Прескочи до съдържание

Booking.com - безплатни входове по атракции


Препоръчани мнения

Да кажа и при мен какво стана. Резервирах при първоначалните супер условия, но после ми ги промениха. Пуснах жалби към booking и ECC. Booking ме отсвириха няколкократно, ecc казаха да съм спокоен. Пуснах жалбите още преди пътуването ми за да няма изненади. Е... имаше изненади...

 

Отидохме в Рим 4ма човека. След изпукването на тези 100 ЕВРО, които бяха лимитът започнах да си плащам като поп. И си плащах, дори за атракции, които се различават от тези в booking, но си пазех бележките. Изпуках към 250 евро допълнително. След като се върнах писах отново на ecc и до booking. Казаха, че са предали към холандското ECC. След месец и половина чакане от booking се свързаха с мен и ми предложиха да ми върнат 310 евро коменсация, която аз приех. След 2 дни ми изпратиха линк да им дам карта където да върнат парите и вече всичко е наред. Happy end!

  • Харесвам 6
  • Браво 4
Връзка към коментар
преди 5 минути , MARTiNSHO каза:

Да кажа и при мен какво стана. Резервирах при първоначалните супер условия, но после ми ги промениха. Пуснах жалби към booking и ECC. Booking ме отсвириха няколкократно, ecc казаха да съм спокоен. Пуснах жалбите още преди пътуването ми за да няма изненади. Е... имаше изненади...

 

Отидохме в Рим 4ма човека. След изпукването на тези 100 ЕВРО, които бяха лимитът започнах да си плащам като поп. И си плащах, дори за атракции, които се различават от тези в booking, но си пазех бележките. Изпуках към 250 евро допълнително. След като се върнах писах отново на ecc и до booking. Казаха, че са предали към холандското ECC. След месец и половина чакане от booking се свързаха с мен и ми предложиха да ми върнат 310 евро коменсация, която аз приех. След 2 дни ми изпратиха линк да им дам карта където да върнат парите и вече всичко е наред. Happy end!

Изводът: Винаги търси правата си!!! :)

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Какво става с кода, като мине 100-те евро? Отчита ли като неуспешен или въобще не го показваш вече на входа или за билетите? Вкарва ли данни за кредитна карта, за да получиш код за всяка атракция или ползва първоначалния, пратен на пощата?

 

Връзка към коментар

Моят казус е следният : имах резервиран апартамент в Барселона за 6 човека. Бях споделила , че им писах, че не съм доволна от лимита от 100 евро, добавен в последсвие и че не е честно един и същ лимит да бъде прилаган за един и за шестима. Получих автоматичен отговор , че случат ми е предаден на отдела по атракции. Няколко дни по-късно започнах да получавам съобщения, че картата, с която съм резервирала е изтекла и да променя данните. Имаха право да дръпнат 10% от сумата, макар да имах още 3-4 седмици за безплатна отмяна. Смених данните, пак същото , че не могат да дръпнат парите. На другия ден ми анулираха резервацията :mad: Направо им се обадих по телефона, питам как така ми анулирате под предлог, че картата ми е невалидна, като я позлвам всеки ден и даже ми бяха превели същата седмица и кешбек по нея?

Нищо не можели да направят и да резервирам наново. Да ама кода ? Нямало да е вече валиден, обаче казаха като направя нова резервация да им пиша и щели да ми пратят нов код. Еми това, чакам код и да е с резонна сума :)

Връзка към коментар
преди 12 минути , silvia_b каза:

Моят казус е следният : имах резервиран апартамент в Барселона за 6 човека. Бях споделила , че им писах, че не съм доволна от лимита от 100 евро, добавен в последсвие и че не е честно един и същ лимит да бъде прилаган за един и за шестима. Получих автоматичен отговор , че случат ми е предаден на отдела по атракции. Няколко дни по-късно започнах да получавам съобщения, че картата, с която съм резервирала е изтекла и да променя данните. Имаха право да дръпнат 10% от сумата, макар да имах още 3-4 седмици за безплатна отмяна. Смених данните, пак същото , че не могат да дръпнат парите. На другия ден ми анулираха резервацията :mad: Направо им се обадих по телефона, питам как така ми анулирате под предлог, че картата ми е невалидна, като я позлвам всеки ден и даже ми бяха превели същата седмица и кешбек по нея?

