Прескочи до съдържание

Неапол, Бари и района през зимата


logist13

Препоръчани мнения

Някой наясно ли е с температурите в южна Италия по това време? Било то Бари или Неапол? Ноември дали няма вече да е кофти? 

Връзка към мнение

Някой наясно ли е с температурите в южна Италия по това време? Било то Бари или Неапол? Ноември дали няма вече да е кофти? 

Температурите няма да са толкова лоши, но е много възможно да вали.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

kakвото и да е ... аз вече ще ходя..:) :) :) била съм  и зимата беше много хубаво време  ..Божа работа ....надявам се да е пак хубаво... Алберобело  ще бъде видян.... 

  • Харесвам 9
Връзка към мнение

Не устоях аз на изкушението и купих два билета до Неапол 02-06.03.2016 г. За тази година отпуските са твърдо планирани и първата свободна възможност е чак след една година. 

Редактирано от Bliss
  • Харесвам 6
Връзка към мнение

Не устоях аз на изкушението и купих два билета до Неапол 02-06.03.2016 г. За тази година отпуските са твърдо планирани и първата свободна възможност е чак след една година. 

И аз така направих, но за 13-20 март. А от вчера насам не ми дава мира една идея за нова година в разкошна вила от 17 в. в Бари, за 1 седмица се скълъпва около 130 евро на човек, ама моите приятели се назлъндисват....рано им било да мислят за нова година!!!!

  • Харесвам 4
Връзка към мнение

Аз вчера взех за Неапол за 4 - 5 дни в края на Ноември - именно защото направо без пари ми се видя. Набързо чекнах времето там по това време на годината - минимални 7 - 8 градуса. А дъжда на този етап не ме притеснява - валяло ме е къде ли не - да не споменавам това лято, в което колкото и пъти да приближих море и все вали или е мрачно :) Но това е идея за Нова година в Бари :) Ще помисля над това и аз ELEONA :) 10x

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

А от вчера насам не ми дава мира една идея за нова година в разкошна вила от 17 в. в Бари, за 1 седмица се скълъпва около 130 евро на човек, ама моите приятели се назлъндисват....рано им било да мислят за нова година!!!!

 

Прецени внимателно има ли смисъл да прекараш една седмица точно в тази част на Италия. Бари е леко странен град, който напомня за едни други територии. Едното Алборобело не е предпоставка за подобна жертва. Аз бих избрал Неапол, или по-скоро полет до Неапол и седмица на Амалфийското крайбрежие и вулканичните градове в околността...

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Прецени внимателно има ли смисъл да прекараш една седмица точно в тази част на Италия. Бари е леко странен град, който напомня за едни други територии. Едното Алборобело не е предпоставка за подобна жертва. Аз бих избрал Неапол, или по-скоро полет до Неапол и седмица на Амалфийското крайбрежие и вулканичните градове в околността...

Kъщата е страхотна, Дюк! Дори само в нея да релаксираме една седмица, пак си заслужава. Има и Пулия там, и море...все нещо ще се намери да се прави, при това цяла седмица, на цената на Новогодишен куверт в средна хубост софийска кръчма.

  • Харесвам 6
Връзка към мнение

 Аз бих избрал Неапол, или по-скоро полет до Неапол и седмица на Амалфийското крайбрежие и вулканичните градове в околността...

Тук следва да попитам - някой наясно ли е с влаковете там? Поне на бърз поглед, не ми дава връзки между Неапол и Соренто или Позитано и т.н.

Връзка към мнение

+ 1 още един глас за Неапол.

Там Нова година е като на война и си заслужава гледката. Неаполитанците цяла година зареждат пушкала и бомби за новогодишната нощ. Там е въпрос на престиж да гърмиш най-силно и най-дълго.

  • Харесвам 8
Връзка към мнение

+ 1 още един глас за Неапол.

Там Нова година е като на война и си заслужава гледката. Неаполитанците цяла година зареждат пушкала и бомби за новогодишната нощ. Там е въпрос на престиж да гърмиш най-силно и най-дълго.

