Прескочи до съдържание

Руска виза - каква е ситуацията? Как е най удачно...


Препоръчани мнения

Понеже приятел ще ме покани от къде мога да взема тази бланка, ковто споменават? Навсякъде я пишат, бланка за покана, но никъде я няма 😄

Връзка към мнение
преди 38 минути , MARTiNSHO каза:

Понеже приятел ще ме покани

От приятеля ще я вземеш. Той на място в Русия ще му е по-лесно да разбере как се прави.  Имаше някаква процедура със заверка на поканата (приглашението)  в полицията и после ти го изпрати с препоръчано писмо. 

 

 Сега намерих полезна информация за канещите руснаци https://gosuslugionline.ru/kak-sdelat-priglashenie-inostrancu.html

Поканата може да бъде и в електронна форма и да ти я изпрати по мейл.

Редактирано от epetkov
  • Харесвам 2
Връзка към мнение
преди 52 минути , MARTiNSHO каза:

Понеже приятел ще ме покани от къде мога да взема тази бланка, ковто споменават? Навсякъде я пишат, бланка за покана, но никъде я няма 😄

Hodotaystvo2.docx

 

https://мвд.рф/Deljatelnost/emvd/guvm/оформление-приглашения-на-въезд-в-рф

 

Ето ти още един формуляр, малко по-грамотно оформен: vezd_v_rf_dlya_fiz_lic.doc  ;  garant_fiz.doc

 

Заети със слухтене по чуждите държави, нямат време да си оправят собствената документация. Дбл бл 😄

Редактирано от Goal & Boss
  • Харесвам 2
Връзка към мнение
  • 2 седмици по-късно ...
На 20.02.2014 г. в 18:37, Георги каза:

 

Повечето (да не казвам всички) руски хотели би трябвало да ти предоставят ваучер, евентуално срещу някаква такса, ако имаш резервация при тях. Без значение дали резервацията е през booking.com или по друг начин. Тоя ваучер го принтираш и го даваш заедно с документите за кандидатстване. Прати един имейл преди да резервираш на избрания хотел за всеки случай, най-малкото да ги питаш таксата каква е. 

А ако става въпрос за хостел каква е ситуацията?

Връзка към мнение
преди 22 минути , muchachote каза:

А ако става въпрос за хостел каква е ситуацията?

Също няма проблем. Ето пример: http://jedihostel.com/visa-support-en/

Връзка към мнение
преди 4 минути , Георги каза:

Също няма проблем. Ето пример: http://jedihostel.com/visa-support-en/

Така, плащам приглашението, изпащат ми го на ел пощата, аз го принтирам, и това ли е един от документите които ще трябва да приложа за визата?

Връзка към мнение
преди 6 часа, muchachote каза:

Така, плащам приглашението, изпащат ми го на ел пощата, аз го принтирам, и това ли е един от документите които ще трябва да приложа за визата?

Точно.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

И аз записах час за 21 Февруари. Чудя се обаче, имам ли право да подам документи и за родителите и брат ми? В сайта на посолството пише:

 

 

Цитат

 

Чуждестранен гражданин има право да подава документи непосредствено в руско дипломатическо представителство или в консулско задгранично учреждение, в случай, че кандидатства за виза за себе си или за близък роднина (всеки работен ден от 10 до 11,30 ч.), но това може да бъде направено само след предварително записване на сайта http://sofia.kdmid.ru/ .

 

Oбадих се в консулството да попитам, но ми говориха на Руски (не го говоря) и ми дадоха телефона на визовия център, да питам там. 😄 

 

Замислих се дали да не си запиша по-ранeн час и във Варна, но това означава, че трябва да ходя до там и за да си взема визите, което обезсмисля спестяването на визовия център в София...

Редактирано от П.Кръстев
Връзка към мнение
преди 18 минути , П.Кръстев каза:

И аз записах час за 21 Февруари. Чудя се обаче, имам ли право да подам документи и за родителите и брат ми? В сайта на посолството пише:

 

 

Oбадих се в консулството да попитам, но ми говориха на Руски (не го говоря) и ми дадоха телефона на визовия център, да питам там. 😄 

 

Замислих се дали да не си запиша по-ранан час и във Варна, но това означава, че трябва да ходя до там и за да си взема визите, което обезсмисля спестяването на визовия център в София...

На мен ми искаха пълномощно за мъжа ми във визовия център на Русаля в София. Не са искали да е заверено а само подписано ?!?!?! ( Тъпо ама...)

Връзка към мнение
преди 31 минути , П.Кръстев каза:

Замислих се дали да не си запиша по-ранeн час и във Варна, но това означава

Ако нещата опират до по-ранен час и ден, тогава може да се избере и Русе като място на подаване. Там има много  повече часове  спрямо Варна и София (на всеки 15 мин. 🙂  ) , но действително, пътуването  обезсмисля прескачането на визовия център.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 39 минути , epetkov каза:

Ако нещата опират до по-ранен час и ден, тогава може да се избере и Русе като място на подаване. Там има много  повече часове  спрямо Варна и София (на всеки 15 мин. 🙂  ) , но действително, пътуването  обезсмисля прескачането на визовия център.

