Прескочи до съдържание

Руска виза - каква е ситуацията? Как е най удачно...


Препоръчани мнения

преди 7 минути , funny каза:

То проблема в случая не е само с туризма. Има доста голям брой фирми в България с търговски взаимоотношения с Русия, които се прекъсват по този начин. Ние имаме клиенти там, подлежащи на периодично обслужване на място например .

Не разбрах връзката между търговски взаимоотношения и туристически визи, но няма значение. Ни най-малко исках да се навлиза в такава дискусия. Спирам🙂

Връзка към мнение
  • 2 седмици по-късно ...
На 4.07.2022 г. в 11:55, Здравко Ангел каза:

От БНР.

В България не се издават туристически визи за Русия

 

https://bnr.bg/post/101671522/v-balgaria-ne-se-izdavat-turisticheski-vizi-za-rusia

Всяко чудо е  за три дена. Е, понякога е  за 10 дена. Възобновиха  издаването на  руски туристически визи

Редактирано от epetkov
  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Сега си обяснявам и огромния брой рускоговорящи ползващи в момента Истанбул, като туристически хъб към Европа и света.

 

Връзка към мнение
Преди 1 час, stanimir каза:

ползващи в момента Истанбул

На практика други разумни варианти няма.  През Ереван и Баку е скъпо, от Грузия няма директни полети до Русия, а от Казахстан е по-скъпо и от Ереван или Баку.  Дават се опциите Белград и Доха, само защото има директни полети до там както от София, но също така и до Русия.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 4 минути , epetkov каза:

На практика други разумни варианти няма.  През Ереван и Баку е скъпо, от Грузия няма директни полети до Русия, а от Казахстан е по-скъпо и от Ереван или Баку.  Дават се опциите Белград и Доха, само защото има директни полети до там както от София, но също така и до Русия.

За някои региони от страната има още един вариант. Автобус или кола до Вилнюс, Рига, Талин или Хелзинки.

Връзка към мнение
преди 3 минути , Marisha каза:

има още един вариант

Това е работещ вариант само за излизане от Русия, защото има руско  разпореждане, че с туристическа виза чужденец може да влиза в Русия само със самолет.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
преди 1 минута , epetkov каза:

Това не е работещ вариант, защото има руско  разпореждане, че с туристическа виза чужденец може да влиза в Русия само със самолет.

Не знаех, благодаря.

Връзка към мнение
  • 11 месеца по-късно ...
преди 2 минути , Anna Kalinovska каза:

Вече е ясно, че след 5 седмици тръгвам за Бурятия и Байкал, след като вчера оставих паспорта си за полагане на Руска виза и днес плащам билетите.. Небрежно засилих по вайбр на брат ми програмата на разходката. Ето какво получих в ответ: "Е те от пътуващи ЖИВЕЯТ. Колкото повече, толкова повече. Винаги ще се намерят и любопитни, и авантюристи, и хора които трябва да си похарчат и многото, и единствените средства. Пък и Русия?" 🤣  Наистина ли предубеждението е загнездено, вкоренено у всекиго? 🤔

 

А вечерта запо-сигурно ме пита сега пък за Русия ли ще вървя, та и РД им дни с майка ни ще пропусна. 🙃

Издават ли се вече визи за българи? Ако да, сега каква е цената? И от къде ще пътувате до там? Вероятно през Истанбул?

Връзка към мнение
преди 42 минути , muchachote каза:

Издават ли се вече визи за българи? Ако да, сега каква е цената? И от къде ще пътувате до там? Вероятно през Истанбул?

Издават, ще я получа към 6-7 юли, след като се върна от Исландия, където ще пътувам с л.к..

Цена 350 левчета!!! И това ще е най-скъпата ми виза за всички времена.. Отдавна е ясно, че този паспорт ще се краде, с полагаща се за открадването му глоба..

 

Да, през Истанбул се лети.

  • Харесвам 2
  • Браво 2
Връзка към мнение

Аз за Русия и по специално Екатеринбург смятам да летя от Узбекистан. Само да се добера до заветната руска виза и паля петичките..

Не че нещо, ама ви давам идея за комбиниране.. Ако не сте направили Узбекистан пътуване вече.

 

  • Харесвам 2
  • Замислям се 1
Връзка към мнение
  • 2 седмици по-късно ...

Руски визи се издават без всякакви компликации в РКИЦ, ул. "Шипка" 34, София в една от турагенциите на пазара. Международният паспорт с визата се получава 2 седмици по-късно.

 

Цената е 296,-- лева.

 

Документацията е изключително опростена - на място се попълват само няколко реда данни.

 

Нямам идея кога и по какви причини процедурата е била тегава. 

 

В разговора си със служителката от днес разбрах, че понастоящем влизането и излизането в страната става единствено през летище Истанбул.

 

RuskaVisa.jpg

 

Shipka34.jpg

  • Харесвам 2
  • Шок 1
  • Браво 1
Връзка към мнение

Акредитирания визов център зад консулството в "Изток" дали работи към момента ? 