Вече имам билети за Неапол за март. Някак си представям Амалфийското крайбрежие и Капри слънчеви и разцъфнали и не ми се иска първата ми среща с тях да е в някой мрачен зимен ден, пък бил той грохотен и бомбастичен. Имам вила над София и почти всяка нова година съм свидетел на фронтови сцени, градът наистина изригва и гори, гори....Красиво е от горе :) 

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Тук следва да попитам - някой наясно ли е с влаковете там? Поне на бърз поглед, не ми дава връзки между Неапол и Соренто или Позитано и т.н.

 

Тук може да видиш влаковете до Соренто:

http://www.eavsrl.it/web/en/content/download-train-timetable

 

Линята се оперира от частна компания-Circumvesuviana.До Позитано няма влак.

 
Връзка към мнение

eloena

Ние бяхме миналата година на 31.03. из Амалфийското крайбрежие с рент-а-кар. Когато го видиш ще разбереш, че там влак е невъзможен :)

Освен, че беше зелено и слънчево, по пътя се продаваха най-дъхавите и вкусни портокали и лимони, които съм виждала през живота си.

  • Харесвам 6
Връзка към мнение

eloena

Ние бяхме миналата година на 31.03. из Амалфийското крайбрежие с рент-а-кар. Когато го видиш ще разбереш, че там влак е невъзможен :)

Освен, че беше зелено и слънчево, по пътя се продаваха най-дъхавите и вкусни портокали и лимони, които съм виждала през живота си.

Такъв е и моят план.  Март месец, с рент-а-кар. А за влак нищо не съм споменавала.  :huh:

Връзка към мнение

Аз питах за влак, що се отнася до възможността - винаги съм си го представял, като подобно на Чинкуе Тере, а там влак има ;) разбира се - това, че си го представям така, не означава, че наистина е така :) 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

За Амалфийското крайбрежие най-добрият вариант ако искате спокойствие и да го видите според мен е ферибот. Примерно от Соренто до Амалфи и после автобус наобратно. Ние го правихме с автобус в двете посоки и е зверски красиво, но на някои места се движеше буквално с 20 км в час и взехме 40 км за около 3 часа със спирките. С кола е същото и изпреварванията са напълно немислими. С автобус обаче се вижда от по-високо отколкото с кола, а и с кола не знам как стои въпроса с паркирането и като цяло ще е мъчение за шофьора. С ферибот пък от водата ще се добие най-ясна представа за вертикалното разположение на градовете, но най-вероятно ще излезе и най-скъпо. Капри също е задължителен за посещение и Неапол също е доста интересен, но и доста противоречив заради някой клошарите и мръсотията, а и там не е препоръчително да се влиза с кола, защото на 10 коли поне 6-7 бяха удряни по-малко или повече.

  • Харесвам 4
Връзка към мнение

Аз повече от ден в самия Неапол вече не бих си причинил :)

Спийд лодките до Капри бяха около 35 евро двупосочно.

Бил съм в първата половина на Март и времето е чудесно 15-20 градуса , доста ветровито по островите.

Прекарайте времето си из Капри , Исхиа , Позитано , но Неапол е истинска клоака

Не видях да споменавате Помпей , Еркулан или трек по Везувий ?

  • Харесвам 4
Връзка към мнение

В канала на Рик Стивс има добри клипове по темата. Археологическият музей в Неапол. На 3.50 минута е Торо Фарнезе. Интересна е историята на скулптурната група.

 

 

Аз лично виждам, че в Неапол има стойностни забележителности, вкусна храна и би ми било интересно да прочета нещо по-нестандартно или вглъбено за града. Негативните епитети за Неапол не са ли от този тип туристическите клишета, които могат да бъдат оборени. Ако средище с толкова богата история  като Неапол е толкова зле, цигания, клоака или там каквото друго се спомене:

- защо от векове е туристическа дестинация;

- защо гранд тура на европейската аристокрация е приключвал в Кампания.

  • Харесвам 4
Връзка към мнение

Като бяхме лятото правеха нова метро линия или поне някакъв участък и нищо чудно да е готова. Иначе гледах някъде класация на най-интересните метростанции и видях една от неаполските, в която бяхме. А най-голямата минавка беше че една улица над квартирата ни имало някакви интересни неща за гледане, но ние все тръгвахме в обратна посока и разбрахме за този район последния ден и така и не отидохме. Разбира се има какво да се види в Неапол, въпреки лошата му туристическа слава. Аз бих се върнал, но приятелката ми надали, тъй като и тя не го хареса. 

Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.