Прескочи до съдържание

Българският ловец на билети


Препоръчани мнения

Ловецът на билети Къде кълват най-добрите оферти и как се лети до Токио за 72 евро, знае само Веско Генадиев

 

http://temadaily.bg/publication/15651-%D0%9B%D0%BE%D0%B2%D0%B5%D1%86%D1%8A%D1%82-%D0%BD%D0%B0-%D0%B1%D0%B8%D0%BB%D0%B5%D1%82%D0%B8/

 

Ако е съфорумец веднага да се засрами заради некоректното заглавие . Сума и хора знаеха за тия полети   :lol:

  • Харесвам 6
Връзка към мнение

Големец! Да бъде издирен и да му се заръча да се регистрира като магеланец!!!

 

Браво и на автора на статията - много подредено и приятно е списана - направо нетипично за родните драскачи. 

 

:)

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Споменато е в статията за клуба на пътешественика. Някой да го е посещавал?

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Споменато е в статията за клуба на пътешественика. Някой да го е посещавал?

 
И аз се зачудих точно над този елемент от статята.
Сефте чувам за съществуването изобщо на такъв клуб у нас. Ще да е някои супер секретен и само за отбрани люде с тайни ритуали и заклинаня :D
:)
  • Харесвам 2
Връзка към мнение

http://www.sofialive.bg/place/1209-klub-na-puteshestvenika.html. Явно че има някакви презентации в определени дни и гледам във фейсбука са към 5000 човека. Нещо на конкуренция ми намирисва или ... сътрудничество. Сигурен съм, че от там може много хора да се присъединят към форума :). Да вкарваме агенти  B).

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Е то е некво като кафе. Прожектират и филми чат пат, организират разни неща полезни. Не са апокрифни и неизвестни, странно че не сте чували...

Връзка към мнение

За този клуб бях чела преди година , че може и повече и помня, че тогава харесах страницата във фейса. Дори бях получила няколко покани за събития, но не съм ходила. :)

Връзка към мнение

В този клуб съм ходил по работа преди време. Някъде срещу кино "Влайкова" май се падаше. Интересни люде ми се видяха тези, с които се запознах тогава. Неколкократно са ме канили, но пусто с тая моя работа все не съм намирал време да отида....Трябва да ме е срам от мене си, дет се вика...

П.п. Володя Сорокин чат пат прави презентации там. Ако ви се отдаде случай отидете да го видите. Това е уникален човек и пътешественик за мен!

Редактирано от forry
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

http://www.sofialive.bg/place/1209-klub-na-puteshestvenika.html. Явно че има някакви презентации в определени дни и гледам във фейсбука са към 5000 човека. Нещо на конкуренция ми намирисва или ... сътрудничество. Сигурен съм, че от там може много хора да се присъединят към форума :). Да вкарваме агенти  B).

 

Интересно звучи, и аз за първи път го чувам, да имам малко повече време може да намина.

 

Естествено, че не е конкуренция, а сътрудничество, няма над какво да се конкурираме :)

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

дай да кажем още веднъж и завинаги - нашите хора никога не пътуват с цел да се фотографират на фона на айфелови кули, венециански гондоли и тем подобни.

 

... е тук вече не се вписАхме!  :lol:

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Единствено се чудя, тези статии поръчкови ли са или просто журналистите толкова си могат по принцип. Честно казано, май е второто. Ако бяха направили поне малко елементарен research с Google, щяха да открият този форум и щяха да осъзнаят, че има още стотици хора, като споменатият ловец на евтини самолетни билети. Надявам се пичът, да намери форума и да се регистрира, а да не се спотайва. :)

П.П. Очаквам скоро сензационна статия - как да спим в Ню йорк за 100 долара в петзвезден хотел (чрез Priceline или Hotwire) или за невероятната чутовно-главозамайваща концепция на Airbnb. :)

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Според мен тия неща стават на базата на познанства  ... абе да си го кажем връзки.

Най-вероянтно някой от журналистите там е фен на този клуб или пък се имат с момчето.

