Прескочи до съдържание

Руска виза - каква е ситуацията? Как е най удачно...


Препоръчани мнения

  • 4 седмици по-късно ...

По време на световното първенство по футбол в Русия през лятото, закупилите билет за футболна среща ще могат да влезат в Русия без входна виза, а със специален фенски паспорт. Подробности тук: https://www.fan-id.ru/ref.html?locale=RU

Редактирано от epetkov
  • Харесвам 3
Връзка към мнение
На 1/31/2018 в 10:55, funny каза:

След резервация на хотел в Москва , самия хотел ми прати линк за кандидатстване за покана ( който линк виждам че не е вързан с конкретния хотел ), така че може да се ползва от всеки  :

 

Dear .........................!

 

We have just received your reservation at Cosmos Hotel Moscow. We hope that our service will make a good impression on you during your stay at the hotel.

 

 

 

Please, be aware that citizens of certain countries and territories need a visa to visit Russia.

If you have not yet received this document, it's time to take care about it now.

 

Get a visa invitation online

 

Давам ъпдейт - сайта е използван, поканата дойде на мейла до минута и веднага след това пристигна и разписка за платената сума.

 

Подадени са документите за виза с тази покана без проблем .

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
  • 4 седмици по-късно ...

Мога ли да се доверя на фирмата http://visa.llcentre.ru за получаване на туристически ваучер за туристическа виза за Русия, някой ползвал ли е услугите ѝ? 

Връзка към мнение
преди 25 минути , taniamoutafi каза:

Мога ли да се доверя на фирмата http://visa.llcentre.ru за получаване на туристически ваучер за туристическа виза за Русия, някой ползвал ли е услугите ѝ? 

Ползвала съм линка в прикаченото мнение горе и нямаше проблем. Цената е 21.10 $.

Тези не съм.

Връзка към мнение

Притеснява ме това, че е доста евтино, дори някакъв австралиец на два пъти в трипадвайзор я споменава като най-евтина (600рубли/калпак за онлайн услуга) а самият сайт няма знак за "Има защита". От друга страна в сайта им пише, че си сътрудничат с букинг. 

Връзка към мнение
На 3/23/2018 в 14:29, taniamoutafi каза:

Притеснява ме това, че е доста евтино, дори някакъв австралиец на два пъти в трипадвайзор я споменава като най-евтина (600рубли/калпак за онлайн услуга) а самият сайт няма знак за "Има защита". От друга страна в сайта им пише, че си сътрудничат с букинг. 

Сътрудничеството с букинг е отворено за всички, това не е признак за това, че може да се довериш на този сайт.

 

Другото пък оплакване също не е фактор, защото сайтът не приема плащания, Paypal го прави. Разбира се, даваш някаква лична информация, а в днешно време трябва всеки сайт да има сертификат...но не мисля, че се касае за някаква измама, просто е немърливо отношение. 

 

Ти си преценяваш. 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
На ‎3‎/‎23‎/‎2018 в 14:29, taniamoutafi каза:

Притеснява ме това, че е доста евтино, дори някакъв австралиец на два пъти в трипадвайзор я споменава като най-евтина (600рубли/калпак за онлайн услуга) а самият сайт няма знак за "Има защита". От друга страна в сайта им пише, че си сътрудничат с букинг. 

На дадения линк цената не е дадена като 600 рубли а 20 $, което е двойно повече

Връзка към мнение

Да дам малък ъпдейт по въпроса:

 

Визовия център на Самоков 28В вече не съществува (VHS Bulgaria)

Визовия център е на само на Елемаг 22 (FVS Global), за мен не стана ясно дали има някаква връзка между двата, имената са различни, но беше споменато в предишен пост, че от единия (на Самоков) е бил пренасочен към другият, след първоначална обработка на документите.

Като така услугата "Прилигирован" така както е описана в VHS, също не е на разположение.

 

За еднократна туристичекка виза в центъра на Елемаг е необходимо да се представят

- мед зaстраховка с покритие 30хил. евро за периода на престоя

- попълнена и разпечатана електронна визова анкета

- цветна снимка паспортен формат

- паспорта и копие на първата страница

- visa support

 

На място се попълва формуляр, че разрешаваш да ти обработват данните и снимат паспорта

Така за еднократна туристическа виза за обикновена поръчка таксата е 120лв. Става за около една седмица. Като се сложи и около 35лв за виза съппорта (който си си платил на някой сайт отделно, най-евтиното което аз намерих - 1200 рубли на човек, превалутира ги по курса и е около ~17евро, 20-21$ ) . Така, че в крайна сметка общо се получава пак колкото таксата за привилигерован (155лв). Визата е точно за заявения престой по visa support и мед. застраховка - нито ден повече или по-малко.

