Прескочи до съдържание

Препоръчани мнения

  • 5 месеца по-късно ...

Здравейте, препоръчайте ми застраховка за пътуване с бебе до САЩ за период от 2 месеца. Коя компания е с добър асистанс  в щатите ,лесна и бърза комуникация и естествено плащане. Благодаря предварително!

Връзка към мнение
Дани Магелани
преди 2 часа, Tina каза:

Здравейте, препоръчайте ми застраховка за пътуване с бебе до САЩ за период от 2 месеца. Коя компания е с добър асистанс  в щатите ,лесна и бърза комуникация и естествено плащане. Благодаря предварително!

Мога да кажа само на база цена - Мултитрип със САЩ и  Кнада на  Алианс Травел за 1 година излезе толкова, колкото е за 1 месец  срочната им застраховка, около 200 лв. Покритие 50 000 евро.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

https://www.worldtrips.com/atlas-travel-insurance

това е новото име на Tokio Marine HCC.

Дефакто получаваш американска здравна карта с опция без доплащане, за периода на пътуването.

  • Харесвам 5
Връзка към мнение

50 000 евро е несериозна застрахователна премия  за САЩ.

По-добре застрахователна полица към премиум плановете на Revolut , която предлага в пъти по-добро покритие.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
преди 1 час, Дани Магелани каза:

Мога да кажа само на база цена - Мултитрип със САЩ и  Кнада на  Алианс Травел за 1 година излезе толкова, колкото е за 1 месец  срочната им застраховка, около 200 лв. Покритие 50 000 евро.

Да , това е единия вариант , който гледах и аз , при мен даже годишната излиза по-евтина, от колкото за 2 месеца. Притесняваме асистанс компанията, телефона е български и то стационарен, уж за удобство на клиента, но избирайки го от САЩ, за мен е минус , а и не знам колко им е добра асистанс компанията.Пише,че е тяхна собствена.За това ще съм благодарна, ако някой има преки впечатления от Алианц травел относно съпорт при медицинска помощ. Успях да намеря мнения при закъснял и повреден  багаж.

Другия вариант към момента е Дженерали.

преди 13 минути , macf1an каза:

https://www.worldtrips.com/atlas-travel-insurance

това е новото име на Tokio Marine HCC.

Дефакто получаваш американска здравна карта с опция без доплащане, за периода на пътуването.

Супер, благодаря много!

Връзка към мнение
Дани Магелани
преди 9 часа, stanimir каза:

50 000 евро е несериозна застрахователна премия  за САЩ.

Наясно съм, но това е таванът при тях.

Връзка към мнение
  • 4 седмици по-късно ...

Не съм ползвала застраховка в чужбина и няма да знам какво да направя в случай на здравословно събитие ( дано не се налага). Аз ще прочета договора, но предварително за какво да питам и искам. Може би ще избера някой от всичките застрахователи, но кое е най-важното. На какво да обърна внимание? А при всички ли застрахователи важи следното: в случай на необходимост да се посети болнично заведение, как се процудира, първо трябва да се обадим с тел. разговор до застрахователя и той да посочи къде да отидем ли? Или е друго. Мерси! За Сингапур става въпрос.

Връзка към мнение
преди 8 минути , rdd каза:

Не съм ползвала застраховка в чужбина и няма да знам какво да направя в случай на здравословно събитие ( дано не се налага). Аз ще прочета договора, но предварително за какво да питам и искам. Може би ще избера някой от всичките застрахователи, но кое е най-важното. На какво да обърна внимание? А при всички ли застрахователи важи следното: в случай на необходимост да се посети болнично заведение, как се процудира, първо трябва да се обадим с тел. разговор до застрахователя и той да посочи къде да отидем ли? Или е друго. Мерси!

Аз още на първия ми полет в живота,който беше до Бергамо ,вечерта в хостела ме заболя кръста,може би защото вървях пеша 16 км от летището и валеше дъжд.Извикахме бърза помощ,но като нямах застраховка и си тръгнаха.Сега имам Европейска здравна карта,а и застраховки  когато трябва виза.Сигурно се отива в болница и там показваш застраховката и те ще кажат какво лечение покрива.

  • Благодаря 1
Връзка към мнение
преди 26 минути , rdd каза:

Не съм ползвала застраховка в чужбина и няма да знам какво да направя в случай на здравословно събитие ( дано не се налага). Аз ще прочета договора, но предварително за какво да питам и искам. Може би ще избера някой от всичките застрахователи, но кое е най-важното. На какво да обърна внимание? А при всички ли застрахователи важи следното: в случай на необходимост да се посети болнично заведение, как се процудира, първо трябва да се обадим с тел. разговор до застрахователя и той да посочи къде да отидем ли? Или е друго. Мерси! За Сингапур става въпрос.

