Прескочи до съдържание

Неапол, Бари и района през зимата


logist13

Препоръчани мнения

Удобно като местоположение е Polignano a mare. Ние се придвижвахме с рент-а кар, така че не мога да съм ти полезен, но е на 30-тина минути, а влаковете са доста редовни - разписание.

Коя агенция за коли под наем ползвахте? Имахте ли пълна застраховка? А проблеми някъде?

Връзка към мнение

Коя агенция за коли под наем ползвахте? Имахте ли пълна застраховка? А проблеми някъде?

Кола резервирахме от сайта http://www.economycarrentals.com/, а самата агенция беше Firefly. Имахме пълна застраховка за кражба, катастрофа, ожулвания и т.н., май само стъклата не влизаха. Малко преди да я върна видях, че външното огледало е ожулено и леко беше пукната пластмасата, но на огледа при връщането не го видяха и си ми отблокираха цялата сума. Всъщност така и не разбрах дали така я взех или ми я бяха жулнали вечерта, но както и да е. Та никакви проблеми не съм имал с наемането, а ми беше първо ползване на рент-а кар.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Нашето пътуване до Бари предстои (18-28 септември), но  горе -долу вече съм наясно с програмата. 

1 ден(18 септември)   – летище Бари  9.15 – Матера 10. 03 с директен автобус от летището  Pugliairbus - 6€ еднопосочен билет- може да се закупи онлайн

2 ден (19 септември)   - Матера / на място ще решим дали да се разходим и до Алтамура/ - нощувка

Хотел L'Arturo B&B 

 

3 ден  (20 септември)   - Матера  - Polignano a Mare  - не съм открила директен транспорт. На място ще разпитаме. Ако няма – обратно в Бари с автобус до летището или с автобус на фирма http://ferrovieappulolucane.it/ до Бари и след това с Trenitalia до Polignano a Mare  / има начесто регионални влакове -2.40 билета/.

 

ЗАБЕЛЕЖКА : В почивните дни регионалните влакове на http://ferrovieappulolucane.it/и https://www.fseonline.it/index.aspx не се движат. Заместват се от автобуси, но са доста нарядко.

Регионалните на Trenitalia в неделя също са доста разредени.

 

4, 5, 6  (21, 22,23 септември)  денPolignano a Mare  и разходки до Монополи, Лече , някои плажове – зависи дали на място ще има подходящ транспорт.

Хотел - Antico Mondo

 

 

7 ден (24 септември) – Ostuni  - хотел  7 Archi Guest House  

Пътуване  с Trenitalia. Тук гарата е отдалечена от града, но имало някакъв градски автобус, ако ли не – такси или пеша, ще го мислим на място.

 

8,9 ден (25, 26 септември) – Алберобело .

 

От Остуни има автобус до Ceglie Messapica  и след това с регионалния влак https://www.fseonline.it/index.aspx до Алберобело .

Хотел - Trulli Holiday Resort 

 

10 ден (27 септември) - АлберобелоБари. Тук ще ползваме автобус на //www.fseonline.it/index.aspx

От хотела ни писаха, че по това време  е празника на града, посветен  на Св. Кузма и Дамян и дано да нямаме проблем с предвижването

 

Бари - нощувка в хотел  B&B Cavour 124 . или в хотел City

11 ден (28 септември) Бари-летище ( с метро или автобус) – София

 

Това е в общи линии програмата ни. До септември месец има време и може да настъпят някои корекции. Всичките хотели са с право на канселиране, резервирани през Букинг.

 

Стана малко дълго, но дано да е полезно. Приемам предложения за интересни места за хапване. Има ли такива, които в никакъв случай да не пропускаме. За нас хапването в Италия /а, и не само там/ е от ГОЛЯМО значение. Винаги тръгваме с един наръч записки за ресторанти, сергийки, пазари, манджи  и тем подобни. 

  • Харесвам 6
Връзка към мнение

Нашето пътуване до Бари предстои (18-28 септември), но  горе -долу вече съм наясно с програмата. 

