Прескочи до съдържание

Booking.com - безплатни входове по атракции


Препоръчани мнения

преди 18 часа, Mistela каза:

Да им пиша ли че още не са ми изпратили код? И кога да го очаквам?

Погледнах и потвърждението за резервацията, пише че скоро ще получа имейл с код за отстъпка и повече информация.

Може ли да ми дадете на кои имейли им пишете?

 

Благодаря предварително.

Мисля, че тук става дума за различни кодове...

Единият код е за безплатни атракции, а другият за отстъпка...

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
  • 2 седмици по-късно ...

Ако случайно отново посетите град, в който сте използвали код за безплатни атракции може да пробвате вече използвания код. Случва се да проработи пак. При мен два пъти на различни дати работеше един код за Рим от отдавна канцелирана резервация и дори мисля да го пробвам още веднъж. Освен това ако си направите резервация (с безплатна отмяна) ще получите с нея QR код за намаления, който включва всички атракции, на които би трябвало да важи и кода за безплатни посещения. Като си вземете линка може да канцелирате резервацията. Между другото има атракции, които не излизат в линка от безплатния QR код. За Рим например тази екскурзия:

Pompei.png.ccc1930b730c3f765423134857034433.png

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 3 минути , koliob каза:

Ако случайно отново посетите град, в който сте използвали код за безплатни атракции може да пробвате вече използвания код. Случва се да проработи пак. При мен два пъти на различни дати работеше един код за Рим от отдавна канцелирана резервация и дори мисля да го пробвам още веднъж. Освен това ако си направите резервация (с безплатна отмяна) ще получите с нея QR код за намаления, който включва всички атракции, на които би трябвало да важи и кода за безплатни посещения. Като си вземете линка може да канцелирате резервацията. Между другото има атракции, които не излизат в линка от безплатния QR код. За Рим например тази екскурзия:

Pompei.png.ccc1930b730c3f765423134857034433.png

На мен не ми проработиха кодове на канселирани резервации в Лондон. 

Връзка към мнение
преди 1 минута , Marisha каза:

На мен не ми проработиха кодове на канселирани резервации в Лондон. 

При мен работи само един от кодовете от канцелирани резервации. Имам още няколко, които съм пробвал и не работят. Просто обръщам внимание, че може и на някой друг да проработи. Май вече се събраха достатъчно доказателства, че  Booking.com имат пропуски в системите си. 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Да споделяи моя опит с този код от booking. Аз също запазих хотел през юни миналата година за Барселона и получих код за безплатни атракции. Тъй-като пътуването е през май тази година, не бях им писала досега писмо за променените условия. Изчетох споделения опит тук в темата и вчера написах писмо на посочените e-mail адреси по-горе. Днес получих отговор, но за съжаление той не е толкова обнадеждаващ както вашите. Явно са сменили политиката и вече не подаряват допълнитени 100 евро/човек след изчерпване на 100-те евро от кода. Писмото им съдържа само първата част на вашите - обясняват, че кода е за 100 евро и ако се превиши с първата атракция няма да искаш да доплащаш разликата и толкова. Не ми предлагат нищо допълнително. Може би и в този случай, тези които първи написаха писма, спечелиха.  Според вас дали да продължа да им пиша? На вас от първия път ли ви обещаха допълнителните суми?

Връзка към мнение
преди 11 часа, alienad каза:

Да споделяи моя опит с този код от booking. Аз също запазих хотел през юни миналата година за Барселона и получих код за безплатни атракции. Тъй-като пътуването е през май тази година, не бях им писала досега писмо за променените условия. Изчетох споделения опит тук в темата и вчера написах писмо на посочените e-mail адреси по-горе. Днес получих отговор, но за съжаление той не е толкова обнадеждаващ както вашите. Явно са сменили политиката и вече не подаряват допълнитени 100 евро/човек след изчерпване на 100-те евро от кода. Писмото им съдържа само първата част на вашите - обясняват, че кода е за 100 евро и ако се превиши с първата атракция няма да искаш да доплащаш разликата и толкова. Не ми предлагат нищо допълнително. Може би и в този случай, тези които първи написаха писма, спечелиха.  Според вас дали да продължа да им пиша? На вас от първия път ли ви обещаха допълнителните суми?

Аз мисля, че нищо не губиш... можеш да пуснеш жалба до Европейски потребителски център и до тяхната централа... не ти коства много...

После им пиши, че си пуснала жалбите... ще видим как ще реагират...

Връзка към мнение
На 1/22/2018 в 20:24, Marisha каза:

Да дам и аз отчет за ползвани безплатни атракции в Лондон. Още при пристигане минахме през Golden tour и използвахме кода за билети за Hop on Hop off автобус и за еднодневна екскурзия  Windsor Castle, Stonehenge , Oxford/ искахме друга, но за там нямаше места/. Платихме на място и две други екскурзии. Сега изпратих билети и документи за плащане на букинг, ще видим какво ще отговорят. Уж имам обещание от тях да поемат цената за екскурзии до 100 евро.

:):dancing:

След 20 дневно чакане и никакъв отговор им се обадих по телефона. Бяха много любезни. Днес парите са вече в сметката.

Редактирано от Marisha
  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Здравейте! Бих искала да попитам за Дубай има ли  код е за безплатни атракции или само код за отстъпка при посещение на различни атракции? Предстои ми скоро пътуване до там и се чудя дали да резервирам хотел от боокинг заради тези кодове.

