувките на една / не знам дали е възможно да променяш към по-малко/ и му пиша за късен чек-ин така той ще плаща само една нощувка на букинг и ще вземе от късен чек-ин, но пък нощувката ще му остане празна?!, но да май-ще послушам @AlexandraKo 45 евро ми е още една нощувка,а за късен чек-ин колко да спестя едно 25 евро сигурно ще ми иска..

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 38 минути , georgebg каза:

Аз например към края на сезона много обичам за гърция по-специално да буквам по една вечер, и после намясто договарям много добри цени за следващите

А каква ти е гаранцията, че на място цената, която получиш, ще е по-добра от онлайн? Собственикът може да разсъждава по следния начин: този турист така или иначе вече е дошъл при мен, сега ще му взема екстра пари, или поне същото което е онлайн и ще си спестя комисионните.

 

Аз в това отношение съм консервативен и гледам всички нощувки да са ми предварително резервирани. А и може да няма свободни стаи.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 16 минути , Ivko каза:

А ако си променя нощувките на една / не знам дали е възможно да променяш към по-малко/ и му пиша за късен чек-ин така той ще плаща само една нощувка на букинг и ще вземе от късен чек-ин, но пък нощувката ще му остане празна?!, но да май-ще послушам @AlexandraKo 45 евро ми е още една нощувка,а за късен чек-ин колко да спестя едно 25 евро сигурно ще ми иска..

Най-малко сме плащали  30. Ама , за 50 лева си осигуряваш спокойствие, ще си седиш на плажа, ще си вечеряте, като бели хора и ще тръгнете за летището.

преди 15 минути , vorbis каза:

А каква ти е гаранцията, че на място цената, която получиш, ще е по-добра от онлайн? Собственикът може да разсъждава по следния начин: този турист така или иначе вече е дошъл при мен, сега ще му взема екстра пари, или поне същото което е онлайн и ще си спестя комисионните.

Понеже, навсякъде по света сме ползвали такава опция, цената хич не е ниска. Отделно, може и да няма.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Направих същото с резервацията си в Слънчев бряг. От хотела казаха, че може да освободим по-късно стаята, ако е свободна, без да ми гарантират това и понеже полета беше в 19.20 си резервирах още 1 нощувка /през ММТ беше/.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
2 hours ago, vorbis said:

А каква ти е гаранцията, че на място цената, която получиш, ще е по-добра от онлайн? Собственикът може да разсъждава по следния начин: този турист така или иначе вече е дошъл при мен, сега ще му взема екстра пари, или поне същото което е онлайн и ще си спестя комисионните.

 

Аз в това отношение съм консервативен и гледам всички нощувки да са ми предварително резервирани. А и може да няма свободни стаи.

Нарочно съм казал - извън сезона !. Гаранция няма, но например миналата седмица в южната част на Тасос, въпреки че беше доста населено най-вече с румънци, отидохме без резервация и във втория хотел намерихме стая, договорихме я за 50% от цената на букинг ... 

Но гаранция няма разбира се !

Е лодка не можахме да спазарим под официалната цена на място, но съм наемал лодка с 30% по-ниска цена на Самотраки например - всичко зависи и от двете страни все пак 🙂 

Връзка към коментар

Ще ходим отново на море в Турция. Ще тестваме нов регион - Мраморно море от юг, Ердек, полуостров Капъда с много симпатични и почти пусти плажове.

 

331331216_DoanlarGoogle2019-06-2721-20-18.png.e4b1a735a12c2ff83c8047dad1506003.png1620407836_DoanlarKyGoogle2019-06-2721-20-59.png.0be9e5d24361e538ee8059709c9a11f0.png781727262_BykOvaPlajGoogle2019-06-2721-21-38.png.7039470717455262edf9f4737b235d77.png

 

За допълнение към осигурените преди месец три дни там, ще резервирам за пръв път и една или две нощувки в хотел с един-единствен отзив - за тест. Както и да е, поне на картинки го докарват до 4-5 звезди с всичко необходимо. Хотелът иглежда да е чисто нов и ако няма изненади, може и да се окаже доста приятен и на прилина цена:

 

1718510164_GrandVuslatErdek20192019-06-2721-25-54.png.e2f29af505e4a38c562d412461d5e454.png

 

Обаче има друго 🙂:

 

non_married.png.b16730509dd104cccccaf2665b1f7dd3.png

 

Ние си го знаем, и то доста отдавна, но не знаем в кой скрин е сертификата, докЮмента де. А на тях какво толкова им трябва да го знаят?! 😎

Проблем?

 

 

  • Харесвам 1
  • Шок 2
  • Смея се 1
  • Замислям се 1
Връзка към коментар

Screenshot_2019-07-04-12-03-23.png.a9f25e2120e70bbe27595766b6db85ee.png

Егейците дават по 2 мили за всяко похарчено евро през техният линк в букинг.Твърдят,че това дава до 15

% дискаунт.Ако някой има опит в ползването на мили да каже това добра оферта ли е.🙂

  • Замислям се 1
Връзка към коментар

ами прецени дали си струва - на мен ми дава в момента, че с 1000 мили мога да си купя нещо за 5 евро в Hellenic Duty Free Shops, а с 5000 мили да си ъпгрейдна седалката на вътрешно-гръцки полет 🙂

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Бих искал да попитам кредита , които се получава за резервация през линка на Уиз , само за самолетни билети ли може да се ползва или и за резервации в Букинг ? 

Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   1 магеланец

    • elzbieta
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.