Прескочи до съдържание

Да живеем, да посетим пак и да не повторим


Препоръчани мнения

преди 5 минути , akair каза:

Също едните имат относително хубави магистрали, а другите просто ги осветяват :lol:

Относително, сега да не искаш да кажеш, че са им лоши магистралите на нидерландците? Ако си карал достатъчно километри из Нидерландия и Фландрия, ще знаеш, че няма големи разлики в магистралите им.

 

П.П. Нидерландците също си осветяват магистралите.

Редактирано от zon
Връзка към коментар
14 minutes ago, zon said:

Относително, сега да не искаш да кажеш, че са им лоши магистралите на нидерландците? Ако си карал достатъчно километри из Нидерландия и Фландрия, ще знаеш, че няма големи разлики в магистралите им.

 

П.П. Нидерландците също си осветяват магистралите.

По мои спомени, в Белгия ги осветяват от край до край. И състоянието е... особено... В Холандия осветяват по-малките пътища на доста места. Но магистралите не светят "от-до".

Връзка към коментар

Спомням си един класически виц. Станала верижна катастрофа, ударили се двама англичани и един белгиец на магистралата. Първият англичанин казал: "I'm sorry", вторият: "I'm sorry too", белгиецът: "I'm sorry three". :) 

  • Харесвам 5
Връзка към коментар
В момента, akair каза:

По мои спомени, в Белгия ги осветяват от край до край. И състоянието е... особено... В Холандия осветяват по-малките пътища на доста места. Но магистралите не светят "от-до".

и в Белгия и Нидерландия в десет вечерта гасят лампите на магистралите, само на връзките, изходи и входове ги оставят да светят. Белгия има по-гъста пътищна мрежа и селата са по разлети, така че трябва да се осветяват. В Нидерландия живеят по на гъсто и концентрирано в градовете и селата.

 

https://en.wikipedia.org/wiki/Roads_in_the_Netherlands

With 139,000 km of public roads,[1] the Netherlands has one of the most dense road networks in the world – much denser than Germany and France, but still not as dense as Belgium.[2][3][nb 1] Dutch roads include at least 3,530 km of motorways and expressways,[1] and with a motorway density of 64 kilometres per 1,000 km², the country also has one of the densest motorway networks in the world.[4]

Връзка към коментар
преди 10 минути , T.E.Lawrence каза:

Спомням си един класически виц. Станала верижна катастрофа, ударили се двама англичани и един белгиец на магистралата. Първият англичанин казал: "I'm sorry", вторият: "I'm sorry too", белгиецът: "I'm sorry three". :) 

може и да е бил франкофон ;)

 

Един кораб се удря в подводна скала и започва да се пълни с вода. Белгиецът казва "трябва да се спасяваме на лодките", англичанинът "ladies first", американецът "fuck the ladies", а нидерландецът "имаме ли още време за това?".

  • Харесвам 5
  • Смея се 1
Връзка към коментар
преди 24 минути , akair каза:

По мои спомени, в Белгия ги осветяват от край до край. И състоянието е... особено... В Холандия осветяват по-малките пътища на доста места. Но магистралите не светят "от-до".

Ротердам, Амстердам, Утрехт надолу ги осветяват и лампи имат чак до границата с Белгия.

 

Виж и мен ме дразни, че магистралата Брюксел - Шарлероа е ремонтират от много години и на отделни участъци все някоя лента е затворена, ами не си дават зор, въпреки, че им е главен път за Париж. Сега няма да започвам да коментирам темата Валония, бюджет, управление, че е много дълго и няма общо с настоящата тема.

 

Връзка към коментар

Аз малко по темата, може ли...?

 

Всички се шашкат от това "завинаги" пред живял. Явно сме волни души тук. Аз малко по-иначе ще си го разтълкувам, защото темата пасва много добре на моите бъдещи житейски планове, а именно да се пенсионирам рано (много "софт" понятие, знам. колкото повече вървя към "рано" толкова повече то нараства, вече за ранно пенсиониране се брои да се пенсионираш преди да умреш - устройва ме). Та като се добера до желан стандарт на пасивен доход и нямам дребна челяд, мечтата ми е да си листна ваканционния имот на сйт за размяна и да "поживявам" тук и там по малко - от няколко месеца до година (да видя всичките сезони)

Къде бих поживяла малко : Тоскана, Австралия (Нуса и Сидни), някъде из Африка (тук май пак ще са две-три места), Аржентина, Куала Лумпур (градът не е лош, но моята цел ще са евтините полети до страхотни места в Азия), Виетнам, Франция (вече съм живяла там, затова е така назад, но багета, сирене и половин гарафа са дефакто дефиницията ми за "щастие"), Бали (някъде из Убуд или поне далеч от ризортите), Окинава - очертава се това скоро да ми се сбъдне. Сигурно ще нараства този списък...

Къде бих се върнала : навсякъде!

Къде не бих отишла : никъде!

  • Харесвам 12
Връзка към коментар
On 17.06.2017 г. at 1:52 PM, mililia said:

А всъщност каква е историята относно липсата на пердета в Холандия? @Akair споменава, че това е наложено по исторически причини? Стана ми много интересно.

 

Aз пък съм чувала версия, че по времето, когато Холандия била за малко под испанско владичество, испанският крал (не знам кой) много се страхувал от бунтове и наредил да не се слагат пердета, за да може да се вижда какво се случва във всяка къща. По-късно холандците превърнали това в свой плюс под мотото "ние няма какво да крием от света". Истината е някъде там... :-)

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Всички говорят за Холандия, а аз даже не съм била там! Но за Париж съм категорична - любов от пръв полет :-) Мислех, че вторият път ще се разочаровам, но се получи обратното. Градът трепти, има свой собствен живот, сякаш е живо същество. Понякога не е в настроение и това може да се види по превзетите сервитьори и високомерните хотелиери, но когато е усмихнат дори паветата пеят под краката :-) Определено бих живяла там, както и в Испания и Португалия, от които имам пресни впечатления. Не бих живяла в Германия, Швейцария, Унгария - красиви, спокойни, подредени (поне първите две), но нещо не им достига, не вибрират на моята честота. Въпреки това бих отишла отново - навсякъде :-)

  • Харесвам 3
Връзка към коментар
  • 2 седмици по-късно ...
На ‎6‎/‎14‎/‎2017 в 20:16, akair каза:

 За мен е и "пенсионерски щат", но мислех да не залитам към стеротипи. Истината е, че ако някой не вярва, може да прегледа резултатите по изборите :). Затова и питах @Duke защо му харесват точно тези 2 щата :).

 

През зимата със сигурност има повече възрстни хора, които бягат от студеното време в по-северните щати. Но в никакъв случай не бих казала, че щата е пенсионерски. Моят опит показва точно обратното - предимно млади хора и семейства с деца.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
1 hour ago, Травеолани said:

През зимата със сигурност има повече възрстни хора, които бягат от студеното време в по-северните щати. Но в никакъв случай не бих казала, че щата е пенсионерски. Моят опит показва точно обратното - предимно млади хора и семейства с деца.

Така да бъде. Аз визирах хората, които след пенсиониране се преместват за постоянно във Флорида, радвайки се на спокойни старини, на топло и слънце.

 

Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.