Прескочи до съдържание

Привет и от мен (помогнете с пътуване до Тайланд)


Препоръчани мнения

На Пи-пи в 22 ч. има пияни англичани и всякакви други турсити навсякъде...Там е мястото с най-много "алкохолни кофи" (в метална кофичка ти слагат 1-2 патрончета алкохол и нещо безалкохолно). Там най-малко усетих мюсулманското присъствие, което честно казано адски много ми допадна в по-южните части на страната :)

Всеки има право на мнение:), на едни нещо много им харесва, на други не.

Аз като бях, 20 минути тичах нагоре-надолу, докато намеря бири. Щото сме си алкохолозависими:).

А за мюсюлманското не съм имал нищо друго предвид, освен това, че няма алкохол в кръчмите.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Все пак да кажа, понеже не се споменава до момента, ние спахме на Мая Бей(на Пи Пи Ли) на плажа и това си е преживяване, като никое друго, беше пълнолуние, няма никакви хора, лодките с туристите си тръгнаха към 5-6, целият остров остава за теб, уникално, помня как препиках един рак през нощта, беше огромен, като се размърда бая ме стресна и ако ви се струва неподходящо за с деца, да кажа, че бяхме с дъщерята на две и половина. Просто да го имате предвид като опция, иначе всеки сам си решава какво го влече.

post-64-0-73590700-1426367557_thumb.jpg

Редактирано от Oshko
  • Харесвам 10
Връзка към мнение

Лично за мен Пукет е доста по-скъп и скучен от Ао Нанг ( Краби). Същите екскурзии ги има от там ( до Пипи остовите, Джеймс Бонд, Хонг островите и пр.) и след пазарлък и на доста по-добра цена. Незнам защо и избягвате една доста добра и интерсна дестинация - Чианг Май . Моят маршут беше Бангкок-Чианг Май- Ао нанг ( Краби) - Камала ( Пукет) - Куала Лампур - Сингапур - Бангкок . Доста ми хареса описанието и програмата тук:  https://tripadvisorsbg.wordpress.com/ , която ползвах отчасти, На Пукет бяхме основно заради FantaSea , доста интерсно шоу. За Сингапур , за втора поредна година е най-скъпият град в света и това определено се усеща когато си там, но града е доста по-спокоен и приятен , да речем от Куала Лампур.  Успех и приятно пътуване.

Пристигаме в Пукет на 05,04 , имаме вече резервация за хотел на Карон биич до 11,04- 6 нощувки. От 11,04-16,04 - 5 нощувки- още се чудя къде да ги прекараме..Чианг Май или на Пукет но на друг плаж не на Карон? На 16,04 летим от Пукет за ВКК. Или пък да отидем за 1 ден от Пукет до Чианг Май? Принципно искаме  да  запишем на място следните еднодневни турове  :

- Пи Пи и Мая 

- Симилиански острови

- Джеймс Бонд

- Краби / можи би двудневен/

 

Моля, някой да ме посъветва  или да допълни 

Връзка към мнение

Ако решиш да включиш Чанг Май, просто пропусни купения билет Пукет - Банкок и си купи нов Чанг Май - Банкок. Няма никакъв смисъл да се връщаш до Пукет само да хващаш полета, ще загубиш допълнително време, а вероятно и пари. 

 

И да, според мен си заслужава да отделиш 2-3 дни там. 

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
  • 2 седмици по-късно ...

Здравейте  от Банкок.... едва на 2 дни престой и ми откраднаха чантата с паспортите ,парите и телефоните и дебитните карти....ужааааасна ситуация... ако някой има информация , в кое посолство като член на ЕС мога да си направя временен паспорт и за колко време НЕКА МИ ПИШЕ.... и как най-бързо и по какъв начин могът да ми изпратят пари от БГ .Блокирах си дебитните карти, защото и те бяха в чантата... и сега  имам само една карта на Уникредиит V pay, но тя мисля че е само за Европа...

