Прескочи до съдържание

Руска виза - каква е ситуацията? Как е най удачно...


Препоръчани мнения

На 3.12.2019 г. в 16:45, epetkov каза:

Това са стандартните цени на повечето фирми- посредници.  Може  би очакванията на магеланците са били за много по-ниски цени от порядъка на 100 лв за еднократна и 250  лева за многократна виза. Това, обаче, няма как да се случи.

Моята виза за Москва беше 120 лв. Това не са много пари!

Връзка към коментар

20191227_164610.jpg.ef7983ac7ae9c214725dc392fd42f4cf.jpg

преди 37 минути , Alexander каза:

но ми трябва да знам дали може да се влезе с автобус и да се излезе със самолет от Калинград.

Сейчас поищу информацию. Подожди  пять минут.  Няма ограничение да се влиза и излиза през едно и също КПП. Има ограничение да се влиза в една област, например калининградска, а да се излиза от  друга, от Санкт Петрбург, например.

цък

 

  • Замислям се 1
Връзка към коментар

От линка ти виждам това, аз поне го разбирам, че не може през различни..

 

Выезд из Российской Федерации иностранные граждане осуществляют исключительно через пункты пропуска того субъекта Российской Федерации, в который был осуществлен их въезд.

 

 

Връзка към коментар
преди 21 минути , epetkov каза:

20191227_164610.jpg.ef7983ac7ae9c214725dc392fd42f4cf.jpg

Сейчас поищу информацию. Подожди  пять минут.  Няма ограничение да се влиза и излиза през едно и също КПП. Има ограничение да се влиза в една област, например калининградска, а да се излиза от  друга, от Санкт Петрбург, например.

цък

 

Това е ясно. Но на мен ми е интересно, ако в рамките на визата, се прескочи с влак или автобус до Великий Новгород например, който не е в ленинградска област, това законно ли е, и, най- важното, че кой ще знае къде съм за един ден?????

Връзка към коментар

Едва ли служителят във визовия център не знае за електронните визи, но това все пак е частна структура чийто бизнес са платените визи и нямат интерес да дават такава информация. 

Ако въведат платена услуга "съдействие при попълване на е-виза"  или подобно вероятно ще са по-сговорчиви. 

 

Малко е като да почукаш на вратата на адвокатска кантора и да кажеш "Ама аз искам само нещо да попитам". 

 

 

И да,  има логика да не е разрешено влизането от една и излизането от друга област,  но за ГКПП-та в една и съща област никъде не пише да има ограничение. Това са различните области,  а не различни пропускателни пунктове :

 

"того субъекта Российской Федерации"  

 

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
Преди 1 час, Alexander каза:

че не може през различни..

Излизането от Руската Федерация трябва да е от пунктове,  намиращи се в същия субект(област) на Руската Федерация в който е осъществено влизането. Никъде не пише за един и същ ГКПП. Нещо повече в калининградска област може да се влезе и излезе и с влак през различни пунктове.  В линка има списък на всички ГКПП, през които може да се влиза и излиза с електронна виза.

Преди 1 час, muchachote каза:

това законно ли е,

Това ще бъде незаконно. Ще знаеш само ти и евентуално полицаят при евентуални случайни или неслучайни проверки. Аз не бих рискувал. Санкците ще са  доста големи. Депортация, забрана за влизане в Русия и още кой знае какво друго.

 

Едит: В списъка от споменатия линк липсват пунктовете,  през които може да се влиза с електронна виза след  въвеждането на  електронни визи и  за Санкт Петербург.

  • Харесвам 6
Връзка към коментар
преди 10 минути , Alexander каза:

Пише, че е еднократна

Най-логичното е,  да се напрвят две електронни визи за двете посещения, но трябва да се провери за ограничителен срок между две визи. Както вече писах, от руснаците може да се очакват всякакви ограничения и изключения от общите правила.

Връзка към коментар
1 hour ago, muchachote said:

Това е ясно. Но на мен ми е интересно, ако в рамките на визата, се прескочи с влак или автобус до Великий Новгород например, който не е в ленинградска област, това законно ли е, и, най- важното, че кой ще знае къде съм за един ден?????

Точно толкова е законно, колкото да минеш нелегално границата на една държава 🙂 В ЕС милиони играят тази игра, но тук политиците и регулациите са мекушави 🙂 В Русия ако те хванат е доста вероятно да получиш “безплатен хотел“ в местния арест преди да те депортират 😉

  • Шок 1
Връзка към коментар
  • 3 седмици по-късно ...

Извинявам се за грешката си относно влизането и излизането през един ГКПП. Бях подведен от пътепис, в който това беше написано. 

Факт е обаче, че визата е еднократна. Не ми излиза логично да издадат 2 електронни визи за един и същ период. Така че съветвам всички да проверят конкретно опциите за влизане и излизане от Калининград или СБ. 

