Прескочи до съдържание

Да живеем, да посетим пак и да не повторим


Препоръчани мнения

Преди 1 час, ivooo каза:

С принцесата делим  дестинациите на 3 вида . Такива на които можем да живеем вечно  . Такива които бихме посетили  отново И такива които не бихме повторили .

Цитатът е изваден от чудесния разказ на ivooo за Куба. Мисля си, че е подходящ тон за песен за цяла тема, чудя се дали ще се получи шарения или ще имаме приблизително еднакви вкусове? И така, кои са дестинациите, в които:

 

- бихте живели вечно
- бихте посетили отново
- не бихте повторили

 

На първи въпрос - бих живял в Австралия. Спокойствието, усмивките на хората, позитивното отношение, липсата на стрес, може би прекалено много идеализирам, но ще е топ фаворитът, ако реша някой ден да се местя от България. Просто там за мен е перфектната комбинация между стил на живот, уредена инфраструктура и климатични условия. Не знам, други хора казват, че се чувстваш като в затвор, все пак островът е прилично отделен от останалата част от света, но без да живея няколко години там не бих могъл да кажа дали ще се съглася с тях. 

 

Бих посетил отново - повечето от дестинациите, които съм посетил. За Исландия е ставало дума не веднъж (сега като го пиша това, почвам да се чудя дали нямахме много подобна тема преди време, в която да съм писал същото...), Камбоджа и Виетнам също, но сякаш съм гладен и за нещо ново, а тоя свят хич не е толкова малък като почнеш да правиш планове на хартия. 

 

Не бих повторил - нямам сякаш места влизащи в тази категория, все още. Но сякаш вътрешно знам, че дори да не съм отписал определени дестинации за второ посещение, то просто това второ посещение е толкова надолу в приоритетите, че едва ли някога ще му дойде ред. Полша, Прибалтика, може би Китай от по-екзотичните. 

 

Сигурно има значение и възрастта, с годините ставаме по-улегнали и сякаш ще ни теглят все по-спокойни по-спокойни дестинации, не си представям като пенсионер да живея в Ибиза, така че списъкът ми е към днешния момент, да сме живи и здрави, след 30 години да пиша пак в темата как се е променил :)

  • Харесвам 18
Връзка към коментар

Вечно не искам да живея никъде. Предпочитам разнообразие.

Не обичам да посещавам отново. Няма време.

Така или иначе много рядко повтарям. Всяко повтаряне е загуба на нови красоти.

  • Харесвам 6
Връзка към коментар

Не съм от хората обиколили много държави, но досега не съм видяла ни една, за която да си помисля, че бих останала да живея. Или климатът им е суров, или са на майната си и да се пътува оттам е скъпо удоволствие, а и как бих оцеляла без подкрепата на моите стари и верни приятели. :) Самотният и уседнал живот не е за мен. :girlsigh:

Бих посетила отново всичките си дестинации, които са максимално близо до полюсите - Нова Зеландия, Патагония, северна Норвегия, Исландия. Даже бих искала да ги видя през различните сезони, в цялата им цветност и различност. Друга държава, в която бих се връщала отново и отново е Китай, е няма такива приключения и забавни случки. Вкусна храна, мили и усмихнати хора, красива природа, безкрайййййна територия и места за разглеждане, какво повече да искам. След всяко посещение няколко дена съм тотално неадекватна от шока при завръщането към нормалния ми начин на живот и факта, че трябва да се храня с нож и вилица, :lol: но сърцето ми е пълно с усмихнати спомени. :girlsmile:

Мисля, че няма място, което не бих повторила. Първосигнално бих отговорила Брюксел, но се сетих как преди месеци Диан предложи да ходим малка група на бира и веднага се навих, а дори не пия бира. :) Та с добри приятели навсякъде е хубаво и си струва емоцията. :wub:

  • Харесвам 16
Връзка към коментар

Ха...много хубава тема, въпрос, върху който доста често съм разсъждавала и  към момента със стигнала до извода, че бих живяла в Италия (почти без значение къде точно) и по средиземноморското крайбрежие на Испания. Бих повторила всяка една дестинация (виждам, че коментираме по-скоро като държави, а не конкретни градове или природни забележителности), с изключение на Мароко, но както казва и Tedy по-добре да не се заричаме, защото с подходяща компания всичко е възможно.:)

  • Харесвам 3
Връзка към коментар

Aз бих живял в някоя страна с топъл климат и сравнително уредена, но вероятно никога няма да стане, защото половинката се чувства най-добре в България.