Всеки печели - списанието и читателите интересен материал , журналистът хонорар , героят популярност сред приятелите и така  :)

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Единствено се чудя, тези статии поръчкови ли са или просто журналистите толкова си могат по принцип. Честно казано, май е второто. Ако бяха направили поне малко елементарен research с Google, щяха да открият този форум и щяха да осъзнаят, че има още стотици хора, като споменатият ловец на евтини самолетни билети. Надявам се пичът, да намери форума и да се регистрира, а да не се спотайва. :)

П.П. Очаквам скоро сензационна статия - как да спим в Ню йорк за 100 долара в петзвезден хотел (чрез Priceline или Hotwire) или за невероятната чутовно-главозамайваща концепция на Airbnb. :)

В държава, в която пътуване означава седица в Турция ол инклузив, където да се сцепим от ядене или уикенд до Прага, Виена, Будапеща и при народ, за който пътуването е на края на веригата от престижни занимания много след черен десетгодишен джиБ трета ръка, дискотечки, студио на морето или в банско и т.н. (всичко това не го казвам с лошо, просто като факт), според мен е очаквано аирбнб да е новина през 2014та, както и че самолетите до Милано са по-евтини от автобусите :) Май тва е друга тема, но има още време да мине, докато в нашето общество пътуването се превърне в култура и престиж, да поживеем, да видим :)

  • Харесвам 10
Връзка към мнение

докато в нашето общество пътуването се превърне в култура и престиж. 

 

Култура -да, престиж - не. В момента, в който нещо стане престижно, то губи своя характер и чар. 

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Да, съгласен. Пътуването трябва да стане култура, но за да се случи това, трябва хората да имат малко по-големи доходи и най-вече разбиране и осъзнаване, че това не е само удоволствие за някакви богоизбрани, а е начин на живот. Иначе няма как да се получи просто и ще си останем на ниво 'ALL inclusive в Турция'.

Връзка към мнение

Престиж не ... по-скоро духовна необходимост.

Всяко мое пътуване до непознато място е свързано с прочит на историята. Например срам не срам чак сега на 38 години покрай Израел се поразрових из Библията , отделно колко други неща научих в процеса на подготовка.

  • Харесвам 4
Връзка към мнение

... но за да се случи това, трябва хората да имат малко по-големи доходи и най-вече разбиране и осъзнаване, че това не е само удоволствие за някакви богоизбрани, а е начин на живот. 

 

И това не е гаранция.

Познавам хора с доходи на средна класа европейци в България , които както се каза инвестират в 5-6 годишни джипове , имоти ,но пътуват в чужбина колкото да се похвалят че са били на дадено място , държат да се снимат пред всеки камък , но извън това нито ги интересува , нитои мат очи да видят нищо. 

Разбира се не противопоставям едното на другото , но наистина тези хора като че ли са повече. Има си наистина и много хора с възможности които обикалят с истинско удоволствие.

 

 

п.с. Като споменах Израел се сетих за забавна случка. Излизам вечерта да се разходя из Стария град , но заръмя лек дъждец. Спрях се под един навес досами Jaffa Gate . След малко спира група от около 10-ина нашенци на няколко метра от мен и неволно им подслушах разговора. Бяха на някаква конференция или бизнес среща не съм сигурен . Разбрах , че току що са се настанили в хотела и излизат из града. Искаха водача да ги води в някоя хубава кръчма и след десетина минути обсъждане единия отсече  : " Абе и без друго пием всяка вечер айде поне да идем до Патриаршията , че е на 2-3 мин. пеш оттук  и после към кръчмата " :-)

  • Харесвам 4
Връзка към мнение

За мен на първо място стоят доходите. Както е известно all inclusive си е насочен към по-нискодоходните групи. Като цяло масово хората харесват някой да им организира екскурзията, може да е наследство от "Балкантурист" или неиформираност, не знам. Единици са тези, които подхождат като на място, което може да те обогати духовно и съответно четат, подготвят се. Това е причината да съществуват толкова много туристически агенции.

