Прескочи до съдържание

Препоръчани мнения

На 16.10.2021 г. в 15:06, Георги Матеев каза:

Вчера взех едногодишна мултитрип застраховка "Помощ при пътуване в чужбина - Травълър" на Евроинс. Избрах опцията да важи за цял свят без САЩ и Канада (с допълнително плащане може и те да се включат) и покрива следните рискове:

 

245874124_600292671009864_7864310655777243576_n.png.1f4c240e19de284c652256a275cd4a22.png

 

Направих я най-вече заради пътуването до Сокотра вдругиден, че не успях да намеря Йемен да се покрива от каквито и да е други застраховки. Струваше едва 142 лв, което за едногодишна мултитрип застраховка, покриваща включително Ковид19, ми се стори супер изгодно. А и в общи линии само 1 път да се изпусне свързващ полет и се избива цялата сума.

Звучи и изглежда много добре, но имай предвид, че лимитите са в агрегат, което означава, че на практика застраховката е еднократна. Въпреки всичко пак е по-добре да платиш веднъж двойна сума за годишна застраховка с отворени дати, вместо всеки път да фиксираш застрахователен период и да плащаш за отделни полици...

  • Харесвам 4
Връзка към мнение
На 16.10.2021 г. в 15:06, Георги Матеев каза:

Вчера взех едногодишна мултитрип застраховка "Помощ при пътуване в чужбина - Травълър" на Евроинс. Избрах опцията да важи за цял свят без САЩ и Канада (с допълнително плащане може и те да се включат) и покрива следните рискове:

 

245874124_600292671009864_7864310655777243576_n.png.1f4c240e19de284c652256a275cd4a22.png

 

Направих я най-вече заради пътуването до Сокотра вдругиден, че не успях да намеря Йемен да се покрива от каквито и да е други застраховки. Струваше едва 142 лв, което за едногодишна мултитрип застраховка, покриваща включително Ковид19, ми се стори супер изгодно. А и в общи линии само 1 път да се изпусне свързващ полет и се избива цялата сума.

Може ли да разясниш за свързващия полет какви са им условията, предполагам трябва да е на един билет 🙂 иначе ще е е твърде хубаво 🙂

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

В тази застраховка не виждам да е включено покритие при евентуална карантина, настъпила вследствие на събитие на място, например бил си контактен на някого и те поставят под карантина.... Освен полето "удължаване на престой", но сумата е смешна....

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
Георги Матеев
На 18.10.2021 г. в 11:33, Duke каза:

Звучи и изглежда много добре, но имай предвид, че лимитите са в агрегат, което означава, че на практика застраховката е еднократна. Въпреки всичко пак е по-добре да платиш веднъж двойна сума за годишна застраховка с отворени дати, вместо всеки път да фиксираш застрахователен период и да плащаш за отделни полици...

Не знам какво точно е агрегат, но в полицата в прав текст пише, че може да се ползва за много различни пътувания в рамките на година.

 

Може ли да поясниш какво имаш предвид?

Връзка към мнение
преди 19 минути , Георги Матеев каза:

Не знам какво точно е агрегат, но в полицата в прав текст пише, че може да се ползва за много различни пътувания в рамките на година.

 

Може ли да поясниш какво имаш предвид?

Че застраховката има максиминален лимит на покритие от например 30 000 евро. И ако те бъдат изплатени заради медицински разходи и след това се случи друго застрахователно събитие за него няма да получиш нищо, тъй като си вече получил максимално изискуемата сума.

  • Харесвам 4
  • Браво 1
Връзка към мнение
Георги Матеев
преди 47 минути , tch каза:

Че застраховката има максиминален лимит на покритие от например 30 000 евро. И ако те бъдат изплатени заради медицински разходи и след това се случи друго застрахователно събитие за него няма да получиш нищо, тъй като си вече получил максимално изискуемата сума.

Точно същото и аз помислих, но това не прави застраховката еднократна, та наистина не разбрах какво имаше предвид @Duke.

Връзка към мнение
На 22.10.2021 г. в 20:02, Георги Матеев каза:

Точно същото и аз помислих, но това не прави застраховката еднократна, та наистина не разбрах какво имаше предвид @Duke.

Имам предвид, че при възникване на първо събитие, лимитът ще бъде изчерпан. Това прави застраховката икономически изгодна единствено за много често пътуващи, тъй като завишената цена реално покрива неудобството да правиш отделни застраховки за всяко пътуване. В същото време е нужна нова застраховка в случай на възникнало събитие и изплатено обезщетение,  защото на практика лимитът ще бъде изчерпан...

Връзка към мнение
преди 2 минути , Duke каза:

Имам предвид, че при възникване на първо събитие, лимитът ще бъде изчерпан

Но само в случай, че се достигне лимита, нали така? Ако възникне събитие, което струва 15 000 евро да речем, до края на периода ти остава покритие от още 15 000 или бъркам?

На пръв поглед тази застраховка изглежда много добре. Особено сравнено с Алианц, където за един уикенд даваш Мин. 20лв на човек. Но пък там покриват и разходи по карантина, което не е без значение, докато тук не виждам подобна екстра.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 10 минути , iMari каза:

Но само в случай, че се достигне лимита, нали така? Ако възникне събитие, което струва 15 000 евро да речем, до края на периода ти остава покритие от още 15 000 или бъркам?

На пръв поглед тази застраховка изглежда много добре. Особено сравнено с Алианц, където за един уикенд даваш Мин. 20лв на човек. Но пък там покриват и разходи по карантина, което не е без значение, докато тук не виждам подобна екстра.

Точно така, до изчерпване на лимита. Според мен обаче, лимитът ще бъде изчерпан още при първото събитие. Както писах, застраховката е подходяща за често пътуващи. Въпрос на сметки и компромис с покритите рискове и лимити...