Редактирано от menki
Връзка към мнение
преди 3 минути , menki каза:

Здравейте! Бих искала да попитам за Дубай има ли  код е за безплатни атракции или само код за отстъпка при посещение на различни атракции. Предстои ми скоро пътуване до там и се чудя дали да резервирам хотел от боокинг заради тези кодове.

Вече няма код за безплатни атракции.

Връзка към мнение

И на мен ми възстановиха билетите след предстоя ни в Рим. Даже по погрешка съм им пратила и касовата бележка за една книга, която си купих от Колизеума, но така става като не говоря италиански :) Интересното при мен беше, че в сумата като компенсация изпратих билети от забележителности, които не бяха в списъка на букинг, като криптата от кости. Минаха и нямаше проблем. Разходите ги възстановиха след почти месец.

  • Харесвам 3
  • Браво 2
Връзка към мнение
  • 4 седмици по-късно ...
На 23.01.2018 г. в 10:49, silvia_b каза:

Моята кореспонденция за рефънд зацикли.

Обещаха 700евро за Барселона, изхчарчихме 620евро. Една седмица след завръщането ни им пратих билети и бележки. Всеки ден им пиша и никакъв отговор. Пиша до имейл с много цифри и букви , който е свързан с резервацията ми и започнах да слагам в копие customer serrvice.

Вече 20тина дни , почти толкова имейли. На кой друг да пиша ?

Писах  още 2-3 пъти и последния път с копие до ECC. От там знаеха за случая ми от преди да получа мейла с обещаната компенсация от букинг. Задвижиха ми случая , изпратих им цялата налична кореспонденция и сканираните билети. Казаха, че становище в срок от 70 дни. 1 седмица по-късно от букинг ми пратиха дълго писмо с извинения и в друго писмо линк за въвеждане на данни от КК. Парите дойдоха след още 2 дни. Похвал.

  • Харесвам 3
  • Браво 6
Връзка към мнение
Катя мравката
На 13.02.2018 г. в 20:23, alienad каза:

 Явно са сменили политиката и вече не подаряват допълнитени 100 евро/човек след изчерпване на 100-те евро от кода. 

Алиенад, дали имате някакъв ъпдейт по въпроса. Предварително благодаря. 

 

Връзка към мнение
преди 4 часа, Катя мравката каза:

Алиенад, дали имате някакъв ъпдейт по въпроса. Предварително благодаря. 

 

Не, на мен категорично ми отказаха. Писаха, че само 100 евро и толкова, но аз не съм писала до европейската комисия.  

Редактирано от alienad
  • Харесвам 1
  • Благодаря 1
Връзка към мнение

Приключиха моите кодове от booking. Равносметката /3 човека/: декември в Барселона чрез самия код похарчих за атракции 145.50 Е, в брой платих 99 Е, които те ми върнаха. Сега през март в Рим с кода похарчих 108 Е, в брой платих 114 Е, които те отново ми върнаха по картата. Накратко - доволна съм.

  • Харесвам 3
Връзка към мнение
Преди 1 час, Dreamm каза:

Приключиха моите кодове от booking. Равносметката /3 човека/: декември в Барселона чрез самия код похарчих за атракции 145.50 Е, в брой платих 99 Е, които те ми върнаха. Сега през март в Рим с кода похарчих 108 Е, в брой платих 114 Е, които те отново ми върнаха по картата. Накратко - доволна съм.

Може ли да конкретизираш? Това надвишаване на лимита от 100 евро от първата атракция ли беше? Защото и аз смятам да ползвам след месец кода, но смятам да го ползвам за две атракции. Като при втората ще привиши 100 евро. Дали ще стане?

Връзка към мнение

И на двете места беше от втората атракция. Примерно в Барселона първо го ползвах за аквариума 3х20 и после в една от къщите на Гауди 3х28.50. Както ми казваха тук във форума- първото сканиране може да бъде за 99.99Е и второто за колкото си искам.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Здравейте, получих и аз код за отстъпка(за Рим), ( не безплатни като вашите), в този случай имам ли някакъв лимит? и мога ли евентуално да им пиша и да питам защо веднъж пускат безплатни а после слагат само отстъпки? :-)

Връзка към мнение
преди 1 минута , Дани Магелани каза:

И аз получих за Токио и възниква същия въпрос.

Токио не беше сред първоначалните градове, за които раздаваха безплатни атракции. Там бяха включени Лондон, Париж, Барселона, Рим и Дубай. Цялата програма тогава с безплатните входове, беше, за да се въведе в експлоатация и да се тества именно тази система, при която ти предлагат атракции с отстъпка през системата на Booking.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
Дани Магелани

Изпратен ми е код. Сега ми иска да съхраня КК и от нея май директно се плащат избраните атракции, а не на място.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 6 минути , Дани Магелани каза:

Изпратен ми е код. Сега ми иска да съхраня КК и от нея май директно се плащат избраните атракции, а не на място.

Точно така. С този код отиваш на касата, те го сканират и въвеждат брой на посетителите. Не плащаш нищо на място. Но винаги искай да видиш колко посетители отбелязват, защото от това зависи букинг за колко души ще дръпнат парички от твоята карта.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 23 минути , boogy83 каза:

Точно така. С този код отиваш на касата, те го сканират и въвеждат брой на посетителите. Не плащаш нищо на място. Но винаги искай да видиш колко посетители отбелязват, защото от това зависи букинг за колко души ще дръпнат парички от твоята карта.

А лимит на човек има ли колко може да използва?

Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.