Бих повторил всички дестинации, но знам, че едва ли ще повторя и една десета от тях, просто защото предпочитам новите. Много рядко съм повтарял и има едно такова по-различно хубаво чувство, когато човек се връща отново, но....просто няма време.

  • Харесвам 4
Връзка към коментар

"бихте живели вечно" ако това означава, да живееш само там и да не пътуваш никъде другаде - няма такава. Иначе винаги съм си мечтала да поживея за около половин година в Тайланд,Италия...(но не мога да си взема толкова дълга отпуска :P )
"бихте посетили отново" Париж-там бяхме на сватбено пътешествие и сме си обещали на всеки 7години да се връщеме (нямам търпение за 2021 :maninlove: ) и дори не мога да обесня защо, просто там се чуствам все едно летя :wub:Другото е  Япония-направо се влюбих и в старната и в храната :biggrin: а и не успяме да се каичм на Фуджи и  да видим Осака , а и много ме е яд, че не взехме детето -_-
" не бихте повторили" - не бих  повторила местата на които съм била само защото има толкова много неща които искам да видя и не мога да хабя финанси за неща които съм видяла.

(струва ми се, че имаше подобна тема)

Редактирано от Росина
  • Харесвам 4
Връзка към коментар

Бих живяла на море някъде по Сридеземноморието. Обичам морето, слънчевите дни, морските дарове, хубавото вино, всичко... И е в Европа, а аз я харесвам. Но най-вероятно ще си живея тук.

Не съм пътувала много, но искам да се върна в две по-далечни места - Япония и Палау. Естествено между тях няма нищо общо. Не бих живяла в никоя от тях. Японците живеят, за да работят, а микронезийците не работят много, но живеят в Рая. Но да си само в Рая омръзва.

Тук не включвам Италия, Гърция, Португалия, Испания т.к. те са в първата група.

Като цяло гледам да посетя нови места, особено ако съм прехвърлила основните забележителности. Затова не бих се върнала скоро в Азия, където съм била с изкл. на Япония.

  • Харесвам 5
Връзка към коментар

Моето най-мечтано място за живеене съвпада с това на Георги. Австралия е dream world като отношение към хората, спокойствие, уреденост. Там губиш всякакви притеснения. Всичко е направено за хората - да се чувстват добре, да не се стресират, да им е удобно. И те са видимо щастилви. Има чудесни плажове, красива е, има и коали. Как да не я обичам?! Единственият й проблем е, че е далече от останалия свят, но пък самата тя е доста разнообразна и интересна. 

 

Бих посетила отново Тайван, Виетнам, Южна Африка... Азиатските ги харесвам особено, защото хората са мили, добри и услужливи. Усмихват се искрено и чистосърдечно. А пък Кейптаун е невероятно красиво място и ми е любимо пътуването до там.

Италия и Португалия са ми любимите от европейските дестинации.

 

Не бих повторила Македония и Южна Корея. Първата ми е ужасно скучна и някак неприятна, а втората е красива и екзотична, но хората се бутат и са някакси студени и дистанцирани. Тези две страни не успяха да ме грабнат.

  • Харесвам 3
Връзка към коментар

Само на един от въпросите имам категоричен отговор – не бих повторил Малта. От всички места, които съм посетил, това е най-надценената и незаслужено прехвалена туристическа дестинация.

 

Преди време мислех (и то доста категорично), че не бих повторил почти никоя страна/място. Сега не мисля така. Бих повторил с удоволствие и при подходящи условия всяка една от страните. А Белгия и Франция бих ги повторил, за да си подобря впечатленията.

Париж не ме очарова – явно проблемът е в мен.

Брюксел е доста грозен и Белгия до миналата година бих я „запокитил“ директно при Малта, но след като видях Динант, вече съм склонен да и дам втори шанс.:)

 

Къде бих живял. Това е доста комплицирано. Най-бързия отговор е – където са ми семейството, приятелите и част от роднините. И сега започват но-тата – ама да не е много топло, ама да е култивирано/цивилизовано (сега пък колко култивирано) да не е студено (пак колко), … изобщо си е доста сложно.

Може би, с най-малко условности, бих живял където и да е по Средиземноморието от към Европа, Виена и Нидерландия.

