Прескочи до съдържание

Руска виза - каква е ситуацията? Как е най удачно...


Препоръчани мнения

Георги Матеев
преди 10 минути , epetkov каза:

Имаше пост по-горе за успешно самостоятелно получаване на виза от консулството в София за 50  лева. Днес от посредническата фирма във Варна ми обявиха цена от 170 лева за обикновена поръчка.

Миналата година, когато опитвах да си резервирам индивидуален час в консулството - с идеята да прескоча безсмисления визов център - според онлайн системата всички дати/часове за следващите 8 месеца бяха "заети". Та не знам как да го тълкувам 🙂

Връзка към мнение
преди 40 минути , Георги Матеев каза:

Опитай да си запазиш час в консулството. Успех 🙂

Като наближи времето да кандидатствам ще опитам. Всичко уж става онлайн и няма контакт с лелки по телефоните, но ще видим...

Връзка към мнение
  • 1 месец по-късно ...
На 14.10.2018 г. в 18:29, epetkov каза:

Отиваш в застрахователен офис. Питаш за застраховка "Пътуване в чужбина".  Казваш колко дена ще бъдеш в чужбина. Казваш покритието да е до 30000 евро. Казват ти цената. Купуваш. Пример:

http://www.bulstradlife.bg/cproduct.php?pid=11&mcat=1&lang=en&lang=bg&lang=en&lang=bg

Чудесно! И това със застраховката колко време преди подаването на документи за виза трябва да стане?

Връзка към мнение
преди 1 час, muchachote каза:

това със застраховката колко време преди подаването на документи за виза трябва да стане?

Не е проблем да се направи застраховката  и една година преди пътуването. Трябва само да се знае периодът на пътуване!

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
На 26.04.2013 г. в 23:45, cck каза:

За Русия се изисква покана, като най-лесно става през хотел-а, в който се настанявате (той ви регистрира и в милицията)

Може разбира се и от познат, а ако сте с круизен кораб, там групово се издават.

Процедурата с автомобил е страшно интересна, но за това в друга тема

Ето линк към процедурата и цените в посолството

Има туристически фирми, например в руския център, които се занимават с формалностите, таксата мисля беше допълнителни 10 тина лева, които определено си заслужават

Здравейте колеги- пътешественици. Вече имам закупен билет за другата година София- Москва, 6- 11 май. От тук нататък как да подредя нещата? Май е доста рано да кандидатствам за виза. Кога най- рано да го направя? Тук чета че има туристически фирми в РУСКИЯ ЦЕНТЪР , които се занимават с формалностите. Кой е този РУСКИ ЦЕНТЪР? Този на ул. Шипка ли? Изобщо, може ли някой да ми подреди стъпките от тук нататък?

 

Връзка към мнение
На 14.10.2018 г. в 18:04, stanimir каза:

Отиваш в руския визов център и заплащаш консулска такса от 70 лв.  + 50 лв.  комисионна за визовия център = 120 лв. 

 

Трябва да носиш  1 бр.  снимка паспортен формат + застрахователна полица за периода през който си в Русия с минимално покритие от 30000€,  а ти ако искаш си направи и за повече.  Застраховките към кредитни карти не минават,  така че трябва отделна застраховка. 

 

И последно - трябва ти покана от руска приемаща туристическа агенция.  Най-евтината струва 600 рубли,  прегледай назад в темата за фирмата. Аз минах с такава. 

Плащаш онлайн,  след минути получаваш инструкции как да я попълниш и после самата покана.  Разпечатваш я и я носиш при подаване на документите. 

 

Визата е готова точно след 7 дни,  като задължително си я взимаш на място. Не изпращат с куриер. 

 

Това е всичко. 

Има случаи на успели да получат виза директно в консулството спестявайки тия 50 лв.  отгоре.  Ако ти се занимава с това виж старите постинги и си прецени. 

 

 

Руски Визов Център

ул. „Русаля“ 1, 1113 ж.к. Изгрев, София
087 738 5612 https://g.co/kgs/AW8VDK

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
преди 8 минути , stanimir каза:

 

Руски Визов Център

ул. „Русаля“ 1, 1113 ж.к. Изгрев, София
087 738 5612 https://g.co/kgs/AW8VDK

А приглашение от хотела ще трябва ли?

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Опциите са :

 

Приглашение от хотела безплатно,  но по-вероятно ще искат заплащане. 

 

Приглашение от руска агенция срещу заплащане,  например тази :

https://visa.llcentre.ru/index.php

 

Всеки от двата варианта ще ти свърши работа.