 

Бих подходил с лека доза съмнение към твърдението за Истанбул , но не съм проверявал дали е някакво специфично изискване за българи.

От Дубай примерно има редовни полети и до трите московски летища , ще е странно с валидна виза да не може да се влезе в страната от друго място.

Редактирано от chandni
инфо за бг тур агенция
  • Харесвам 2
  • Браво 1
Връзка към мнение
4 minutes ago, crazyhorse said:

Много са вдигнали цената!През 2019 беше около 100 лева!

Ако визовия център наистина не работи , нищо чудно да се възползват - сега им е паднало!Мисля че няма промяна в самата консулска такса.

 

Иначе това са координатите , ако някой иска да звънне да пита :

 

 

Визов център София

Адрес: гр. София, ул. "Елемаг" №22

(+359 2) 491-76-56 (RU, EN)

(+359) 877-385-612 (BG)

info.sofia@russia-visacentre.com

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
преди 4 часа, Anna Kalinovska каза:

Цената е 296,-- лева.

Току-що на 2-3 места при екскурзии срещнах обявена цена от 124,-- лв.

 

А първоначално цената на днес получената ми виза беше комуникирана от друга агенция като 350,-- лв.

 

Истината е, че нищо не съм плащала, а агенцията е платила за моя сметка, и нямам информация точно колко.. Разбира се, мога да попитам и бих го сторила идната седмица.

Връзка към мнение
преди 3 часа, stanimir каза:

Бих подходил с лека доза съмнение към твърдението за Истанбул , но не съм проверявал дали е някакво специфично изискване за българи.

Няма изискване влизането да е през Истанбул, но на практика от България 98%  влизат през Истанбул, защото е най-изгодно ценово. Останалите 2% се разпределят между Дубай, Ереван и Белград.  И понеже 2% е твърде малко число,  казват:  влизането е през Истанбул. (Един вид пртятелски съвет, след като са получили 290 лева за визата).

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
Георги Матеев
На 23.06.2023 г. в 12:10, Anna Kalinovska каза:

Цена 350 левчета!!! И това ще е най-скъпата ми виза за всички времена..

Честито за визата. Цената очевидно е тежко натоварена (вероятно поне двойно) от агенцията. Иначе ако някой ден затръгваш към Конго пак ще си поговорим за най-скъпата виза в живота ти, тогава тази ще ти се стори без пари 🙂

 

Със сигурност няма задължително изискване за влизане от Истанбул, просто от там е най-лесно и обикновено най-евтино. Следете конкретно промоциите на Пегасус, за Русия трудно ги бие друга авиокомпания.

  • Харесвам 3
  • Благодаря 1
  • Смея се 1
Връзка към мнение

Визата ми струва 230лв чрез визов център Варна. Намерих си по интернет руска агенция, която ми прати приглашения. Струваха около 23лв. Попълних сама анкетата, разпечатах я, залепих снимка и всичките документи по куриер. След 8 дни се обадиха, че имам виза.

  • Харесвам 6
Връзка към мнение
преди 3 часа, maiche каза:

която ми прати приглашения.

А как плати приглашението?  С българска(европейска) карта не може да се плаща през руски сайт.  Или описваш процедура правена преди две години?

преди 3 часа, maiche каза:

и всичките документи по куриер

Тази услуга се заплаща допълнително, но тя е в рамките на тези 230 лева крайна цена.

Връзка към мнение
Преди 1 час, epetkov каза:

А как плати приглашението?  С българска(европейска) карта не може да се плаща през руски сайт.  Или описваш процедура правена преди две години?

Тази услуга се заплаща допълнително, но тя е в рамките на тези 230 лева крайна цена.

Комуникацията с руската агенция беше по WhatsApp. Изпратиха ми линк да платя с карта в долари. След няколко дни получих приглашенията и ги принтирах. Картата ми е българска. Визите имам от 3 седмици. 

 

Аз съм от Русе и затова ползвах куриер. Услугата за куриер се плаща отделно и не е включена. 

 

Ако нямах приглашения и попълнена анкета, визата  струва 320лв.

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Тя и визата за САЩ излиза 344 лв. с таксите на Изипей. И руската виза гони тази цифра явно. Разликата е, че за Щатите имаш шанс за 10 годишна виза за тези пари, а руската туристическа е според дните в билета ти. Единствено за делова виза имаш шанс за годишна, ако имаш две предходни тримесечни, но там поканата струва други пари. За три или десет годишни руски визи, дето ги спрягат, май никой не ги е виждал. 

Връзка към мнение
  • 3 седмици по-късно ...
На 27.07.2023 г. в 10:19, Hadzhitodorovi каза:

@maiche Извинявам се за тагването в тема, в която не сте писала, но може ли да споделите какъв е в момента процесът на вадене на виза?

 

В агенция на ул. "Шипка". 

Моята извадиха там в началото на месеца за около 2 седмици, срещу паспорт и снимка на хартиен носител.

Редактирано от chandni
контакти на ТА
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.