Връзка към мнение
Какъв ужас! Още на втория ден :(
 
Ето какво пише на страницата на външно. По принцип можете в което и да е посолство на държава ченка да се обърнете. На практика обаче съм чувал, че определени държави издават временни паспорти по-лесно от други, или на определени държави само. Или във всяка страна едно посолтво е натоварено да представлява всички държави, които нямат представителство там. Пробвайте което ви е най-удобно и близко, още няколко и ако не стане звъннете на нашето посолство в Ханой, отговарящо и за Тайланд.  
 

Република България няма функциониращо посолство в столицата на Кралство Тайланд Банкок. Българските граждани, пребиваващи краткосрочно или дългосрочно в Тайланд, могат да се обръщат по консулски въпроси към посолството на Република България в Ханой, Виетнам или към това в Джакарта, Индонезия.

Посолство на Република България в Ханой, Виетнам
Адрес: №5 Nui Truc str., Van Phuc Hanoi; P.O.Box 10
Тел.: +844 3845 2908
Факс: +844 3846 0856
Работно време на консулската служба: По - Пт, 9:00 -12:00 ч.
Дежурен телефон в извънработно време:
+84 123 940 9129
Е-mail: Embassy.Hanoi@mfa.bg
Website: www.mfa.bg/embassies/vietnam

Посолство на Република България в Индонезия 
Адрес: Jakarta 10310, 34-36, Jalan Imam Bonjol
Телефон:
+62 21 390 40 48
+62 21 391 31 30
Телефон/факс: 
+62 21 390 40 49
Дежурен телефон в извънработно време:
+62 811 932200
Работно време:
По - Пт, 9.30 - 17.00 ч.
Консулска служба 
Работно време:
По - Пт, 9.30 - 12.30 ч.
E-mail: Embassy.Jakarta@mfa.bg

 

Европейски временен паспорт

 

В екстрени случаи – при повреждане, изгубване или откраднат паспорт, българските граждани могат да кандидатстват за издаване на временен документза пътуване пред посолство на държава-членка на ЕС в Банкок.

http://www.mfa.bg/120/findanembassy/0/146/

Редактирано от Kaloyan89
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Пробвайте да изтеглите пари от картата ви на някой банкомат на централен офис на голяма международна банка. Може поне на банкомат да изтегли, въпреки, че и според това, което чета в нета, наистина е само за Европа...  

Връзка към мнение

Лидия, много неприятна работа :blush:Едно гуш от мен :)  Но в такъв момент човек трябва да се мобилизира и  да не се паникьосва - станалото-станало.  Веднъж ми се е случвало - на приятел в Лондон му пткраднаха парите и паспорта, ама там е лесно - за 8 часа му направиха пасаван. А и не беше сам, та с парите ние му помогнахме.  В полицията ходихте ли? Тръшвате се там, че са ви откраднали всичко, казвате - нямаме нито пари, нито документи,  те са длъжни да ви окажат съдействие. Гледам, че имаме почетен консул в Банкок, може да помогне, опитайте да му се обадите:

 

Почетен консул на Република България в Кралство Тайланд
Г-н Сомбат Лаохапонгчана (Mr. Sombat Laohapongchana)

гр.Банкок
Адрес: 3675 Rama 4 rd. Phrakamong, Klongloey Bangkok 10110, Thailand
Тел.: +66 2 258 54 95
Факс: +66 2 258 64 63
Е-mail: sombat@ktt.co.th

 

Сега ще потърся още нещо и пак ще пиша. Дано нещо ти е от полза.

 

А това е пък телефонът на консулството на Тайланд в Софив, Виктор Меламед е консулът:

 

Адрес: София 1000, ул. "Парчевич" 42 E-mail: office@thaiconsulate.bg Тел.: (02) 9600933, Факс: (02) 9600932

 

Ето и посолства от ЕС, може би, е най-добре да отидеш в Румънското, защото за Бг е акредитирано това на Тайланд в Букурещ.