 

Тъй като вероятно ще стигнеш и до въпроса за задължителната регистрация на визата като пристигнеш в Русия - не го мисли,  хотела ще се погрижи за всичко,  вероятно срещу малка такса от 150-300 руб. 

 

През април отиди си извади виза.  Едва ли на някой са отказали,  готова е точно след 7 календарни дни. 

Редактирано от stanimir
  • Харесвам 2
  • Браво 1
Връзка към мнение
Преди 1 час, muchachote каза:

Този на ул. Шипка ли? Изобщо, може ли някой да ми подреди стъпките от тук нататък?

И на Шипка има посредническа агенция. За таксата нямам идея - отдавна не съм ги ползвал.

Stanimir е с по-прясното инфо.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
1 hour ago, muchachote said:

Здравейте колеги- пътешественици. Вече имам закупен билет за другата година София- Москва, 6- 11 май. От тук нататък как да подредя нещата? Май е доста рано да кандидатствам за виза. Кога най- рано да го направя? Тук чета че има туристически фирми в РУСКИЯ ЦЕНТЪР , които се занимават с формалностите. Кой е този РУСКИ ЦЕНТЪР? Този на ул. Шипка ли? Изобщо, може ли някой да ми подреди стъпките от тук нататък?

 

Да. В Руския културен център има турагенция, която срещу малка комисионна вади виза. Не се редиш на опашки, не чакаш да те викат. Моят опит е  от преди няколко години. Оставяш паспорта си и след няколко дни (май, не помня периода) отиваш да си го вземеш. Най-добре месец предварително. Провери и неща като официални празници тук и за Русия, за да не те забавят неочаквано. Тогава като пътувах първо взехме визите и после се натуткахме да изберем хотел.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
Преди 1 час, stanimir каза:

Опциите са :

 

Приглашение от хотела безплатно,  но по-вероятно ще искат заплащане. 

 

Приглашение от руска агенция срещу заплащане,  например тази :

https://visa.llcentre.ru/index.php

 

Всеки от двата варианта ще ти свърши работа.

 

Тъй като вероятно ще стигнеш и до въпроса за задължителната регистрация на визата като пристигнеш в Русия - не го мисли,  хотела ще се погрижи за всичко,  вероятно срещу малка такса от 150-300 руб. 

 

През април отиди си извади виза.  Едва ли на някой са отказали,  готова е точно след 7 календарни дни. 

Беше споменал, че си проучвал за Транссибирската, знаеш ли как стои въпроса там с регистрацията в Русия, след като няма да се ползват толкова хотели и ще си постоянно в движение?

Връзка към мнение
  • 3 седмици по-късно ...

Здравейте и ЧНГ на всички! Много здраве и пътешествия!

 

Някой чувал ли е за възможност да се влезе в Русия от към Финландия безвизово за 3 дни, ако посещаваш Санкт Петърбург? 

Връзка към мнение
преди 46 минути , Jorro каза:

от към Финландия безвизово за 3 дни, ако посещаваш Санкт Петърбург? 

Тази възможност съществува единствено и само, ако сте пасажер на круизен кораб и естествено влизате в Петербург по вода.

Редактирано от epetkov
  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Да, потвърждавам и аз, че ако сте на круизен кораб можете да влезете в Санкт Петербург без виза и да стоите там до три дни, при условие обаче, че слизате от кораба само с организирани турове официално одобрени от руската държава и след тура се връщате пак на кораба без да имате право да се шляете свободно из града и разбира се, спите на кораба. Тъкмо ми потвърдиха оферта за лектор на круиз с маршрут Скандинавия и Балтика и има 2 дни в Санкт Патербург. Увериха ме, че виза не ми трябва за двата дни в Санкт Петербург. Това ми беше условието да приема офертата, защото аз не смятам да кандидатствам за руска виза.
Ето и линк по темата
http://www.russiavisa.com/visafreeentry.htm

  • Харесвам 2
  • Замислям се 1
Връзка към мнение

Ако става въпрос за круиз и кораби, да, може, ползвала съм този вариант за 2 дни в Санкт Петербург. @Crazy Horse, иначе освен екскурзия от кораба, може да се ползва и такава, купена предварително по Интернет, пращат ти документ, който да представиш на граничните власти. По-евтино е, отколкото екскурзия от самия кораб. Но ти може би ще имаш намаление, та... Процеса иначе на преминаването на границатата е бавен и не съвсем проформа, стават опашки и се чака. Но няма как, Санкт Петербург е прекрасен град и си заслужава това неудобство. 