  • Харесвам 3
Връзка към коментар
преди 1 час, Tedy каза:

Не съм от хората обиколили много държави, но досега не съм видяла ни една, за която да си помисля, че бих останала да живея. Или климатът им е суров, или са на майната си и да се пътува оттам е скъпо удоволствие, а и как бих оцеляла без подкрепата на моите стари и верни приятели. :) Самотният и уседнал живот не е за мен. :girlsigh:

Бих посетила отново всичките си дестинации, които са максимално близо до полюсите - Нова Зеландия, Патагония, северна Норвегия, Исландия. Даже бих искала да ги видя през различните сезони, в цялата им цветност и различност. Друга държава, в която бих се връщала отново и отново е Китай, е няма такива приключения и забавни случки. Вкусна храна, мили и усмихнати хора, красива природа, безкрайййййна територия и места за разглеждане, какво повече да искам. След всяко посещение няколко дена съм тотално неадекватна от шока при завръщането към нормалния ми начин на живот и факта, че трябва да се храня с нож и вилица, :lol: но сърцето ми е пълно с усмихнати спомени. :girlsmile:

Мисля, че няма място, което не бих повторила. Първосигнално бих отговорила Брюксел, но се сетих как преди месеци Диан предложи да ходим малка група на бира и веднага се навих, а дори не пия бира. :) Та с добри приятели навсякъде е хубаво и си струва емоцията. :wub:

Теди,и аз съм като теб.С добри приятели отивам на края на света!:)

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Колкото и да е странно за повечето хора,в България плувам в свои води.Обожавам да пътувам и да се завръщам у дома.Където съм обичана и щастлива.Изпуснах възможността да живея в любимата ми Холандия още през 1994 година.Не съжалявам,защото това е било решението ми тогава.Никога не знаем къде могат да ни отведат обстоятелствата и мисля,че човек се приспособява към тях.Ако има желание,разбира се.

Бих посетила отново всичките си дестинации,както казва Теди,през различните сезони.И най-вече мечтая да обиколя първо Европа,имам още непосетени столици и градове.И ако може да стъпя на китайска земя,да видя Тайланд,да ходя боса на остров Бали с цветенце в косата си...Ей такива мечти си имам и вярвам в реализирането им!:wub:

  • Харесвам 9
Връзка към коментар

Ще започна отзад напред...

 

Не бих повторил Панама заради непоносимата влага, а от градовете не бих повторил Милано и Виена, които са ми ужасно скучни, но се налага веднага да призная, че твърде често ги повтарям, защото са стратегически концертни дестинации...

 

Бих се върнал във Виетнам по всяко време и Куба след 10 години за сравнителен анализ. Връщам се всяка година поне по веднъж в Италия като страна и Лондон като град...

 

Бих живял на практично място, което съчетава няколко основни фактора - климат, инфраструктура, жизнен стандарт, обществени отношения. Може би ще изненадам голяма част от четящите, но не бих живял в Италия, защото не отговаря на последния изложен от мен фактор - не ми се иска да сменям един тип обществени отношения с друг подобен тип, ако ме разбирате какво точно имам предвид. Градът в който се чувствам като у дома си (което в известна степен е самата истина през последните 25 години) е Лондон, но също не бих живял в него, защото не отговаря на първия изложен по-горе фактор. Така стигаме до прагматичното решение, взето на база "информиран избор", както е модерно да се казва. Бих живял във Флорида или Калифорния, като считам и двете места за покриващи личните ми изисквания...

  • Харесвам 7
Връзка към коментар

Първия въпрос бих го разделил на две:

 

a) Държава в която си мисля, че бих живял без да съм ходил, на базата на чуто, прочетено и т.н, това е Австралия.

 

б) Държава в която съм бил, в моя случай тя вероятно ви е пределно ясна  и без да я пиша, но все пак за които не ме познават това е Испания.

Всеки ден от какво сме тук си мислим за там, но все пак ние сме живели в тази държава много години. Със сигурност вече нямам желание,  нито сила да се пробвам да живея в държава различна от България, Испания и Австралия.

 

За връщането, в момента като се замисля, няма държава в която да съм ходил само един път, с изключения на Гърция, но и там ще повторя и потретя, както с останалите посетени.

