Прескочи до съдържание

Препоръчани мнения

На 21.08.2022 г. в 12:52, Topfly каза:

Здравейте, тръгнал съм към Йордания и ОАЕ изискванията са застраховка в ковид покритие плюс полица с версия на английски. Имам си годишна застраховка за цялото семейство, но тя няма Ковид покритие и полица на английски. Кой застраховател бихте препоръчали, където лесно мога да сключа застраховка за цялото семейство?

 

Аз ползвам за застраховки Дженерали, става за минути онлайн 

https://my.generali.bg/izbornaprodukt/

  • Харесвам 3
  • Благодаря 2
Връзка към мнение
На 31.08.2022 г. в 1:38, Anna Kalinovska каза:

За пътуването си из Намибия, Зимбабве през Ботсвана сключих Comprehensive Travel Insurance с Globelink (Cyprus) Insurance Agency & Sub-Agency LTD.

 

Настъпилото застрахователно събитие: Багажът ми се намери и бе доставен на 5-ия ден от тръгването, 4-и от пристигането във Виндхук.

 

Има ли някой от вас опит с тази компания?

 

 

 

нямам опит с твоята компания, но днес заведох щета за същото като теб в Алианц Травел, относително лесен процес - попълних си формуляра и нямаше проблем да го подпиша с електронен подпис, приложих и всичко друго, и ми писаха, че ще изпратят окончателния комплект в централата им в Австрия и да чакам отговор след 15 дни, ще споделя после дали са ми удовлетворени претенциите, ти също го направи, като имаш резултат, за да знаем на кои застрахователни компании можем да разчитаме 🙂

  • Харесвам 2
  • Благодаря 1
Връзка към мнение
преди 16 минути , antea каза:

нямам опит с твоята компания, но днес заведох щета за същото като теб в Алианц Травел, относително лесен процес - попълних си формуляра и нямаше проблем да го подпиша с електронен подпис, приложих и всичко друго, и ми писаха, че ще изпратят окончателния комплект в централата им в Австрия и да чакам отговор след 15 дни, ще споделя после дали са ми удовлетворени претенциите, ти също го направи, като имаш резултат, за да знаем на кои застрахователни компании можем да разчитаме 🙂

Непременно. Помайвам се още с предявяването. Не съм видяла формуляр, който и мен би улеснил. Има още 10-ина дни до пожелателния краен срок, та тези дни ще се заема наистина.

Връзка към мнение

а току-що получих имейл, че претенцията ми е одобрена, и до 15 дни да си чакам превода по сметката, бързи са - няма спор, днес по обяд си подадох формуляра и документите 🙂

  • Харесвам 4
  • Браво 1
Връзка към мнение
преди 55 минути , antea каза:

а току-що получих имейл, че претенцията ми е одобрена, и до 15 дни да си чакам превода по сметката, бързи са - няма спор, днес по обяд си подадох формуляра и документите 🙂

упс, а какви документи приложи? Снимани ли?

Връзка към мнение

да, сканирах си ги с телефона - касовите бележки за покупките, PIR /документа от летището, където си заявил, че ти липсва багажа/, и извлечение от статуса на PIR-а в един сайт, който беше посочен в него, за движението по проблема ти - намерен, как ще дойде при теб и тн., плюс разписката, с която си го взехме окончателно

  • Благодаря 1
Връзка към мнение
преди 27 минути , antea каза:

да, сканирах си ги с телефона - касовите бележки за покупките, PIR /документа от летището, където си заявил, че ти липсва багажа/, и извлечение от статуса на PIR-а в един сайт, който беше посочен в него, за движението по проблема ти - намерен, как ще дойде при теб и тн., плюс разписката, с която си го взехме окончателно

Мхм, половината документи нямам 😒 Бяхме на стотици километри от летището, където не пристигна. Докараха го на четвъртия ден с някакво бусче по трасето и се срещнахме с него на шосето след предвартелна уговорка с водача за точното място на срещата, на час преди Spitzkoppe, и пренесоха куфара от него в джипа ни. Ще пиша на партньора от намибийска страна, неговите координати оставих на летището във Виндхук, предвид на това, че бях в движение и без телефония..