 

Връзка към коментар

Привет на по- опитните в заплетени ситуации! Така, пред предстоящото ми пътуване до Санкт Петербург се получава един куриоз, който трябва да разреша, и как? Електронната /БЕЗПЛАТНА/виза е за 8 денонощия, като започва да тече от 0.00 ч. на деня, в който се влиза в Санкт Петербург и свършва в 0.00 ч. на осмия ден, в рамките на който трябва да си отлетял обратно. Но аз имам полет обратно в 6.00 след този термин в 0.00 ч., тоест захапвам 6 часа от деветия ден. Според вас, какво следва при този "казус"? Дали да вадя електронна виза или обикновена туристическа? Или, може би пък, трябва да мина през паспортен контрол преди 0.00 на осмия ден и да повися 6 часа на летището?

Връзка към коментар
преди 18 минути , muchachote каза:

Или, може би пък, трябва да мина през паспортен контрол преди 0.00 на осмия ден и да повися 6 часа на летището?

Този вариант ми се струва най-разумният.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
На 30.11.2019 г. в 23:06, Topfly каза:

Дори и обаче да липсва подобно изискване не би трябвало да е проблем граничарят да добави липсващото име в системата и да те пусне от колкото да те връща и да ти създава огромни разходи и проблеми. В крайна сметка ти показваш документ с всичките си имена...

 Именно за по-лоялно  отношение на граничните власти  към  чужденците със сгрешени електронни визи, поне в началния етап на действие на проекта "електронна виза за Санкт Петербург",  призовават от този интересен  материал 

Пак там се споменава, че с въвеждането на общата електронна виза за цяла Русия,  визата за Петербург ще стане платена.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
  • 2 седмици по-късно ...
On 1/21/2020 at 12:26 AM, epetkov said:

Да, ще трябват две визи, защото безплатните електронни визи са еднократни.

А може ли да вляза в Русия с полет до LED и след това да си тръгва в посока Хелзинки с влак?

 

Отговорих си - с е-виза не може да се влезе и излезе с влак. 

http://electronic-visa.kdmid.ru/spb_checkpoint_en.html

 

Връзка към коментар
преди 18 минути , Jorro каза:

след това да си тръгва в посока Хелзинки с влак?

Не може! Трябва да е с автобус Санкт Петербург-Хелзинки или с автомобил.  За самолет е ясно, че може. Може също и с ферибот/круизен кораб.

Връзка към коментар
16 minutes ago, epetkov said:

Не може! Трябва да е с автобус Санкт Петербург-Хелзинки или с автомобил.  За самолет е ясно, че може. Може също и с ферибот/круизен кораб.

Жалко искам с влак, Хелзинки ще остане за друг път.  Благодаря 🙂

Връзка към коментар
  • 1 месец по-късно ...
преди 2 часа, alexnpopova каза:

Здравейте, в крайна сметка някой от тук пробвал ли е електронната безплатна виза за Санкт Петербург и да кажете как се случват нещата 

Би трябвало всичко да е ОК, но внимавай да напишеш името точно както е по паспорт

Връзка към коментар
На 27.12.2019 г. в 17:17, epetkov каза:

Излизането от Руската Федерация трябва да е от пунктове,  намиращи се в същия субект(област) на Руската Федерация в който е осъществено влизането. Никъде не пише за един и същ ГКПП. Нещо повече в калининградска област може да се влезе и излезе и с влак през различни пунктове.  В линка има списък на всички ГКПП, през които може да се влиза и излиза с електронна виза.

 

 

 

Това пише във версията на английски от твоят линк:

Foreign citizens should leave the territory of the Russian Federation only through checkpoints of the constituent entity of the Russian Federation which they entered.

Разбирам,че ако си влязъл от Полша,не може да излезеш през Литва,което е много тъпо.

Друго важно,което видях е,че медицинска застраховка е задължителна:

Foreign citizens who have arrived to the Russian Federation with e-visas are required to have a medical insurance valid in the Russian Federation's territory for the entire period of stay.

 6 месечната валидност на паспорта е ясна.

Зачетох се,защото планирам пътуване в района на Гданск през юни,а през юли имаме билети за Санкт Петербург.Разбрах,че трябва да се вадят две електронни визи,но никъде не намерих информация за:

На 27.12.2019 г. в 17:36, epetkov каза:

Най-логичното е,  да се напрвят две електронни визи за двете посещения, но трябва да се провери за ограничителен срок между две визи.

Между посещението на Калининград и това на Петербург ще има около месец,евентуално.Вадил ли е някой две е-визи за толкова кратък период?Ако има риск да проваля пътуването до СП,заради извадена виза до Калининград,директно се отказвам.

Връзка към коментар
преди 2 минути , Мари Николова каза:

Разбирам,че ако си влязъл от Полша,не може да излезеш през Литва,к

Не съм силен в английския, но  в руския текст се говори за гранични пунктове на същата област, а не за един и същ граничен пункт.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.