1 ден(18 септември)   – летище Бари  9.15 – Матера 10. 03 с директен автобус от летището  Pugliairbus - 6€ еднопосочен билет- може да се закупи онлайн

2 ден (19 септември)   - Матера / на място ще решим дали да се разходим и до Алтамура/ - нощувка

Хотел L'Arturo B&B 

 

3 ден  (20 септември)   - Матера  - Polignano a Mare  - не съм открила директен транспорт. На място ще разпитаме. Ако няма – обратно в Бари с автобус до летището или с автобус на фирма http://ferrovieappulolucane.it/ до Бари и след това с Trenitalia до Polignano a Mare  / има начесто регионални влакове -2.40 билета/.

 

ЗАБЕЛЕЖКА : В почивните дни регионалните влакове на http://ferrovieappulolucane.it/и https://www.fseonline.it/index.aspx не се движат. Заместват се от автобуси, но са доста нарядко.

Регионалните на Trenitalia в неделя също са доста разредени.

 

4, 5, 6  (21, 22,23 септември)  денPolignano a Mare  и разходки до Монополи, Лече , някои плажове – зависи дали на място ще има подходящ транспорт.

Хотел - Antico Mondo

 

 

7 ден (24 септември) – Ostuni  - хотел  7 Archi Guest House  

Пътуване  с Trenitalia. Тук гарата е отдалечена от града, но имало някакъв градски автобус, ако ли не – такси или пеша, ще го мислим на място.

 

8,9 ден (25, 26 септември) – Алберобело .

 

От Остуни има автобус до Ceglie Messapica  и след това с регионалния влак https://www.fseonline.it/index.aspx до Алберобело .

Хотел - Trulli Holiday Resort 

 

10 ден (27 септември) - АлберобелоБари. Тук ще ползваме автобус на //www.fseonline.it/index.aspx

От хотела ни писаха, че по това време  е празника на града, посветен  на Св. Кузма и Дамян и дано да нямаме проблем с предвижването

 

Бари - нощувка в хотел  B&B Cavour 124 . или в хотел City

11 ден (28 септември) Бари-летище ( с метро или автобус) – София

 

Това е в общи линии програмата ни. До септември месец има време и може да настъпят някои корекции. Всичките хотели са с право на канселиране, резервирани през Букинг.

 

Стана малко дълго, но дано да е полезно. Приемам предложения за интересни места за хапване. Има ли такива, които в никакъв случай да не пропускаме. За нас хапването в Италия /а, и не само там/ е от ГОЛЯМО значение. Винаги тръгваме с един наръч записки за ресторанти, сергийки, пазари, манджи  и тем подобни. 

За Бари и Алберобело сме запазили едни и същи хотели :) ,но ние ще пътуваме доста след Вас,така че с интерес ще чакам отзиви!

Връзка към мнение

Нашето пътуване до Бари предстои (18-28 септември), но  горе -долу вече съм наясно с програмата. 

1 ден(18 септември)   – летище Бари  9.15 – Матера 10. 03 с директен автобус от летището  Pugliairbus - 6€ еднопосочен билет- може да се закупи онлайн

2 ден (19 септември)   - Матера / на място ще решим дали да се разходим и до Алтамура/ - нощувка

Хотел L'Arturo B&B 

 

3 ден  (20 септември)   - Матера  - Polignano a Mare  - не съм открила директен транспорт. На място ще разпитаме. Ако няма – обратно в Бари с автобус до летището или с автобус на фирма http://ferrovieappulolucane.it/ до Бари и след това с Trenitalia до Polignano a Mare  / има начесто регионални влакове -2.40 билета/.

 

ЗАБЕЛЕЖКА : В почивните дни регионалните влакове на http://ferrovieappulolucane.it/и https://www.fseonline.it/index.aspx не се движат. Заместват се от автобуси, но са доста нарядко.

