Прескочи до съдържание

Руска виза - каква е ситуацията? Как е най удачно...


Препоръчани мнения

Точно така и това го изяснихме няколко страници назад в темата. 

Влизаш в Ленинградска област/ излизаш от Ленинградска област. 

За застраховката също е писано многократно - задължителна е,  не е необходимо да пише изрично че е валидна за Русия,  но трябва да покрива периода на пребиваване в Русия и да е с покритие минимум мисля беше 30 000€. 

 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 5 минути , epetkov каза:

Не съм силен в английския, но  в руския текст се говори за гранични пунктове на същата област, а не за един и същ граничен пункт.

Хм,да и така може да се тълкува.Аз съм много зле с руският 🙂

Но ме обърква това,че в Уикипедия пише:

В административно-териториално отношение Калининградска област се дели на 7 областни градски окръга, 15 муниципални района, 22 града, в т.ч. 6 града с областно подчинение (Калининград, Ладушкин, Мамоново, Пионерски, Светли и Советск, 16 града с районно подчинение и 4 селища от градски тип.

Връзка към коментар
преди 7 минути , epetkov каза:

Аз приемам за достоверна не Уикпедия, а наредбата за електронна виза за Калининград.

Никой не спори за това 🙂

Въпроса е какво приемат за "субект(област)"или "constituent entity " в случая.

Не се заяждам,обърнах се към теб,защото даваш много полезна информация и  явно имаш опит в пътуването в Русия.За мен тези визи и области са тъмна Индия.Това,че съм зле с руския(в момента пробвам да го уча),съвсем ме затруднява.Ако си влизал и излизал през различни пунктове,конкретно в Калининградска област,моля те сподели кои са.

Връзка към коментар
преди 6 минути , Мари Николова каза:

Не се заяждам,

Не съм си и помислил, че точно ти ще се заедеш с мен. Аз веднъж се бях заял с теб, но за него случай  скоро ще има развръзка. 🙂 Субекти на Руската Федерация са областите, автономните републики и крайовете    (Ставропальский Край, Краснодарский Край, Красноярский Край).

Връзка към коментар
преди 2 минути , epetkov каза:

Аз веднъж се бях заял с теб, но за него случай  скоро ще има развръзка.

Е,така като кажеш на една жена, трябва да знаеш,че мира няма да има(нито пък ти),докато не разбере за какво става дума🤣

Честно,нямам идея по какъв въпрос съм била заядлива:)

 

А  за това,какъв е периода между двете е-визи,къде мога да го прочета?Или да звъня във визовият център?

 

 

 

Връзка към коментар
Преди 1 час, Мари Николова каза:

Честно,нямам идея по какъв въпрос съм била заядлива:)

Не ти към мен, а аз бях "заядлив" към теб.

Преди 1 час, Мари Николова каза:

Или да звъня във визовият център?

Визовите центрове няма да дадат компетентен отговор, защото са комерсиални структури, а ел.визите са безплатни.

Връзка към коментар
На 22.01.2020 г. в 20:43, muchachote каза:

Според вас, какво следва при този "казус"?

@muchachote, по твоя казус написах запитване на 23 януари до санкт петербургската  гранична полиция  от  измислен профил, без да давам конкретни дати и полети (то реално аз и не ти ги знам). Нямах никакъв отговор много, много време и след известен период престанах да проверявам.  Преди малко, обаче когато  отворих пощата се оказа, че "още" на 25 февруари са ми отговорили. Тоест един месец след запитването ми. Отговорът се свежда до това, че трябва  човек сам  да се погрижи за  ненарушаването на  режима на електронната виза, защото в противен случай ще му бъде наложена  административна санкция. Ето го и отговора:

Screenshot_20200307-225844_Gallery.jpg.2b1a0a5e622a0dab5c34c3e31c7a50c4.jpg

Връзка към коментар
преди 20 часа, epetkov каза:

От  24ти януари тази година вече  имаме електронна виза и за Далечния Изток на Русия: цък

Еееее, разгеле 🙂 @Георги Матеев, честито - останаха само допълнителните разрешителни за по-интересните места.

Връзка към коментар
Георги Матеев
преди 1 час, Hadzhitodorovi каза:

Еееее, разгеле 🙂 @Георги Матеев, честито - останаха само допълнителните разрешителни за по-интересните места.

На мен така или иначе не ми трябва руска виза с другия паспорт. А за допълнителните разрешителни ще видя през май, когато съм в Камчатка и Владивосток 🙂

Връзка към коментар
На 7.03.2020 г. в 13:48, alexnpopova каза:

Здравейте, в крайна сметка някой от тук пробвал ли е електронната безплатна виза за Санкт Петербург и да кажете как се случват нещата 

Днес се върнахме от Петербург, молба за визата се подава 20 дни преди деня на заминаването. А иначе визата на я издадоха след два дни от дена на заявката. Минаваш през 7-8 стъпки и попълваш много внимателно то е обеснено, може да си избереш на английски или руски език. Ако има нещо друго питай. 