 

Czech Embassy in Bangkok, Thailand

Embassy of Czech Republic in Bangkok, Thailand
71/6 Ruam Rudee Soi 2 , Ploenchit Rd. , Bangkok 10330 , Thailand

City Bangkok
Phone 0066-2-250 9223, 250 9224
Fax 0066-2-250 9225
 
French Embassy in Bangkok, Thailand

Embassy of France in Bangkok, Thailand
35 Charoenkrung Road, Soi 36, Bangkok 10500

City Bangkok
Phone [66] (2) 657 51 00
Fax [66] (2) 657 51 11
 
German Embassy in Bangkok, Thailand

Embassy of Germany in Bangkok, Thailand
9 South Sathorn Road, Bangkok 10120, Thailand

City Bangkok
Phone 66 2 287 90 00
Fax 66 2 287 17 76, 66-2285-6232
Office Hours (Montag bis Freitag, 09.00 - 11.30)
 
Greek Embassy in Bangkok, Thailand

Embassy of Greece in Bangkok, Thailand
Unit No. 25/9-5. 9th Fl, BKI/YWCA Bld,, No. 25 South Sathorn Rd, 10120, Tung-Mahamek Sub District

City Bangkok
Phone (00662) 6791462, 6791464
Fax (00662) 6791463
Office Hours Embassy: 09.00 - 15.30 Consular: 10.00 - 13.00
 
Italian Embassy in Bangkok, Thailand

Italian Embassy in Thailand
399, Nang Linchee Road, Thungmahamek, Yannawa, Bangkok

City Bangkok
Phone 662 285 4090
Fax 662 285 4793
Email ambitbkk@loxinfo.co.th
 
Portuguese Embassy in Bangkok, Thailand

Embassy of Portugal in Thailand
26, Bush Lane (Soi New Road 30), Bang Rak, Bangkok 10500

City Bangkok
Phone (+66) 22342123, 22340372, 22347435
Fax (+66) 26396113
 
Romanian Embassy in Bangkok, Thailand

Embassy of Romania in Bangkok, Thailand
20/1, Soi Rajakhru, Phaholyothin Soi 5, Phaholyothin Road, Phayathai, Bangkok 10400

City Bangkok
Phone (00) (66) (2) 6171551
Fax (00) (66) (2) 6171113
 
Всички видни магеланци са на купон в Рибарица, дано се яви някой като Сънчо или Ошко, да даде акъл. :( Аз продължавам да ровя за трансфер на пари до там.
 
 
Редактирано от AlexandraKo
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

На лични съобщения ти пращам телефона на Виктор Меламед, почетен консул на Тайланд в България.

Човека е доста комуникативен и смятам, че ще направи каквото е по силите му.

Относно парите, най-бързия вариант е скъпите трансфери на Уестърн юниън или подобни..

И задължително се регистрирай в полицията. Може поне документите да ти открият.

Къде стана това по-точно?

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

На лични съобщения ти пращам телефона на Виктор Меламед, почетен консул на Тайланд в България.

Човека е доста комуникативен и смятам, че ще направи каквото е по силите му.

Относно парите, най-бързия вариант е скъпите трансфери на Уестърн юниън или подобни..

И задължително се регистрирай в полицията. Може поне документите да ти открият.

Къде стана това по-точно?

Уф, в нета пише, че в Тайланд се крадат по 100 000 паспорта годишно. Аз последно съм ходила преди 4 - 5 години и сякаш не беше чак така :unsure:Представям си в какъв ужас е изпаднала Лидия.

Редактирано от AlexandraKo
Връзка към мнение

 

Какъв ужас! Още на втория ден :(
 
Ето какво пише на страницата на външно. По принцип можете в което и да е посолство на държава ченка да се обърнете. На практика обаче съм чувал, че определени държави издават временни паспорти по-лесно от други, или на определени държави само. Или във всяка страна едно посолтво е натоварено да представлява всички държави, които нямат представителство там. Пробвайте което ви е най-удобно и близко, още няколко и ако не стане звъннете на нашето посолство в Ханой, отговарящо и за Тайланд.  

 

Република България няма функциониращо посолство в столицата на Кралство Тайланд Банкок. Българските граждани, пребиваващи краткосрочно или дългосрочно в Тайланд, могат да се обръщат по консулски въпроси към посолството на Република България в Ханой, Виетнам или към това в Джакарта, Индонезия.