  • Харесвам 3
  • Благодаря 1
Връзка към мнение
Георги Матеев
На 24.10.2021 г. в 15:43, Duke каза:

Точно така, до изчерпване на лимита. Според мен обаче, лимитът ще бъде изчерпан още при първото събитие. Както писах, застраховката е подходяща за често пътуващи. Въпрос на сметки и компромис с покритите рискове и лимити...

Човек трябва да има доста лош късмет за да похарчи 30.000 евро лимит с едно единствено застрахователно събитие. Повечето стандартни болежки и проблеми по време на път често влизат в суми под 1000-1500 евро. 2019 например лежах 3 дни в болница на Сейшелите и платих общо 600 евро, та 30.000 не ми звучи никак лошо. И наистина не намирам 140 лв за завишена цена за едногодишна застраховка. Иначе винаги е въпрос на сметка и всеки си преценява, разбира се.

  • Харесвам 3
Връзка към мнение
преди 14 часа, Георги Матеев каза:

Човек трябва да има доста лош късмет за да похарчи 30.000 евро лимит с едно единствено застрахователно събитие. Повечето стандартни болежки и проблеми по време на път често влизат в суми под 1000-1500 евро. 2019 например лежах 3 дни в болница на Сейшелите и платих общо 600 евро, та 30.000 не ми звучи никак лошо. И наистина не намирам 140 лв за завишена цена за едногодишна застраховка. Иначе винаги е въпрос на сметка и всеки си преценява, разбира се.

Разбира се всичко е въпрос на сметки. И разбира се, 30 000 евро лимит са и много, и малко. Зависи в здравната система на коя страна ще се наложи да бъдат похарчени. Относно годишната цена, както споменах, тя е съвсем нормална за човек като теб, който пътува ежемесечно. В същото време за човек, който пътува до 3-4 пъти годишно може да се окаже по-висока от платените премии за 3-4 отделни застраховки с далеч по-добри лимити и допълнителни покрития. Всичко е въпрос на сметки...

 

Най-важно от всичко естествено е да не се налага подобни застраховки да бъдат активирани...

  • Харесвам 5
Връзка към мнение

Някой може ли да препоръча застраховател, правещ застраховка включваща Ковид за 7-10 дни?

 

алианс не включват, ако може да не е чисто българска фирма

Връзка към мнение
преди 13 минути , Alexander каза:

Някой може ли да препоръча застраховател, правещ застраховка включваща Ковид за 7-10 дни?

 

алианс не включват, ако може да не е чисто българска фирма

Евроинс

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
преди 1 час, Alexander каза:

Някой може ли да препоръча застраховател, правещ застраховка включваща Ковид за 7-10 дни?

 

алианс не включват, ако може да не е чисто българска фирма

https://booking.allianz-assistance.bg/B2C/TRAVEL/BG/step-2?fbclid=IwAR0gTSZhCxuDZH5G19OapdBMpuBFikgsK4owCGIFveGUR2iAQZisxDaHp8Q

Включва и карантина. 

  • Харесвам 2
  • Браво 1
Връзка към мнение
преди 28 минути , Яничка каза:

Днес ходих до офис на застрахователя и първото изречение беше, че не покриват Ковид.. 

  • Шок 1
  • Замислям се 1
Връзка към мнение
В момента, Alexander каза:

Днес ходих до офис на застрахователя и първото изречение беше, че не покриват Ковид.. 

Има два Алианса. Ти си ходил при другите.  Тези на Яничка нямат офис, всичко става само онлайн и включват всичко, дори карантина. 

  • Харесвам 1
  • Благодаря 1
Връзка към мнение
преди 3 минути , Alexander каза:

Днес ходих до офис на застрахователя и първото изречение беше, че не покриват Ковид.. 

Имай предвид и че повечето служители не са наясно с продуктите, и им е по лесно да отричат всичко. Аз всеки път се боря като сключвам най-елементарна Отмяна на пътуване, ходя в определен офис , чакам определен служител, защото знам,че той е наясно.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Да, имало два.

 

сега им звънях и казаха, че за карантина лимита е 1000 евро което е много малко..

Лев инс изобщо не покриват крантина.

излиза че няма нито една фирма предлагаш покритие за карантина, с изключение на алианс до 1000евро

Връзка към мнение
преди 3 минути , Alexander каза:

Да, имало два.

 

сега им звънях и казаха, че за карантина лимита е 1000 евро което е много малко..

Лев инс изобщо не покриват крантина.

излиза че няма нито една фирма предлагаш покритие за карантина, с изключение на алианс до 1000евро

Това е покритието на класик,  вземи премиум.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

А някой знае ли какво стана с WorldNomads.Опитваме да правим застраховки,но за България не действа.Пробвахме и с Германия и там същото.Да не би де е свързано с брекзит.

Извинявам се,ако е коментирано по-горе.

Връзка към мнение
преди 7 часа, Alexander каза:

Да, имало два.

 

сега им звънях и казаха, че за карантина лимита е 1000 евро което е много малко..

Лев инс изобщо не покриват крантина.

излиза че няма нито една фирма предлагаш покритие за карантина, с изключение на алианс до 1000евро

Има някаква, но не помня коя беше. Преди да замина за Централна Азия отидох в офис на SDI и си направих застраховка, покриваща заболяване от ковид + карантина. Използвах минимално покритие от 5000 EUR. 

Връзка към мнение

Искаме да пътуваме в Тайланд по Коледа. Едно от условията им е да имаш застраховка с покритие 50000 usd,.  Ние сме двама възр и дете тоест трябва покритието ни да е 150 000 usd ,нали така? Досега винаги за Азия съм използвала Алианс. Имате ли препоръки ?

Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.