към документите има телефон, където да се обадиш, за да ти кажат къде да отидеш примерно

въпреки, че аз като ползвах се обадих и те ми казаха просто да отида в която болница си избера и после да им пратя сметката

принципно от моя гледна точка, ако не е спешно и съм в състояние, бих се обадил първо, ако не - където ме закарат / където намеря докато съм на зор

  • Харесвам 4
Връзка към мнение
преди 31 минути , neuromancer каза:

към документите има телефон, където да се обадиш, за да ти кажат къде да отидеш примерно

въпреки, че аз като ползвах се обадих и те ми казаха просто да отида в която болница си избера и после да им пратя сметката

принципно от моя гледна точка, ако не е спешно и съм в състояние, бих се обадил първо, ако не - където ме закарат / където намеря докато съм на зор

За да се изпрати сметката, това означава, че трябва да се плати първо. Ако е хиляда, две, три и т. н., как се справят хората. То и по банковите карти лимит има.

Връзка към мнение

Ами това беше нещо дребно, предполагам за по-сериозни неща носите полицата или някаква разпечатка, връчвате я на счетоводството и те се оправят. 

Все пак затова казвам - при положение, че сте в състояние, да се обадите, те ще ви кажат какво да правите. 

  • Харесвам 1
  • Благодаря 1
Връзка към мнение

Направих медицинска застраховка, благодаря на отзовалите се с коментари. На сайта на SDA, за пет минути попълнихме онлайн всички данни. Отбелязахме, че искаме полицата да получим в техен офис, платихме също онлайн. До един час се обадиха, да отидем да си я получим. Избрахме офис в близост. Стана много бързо и дано не ни се наложи да я ползваме.

  • Харесвам 3
Връзка към мнение
На 6.09.2023 г. в 16:54, rdd каза:

Не съм ползвала застраховка в чужбина и няма да знам какво да направя в случай на здравословно събитие ( дано не се налага). 

Ако настъпи събитие, което налага медицинска помощ, се звъни на телефона на асистиращата компания, с която съответния застраховател работи. Телефонът е изписан върху полицата и върху папката с общите условия. Асистиращата компания насочва към близко болнично заведение, с което има договор. В този случай Асистанс компанията извършва директно плащане на използваните медицински услуги към здравното заведение. Ако сам  заплащаш разходите за оказаната помощ, предявяваш претенция към застрахователя за възстановяването им с представяне на медицински и разходни документи след завръщането си в България.

  • Харесвам 1
  • Благодаря 2
Връзка към мнение
  • 2 седмици по-късно ...

Здравейте,

кой застраховател бихте препоръчали за застраховка отмяна на пътуване? 

Ще резервирам билети за около 6 месеца напред за доста хора, като една част от пътуващите имат малки деца.

Има ли такава застраховка, която да включва риск при заболяване на непълнолетно дете (детето няма да пътува) или заболяване, но без хоспитализация (видях, че за хоспитализация включват)?

 

Връзка към мнение

Здравейте,

В неделя летим за Братислава и ще прекараме там един ден, след което три във Виена. Обикновено сключвам застраховка към Allianz, но там си избираш държавата и май трябва да сключа отделни застраховки за двете държави, нали? Виждам, че при Uniqa е цяла европа, но покритието им пък е по-малко...

Връзка към мнение
преди 2 минути , PolinaS каза:

Здравейте,

В неделя летим за Братислава и ще прекараме там един ден, след което три във Виена. Обикновено сключвам застраховка към Allianz, но там си избираш държавата и май трябва да сключа отделни застраховки за двете държави, нали? Виждам, че при Uniqa е цяла европа, но покритието им пък е по-малко...

Не, няма нужда от втора застраховка. Говорила с тях по този въпрос, застраховката покрива цяла Европа. Посочва се само първата държава от маршрута.

  • Харесвам 1
  • Благодаря 1
Връзка към мнение
преди 1 минута , iMari каза:

Не, няма нужда от втора застраховка. Говорила с тях по този въпрос, застраховката покрива цяла Европа. Посочва се само първата държава от маршрута.

Много благодаря!

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
На 20.09.2023 г. в 14:12, darinamarinova каза:

Здравейте,

кой застраховател бихте препоръчали за застраховка отмяна на пътуване? 

Ще резервирам билети за около 6 месеца напред за доста хора, като една част от пътуващите имат малки деца.

Има ли такава застраховка, която да включва риск при заболяване на непълнолетно дете (детето няма да пътува) или заболяване, но без хоспитализация (видях, че за хоспитализация включват)?

 

Ето извадки от общите условия, които касаят интересуващия те риск, за продукта Отмяна на пътуване:

 

Лев Инс изключени рискове: Заболяване или злополука към датата на сключване на застраховката и по време на действие на застраховката на близък роднина на Застрахования, както и необходимостта от грижи за близък роднина, не се счита за застрахователно събитие и не е покрито по застраховката.