Нищо не можели да направят и да резервирам наново. Да ама кода ? Нямало да е вече валиден, обаче казаха като направя нова резервация да им пиша и щели да ми пратят нов код. Еми това, чакам код и да е с резонна сума :)

Код няма да получите. На мен ми се случи същото. Анулираха ми резервациите от мястото за настаняване. Няколко служителя ми обясниха, че промоцията е свършила и кодове вече не се изпращат. Обещаха писмено да получа по 100 евро на код, освен обезщетението. Ще видим ...

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 6 часа, bonboneva каза:

Код няма да получите. На мен ми се случи същото. Анулираха ми резервациите от мястото за настаняване. Няколко служителя ми обясниха, че промоцията е свършила и кодове вече не се изпращат. Обещаха писмено да получа по 100 евро на код, освен обезщетението. Ще видим ...

На мен пък ми отмениха резервация, заради това че не работят вече с хотела, който бях букнал.След като се разбучах направих нови резервации за други хотели и ми потвърдиха, че прехвърлят кодовете към тях.Ама самите кодове щели да ми ги пратят 4 дни преди датите.Приготвен съм за неприятна изненада все пак. 

Връзка към коментар
преди 12 часа, MARTiNSHO каза:

 Изпуках към 250 евро допълнително. ....и ми предложиха да ми върнат 310 евро коменсация, която аз приех.

Как при платени 250 евро връщат 310?

 

Аз се подготвям със списък на местата, които искам да посетим. За съжаление вече не работи линка към старите атракции, а много исках да отидем на еднодневна екскурзия извън Лондон с кода.

Връзка към коментар
преди 16 минути , Stryper каза:

Как при платени 250 евро връщат 310?

 

Аз се подготвям със списък на местата, които искам да посетим. За съжаление вече не работи линка към старите атракции, а много исках да отидем на еднодневна екскурзия извън Лондон с кода.

За Лондон не е проблем да намерите туровете и кои фирми ги предлагат .Проблем е,че не могат да се резервират предварително или поне на мен преди време ми отговориха така и двете фирми,до които писах.Понеже пътуването ми наближава,мисля да им пиша пак.Много ме съмнява да има места от днес за утре за тура,който си харесахме.Иначе добри оферти с 50 % отстъпка има в английския групон.

Редактирано от mamaivy
Връзка към коментар
На 23.10.2017 г. в 20:33, bobole4e каза:

Аз нещо се обърках съвсем-имам QR код още от най-най първата вълна на тази промоция, когато всичко беше безплатно, безлимитно и т.н. После се появи текста в атракциите-вземи своя код и се иска да вкарам данните на карта , за да взема кода. Но аз имам вече код. Трябва ли да правя още нещо и валиден ли е първият ми код? Някой вкара ли си данни на картата и какво се случва след това?

@Ради, заминахте ли вече и пробва ли кое как се случва в действителност?

bobole4e,виж си пак кода.И моя беше така,но вече тези надписи ги няма.

  • Благодаря 1
Връзка към коментар

Аз имам същото чудене. Имам код, получен на имейл при резервиране. Сега като отворя списъка с атракции пише "вземи своя код" и като кликна там иска въвеждане на данните от картата. В същото време съм запаметила данните от картата в профила си....

Връзка към коментар
преди 6 минути , Dreamm каза:

Аз имам същото чудене. Имам код, получен на имейл при резервиране. Сега като отворя списъка с атракции пише "вземи своя код" и като кликна там иска въвеждане на данните от картата. В същото време съм запаметила данните от картата в профила си....

До скоро и при мен беше така.Дори писах за това покрай многото други въпроси на Букинг.Ама това преди два дни и още нямам отговор. Като отвориш някоя атракция даваше опции на други в близост и там си излизаше почти всичко от първоначалния списък.Обаче днес забелязах,че вече не е така.Не знам дали след писмото ми са коригирали нещо.Лошото е,че освен GET MY DISCOUNT CODE липсват и допълнителните оферти,та ще трябва да  издирвам фирмите по описанието и цените.Изобщо много е динамичен този код...:lol:

Dreamm, за къде е кодът ти?