 

Нямам такава държава и не вярвам да имам, по простата причина, че местата които не ми харесват, не планувам да ги посетя. Вероятно някой ден ще стане грешка и ще имам такава държава в списъка, но за сега липсва.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Аз не мога да си представя да живея вечно в страна различна от България. Казвайки това имам предвид, че независимо къде живея, крайната ми дестинация винаги ще бъде България, там където искам да прекарам старините си. В една къщичка да гледам лук, домати и краставици и от време на време да се събирам с другите баби в градината. Докато обаче дойде време за това, с удоволствие бих поживяла за по няколко години в Рим, Норвегия, Швейцария или Испания. Дестинации, които са на повече от 3 часа път със самолет от България са интересни за мен само от туристическа гледна точка:)

Почти всички страни бих посетила отново, като Испания бих я потретвала, почетвъртвала и т.н. с надеждата един ден да ми омръзне :)

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Както стана дума, частично сме обсъждали подобни въпроси в две други теми и може да си повторя, но все пак:


1. Бих живял постоянно 

   - в Австралия - въпреки, че впечатленията ми от страната са практически никакви (само няколко дни в Сидни), на третия ден ми мина точно тази мисъл през главата: "Ето тук бих живял с кеф" 

  - в някое малко градче/селце във Франция - много харесвам френската култура (писатели, поети, художници, музика, филми, архитектура), френския език, френската кухня, и въобще онова, което е прието да се нарича "Joie de vivre"

  - в крайна сметка обаче, най-важното е къде са ти близките и приятелите, и въпреки че доста от тях се пръснаха по света, все пак повечето са ми тук, в България

2. Бих посетил отново почти всички места, където съм бил, още повече, че - както може би съм споменавал във форума или на устно на сбирките - за мен обикновено най-приятно е второто посещение на определена дестинация - при първото посещение човек още не е ориентиран, понякога губи време заради някакви технически и логистични подробности от сорта на това къде е някоя спирка, как най-удобно се стига от т.А до т.Б, къде има хубави кръчмета и пр., а също така обикновено при първото посещение човек гледа "да отметне" основните т.нар. "забележителности", докато при второто посещение човек вече е наясно с основните неща, обиколил е стандартните "топ N"  и вече може по-спокойно да се наслаждава на преживяването и да акцентира точно на нещата, които са по неговия вкус и най-много му допадат...
3. Вероятно единственото място, което ми остави леко тягостно впечатление и не бих искал да се връщам там (освен може би за логистична спирка), e Манила.

Редактирано от Фичо
  • Харесвам 15
Връзка към коментар

Четейки горенаписаните мнения, си мисля колко различни сме ние, хората, пък макар и магеланци.

За мен Австралия е интересна дестинация, но тъй като не съм ходила, не мога да кажа как ще се почувствам там. А това е най-важното, за да взема решение да живея някъде. Към момента мястото, където бих се връщала отново и отново, а и бих живяла за известно време, е Италия. Но колкото и да не харесвам някои неща тук, с България ме свързват толкова много неща - родители, роднини, приятели, че не мога да си представя да я напусна завинаги. Е, вероятно и възрастта ми ми шепне в ухото, за да съм на това мнение.

Що се отнася до това къде бих се връщала отново или не, отговорите биха били различни в зависимост от много фактори. Мога да кажа, че харесвам почти всички места, които съм посетила - кое повече, кое по-малко, но бих предпочела да отида на нови места. Въпреки че съм изключително съгласна с Фичо - за мен второто посещение на определен град или държава винаги е най-хубавото. Първия път човек винаги планира, изпълнява програма, бърза, а втория път се наслаждава на живота.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
6 hours ago, Duke said:

...Бих живял на практично място, което съчетава няколко основни фактора - климат, инфраструктура, жизнен стандарт, обществени отношения... Бих живял във Флорида или Калифорния, като считам и двете места за покриващи личните ми изисквания...

Можеш ли да посниш по темата за CA и FL? Наистина ми е интересно от каква гледна точка ги виждаш?

Връзка към коментар

Къде бих живяла за постоянно – това решение го взехме преди 12 години, когато избрахме Ванкувър. На друго място в Канада не искам да живея заради студеното време и бруталната снежна зима. Иначе си мисля, че бих живяла в Калифорния – южната част е много привлекателна за мен, в частност Сан Диего. Много добре се почувствах там, напомни ми на Ванкувър, с разликата че имат само два сезона – 2 месеца есен и останалото лято. Бих живяла и във Флорида, ако се налага. Въпреки ураганите е прекрасно място.

Не обичам да повтарям дестинации, но бих посещавала отново и отново Калифорния, Хаваи, Мексико. На Карибите бих се върнала още 1-2 пъти максимум.