Връзка към мнение

Здравейте. Можете ли да ми предложите застраховка за пътуване с Ковид покритие, която покрива и карантинен престой в хотел. Може и да не е от българска компания, но ми е важно да покрива карантината ако се наложи да караме такава.

Връзка към мнение
преди 6 часа, borislavpetkov84 каза:

Здравейте. Можете ли да ми предложите застраховка за пътуване с Ковид покритие, която покрива и карантинен престой в хотел. Може и да не е от българска компания, но ми е важно да покрива карантината ако се наложи да караме такава.

Globelink (Cyprus) Insurance Agency & Sub-Agency LTD.

 

По изрична препоръка на магеланец за първи път ползвах тях за Черна Африка преди 3 седмици. Предлагат различни варианти за избор и имат цялостно високо покритие за почти всички държави. 

 

Предстои да предявя иск за обезщетение за получен на петия ден от началото на пътуването багаж.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
  • 4 седмици по-късно ...

Аз също се интересувам от застраховка при пътуване. Разгледах предложената по-горе компания и продуктите им изглеждат добре. 

Това което на мен ми трябва обаче е

- пътуване до 1 ( макс 2) европейски държави.

- дълъг престой в съответната държава - 6-8 месеца. 

- застраховано лице на възраст над 70г.

 

Повечето от досега разглежданите компании имат ограничение в действието до 45-60 дни/годишно, и една до 120 дни/ годишно. 

Тук ми изниква въпросът, дали вече бидейки в друга държава мога да сключа нова застраховка за нови 120 дни примерно?

Връзка към мнение

Би трябвало да може да се продължава срока, но вероятно зависи от компанията. Едно време ползвах номадите и там може да се удължава онлайн направо от профила, за други трябваше да се свържеш с тях за удължаване.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 3 часа, milen_40 каза:

Аз също се интересувам от застраховка при пътуване. Разгледах предложената по-горе компания и продуктите им изглеждат добре. 

Това което на мен ми трябва обаче е

- пътуване до 1 ( макс 2) европейски държави.

- дълъг престой в съответната държава - 6-8 месеца. 

- застраховано лице на възраст над 70г.

 

Повечето от досега разглежданите компании имат ограничение в действието до 45-60 дни/годишно, и една до 120 дни/ годишно. 

Тук ми изниква въпросът, дали вече бидейки в друга държава мога да сключа нова застраховка за нови 120 дни примерно?

Дори и при мултитравел застраховка изискват престой не повече от 90 дни в съответната страна или за съответното пътуване.

В България има подобни застраховки за чужденци с дълъг престой тук. Така си плащат медицинските разходи. Предполагам подобни застраховки има и в съответната страна. 

Иначе няма да е проблем да се сключи нова застраховка, но при щета и изследване на нещата, продължителният престой там вероятно ще се окаже проблем. Единствено, ако с анекс, променящ клаузи от Общите условия на застраховката се впише този факт, всичко може да е наред.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 4 часа, milen_40 каза:

Аз също се интересувам от застраховка при пътуване. Разгледах предложената по-горе компания и продуктите им изглеждат добре. 

Това което на мен ми трябва обаче е

- пътуване до 1 ( макс 2) европейски държави.

- дълъг престой в съответната държава - 6-8 месеца. 

- застраховано лице на възраст над 70г.

 

Повечето от досега разглежданите компании имат ограничение в действието до 45-60 дни/годишно, и една до 120 дни/ годишно. 

Тук ми изниква въпросът, дали вече бидейки в друга държава мога да сключа нова застраховка за нови 120 дни примерно?

А защо не си ползваш европейската здравна карта за целта?

 

Иначе, да, тур. продукът е много по-различен от дълготраен престой, а и подозирам за 8 месеца цената ще е доста сериозна. За това наистина си проучи на местна почва как стоят нещата какви застраховки се предлагат. В идеален случай цената ти с европейска здравна карта ще е доста по-ниска, защото се предполага спешните случаи да ги минаваш през нея.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 5 часа, milen_40 каза:

Аз също се интересувам от застраховка при пътуване. Разгледах предложената по-горе компания и продуктите им изглеждат добре. 

Това което на мен ми трябва обаче е

- пътуване до 1 ( макс 2) европейски държави.

- дълъг престой в съответната държава - 6-8 месеца. 

- застраховано лице на възраст над 70г.