 

 

 

Редактирано от Бръмбар
  • Харесвам 3
Връзка към мнение
На 4.04.2018 г. в 20:16, Бръмбар каза:

попълнена и разпечатана електронна визова анкета

Добре, но при попълване на електронната визова анкета от специалния сайт на Министерството на Външните Работи на Русия има опции за избор на подаване на визовата електронна анкета не само във визов център, но също и направо в  консулството в София и в консулството във Варна. 

Връзка към мнение

Тя иска да е във визов център, доколкото разбирам.

Същият набор документи се подава в консулството София/Варна.

Струва по-малко, но пък е лично, което някои го смятат за загуба на време.

 

Въпрос на предпочитания, според мен. 

Редактирано от Радика
Връзка към мнение

здравейте, предстои ми пътуване до Русия и имам вече купени билетите до Москва. Имаме намерение да прекараме в Москва и петербург 1 седмицаи  после ще пътуваме към Баку. Ето, че идва проблемът с визите! Направих резервация на хотел в Москва, но сайтът им за визови услуги не работи и искат от мен да им напиша писмо, с което да им позволя да теглят от моята кредитна карта, като в това писмо не само попъвам данните на картата си, но и искат копе от двете страни на картата. Според мен, тази информация няма да е защитена по никакъв начин и нямам никакво намерение да се възползвам от тази опция, макар и да нямам друга. 

Какво ще ме посъветвате да направя? Как да получа ваучер? 

Връзка към мнение
На 4/4/2018 в 20:16, Бръмбар каза:

 

За еднократна туристичекка виза в центъра на Елемаг е необходимо да се представят

- мед зaстраховка с покритие 30хил. евро за периода на престоя

- попълнена и разпечатана електронна визова анкета

- цветна снимка паспортен формат

- паспорта и копие на първата страница

- visa support

 

На място се попълва формуляр, че разрешаваш да ти обработват данните и снимат паспорта

Така за еднократна туристическа виза за обикновена поръчка таксата е 120лв. Става за около една седмица. Като се сложи и около 35лв за виза съппорта (който си си платил на някой сайт отделно, най-евтиното което аз намерих - 1200 рубли на човек, превалутира ги по курса и е около ~17евро, 20-21$ ) . Така, че в крайна сметка общо се получава пак колкото таксата за привилигерован (155лв). Визата е точно за заявения престой по visa support и мед. застраховка - нито ден повече или по-малко.

 

 

 

дали при привилигированата услуга на визовия център не се изисква ваучер от хотел или покана? 

Връзка към мнение
преди 1 час, veseliache каза:

здравейте, предстои ми пътуване до Русия и имам вече купени билетите до Москва. Имаме намерение да прекараме в Москва и петербург 1 седмицаи  после ще пътуваме към Баку. Ето, че идва проблемът с визите! Направих резервация на хотел в Москва, но сайтът им за визови услуги не работи и искат от мен да им напиша писмо, с което да им позволя да теглят от моята кредитна карта, като в това писмо не само попъвам данните на картата си, но и искат копе от двете страни на картата. Според мен, тази информация няма да е защитена по никакъв начин и нямам никакво намерение да се възползвам от тази опция, макар и да нямам друга. 

Какво ще ме посъветвате да направя? Как да получа ваучер? 

Веселяче, аз ползвах линка от закарфиченото мнение в темата. На мен ми го прати хотела и нямах проблем.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

ако привилегированата услуга на руския център не изисква ваучер, мисля да се възпозлвам... за сега чакам отговор ;)))

Връзка към мнение

Тази прилигирована услуга за София поне не съществува тъй като и центъра го няма. Във визовия център на елемаг искат ваучер. Аз го извадих от препоръчаното мнение също. Моя хотел също ми предложи линк но беше малко по-скъпо. Мога да го дам и него но сега пиша от телефон и нямам яъзможност. 

Връзка към мнение
преди 9 часа, veseliache каза:

после ще пътуваме към Баку.

Внимавайте, да не би на някой от пътниците собственото име да е арменско или пък фамилията  да е арменска или с арменски произход!

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
На ‎4‎/‎6‎/‎2018 в 0:28, epetkov каза:

Добре, но при попълване на електронната визова анкета от специалния сайт на Министерството на Външните Работи на Русия има опции за избор на подаване на визовата електронна анкета не само във визов център, но също и направо в  консулството в София и в консулството във Варна. 

Има. Аз написах как стоят нещата в момента с визата във визовия център. За консулството Радика беше писала по-напред.