Засега няма място, което толкова да ме е разочаровало, че да не искам да се върна там.

 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Къде бих живял постоянно - най-вероятно ще избера България, най-вече заради приятелите и хората, които обичам. Калифорния също ме влече, но засега нямам подробни наблюдения къде точно.

 

Къде бих се върнал отново - Засега отговора е само един - Hawaii - спомените от студентските ми времена там трудно избледняват, въпреки че беше преди около 20 години :-)

Може би бих се върнал и в Сингапур.

 

Все още не съм намерил място на пълно разочарование, за да не искам да отида там отново.

Редактирано от cybersimo
  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Много готина тема сте заформили. И след толкова суперлативи за Австралия едва вече дочаквам да стане 9 юли и да полетя натам. Но, дори преди да съм бил там ми се струва, че Австралия ще е в категорията за повтаряне. Сигурно ще ми хареса, но е прекалено далече от Европа. 

 

Местата, в които бих живял вечно - на първо място Испания и конкретно Мадрид. Този град ме завладя от първата минута, когато го видях и ето, че вече 7 години съм тук и това е моят дом. Освен в Мадрид, с удоволствие бих се пенсионирал и на Канарските острови или Майорка. Бих живял и поне за определено време в Австрия, особено Виена и Инсбрук, където съм живял един семестър, но така или иначе климатът и хората ще ме върнат в Испания. Франция, особено Париж, Елзас и Френските Алпи са други мои любими места, в които искам да поживея, както и Лугано в Швейцария и Рим. Италия и Франция са две страни, в които се чувствам невероятно заради атмосферата, езикът, културата, храната...

 

Места, които бих посетил отново, освен гореизброените Австрия, Италия, Франция и Швейцария, са Хавайските острови, Германия, Белгия, Румъния, Полша, Куба, Ейре, Гърция.

 

България така или иначе посещавам всяка година, защото имам роднини и приятели там. За съжаление, когато отида в България рядко ми остава време да пътувам из страната, но съм решил в бъдеще да опозная родината, защото все пак там съм се родил и е срам и позор да не съм ходил никога в Казанлък, Несебър, Мелник, Белоградчик, Плевен, Копривщица, Панагюрище, Плиска, Преслав... По-добре да не изброявам повече местата в България, в които не съм бил, че съвсем ще стана за резил. :) Ще разчитам на вас, в бъдеще да ми помогнете с организирането на оптимална програма за българска обиколка. Само още малко да порастне дъщеря ми, че е само на 2 годинки сега. 
Канада също ще е повторя, макар че я познавам отлично и ми е скучна, все пак там имам много добри приятели и чудесни студентски спомени.

 

Местата, които няма да повторя - Балтика и Финландия - нямах никакви отрицателни емоции там, но просто ми се сториха скучни и не мой тип страни, може би защото аз си падам повече по изящна архитектура а не толкова по зелената природа, а и хората там са доста резервирани. Швеция, Дания, Ислания са ми в списъка за посещаване, но не очаквам чудеса от тях.  

Сърбия, Македония, Словакия - пак никакви отрицателни емоции, но не мисля, че си струва да ги повтарям, макар че особено от Братислава имам чудесни спомени и може и да се върна заради приятели.

Англия също не бих повторил, даже Лондон не ме грабна, може би заради дъжда и това, че не усетих еуфория както в Париж, примерно.

Унгария е аут - отрицателни емоции, похабени нерви и това, че ненавиждам да се пробват да ме лъжат на всяка крачка и аз да съм нащрек като войник на пост, а и Будапеща си е прехвалена и позанемарена по мое лично мнение.

Русия и Украйна - и двете са все още прекалено съветски. Не харесах бюрократщината и бумащината им, наглостта, грубостта, депресивните им кални села и панелки. Година и половина съм живял в Русия, не бих повторил. И заради това автоматично отпадат Беларус, Молдова и всичките им там Таджикистани, Туркменистани и други стани без да се налага да ги посещавам, за да разбера, че не са за мен. За един германец или американец може и да е интересно да види нещо съвсем различно, но аз панелки и кисели лелки, които крещят истерично съм виждал достатъчно, както и нагли хора в униформа, на които им е кеф да те размотават за печат, та после превод на печата, та после фотокопие на превода на печата, за да стигнем и до нотариална заверка на фотокопието на превода. Спасибо, но, нет, спасибо. :)

И накрая Турция. Интересна страна, с много интересна природа, но аз предпочитам по-светски страни. И дори в курортите си имат джамии, от които зоват правоверните на молитва. Нищо лошо, тяхна си е страната и религията, но на мен тези провиквания ми действат така все едно някой ми пробива мозъка с дрелка. 