Пътуването ни е чак на 26-ти Април, така че не сме притиснати от към време. 

Връзка към мнение

Здравейте! От сайтове като http://ivisa.ru/en/ само покана ли ще ми изпратят или, освен нея, и ваучер за дните на настаняване в избран хотел. Резервирала съм 2 хотела - един в Санкт Петербург и един в Москва. От хотела в Санкт Петербург ми изпратиха ваучер (потвърждение), че ще съм в хотела на еди кои си дати. От хотела в Москва ме препращат към сайт, подобен на ivisa, т.е. не ми изпратиха ваучер за периода на настаняване. Сега се чудя дали да ползвам този сайт или да търся друг начин. 

Връзка към мнение

Ще ти пратят линк към нещо подобно с указания за попълване. Там ще впишеш градовете и хотелите,  където ще отсядаш. След това ти пращат попълнения ваучер с който вече отиваш в консулството / визовия център. 

 

 

turisticheskiy_vaucher.gif

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
  • 2 седмици по-късно ...
Цитат

Полица за медицинска застраховка, действаща на територията на Руската Федерация за целия срок на пребиваване и на застрахователна сума не по-малка от 30 000 Евро. 

 

Някой знае ли дали за целите на на визата има значение дали всички посетители са направили застраховка на една полица или е нужно всеки да има сключена отделна застраховка? 

Връзка към мнение
Преди 1 час, П.Кръстев каза:

или е нужно всеки да има сключена отделна застраховка? 

Няма логика да има такова изискване. Така или иначе, никой няма си остави оригиналната полица където и било. В такава ситуация се правят копия на полицата за всеки един кандидатстващ.  Важното е да се види, че в полицата е записано името на кандидатстващия.

Редактирано от epetkov
Връзка към мнение

Mного интересно, в сайта, където се попълват визовите анкети за Руска виза има най-различни езици (вкл. Македонски и Сръбски), но не и Български 🙂 

Връзка към мнение
На 15.12.2018 г. в 12:07, stanimir каза:

 

Руски Визов Център

ул. „Русаля“ 1, 1113 ж.к. Изгрев, София
087 738 5612 https://g.co/kgs/AW8VDK

А приглашение от хотела ще трябва

Връзка към мнение

Колеги, пътувам на 6 май за Москва. Дали е вече време за процедурата за виза? Или е все още рано. Имам предвид часа за лично предаване на визата, който доколкото разбрах не е всеки ден.

Връзка към мнение
преди 2 часа, muchachote каза:

Колеги, пътувам на 6 май 

Най-рано може да се кандидатства 3 месеца преди пътуването т.е. най-ранната възможна дата  е била 6 ти февруари.

Връзка към мнение
преди 1 минута , epetkov каза:

Най-рано може да се кандидатства 3 месеца преди пътуването т.е. най-ранната възможна дата  е била 6 ти февруари.

Значи да действам👍

Връзка към мнение

Цитат от сайта на посолството:

 

Цитат

За получаване на туристическа виза е необходимо да представите в консулския отдел следните документи:

  • Паспорт
  • Ксерокопие на паспорта
  • Попълнена визова анкета https://visa.kdmid.ru
  • Една снимка /цветна, с размери 3,5 х 4,5 см/
  • Потвърждение от руската туристическа фирма за настаняване в хотел по установен формуляр
  • Оригинал на договор за оказани туристически услуги, сключен с чуждестранна туристическа фирма или със задгранично представителство на руска туроператорска фирма /ваучер/.
  • Полица за медицинска застраховка, действаща на територията на Руската Федерация

Oтносно двете неща, които съм болднал. Имам вече готови ваучери от ivisa.ru, където са описани хотелите в които ще отседнем. Трябва ли нещо допълнително като потвърждение от хотела? Виждам, че ваучера и потвърждението от хотела са като две отделни точки.

Самолетните билети не са посочени като изискване, но по-назад в темата някой беше писал, че ги искат?

Редактирано от П.Кръстев
Връзка към мнение
преди 4 минути , П.Кръстев каза:

но по-назад в темата някой беше писал, че ги искат?

А на мен ми се струва, че някой беше писал, че не са необходими билети. Няма и логика да ги искат, защото е напълно реалистично да се направи пътуване до Русия с автомобил.

Връзка към мнение

Всички необходими документи се носят лично във визовия център, нали така? С предварителна уговорка ли е часът?

Връзка към мнение

Хей, може ли някой да ми каже къде е СЕРИЯТА на международния ми паспорт? За пръв пър разбирам, че има СЕРИЯ!!!! Преди номера му има тип Р и код BGR. Това ли е серията?

Редактирано от muchachote
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.