 

Посолство на Република България в Ханой, Виетнам

Адрес: №5 Nui Truc str., Van Phuc Hanoi; P.O.Box 10

Тел.: +844 3845 2908

Факс: +844 3846 0856

Работно време на консулската служба: По - Пт, 9:00 -12:00 ч.

Дежурен телефон в извънработно време:

+84 123 940 9129

Е-mail: Embassy.Hanoi@mfa.bg

Website: www.mfa.bg/embassies/vietnam

 

Посолство на Република България в Индонезия 

Адрес: Jakarta 10310, 34-36, Jalan Imam Bonjol

Телефон:

+62 21 390 40 48

+62 21 391 31 30

Телефон/факс: 

+62 21 390 40 49

Дежурен телефон в извънработно време:

+62 811 932200

Работно време:

По - Пт, 9.30 - 17.00 ч.

Консулска служба 

Работно време:

По - Пт, 9.30 - 12.30 ч.

E-mail: Embassy.Jakarta@mfa.bg

 

Европейски временен паспорт

 

В екстрени случаи – при повреждане, изгубване или откраднат паспорт, българските граждани могат да кандидатстват за издаване на временен документза пътуване пред посолство на държава-членка на ЕС в Банкок.

 

http://www.mfa.bg/120/findanembassy/0/146/

Четох сайта на нашето външно м-во, даже им е грешен адреса на консулството в ВКК .... Говорих и с консула Сомат, каза,че вв външно м-во на Тайланд ще ми обяснят процедурата в понеделник...За Сингапур всичко пропада..., даже май трябва да се връщаме за БГ и без Пукет то и пари нямаме а и полетите с Катар за София са за 16,04.... незнам дали мого да ги променя.. много ми се искаше някой п-во на Европа съюз да ни издаде временни паспорти...

На лични съобщения ти пращам телефона на Виктор Меламед, почетен консул на Тайланд в България.

Човека е доста комуникативен и смятам, че ще направи каквото е по силите му.

Относно парите, най-бързия вариант е скъпите трансфери на Уестърн юниън или подобни..

И задължително се регистрирай в полицията. Може поне документите да ти открият.

Къде стана това по-точно?

Още снощи взех протокол от полицията с големи мъки. Написан на ръка....Нямам думи просто...Трябва да анулирам билетите с Еър Азия ... май няма да ми върнат  пари...Олее, не съм изпадала в такава ситуация....Ужасно е 

Връзка към мнение

Уф, в нета пише, че в Тайланд се крадат по 100 000 паспорта годишно. Аз последно съм ходила преди 4 - 5 години и сякаш не беше чак така :unsure:Представям си в какъв ужас е изпаднала Лидия.

На път от Као Сан към Сиам в такси тук тук в движение ми дръпнаха чантата едва не ме събори от тук тук  двама на мотор Ама и аз съм си виновна...изчетох всичко и не четох за кражбите... въобще не съобразих че не съм в Дубай

Връзка към мнение

Пишат за временни паспорти на сайта на нашето външно м-во , от посолства на ЕС страни, но някой вадил ли си е??? Закъсахме го с дъщеря ми многооо.


Пишат за временни паспорти на сайта на нашето външно м-во , от посолства на ЕС страни, но някой вадил ли си е??? Закъсахме го с дъщеря ми многооо.

А и никой не знае мога ли с копия на паспортите да летим поне до Пукет

Връзка към мнение

Важното е, че сте здрави, ще се намери решение.

Може ли малко повече параметри:

- Имате ли в BKK платен хотел? (Ако не - може от тук някой да резервира). Мисля, че е добре да останете на място докато ви станат документите.

- Имате ли резервни документи? - лична карта или копия, с които да се идентифицирате пред съответното ЕС посолство?

- Имате ли телефони? Можеш ли да се обадиш на банката за нови карти? От офиса ти имат ли възможност да пратят с куриер нова карта? Предполагам има банки с тамошни кореспонденти.

По някои от кредитните карти има и застраховки за такива случаи.