Връзка към коментар
  • 2 месеца по-късно ...
  • 2 месеца по-късно ...

Здравейте , за издаване на виза , аз използвах  услугата на една пловдивска агенция , но с коронавируса пътуването се провали 😞 . Искам да проверя казаното от служителя с по - запознати като вас.Целта на пътуването ми е посещение на гости в леля ми ,т с няма да отсядам в хотели ,служителят ме увери ,че това може да се случи и с туристическа виза ,но след като това ще бъде повече от 7 дни ще трябва да се регистрирам в фмс.Адреса който фигурира във визата Е на приемаща организация в С- петербург, но ще съм в друг град, дори и полета няма да е от там, искам да ви попитам дали наистина няма да има проблем както ме уверяват или може би пропускам нещо. Единствените документи, които бях получила са паспорта с визата и медицинска застраховка, затова това с поканите и ваучерите ме объркват ,тъй като не разполагам с нищо друго от агенцията.Също така ,ако се попълва миграционна карта, кой адрес да впиша , този на леля си или името на уж приемащата организация ?Смятам отново да ползвам агенцията, но ако нещо пропускам или съм неправилно информирана или ми липсва някакъв документ , ще се радвам да ме предупредитe, за да се коригирам и действам на време :)) благодаря предварително на тези които се отзоват :))

Връзка към коментар
На 3.08.2020 г. в 17:14, marchelita каза:

няма да има проблем както ме уверяват или може би пропускам нещо.

Не се шашкай, @marchelita

Следвай инструкциите на пловдивската агенция. Всичко ще бъде ОК.

Връзка към коментар
На 7.08.2020 г. в 12:57, marchelita каза:

чувство , че пропускам нещо

Нищо не пропускаш. Просто твоето "едно такова чувство" е чувството ти на страх.  За твое успокоение  (макар, че никой няма да се интересува) ситуацията е била следната: искала си да посетиш Петербург (може и с приятелка, може и сама), подготвила си се и  два дена преди пътуването ти се обадила леля ти. Като разбрала, че ще ходиш до Петербург, а нея си я пренебрегнала, се обидела и разтроила много. Тогава ти си решила да посетиш леля си, а Питер ще почака за следващо пътуване.  Леля ти, разбира се, че ще те регистрира в фмс.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 20 часа, Климент каза:

че не става въпрос за електронните визи

Правилно  си предположил:

 

На 3.08.2020 г. в 17:14, marchelita каза:

Здравейте , за издаване на виза , аз използвах  услугата на една пловдивска агенция ,

 

Връзка към коментар
  • 2 седмици по-късно ...
  • 1 месец по-късно ...
  • 3 седмици по-късно ...

 Утвърден е списък с  ГКПП,  през които  ще може да се влиза в Русия  с  електронна виза:  цък

 

Няма да може да се ползва  за влизане четвъртото московско летище "Жуковский" : цък

  • Харесвам 3
  • Браво 1
Връзка към коментар
преди 14 минути , epetkov каза:

Утвърден е списък с  ГКПП,  през които  ще може да се влиза в Русия  с  електронна виза:  цък

Това нали значи, че ако ситуацията с вируса бъде овладяна, другата година спокойно може да си летим до Москва с електронна виза?

Връзка към коментар
Преди 1 час, Мари Николова каза:

Това нали значи,

Точно това значи. Другата неизвестна е  началната дата, от която ще може да се влиза в Русия с електронна виза при условие, че се нормализира  пандемийната ситуация.  Вероятно първата  възможна дата (рождения ден на електронната виза) ще е 04.02.2021, а не 01.01.2020.

 

преди 43 минути , stebal каза:

И правилно ли разбирам

Правилно разбираш.  Лошото е, че отпада  безплатната  електронна  виза за посещение на Санкт Петербург. 

 

Бърз анализ:  Прави впечатление, че от  списъка липсва калининградското летище  "Храброво",  при условие , че  от общо  осем  автомобилни ГКПП  шест  са  на калининградска област.  Един автомобилен пункт е на границата с Латвия  "Убылинка" и един на границата с Естония "Ивангород".   Летището на Белгород, до което няма редовни международни полети е  предпочетено пред  летището на Воронеж, до  което  има международни полети.   Нито едно летище  от  региона на  Северен Кавказ не е включено в списъка, а очаквах  да видя  в него  поне  Сочи.   Най-близкото летище до района на Северен Кавказ  ще бъде летището на  Краснодар "Пашковский".

  • Харесвам 4
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.