 

На страницата на посолството на Русия в БГ пише по повод визовия център:

 

"Для подачи документов на оформление российской визы рекомендуем Вам обратиться в Визовый центр, расположенный по адресу: София, ул. Елемаг, д. 22, адрес в сети Интернет: www.vfsglobal.com/Russia/Bulgaria/index.html.

В связи с участившимися случаями подачи документов в бывший визовый центр информируем заявителей, что единственным аккредиированным Консульством РФ оператором является Российский Визовый Центр, находящийся в Софии по адресу: ул. Елемаг, 22 (вход со стороны улицы Русаля). Контактные телефоны визового центра: +359 877 358 612 и +359 2 491 76 56."

пълния текст е на линка:

https://bulgaria.mid.ru/bg_BG/rossijskij-vizovoj-centr

Всички туристически агенции също трябва да минават през визовия център и като си взимах документите една жена от туристичека агенция изсипа един куп документи и паспорти, добре че не беше преди мен. като цяло е бързо и без опашки, любезни са.

 

Пак на страницата на посолството по повод туристичека виза, пише

"За получаване на туристическа виза е необходимо да представите в консулския отдел следните документи:
Паспорт
Ксерокопие на паспорта
Попълнена визова анкета https://visa.kdmid.ru
Една снимка /цветна, с размери 3,5 х 4,5 см/
Потвърждение от руската туристическа фирма за настаняване в хотел по установен формуляр
Оригинал на договор за оказани туристически услуги, сключен с чуждестранна туристическа фирма или със задгранично представителство на руска туроператорска фирма /ваучер/.
Полица за медицинска застраховка, действаща на територията на Руската Федерация за целия срок на пребиваване и на застрахователна сума не по-малка от 30 000 Евро.

Обръщаме внимание на излизащите, че при преминаване границата на Руската Федерация трябва да носят със себе си не само паспорт с туристическа виза, но и обратен билет с посочена дата на излитане, ваучер с потвърждение за резервация и платени услуги и средства за пребиваване в РФ. В отделни случаи консулът има право да изиска от кандидата за виза да  представи билетите и документите, удостоверяващи финансовата му състоятелност, в момента на подаване на документите за виза."

https://bulgaria.mid.ru/bg_BG/turisticeskaa-viza

 

На мен лично не ми стана ясно този оригинал на договор какъв е. за мен ваучера и потвръжденитео споментао по-горе и visa supporta  са едно и също нещо, но може би не са, Времето за ходене по учреждения ми е силно ограничено, тъй като всичко това съвпада с моето работно време, плюс трябва да ходя до училището, да взимам детето за да присъства лично на подаването и да го връщам обратно, и реших да не рискувам и да използвам визовия център, за да не ми се налага да ходя повече от един път.

 

За ваучера (потвръждение, visa support), както писах използвах линка на прикаченото мнение на funny, документа идва на минутата на мейла, плащането става през пейпал и разписката също дойде веднага. Струваше 1200 рубли или около 17 евро. Нямах проблеми и с него ми беше издадена виза.

 

Името и номера на агенцията, издаваща ваучера трябва да се впише  в електронната анкета и е изписан също на самата виза после, така че от от гледна точка ефективност, анкетата е добре да се попълни накрая, след като имаш застраховка (номера също се попълва) и ваучер (макар че има възможност за запазване на чернови и преправяне).

 

От моя хотел ми пратиха следния линк на техни партньори :

 

http://invitations.anotherrussia.com/

 

не съм го използвала понеже беше 20 евро, а другото около 17  и реших да си спестя някой лев.

 

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

благодаря много за отговорите. Вчера се оказа, че и хотелтът ми в Петербург ми е отказал резервация и се наложи по спешност да търся нов. Новият хотел веднага ми изпрати съобщение, че може да ми съдейства за издаването на виза, което струва 1000 рубли. Този път нямах проблем с плащането и след като попълних формуляра, веднага ми изпрати ваучер. Ако някой иска мога да изпратя линка към хотела и визовата поддръжка. Сега остава подаването на документи и чакането на виза :)))! 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Днес се сдобих с необходимите ни 2 ваучера от http://visa.llcentre.ru за 600 рубли на човек (от дебитната ми карта са дръпнали 2 пъти по 7.58 евро + 0.23 евро някакви такси). Стана много бързо и лесно, получих ги на имейла веднага.

  • Харесвам 4
Връзка към мнение
На 13.04.2018 г. в 18:20, taniamoutafi каза:

Днес се сдобих с необходимите ни 2 ваучера от http://visa.llcentre.ru за 600 рубли на човек (от дебитната ми карта са дръпнали 2 пъти по 7.58 евро + 0.23 евро някакви такси). Стана много бързо и лесно, получих ги на имейла веднага.

