Прескочи до съдържание

Руска виза - каква е ситуацията? Как е най удачно...


Препоръчани мнения

преди 44 минути , Anna Kalinovska каза:

срещу паспорт и снимка на хартиен носител.

И срещу  съответната сума:

 

На 7.07.2023 г. в 17:00, Anna Kalinovska каза:

Цената е 296,-- лева.

 

Връзка към мнение
преди 2 минути , epetkov каза:

И срещу  съответната сума:

 

 

Да. Сумата е може би 290 лв. Мисля, толкова назова дамата, когато попитах за разходка со Санкт Петербург и Москва с тях. Колко ми струва моята не знам със сигурност, тъй като е групова и за мен включена н цената на пътешествието.

Връзка към мнение
преди 2 минути , Anna Kalinovska каза:

е групова и за мен включена в цената на пътешествието.

Самостоятелна групова или  групова  на туристическа агенция? Любопитно ми е  има ли в момента туристически агенции предлагащи едноседмични екскурзии до Русия.

Връзка към мнение
преди 30 минути , epetkov каза:

Самостоятелна групова или  групова  на туристическа агенция? Любопитно ми е  има ли в момента туристически агенции предлагащи едноседмични екскурзии до Русия.

Моето пътешествие в Бурятия и около ез. Байкал е организирано от българска ТА. Цитираната с контакт по-горе също предлага пътувания из Русия в рамките на групи, съставени от руснаци. Цената възлиза на около 2000 лв., без да съм сигурна, че съм запомнила правилно. - Заинтересувах се, когато получавах визата ми, понеже не съм била в Русия досега, а Бурятия не включва Москва и С.П., а само Иркутск и Новосибирск - заради летищата.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

С информацията от @Anna Kalinovska преди около седмица се свързах с РИЦ.

Обясних им каква е целта на моето пътуване до Русия / самоорганизирано посещение до роднини / и ми казаха, че няма да има проблем да ми съдействат за виза. В моят случай ще е туристическа, но ми казаха да се свържа с тях 2 месеца преди началната дата на пътуването. 

 

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
преди 15 минути , ВениК каза:

самоорганизирано посещение до роднини

При такива обстоятелства е разумно роднините с руска банкова карта да купят туристически ваучер, както е писано по-назад в темата и да ти го изпратят по ел. поща /вайбър/месинджър/.  Около 10-12 долара струва (в долари пиша за ориентация).  Притежавайки самостоятелно туристически ваучер, цената на визата ще падне с  едни 60-70 лева.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
На 27.07.2023 г. в 10:25, Anna Kalinovska каза:

 

Не тел. 0884881956, агенция на ул. "Шипка" 34, можете да попитате Десислава Цанкова. 

Моята извадиха там в началото на месеца за около 2 седмици, срещу паспорт и снимка на хартиен носител.

Нямам желание да пълня джобовете на агенции, без да ми се налага, затова и ме интересува как протича в момента ваденето на виза без въпросните кожодери.

Връзка към мнение
преди 37 минути , Hadzhitodorovi каза:

на виза без въпросните кожодери

В момента е невъзможно  без посредническия визов център.  Единственият реален вариант за виза директно от консулството е  личен контакт с консула (ако си вечерял с него на една  маса в ресторант на Златни пясъци и си го черпил 2-3 ракии или си пял с него руски песни, например). 

  • Харесвам 2
  • Смея се 2
Връзка към мнение

Добра новина , която да поохлади леко алчните туристически агенции , въпреки че винаги ще има хора и за тях.

 

Изненадан съм ,че има отворена естонска граница. Явно Естония позволява свободно преминаване на граждани на ЕС от/към Русия  през Narva - Ивангород :

https://www.politsei.ee/en/restrictions-on-entry-for-citizens-of-the-russian-federation-since-19-09-2022

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 5 часа, phasma каза:

Списъка със страните остана както преди ковида, включва и България

Щом  ще дават e-visa  и за "недружествени" страни, значи нуждата от свежи валутни постъпления е много голяма.

 

От автомобилните КПП само "Убылинка"  не е  на границата с  Калининградска област  (На границата Латвия -  Русия е).  Забележително липсва в списъка  автомобилният КПП "Верхний Ларс" , който е на границата Грузия -  Русия.

 

От летищата присъстват Белгород,  Краснодар и Ростов на Дон, които, обаче, са затворени за полети на гражданската авиация от 24 .02.2022 година.  Не е включено нито едно летище от Северен Кавказ, които си работят нормално и всички имат директни полети до Истанбул. (Очаквах поне летище Сочи да присъства).

 

Виждам само един бюджетен вариант за влизане в Русия:  полет до Талин + автобус до Нарва, пешеходно преминаване в Ивангород и след това с автобус или влак до Санкт Петербург.  Евентуално  евтин билет на Пегасус от Истанбул.

 

 

  • Харесвам 3
Връзка към мнение
На 28.07.2023 г. в 13:42, epetkov каза:

В момента е невъзможно  без посредническия визов център.  Единственият реален вариант за виза директно от консулството е  личен контакт с консула (ако си вечерял с него на една  маса в ресторант на Златни пясъци и си го черпил 2-3 ракии или си пял с него руски песни, например). 