 

Пусни подробната програма ден по ден, да умуваме, как да прекроиш и кое да канселираш, пък ти естествено на място ще решаваш.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Брат ми си изгуби паспорта тук в Бразилия и му извадиха съвсем истински паспорт, пишеше временен, но става за всичко, ще може да пътувате и до Сингапур вероятно. Не е някакъв хвърчащ лист. Само че тук България има посолство, не знам какво ще ви дадат на вас. Трябва ви документа от полицията за кражбата, отнема 2-3 дни. При вас може да е повече, защото България няма посолство там.

Предполагам, че ще може да летите до Пукет, за вътрешни полети обикновено какъв да е документ със снимка важи.

Връзка към мнение

 

Лидия, много неприятна работа :blush:Едно гуш от мен :)  Но в такъв момент човек трябва да се мобилизира и  да не се паникьосва - станалото-станало.  Веднъж ми се е случвало - на приятел в Лондон му пткраднаха парите и паспорта, ама там е лесно - за 8 часа му направиха пасаван. А и не беше сам, та с парите ние му помогнахме.  В полицията ходихте ли? Тръшвате се там, че са ви откраднали всичко, казвате - нямаме нито пари, нито документи,  те са длъжни да ви окажат съдействие. Гледам, че имаме почетен консул в Банкок, може да помогне, опитайте да му се обадите:

 

Почетен консул на Република България в Кралство Тайланд

Г-н Сомбат Лаохапонгчана (Mr. Sombat Laohapongchana)

гр.Банкок

Адрес: 3675 Rama 4 rd. Phrakamong, Klongloey Bangkok 10110, Thailand

Тел.: +66 2 258 54 95

Факс: +66 2 258 64 63

Е-mail: sombat@ktt.co.th

 

Сега ще потърся още нещо и пак ще пиша. Дано нещо ти е от полза.

 

А това е пък телефонът на консулството на Тайланд в Софив, Виктор Меламед е консулът:

 

Адрес: София 1000, ул. "Парчевич" 42 E-mail: office@thaiconsulate.bg Тел.: (02) 9600933, Факс: (02) 9600932

 

Ето и посолства от ЕС, може би, е най-добре да отидеш в Румънското, защото за Бг е акредитирано това на Тайланд в Букурещ.

 

Czech Embassy in Bangkok, Thailand

Embassy of Czech Republic in Bangkok, Thailand

71/6 Ruam Rudee Soi 2 , Ploenchit Rd. , Bangkok 10330 , Thailand

City Bangkok
Phone 0066-2-250 9223, 250 9224
Fax 0066-2-250 9225
 
French Embassy in Bangkok, Thailand

Embassy of France in Bangkok, Thailand

35 Charoenkrung Road, Soi 36, Bangkok 10500

City Bangkok
Phone [66] (2) 657 51 00
Fax [66] (2) 657 51 11
 
German Embassy in Bangkok, Thailand

Embassy of Germany in Bangkok, Thailand

9 South Sathorn Road, Bangkok 10120, Thailand

City Bangkok
Phone 66 2 287 90 00
Fax 66 2 287 17 76, 66-2285-6232
Office Hours (Montag bis Freitag, 09.00 - 11.30)
 
Greek Embassy in Bangkok, Thailand

Embassy of Greece in Bangkok, Thailand

Unit No. 25/9-5. 9th Fl, BKI/YWCA Bld,, No. 25 South Sathorn Rd, 10120, Tung-Mahamek Sub District

City Bangkok
Phone (00662) 6791462, 6791464
Fax (00662) 6791463
Office Hours Embassy: 09.00 - 15.30 Consular: 10.00 - 13.00
 
Italian Embassy in Bangkok, Thailand

Italian Embassy in Thailand

399, Nang Linchee Road, Thungmahamek, Yannawa, Bangkok

City Bangkok
Phone 662 285 4090
Fax 662 285 4793
Email ambitbkk@loxinfo.co.th

 
Portuguese Embassy in Bangkok, Thailand

Embassy of Portugal in Thailand

26, Bush Lane (Soi New Road 30), Bang Rak, Bangkok 10500

City Bangkok
Phone (+66) 22342123, 22340372, 22347435
Fax (+66) 26396113
 
Romanian Embassy in Bangkok, Thailand

Embassy of Romania in Bangkok, Thailand

20/1, Soi Rajakhru, Phaholyothin Soi 5, Phaholyothin Road, Phayathai, Bangkok 10400

City Bangkok
Phone (00) (66) (2) 6171551
Fax (00) (66) (2) 6171113
 
Всички видни магеланци са на купон в Рибарица, дано се яви някой като Сънчо или Ошко, да даде акъл. :( Аз продължавам да ровя за трансфер на пари до там.
 