 

Повечето от досега разглежданите компании имат ограничение в действието до 45-60 дни/годишно, и една до 120 дни/ годишно. 

Тук ми изниква въпросът, дали вече бидейки в друга държава мога да сключа нова застраховка за нови 120 дни примерно?

Застрахователните компании на българския пазар дават възможност за сключване на продукт от типа "Помощ при пътуване" за период до 12 месеца непрекъснат престой извън страната. Обикновено при по-дълъг период на покритие се прилагат отстъпки върху премията. При този тип застраховки държавата в Европа, в която ще пребиваваш не е от значение, стига да не е Турция, Беларус, Украйна, Русия. Лица над 70-годишна възраст естествено се тълкуват като рискова група, заради което се прилагат завишения, заедно с това някои от рисковете по полицата са лимитирани до по-ниски суми. За по-дълъг период на покритие, някои застрахователни компании може и да откажат да застраховат лице от посочената възрастова група. Друг е моментът, че застраховките "Помощ при пътуване" покриват медицински разходи вследствие на злополука или акутно заболяване, които изискват неотложна медицинска помощ. Ако на лицето над 70-годишна възраст се налага лечение на съществуващи към момента на сключване на застраховката заболявания, покриването на това лечение от застрахователя може да бъде проблем. 

  • Благодаря 2
Връзка към мнение

Благодаря за мненията. 

Човекът си има европейска здравна карта, но аз искам за мое лично успокоение да я "подплатя" с допълнителна застраховка. Все пак става дума за човек на години и не знам какви казуси ще има. 

Ще проуча в страната на пребиваване дали мога да му направя някаква медицинска застраховка. 

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
  • 1 месец по-късно ...
На 27.09.2022 г. в 22:41, milen_40 каза:

Ще проуча в страната на пребиваване дали мога да му направя някаква медицинска застраховка. 

Милен, дали можеш да споделиш какво откри в търсене на подходяща застраховка за твоя случай?

Аз търся за човек на 86 години, който ще е извън Европа 2 месеца. Леееекичко се паникьосвам.... Моля, препоръчайте ми нещо от опит .

 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Здравейте, препоръка за застраховка за туристическо пътуване в САЩ по време на бременност?

Този препоръчания Кипърски застраховател, някойима ли наблюдения при бременност какви са условията?

Благодаря!

Връзка към мнение
  • 2 месеца по-късно ...

Винаги си правя здравна застраховка и до сега не ми се е налагало да я ползвам. След като имах проблем с един зъб докато бях в чужбина, но в държава от ЕС, се позагледах за застрахователните премии за дентални услуги. Предстои ми пътуване извън Европа и търся най-добрите варианти на българския пазар? Някой с препоръки и горчив личен опит зад граница?

Връзка към мнение
  • 5 седмици по-късно ...

Някой с мнения за застраховки към Bulstrad или MedUniqa за пътуване извън Европа? Те са удобни понеже групата хора, които ще пътуват разполагат с допълнително здравно осигуряване към тези компании, но ако някой препоръча примерно Generalli като по-добри или няма значение особено? 

Връзка към мнение

Аз за Колумбия си направих през Allianz. Когато се върнах на Летище София, куфара ми беше без  едно колело и счупено краче. Изпратих към застрахователя , снимки и изискваните документи и след два дена имах изпратени пари по картата ( която бях посочила).

На летището Т2- пуснах и иск към Търкиш, но те за сега се ослушват и ми искат само още и още документи, резервации на хотели, бордни карти при начало на пътуване и т.н.Ще видим, накрая, какво ще се получи 🙂

С две думи доволна съм от Алианц. Това разбира се, без да се е налагало да ги ползвам за друго.

  • Харесвам 4
Връзка към мнение
Преди 1 час, Monika_Koko каза:

@ivelina666 , става дума за  Алианц Травъл. 

Ако за 14 дни се преминава през три държави, за всяка отделно ли се прави застраховка, или се посочва само последната държава, т.е. от тази от която след това се прибираме към БГ?

 

това е от сайта им:

"Обхват на покритието

Териториалният обхват на застраховката се определя автоматично според дестинацията на пътуването. В случай на преминаване през няколко дестинации трябва да се посочи най-отдалечената дестинация спрямо България."

 

Как за го разбирам?

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.