 

Армеец изключени рискове: Предшестващо или хронично заболяване на Застрахования, негов близък роднина или бизнес партньор, освен в случаите на неочаквано влошаване на здравословното състояние.

 

Алианц Травел покрити рискове:

1. Вие или придружаващ пътник се разболявате, наранявате или развивате медицинско състояние, което Ви ограничава до такава степен, че да Ви принуди да отмените пътуването си (включително диагностицирането с епидемично или пандемично заболяване като COVID-19).

Приложими са следните условия:  Доктор предоставя съвет на Вас или пътуващ пътник да отмените Вашето пътуване, преди да го отмените.

2. Член на семейството, който не пътува с Вас, се разболява, наранява или развива медицинско състояние (включително диагностициране с епидемично или пандемично заболяване като COVID-19).

Приложими са следните условия: Заболяването, нараняването или медицинското състояние трябва да са потвърдени от доктор като животозастрашаващи или да налагат хоспитализация.

3. Вие, придружаващ пътник, член на семейството или Вашето животно водач умира на или след дата на влизане в сила на Вашата полица и преди Вашето пътуване.

 

Евроинс покрити рискове: Внезапно заболяване, злополука, налагащи стационарен или домашен режим на лечение, или смърт на близък роднина на Застрахования.

 

Впечатления имам от Армеец и Лев Инс - изплатено обезщетение бързо и без спънки. Искът в двата случая беше от едно от застрахованите лица. Нямам наблюдения за изплащане на обезщетение, наложено от медицинското състояние на член от семейството, незастрахован по съответната полица. Но логично, ако възникне такова събитие (в случай че е покрит риск) и представиш доказателства, че заболяването/злополуката налагат отмяна на пътуването ти, не биха отказали възстановяване на направените разходи. 

  • Харесвам 5
  • Благодаря 2
Връзка към мнение

Чета сега при Алианц Травъл за застраховка отмяна следното: "Прилага се 30% самоучастие на застрахования в изчисления размер на застрахователното обезщетение при застрахователни събития свързани с епидемично или пандемично заболяване." Това преди не съм го срещала сякаш и не ми допадна.

 

Май Евроинс ще взема да предпочета.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
  • 4 седмици по-късно ...

Здравейте! Кой застраховател бихте препоръчали при пътуване в Египет - здравна застраховка за 1 месец?

Да е коректен и да няма самоучастие.

Връзка към мнение
  • 1 месец по-късно ...

Здравейте,

предстои ми полет застрлахован в Алианц със следното условия посочено и по-горе: 

 " Вие или придружаващ пътник се разболявате, наранявате или развивате медицинско състояние, което Ви ограничава до такава степен, че да Ви принуди да отмените пътуването си (включително диагностицирането с епидемично или пандемично заболяване като COVID-19).

Приложими са следните условия:  Доктор предоставя съвет на Вас или пътуващ пътник да отмените Вашето пътуване, преди да го отмените.

2. Член на семейството, който не пътува с Вас, се разболява, наранява или развива медицинско състояние (включително диагностициране с епидемично или пандемично заболяване като COVID-19).

Приложими са следните условия: Заболяването, нараняването или медицинското състояние трябва да са потвърдени от доктор като животозастрашаващи или да налагат хоспитализация.

3. Вие, придружаващ пътник, член на семейството или Вашето животно водач умира на или след дата на влизане в сила на Вашата полица и преди Вашето пътуване."

Какво следва да се представи - бележка от лекуващия лекар или ... ? Заболяването е на едно от лицата в самолетния билет -дете на 2 години и половина, другите двама са родителите.

 

Връзка към мнение
преди 9 часа, Mamas каза:

Какво следва да се представи - бележка от лекуващия лекар или ... ? Заболяването е на едно от лицата в самолетния билет -дете на 2 години и половина, другите двама са родителите.

 

Нужно е пред застрахователя да бъдат представени доказателства, че заболяването на лицето, застраховано по съответната полица, възпрепятства пътуването. В това число епикризи, резултати от медицински изследвания, предписание на лекуващ лекар, според което лицето не е в състояние да пътува.

  • Благодаря 1
Връзка към мнение

Ако и приложението е толкова смехотворно, както информацията в "Пътувам за", само регистрират дейност. 

Повечето екзотични дестинации са ги посочили с висок риск от опасност, което е безумно за места, като Малдивите например.

Screenshot_20231205_175216_Chrome.jpg.4fe3b0c94911dd9cbbdd557effce8470.jpg

 

Днес прочетох, че застраховката "Отмяна на пътуване" към бг застрахователи има клауза за неплащане на обезщетение, ако държавата е посочена в горния сайт като опасна. Като имам време, ще проверя общите условия и ако е така, застраховката на практика е неприложима за доста далечни дестинации... Все пак го  прочетох във ФБ група за пътувания, което не е достоверен източник, та ще проверя.

  • Харесвам 10
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.