 

Променени са почти вс телефони на посолствата...и адресите ...

Връзка към мнение

Ето го румънското посолство в Бангкок:

http://bangkok.mae.ro/en/node/397

 

Adress: 3388/41 Sirinrat Office Building, 12th Floor,
Rama IV Road, Khlong Toei, Bangkok 10110
Phone:   +66 (0) 2 2402522

 

Emergency Phone during office hours: +66 (0) 2 2402523

Mobile telephone reacheable after hours for crisis situations and cases of Romanian citizens that need emergency assistance: 08-63.639.118.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Верно ли? Взех ги  от официалния сайт на Тайланд :unsure: А почетния консул и Мелалмед  от МВН.

Не се сещам какво друго да направя, за да ти помогна.Сънчо се яви и каза, че ще ти прати на ЛС телефон.


Ето го румънското посолство в Бангкок:

http://bangkok.mae.ro/en/node/397

 

Adress: 3388/41 Sirinrat Office Building, 12th Floor,
Rama IV Road, Khlong Toei, Bangkok 10110
Phone:   +66 (0) 2 2402522

 

Emergency Phone during office hours: +66 (0) 2 2402523

Mobile telephone reacheable after hours for crisis situations and cases of Romanian citizens that need emergency assistance: 08-63.639.118.

Да, бе, верно е различно от това , дет аз съм намерила, :blush:

Връзка към мнение

Много лаша работа.Представявам си как се чувствате......Не зная как да ви помогна ,но се сещам за един българин който живее в Тайланд на остров Пукет и се занимава с туризъм,ако ползваш фейсбук можеш да му пишеш на лични с молба за съдействие и съвет,може би ще помогне  Казва се Райко Матеев....

Rayko Mateev Mateev
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Четох сайта на нашето външно м-во, даже им е грешен адреса на консулството в ВКК .... Говорих и с консула Сомат, каза,че вв външно м-во на Тайланд ще ми обяснят процедурата в понеделник...За Сингапур всичко пропада..., даже май трябва да се връщаме за БГ и без Пукет то и пари нямаме а и полетите с Катар за София са за 16,04.... незнам дали мого да ги променя.. много ми се искаше някой п-во на Европа съюз да ни издаде временни паспорти...

Още снощи взех протокол от полицията с големи мъки. Написан на ръка....Нямам думи просто...Трябва да анулирам билетите с Еър Азия ... май няма да ми върнат  пари...Олее, не съм изпадала в такава ситуация....Ужасно е 

Ееее, стига де, добре, че сте живи и здрави и не са ви направили нещо друго :) Има къде-къде по-ужасни неща. Моля те, не падай духом, нали и детето ти е с теб, пари се печелят. За колко дни ви е платен хотелът в Банкок? Ако може да се реши въпросът с паспорта там, в Румънското посолство, дай линк, мога да резервирам и платя оттук за повече дни, докато се оправите.

Редактирано от AlexandraKo
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

...За Сингапур всичко пропада..., даже май трябва да се връщаме за БГ и без Пукет то и пари нямаме а и полетите с Катар за София са за 16,04.... незнам дали мого да ги променя..

..

Сингапур сигурно ще отпадне ...без паспорти,но ако решите проблема с парите до Пукет може и с автобус да отидете,така няма да са ви нужни паспорти

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Здравей Лидия!

Искрено съжалявам за случилото се!

 

Може да искате издаване на Emergency Travel Document във всяко посолство на EU държава в Банкок, при положение че ние нямаме там, но май това не може да стане преди понеделник. Трябва да носите снимка, да представите протокол от полицията (видях, че сте го взели) и самолетни билети; плащат се някакви такси. Пише, че за да издадат такъв документ, те трябва да получат потвърждение от нашето МВнР, предполагам, че ще отнеме малко време. След това с този временен паспорт трябва да се отиде в Immigration office (линк-а по-долу), за да се сложи пак Тайландска виза, иначе не може да напуснете страната.