Връзка към коментар
преди 1 час, mamaivy каза:

До скоро и при мен беше така.Дори писах за това покрай многото други въпроси на Букинг.Ама това преди два дни и още нямам отговор. Като отвориш някоя атракция даваше опции на други в близост и там си излизаше почти всичко от първоначалния списък.Обаче днес забелязах,че вече не е така.Не знам дали след писмото ми са коригирали нещо.Лошото е,че освен GET MY DISCOUNT CODE липсват и допълнителните оферти,та ще трябва да  издирвам фирмите по описанието и цените.Изобщо много е динамичен този код...:lol:

Dreamm, за къде е кодът ти?

Единият е за Барселона, другия за Рим.

Те така или иначе ми обещаха възстановяване на разходи, нищо не пречи да си въведа данните от картата и да плащам с нея, ама все пак искам да знам защо трябва да го въвеждам и въобще трябва ли?

Връзка към коментар
преди 3 часа, mamaivy каза:

Warwick Castle, Stratford, Oxford and the Cotswolds Tour 

Аз също си харесах този тур, но се притеснявам дали ще го признаят, тъй като го няма вече в списъка.  Писах на Golden Tours и Evan Evans Tours. Първите ми отговориха, че офертите с код били индивидуални и да попитам Booking какво важи за моя. Вторите ми казаха, че предлагт morning London tour, Afternoon London и London in one day tour за клиенти на booking.com

През лятото в Golden Tours имаше места за следващия ден. А беше топ сезон. Така, че не би трябвало да е проблем да се включите. те не искат да запишат предварително, тъй като кода може да не работи.

Чудя се дали може да платя заедно няколко екскурзии с кода? Например отивам в Golden Tours и си харесвам 2 екскурзии за 4 човека и да ги платя заедно с едно сканиране на кода?

 

Аз мисля да резервирам тура с кода, а другите атракции да купя онлайн. Дори в сайтовете на самите фирми има намаление спрямо цените в офисите им. Освен това онлайн ще мога да платя с Diners през Paypal.

 

 

Връзка към коментар

А може ли през времето,когато кодът е валиден да се плати тур/атракция за ден,в който кода вече няма да е активен?Примерно в първоначалната лондонска оферта имаше еднодневен трип до Париж.И в началните страници на темата е описано,че може да си платиш с кода за по-късни дати.Дали това още е актуално?

Тъй като код получих само за първата от трите си нощувки,на отделни резервации са,ако нещо такова е възможно,бих могла да резервирам тура до Warwick за третия ден от престоя ми,ако има места.Или да го букна направо за април,когато пак ще бъдем в Лондон.

Връзка към коментар
На 10.11.2017 г. в 21:20, christuff каза:

На мен пък ми отмениха резервация, заради това че не работят вече с хотела, който бях букнал.След като се разбучах направих нови резервации за други хотели и ми потвърдиха, че прехвърлят кодовете към тях.Ама самите кодове щели да ми ги пратят 4 дни преди датите.Приготвен съм за неприятна изненада все пак. 

И аз не вярвам да мине без неприятности... Дано съм лош пророк!!! 

Връзка към коментар

И аз получих писмо с отстъпки до 52% за Дубай. Никъде не виждам да пише, че те могат да бъдат до 100 Е на човек, както се дискутираше през няколко страници?!  Това, което разбирам, е че трябва да се иде на място и да се покаже кода, а не може да се резервира предварително. Посочени са някакви  точки /хотели обикновено/ за получаване на билет, което означава веднъж да се ходи за билет и втори път на самото мероприятие, което е двойно разкарване. Има намаление на круиз и сафари с Rayna Tours, което го смятам около 10 % /на техния сайт намирам 30%, някой говореше за 50 % , но не го намирам/. Има 10% за Big Bus, което е същото ако си го вземеш предварително. Моля, някой ако е ползвал за Дубай да разкаже, имайки предвид, че разстоянията са големи и за 10 % не си заслужава разкарването, а безплатни така и не видях? Колебая се и къде да направя сафарито - в Дубай или в Абу Даби - на едно и също място ходят или има разлика?!

Връзка към коментар
преди 2 минути , Georgi_G каза:

Дали някой има първоначалните атракции за Рим? 

 

И евентуално да помоля за списък - файл на ЛС.

 

Имах ги ама нещо съм ги затрил :) 

И търсачката върши добра работа - цък ;) 

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.