Имах предвид туристическата агенция като допълнителен паразит върху визовия център - за самия визов център съм се примирил, че ще смучат допълнително такси.

 

@stanimir - благодаря за новината. Надявам се наистина да бъде "сохранен и расширен перечень иностранных государств, гражданам которых оформляется такая виза" - в тоя случай ще може да се лети, примерно, Истанбул-Москва. Дано да можем и да се върнем :)))

Връзка към мнение
На 29.07.2023 г. в 7:05, phasma каза:

II. Воздушные пункты пропуска

Белгород

Волгоград (Гумрак)

Екатеринбург (Кольцово)

Казань

Краснодар (Пашковский)

Красноярск (Емельяново)

Москва (Внуково)

Москва (Домодедово)

Москва (Шереметьево)

Нижний Новгород (Стригино)

Новосибирск (Толмачево)

Ростов-на-Дону (Платов)

Самара (Курумоч)

Санкт-Петербург (Пулково)

 

На 29.07.2023 г. в 12:14, epetkov каза:

Не е включено нито едно летище от Северен Кавказ

По актуалната информация от сайта :  https://electronic-visa.kdmid.ru/checkpoint.html  Всички летища от Северен Кавказ са включени в списъка за влизане с електронна виза. И не само те.  Летището на Сиктивкар също е включено, макар реално единствения международен полет  до Сиктивкар е чартър от  Анталия.  (Споменавам за Сиктивкар, защото има много учили (и работили) в Коми).

На 29.07.2023 г. в 12:14, epetkov каза:

Забележително липсва в списъка  автомобилният КПП "Верхний Ларс" , който е на границата Грузия -  Русия.

И Верхний Ларс е включен! Което означава, че може да се търси евтин полет до Тбилиси (дори и до Кутаиси) и да се влиза по земя до Владикавказ. Трансферите Тбилиси - Владикавказ са  изключително добре развити.

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Хм... а как стои въпросът с плащането, някой наясно ли е? В момента не мисля, че има българска банка, която да позволи плащане към руско министерство - през някоя от трета страна ли се минава?

Връзка към мнение
На 2.08.2023 г. в 12:57, Hadzhitodorovi каза:

Хм... а как стои въпросът с плащането, някой наясно ли е? В момента не мисля, че има българска банка, която да позволи плащане към руско министерство - през някоя от трета страна ли се минава?

Пише, че се плаща с международни банкови карти: "Оплата производится на специализированном сайте МИД России или в мобильном приложении МИД России с использованием технологии Интернет-эквайринга банковскими картами международных платежных систем (Visa, MasterCard и т.п.)"

Връзка към мнение

Благодаря, това го видях, да. Въпросът е дали някой има представа на практика дали става, щото "бумага все стерпить", обаче не знам дали някоя наша банка ще рискува да попадне под санкции за нарушаване на ембаргото върху Русия.

Връзка към мнение
Преди 1 час, Hadzhitodorovi каза:

обаче не знам дали някоя наша банка ще рискува да попадне под санкции

Ако сме стигнали до там, да мислим дали наша банка ще попадне под санкции или няма да попадне  (освен, ако  е буквално лично наша 🙂), значи скоро няма да стигнем до Русия.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
  • 3 месеца по-късно ...
преди 5 часа, Гост каза:

В крайна сметка някой успял ли е да подаде в Консулски отдел пряко без Визов център?

Никой.  Причината са електронните визи за Русия  от  1ви август 2023 година. Няма Консулски отдел, няма Визов  център. Сидиш си  вкъщи и на  лаптопа си правиш визата. Не става много бързо, но си е от вкъщи. 

Връзка към мнение
преди 6 часа, Гост каза:

Все пак благодаря за отговора.

Според мен няма как стане без Визов център. Ако не греша, на самият сайт на посолството пише, че за виза трябва да се обръщаме към Визовия център. Но тук има  един   тънък момент. Поради намаления обем на работа на Визовия център  заради електронните визи, е възможно малко да са намалили  цените на услугите. Лично не съм проверявал това.  И като последен, по-скоро теоретичен вариант, да се направят две последователни е-визи,  ако врътката излизане-влизане си струва цената. 

Връзка към мнение

Не си струва цената. Най-сетне ми отговориха че при подаване в консулска служба директно, таксата е 80 долара, но не указаха как да се платят или обезателно ли валута? 

 

Освен това при директно подаване за дължително трабва да има предварително резервиран час през тяхна онлайн система.

Връзка към мнение
преди 9 часа, Гост каза:

за дължително трабва да има предварително резервиран час през тяхна онлайн система.

Това е много старо условие. Проблемът преди е-визите беше, че в споменатата онлайн система винаги часовете бяха заети за  поне 30 дена напред. А във Визовият център нямаше такъв проблем. Отива човек във Визовия център и след една седмица визата му е готова.  Ясно е, че  именно Визовият център  блокираше  всички часове за седмици напред.  Дано сега нещата да  променени. Логично е да са променени. Логично е да има и свободни часове за прием на заявление за виза. Плащането само по себе си не би трябвало да е проблем. При подаването директно в консулството ще кажат как.  В сегашните условия е много вероятно да е кеш. 

Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.