Интересно ми е как така 600 рубли, като на сайта пише 20 долара.  И аз сега се чудя откъде да се сдобия с тези ваучери.

Сигурно ли е, че услугата 'привилегерован",  не съществува вече.?

Връзка към мнение
Преди 1 час, ruwenzogy каза:

Интересно ми е как така 600 рубли, като на сайта пише 20 долара.  И аз сега се чудя откъде да се сдобия с тези ваучери.

Сигурно ли е, че услугата 'привилегерован",  не съществува вече.?

Ако смениш езика на руски, излиза 600 руб. Все пак да отбележа, че не съм ги използвал. Миналата година ползвах https://www.destinationrussia.com/visa/russian-tourist-visa. Всичко беше ок с тях, но са по-скъпи  - 12.99 EUR.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 2 часа, zhivko7 каза:

Ако смениш езика на руски, излиза 600 руб. Все пак да отбележа, че не съм ги използвал. Миналата година ползвах https://www.destinationrussia.com/visa/russian-tourist-visa. Всичко беше ок с тях, но са по-скъпи  - 12.99 EUR.

 

На 13.04.2018 г. в 18:20, taniamoutafi каза:

Днес се сдобих с необходимите ни 2 ваучера от http://visa.llcentre.ru за 600 рубли на човек (от дебитната ми карта са дръпнали 2 пъти по 7.58 евро + 0.23 евро някакви такси). Стана много бързо и лесно, получих ги на имейла веднага.

За този сайт май трябва да се създаде някакъв акаунт?.....

Връзка към мнение

Здравейте,

В петък мисля вече да подавам за руската виза във визовия център на Елемаг.

Необходимите документи, които се изискват , според прочетеното.:

1. Паспорт и копие от втора страница

2. Цветна снимка, според размера

3. Ваучер-покана - Дали приемат от различните сайтове?....Засега съм се насочил към  http://visa.llcentre.ru/, защото излизат най-евтини - 600 рубли

4. Анкета.  Искам да си я попълня сам, но не мога да я сваля от сайта, който се цитира. Не излиза никаква форма, а само някакви обяснения как да стане.

  Има ли хора, които сами са си я свалили. Иначе по 10 лв. на парче, за да ти я попълнят те /а ние сме трима=30 лв./

5. Медицинска застраховка. Трябва ли да имам копия, или само с оригинала . Взимат ли ги, и после дали ги връщат.

6. Копие от акта за раждане на детето.  Необходим ли е оригинала?

Друго не се сещам.  И как се плаща?  Кеш, на ръка, там на място ли ?  Да не е пак по някакви банки и подобни разправии?

И трябва ли да ходим лично за подаването, с детето?

Редактирано от ruwenzogy
Връзка към мнение
преди 25 минути , ruwenzogy каза:

Здравейте,

В петък мисля вече да подавам за руската виза във визовия център на Елемаг.

Необходимите документи, които се изискват , според прочетеното.:

1. Паспорт и копие от втора страница

2. Цветна снимка, според размера

3. Ваучер-покана - Дали приемат от различните сайтове?....Засега съм се насочил към  http://visa.llcentre.ru/, защото излизат най-евтини - 600 рубли

4. Анкета.  Искам да си я попълня сам, но не мога да я сваля от сайта, който се цитира. Не излиза никаква форма, а само някакви обяснения как да стане.

  Има ли хора, които сами са си я свалили. Иначе по 10 лв. на парче, за да ти я попълнят те /а ние сме трима=30 лв./

5. Медицинска застраховка. Трябва ли да имам копия, или само с оригинала . Взимат ли ги, и после дали ги връщат.

6. Копие от акта за раждане на детето.  Необходим ли е оригинала?

Друго не се сещам.  И как се плаща?  Кеш, на ръка, там на място ли ?  Да не е пак по някакви банки и подобни разправии?

И трябва ли да ходим лично за подаването, с детето?

1. - копие не са ми искали, но искаха копие на хотелска резервация и самолетен билет.

2. да

3. Аз носих от другия сайт , но предполагам няма да има проблеми

4. Анкетата се попълва на следния сайт : https://visa.kdmid.ru/ и като попълниш държава и език и се съгласиш с общите условия те пуска напред. На следващата страница ще ти даде да си направиш регистрация и парола - запази ги и ако има неточности или грешки във самия визов център има компютър на разположение и ти дават да си коригираш там грешките и да разпечаташ наново. И след това вече е анкетата

5. Копие

6. Не съм подавала за дете

 

ПП. Ако един човек ще подава документи на няколко си направете пълномощно ( не е необходимо да е заверено) че останалите са съгласни , три имена, подпис..

Редактирано от funny
  • Харесвам 5
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.