От друга страна, скъпи магеланци, каквото и да си говорим, аз лично бих отишъл и на някои от тези скучни места пак, ако мога да се видя там с близък човек или стар приятел или пък заради някаква благородна кауза като например да подаря поне 6-7 киндълчета заредени с 150-200 книги на български език на празник по случай 24 май на ученолюбиви потомствени българчета в Бесарабия или Банат примерно. Замислял съм се за подобна акция съвсем сериозно и да го направя без медиен шум. Така че, никога един магеланец не може да знае къде ще го отнесе живота в Банат, Ню Йорк или в Найроби. А, и освен това, съвсем практично, за да и остава време за нови дестинации, трябва да ограничаваме броя на пътуванията до посетени вече дестинации.

  • Харесвам 16
Връзка към коментар

Всеки с живота, щенията, зоната на комфорт и особеностите си. И там, където има припокриване между двама или повече за дадено място, то не е задължително да се създаде впечатление, че е общовалидното хубаво. Моят организъм обича да му е хладно и да го вали сняг, слънцето ми действа ужасно зле и на глава, и на кожа, и на сърце. Обожавам облаци, дъжд и вятър в лицето ми. Кошмарът на 95% от хората, което обаче не ме е подтиснало, видиш ли, да се водя по техния акъл или да се депресирам. Не съм фен на плажовете, клиширания образ на палмата и потните танци до зори с гаджета по голи кълки (е, айде, към тях съм най-толерантен), мухите и комарите, мазната жега, хайлашките нрави и "освободеност" на разплутия и крещящ на масата и по пазарите юг, създал с мързела си неизбежни симпатии, песни и дори религия на маняна-та, колкото и чар да им се приписва. Джунглата и пустинята също не са моя дом. Светът за мен пази своите перли над 60-тия паралел, където, привидно плашещата суровост и студ за мнозина, слава богу, са причината тези места що годе да запазят девствения си облик, незасран от лапите на туристическата цивилизация с нейните фасове, асфалт, бетон, врява, газове и пластмаса, които са изпълнили живота ми с искрено отвращение.

  • Харесвам 25
Връзка към коментар
Преди 1 час, Бай Добри каза:

Моят организъм обича да му е хладно и да го вали сняг, слънцето ми действа ужасно зле и на глава, и на кожа, и на сърце. Обожавам облаци, дъжд и вятър в лицето ми

Бай Добри, много добре те разбирам. :) Обичам и топли дестинации, но плажовете с палми ми доскучават най-бързо. Друго си е да те дуФне оня ми ти зимен, исландски вятър или да стоиш 2 часа с мокри, вледенени до болка крака, щото на небето има розов облак и не може да се прибереш на топло, докато светлината е мека. Леле, това последното дори на мен ми звучи шантаво. :lol::lol: И нищо, ама нищо не може да се сравни с усещането да си на топло и сухо, докато навън фучи буря. Еххххх. А искам да видя и Байкал през зимата в лед.

  • Харесвам 3
Връзка към коментар

Бих живяла вечно - на Мадейра. 

Бих повторила - всяка една, на която съм била, може би сега като се замисля, винаги повтарям. Винаги си оставяме по нещо за друг път. Не бих повторила - ми МАЙ Хелзинки, може би и Стокхолм. Не, защото са зле или грозни, а защото са ми по-далеч от себеусещането, повече ме тегли към страни с повече история и култура. 

Къде бих ходила по-често, ако бяха по-бързо - Австралия и Нова Зеландия, не съм била, но винаги ме е теглило натам. 

  • Харесвам 4
Връзка към коментар
преди 12 часа, akair каза:

Можеш ли да посниш по темата за CA и FL? Наистина ми е интересно от каква гледна точка ги виждаш?

Ами аз по-горе описах четири фактора, които определят отношението ми към мястото на постоянно местожителство. Това са климат, инфраструктура, жизнен стандарт и обществени отношения. И двата щата отговарят на вътрешното ми усещане за добро място за живеене съгласно моите разбирания. Освен това и друг път съм споделял, че САЩ е единствената държава в света, в която на втория ден от посещението съм изпитвал усещането, че мога да се реализирам...

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.