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
На 15.12.2018 г. в 11:46, muchachote каза:

Здравейте колеги- пътешественици. Вече имам закупен билет за другата година София- Москва, 6- 11 май. От тук нататък как да подредя нещата? Май е доста рано да кандидатствам за виза. Кога най- рано да го направя? Тук чета че има туристически фирми в РУСКИЯ ЦЕНТЪР , които се занимават с формалностите. Кой е този РУСКИ ЦЕНТЪР? Този на ул. Шипка ли? Изобщо, може ли някой да ми подреди стъпките от тук нататък?

 

И аз в същото положение, имаме билетите, само трябва да направя застраховка и да изкарам визата. Това трябва да стане не по-рано от 3 месеца преди датата на пътуване. Все още се чудя дали да не си попълня сам документите и да се опитвам да си запазя час в посолството, доколкото разбирам явно не е толкова лесно да се запази час самостоятелно.

Връзка към мнение

Благодаря на всички за отговорите. Аз се надявах да я има тази опция и при пътуване с влак от Хелзинки както ме убеждаваха, но явно си е само за круизи.

 

Връзка към мнение
Преди 1 час, Jorro каза:

при пътуване с влак от Хелзинки както ме убеждаваха,

Има много не информирани хора. Ако имаше опция за законно безвизово влизане в Русия, темата щеше да бъде разнищена до основи във форума.  Впрочем,  безвизово може да се влиза в Русия по време на голям спортен форум. По време на световното по футбол можеше да се влиза със специален фенски паспорт.

  • Харесвам 4
Връзка към мнение

@luba_rizova, ей това е готиното на този форум, че всички сте супер добре информирани за всякакви трикове. Благодаря за уточнението! Определено си права, че яко раздуват цените на екскурзиите на круизните кораби. В моя случай, да си призная, аз не съм с намаление, а мога да бъда на всяка екскурзия безплатно, стига да се пиша като придружител на групата.😀 Друг е въпросът, че вече съм бил в Санкт Петербург и поради лични съображения и принципи най-вероятно ще си остана на кораба вместо да се занимавам с каквито и да е гранични формалности.


А, по темата @epetkov  е прав, че има много неинформирани хора, които не само са неинформирани, а заблуждават и други хора като говорят като последна инстанция как за тази или онази държава не ти трябва виза. Моят съвет е, проверявайте всякаква информация чрез официални източници, особено ако става въпрос за визи.

А, преди време ми беше попаднала статия, че в Далечния изток туристите ще могат да влизат с електронни визи, но и тази информация трябва да се провери. Ето линк
https://www.dnevnik.bg/na_put/2017/03/16/2934903_rusiia_razreshi_elektronnite_vizi_zasega_samo_v/

  • Харесвам 3
  • Замислям се 1
Връзка към мнение
  • 2 седмици по-късно ...
На 1.11.2018 г. в 16:56, Георги Матеев каза:

Миналата година, когато опитвах да си резервирам индивидуален час в консулството - с идеята да прескоча безсмисления визов център - според онлайн системата всички дати/часове за следващите 8 месеца бяха "заети". Та не знам как да го тълкувам 🙂

Привет,

 

дали може да се даде този линк за онлайн системата им, че нещо аз хич не се ориентирам. Имам издадена тази анкетата и искам да се случат нещата без гадния визов център.

 

PS: Ужасно са нагли! В консулството директно си е "ако мине". Звъня... не можело да издават визи, аз казвам, че ме лъжат и промениха тона и можело, обаче трябвало online да се запази дата. Това е, което не знам от къде се прави.

 

Поздрави!

Редактирано от MARTiNSHO
Връзка към мнение

Много благодаря,

Даде ми дата за другия месец. Добре е. Трябва ми принтирана анкетата, снимка, паспорт и покана, нали? Можете ли да ми кажете тази покана какво представлява? Трябва ли да покажа и самолетния ми билет?


Поздрави!

Връзка към мнение
преди 4 минути , MARTiNSHO каза:

Можете ли да ми кажете тази покана какво представлява?

Горе в "шапката" на темата има отделен пост "препоръчано" . Прочетете го. Също и последващите коментари към него.   Самолетните  билети не са задължителни. Човек може да пътува с  лек автомобил на приятел (или със собствен) .

Редактирано от epetkov
Връзка към мнение
преди 15 минути , MARTiNSHO каза:

Даде ми дата за другия месец.

Да. И аз го проверих от любопитство.  Дава дати само от 15 до 20 февруари. Проверих веднага и за консулството във Варна. Там е много по-добре. Първата дата е 14 януари и има много дати и дават  четири  възможни часа, а не само два, както в София.

Редактирано от epetkov
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.