 

Не е за пренебрегване манталитетът на един народ. Неслучайно има сайт като tripadvisor. Американците са свикнали да са по-предпиемчиви и съответно не се движат в Европа на големи групи, и разбира се си оптимизират разходите сериозно по този начин. Те си организират пътешествията. Докато руснаците е често срещано да са на големи групи с екскурзовод. 

 

За мен пътуването като самоусъвършенстване на личността  е чрез самоозсъзнаване. Не може да се роди като култура, като масово явление, защото за да бъде такова, трябва да се преминат няколко други стъпалца. Нашето общество още не ги е достигнало и не само. Глобализмът, за да има чуваемост, води до ниски прагове на асимилиране. Снимам тайно Сиксктинската капела, защото е забранено и защото Пенка-съседката видях да го прави. Така й натривам носа, след това пускам във фейсбук снимката и коментирам колко са сладички мускулестите бебета, нарисувани от Микеланджело.

Редактирано от Spqr
  • Харесвам 2
Връзка към мнение

... държат да се снимат пред всеки камък , но извън това нито ги интересува , нитои мат очи да видят нищо. 

 

Преди време говоря със сина си, който е на 10 години, че мисля догодина да се отдадем на Италия.

 

И тоя като ме почна - на Пантеона куполът бил най-големият купол от неусилен бетон- 43метра. Обясних му, че има и други интересни места в Италия, освен Рим, и му дадох за пример Флоренция. 

А малката гад продължи, че там се намирал най-големият тухлен купол-45 метра. Ако ми беше казал и рождената година на Брунелески, щеше да ми дойде горница.

Редактирано от Zaro
  • Харесвам 5
Връзка към мнение

 Единици са тези, които подхождат като на място, което може да те обогати духовно и съответно четат, подготвят се. Това е причината да съществуват толкова много туристически агенции.

 

 

Тия единици които се оказаха доста повече пък са причината да съществува този форум ;-)

Всъщност са много повече като видях и в БГ мама колко хора имат желание , интересуват се и сами си организират нещата.

Мрежата промени из основи нещата и все повече хора си правят сметката.

 

Някъде писах , че наскоро си говорихме с едно германско момче работило за expedia.de.

Разказваше , че времената са много трудни и единствено скъпите пътувания се радват на постоянен интерес . Сега работи за агенция специализирана тясно в голф туризъм и според него там криза изобщо няма. 

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Освен tripadvisor си има и руски подобни сайтове .

Стрaшно много руснаци също пътуват неорганизирано. На практика последните години имам субективното усещане , че това е най-пътуващата европейска нация. Moже би дългите години на изолация правят така масово да искат да видят света..

По статистика около 10 млн. американци  годишно посещават Европа , но предполагам много повече пътуват из по-близките им дестинации като Мексико , Кариби , Канада , Латинска Америка  , а и много голяма част от тях са с европейски произход и просто ежегодно си пътуват до техните country оf original.

 

Нормално в един преобладаващо англоезичен свят tripadvisor  да е глобално явление.

Редактирано от stenk
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Само да питам това долното откъде е известно. Хубав хотел в Белек струва между 4500 и 10 000 лева за седмица. Както е известно за тези пари може спокойно да се иде за седмица в Бали... 4 звезди ол  Бг струва 1600-3500 за седмица, нискодоходните групи ходят на бунгала за 1/10 от парите. Недейте с това пренебрежение. В 3-4 поста се прокрадна вече... Пак ще стигнем до темата за клишетата :P . За Доминикана, Майорка и т.н. дума няма да отварям. Ол инклузивите не са само евтини колбаси и ръгане за пържени картофи... Има го и варианта, в който ти сменят сами коктейла на плажа само защото се  изпотил...

 

За мен на първо място стоят доходите. Както е известно all inclusive си е насочен към по-нискодоходните групи.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Така е нещата не са черно-бели.

 

Ето например all inclusive офертите на TUI за България топ сезон 2014  (всички цени включват полети и трансфери ) : 

 

http://www.tui.com/pauschalreisen/suchen/hotels/Bulgarien-(Sonnenstrand)/1080?useExtendedFilterDefaultValues=true&startDate=2014-08-01&endDate=2014-08-08&popularitySortWeight=5%3B5%3B30%3B30%3B30

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.