Ако правилно съм разбрал, такъв паспорт е валиден да се приберете в БГ, но май няма да можете да отидете в Сингапур и да се върнете пак в Тайланд, но все пак питайте на място.

 

Ако имате нужда от хотел, докато чакате за документите в Бангкок, няма проблем да букна/платя.

 

Аз ще пристигна в Бангкок на 4.04, събота по обяд; там ще съм на 4.04 и 5.04 (хотел Shangri-La); после от 8.04 до 12.04 ще съм в Пукет (хотел Outrigger Laguna Beach) - ако има нужда да се донесе нещо от БГ, документи, карти, пари и т.н., ще се радвам да помогна.

 

http://bangkok.immigration.go.th/en/base.php?page=faq

Виж отговор на въпрос 13

  • Харесвам 13
Връзка към мнение

Жоро С е обяснил подробно как става ваденето на този Emergency Travel Document, в сайта на МВР-то, пише и следното:

 

"Срокът на валидност на европейския временен документ за пътуване се определя от минималния срок, който е необходим, за да бъде започнато и завършено пътуването по най-краткия маршрут и в най-кратък срок."

 

Не съм в течение на плана ви, но ако трябва да изгорят билетите до Сингапур и да не го видите, може да отидете до там и от там да се върнете към  Бг, така ще избегнете връщането в Тайланд и, което вероятно няма да се позволи. Надали някой ще каже по-точно от тези, които ще издадат този документ за прибиране.

Пожелавам ви по-малко проблеми с прибирането и престоя.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Важното е, че сте здрави, ще се намери решение.

Може ли малко повече параметри:

- Имате ли в BKK платен хотел? (Ако не - може от тук някой да резервира). Мисля, че е добре да останете на място докато ви станат документите.

- Имате ли резервни документи? - лична карта или копия, с които да се идентифицирате пред съответното ЕС посолство?

- Имате ли телефони? Можеш ли да се обадиш на банката за нови карти? От офиса ти имат ли възможност да пратят с куриер нова карта? Предполагам има банки с тамошни кореспонденти.

По някои от кредитните карти има и застраховки за такива случаи.

 

Пусни подробната програма ден по ден, да умуваме, как да прекроиш и кое да канселираш, пък ти естествено на място ще решаваш.

да здрави и омърлушени сме.

- имаме платен хотел до понеделник 30,03

- същ имаме копие от паспортите, протокол от полицията,  снимки и вече малко пари 

- на 30,03 отиваме в белгия, румъния и германия да пробваме за временни паспорти , дано да стане

- на 31,03   вечерта в 18,20  имаме билети за Сингапур и платени хотели там, ще го пропуснем, не вярвам за 2 дни да станат временни паспорти

-имаме една карта Виза V pay  на дъщеря ми , която уж е само за Европа , но само на един банкомат от 320 вида стана и изтеглихме днес около 200 евро- в бат естествено

- имам на дъщеря ми телефон и в понеделник мисля да звъня на банката за преиздаване на мастер карта но как ще стигне до мен ... нямам идея.

- Булбанк не работи с нито една  банка в Банкок

Всичко зависи от понеделник и желанието на някое посолство да се смили и да ни направи бързо врем паспорти

 

Сингапур сигурно ще отпадне ...без паспорти,но ако решите проблема с парите до Пукет може и с автобус да отидете,така няма да са ви нужни паспорти

Питахме  Airasia , казаха с копие на паспортите и протокол от полицията че ще летим до Пукет

Връзка към мнение

За почти всяко посолство по два различни адреса  в Банкок, голямо търсене падна на истинските адреси,благодарение на дясната ми ръка- моя служителка Лили в Бг, вече имам адресите и как да стигна до посолствата в понеделник


ако случайно не ни пуснат на летището от Банкок за Пукет... дайте версия за влак до там 

Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.