Регионалните на Trenitalia в неделя също са доста разредени.

 

4, 5, 6  (21, 22,23 септември)  денPolignano a Mare  и разходки до Монополи, Лече , някои плажове – зависи дали на място ще има подходящ транспорт.

Хотел - Antico Mondo

 

 

7 ден (24 септември) – Ostuni  - хотел  7 Archi Guest House  

Пътуване  с Trenitalia. Тук гарата е отдалечена от града, но имало някакъв градски автобус, ако ли не – такси или пеша, ще го мислим на място.

 

8,9 ден (25, 26 септември) – Алберобело .

 

От Остуни има автобус до Ceglie Messapica  и след това с регионалния влак https://www.fseonline.it/index.aspx до Алберобело .

Хотел - Trulli Holiday Resort 

 

10 ден (27 септември) - АлберобелоБари. Тук ще ползваме автобус на //www.fseonline.it/index.aspx

От хотела ни писаха, че по това време  е празника на града, посветен  на Св. Кузма и Дамян и дано да нямаме проблем с предвижването

 

Бари - нощувка в хотел  B&B Cavour 124 . или в хотел City

11 ден (28 септември) Бари-летище ( с метро или автобус) – София

 

Това е в общи линии програмата ни. До септември месец има време и може да настъпят някои корекции. Всичките хотели са с право на канселиране, резервирани през Букинг.

 

Стана малко дълго, но дано да е полезно. Приемам предложения за интересни места за хапване. Има ли такива, които в никакъв случай да не пропускаме. За нас хапването в Италия /а, и не само там/ е от ГОЛЯМО значение. Винаги тръгваме с един наръч записки за ресторанти, сергийки, пазари, манджи  и тем подобни. 

Пулия е производител на биволска моцарела, рукола и чери домати. Не изпускайте да пробвате тези продукти. Не мога да посоча заведения, тъй като ние бяхме с кола и се хранехме в ресторанти извън туристическите градчета, но където и да ядете със сигурност ще намерите нещо вкусно.

Препоръчвам ви моцарелата от кулинарните магазинчета. Ще видите, че тя няма нищо общо с тази от големите магазини. В Пулия ядох и едни калмари, пълни с картофи. Невероятна вкусотия.

 

Според мен два дена за Алберобело са твърде много и загубено време.

 

Приятно пътуване. Насладете му се изцяло.

Редактирано от mililia
  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Сега се сетих да предупредя всички, които ще летят от Бари и са само с ръчен багаж - правят страхотни проблеми за всякаква чантичка,калъфче и прочие,което е извън кабинния багаж. "Уан бег,уан бег"!

Имаше доста изнервени пътници.

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Здравейте на всички! Ние сме в района на Амалфи началото на ноември с кацане в Неапол и после сечем към Бари за обратния полет. Имам няколко въпроса:

Някой бил ли е по крайбрежието по това време на годината? Чета, че почти всички фериботи и лодки спират октомври, но сайтовете масово са на италиански и не мога да видя изключенията (ако ги има), а ми се иска да видя градчетата и от морето. Зачудих се дали и до Капри и Иския се правят екскурзии тогава при това положение?

Другата голяма чуденка е транспорта от Амалфи или Соренто към Матера-Бари. Всички варианти, които намирам са с по 2-3 прекачвания на автобуси и отнемат ужасно много време, а и не знам може ли да се разчита на точността на транспорта, за да ги навържеш... Дали има някаква алтернатива с влак или директен автобус, която не откривам (ако някой е минавал този маршрут или е прочел всичкото сайтове на италиански:))?  Всякакво инфо ще ми е много полезно!:)

Връзка към мнение

вероятно ще е разредено разписанието през зимата

но на Капри и Исхия живеят хора, които няма с какво да се предвижат освен по вода

така че спокойно, ще има с какво да стигнете

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
  • 2 седмици по-късно ...

Здравейте, имате ли някакви идеи за евтини нощувки в Бари - дати 30.10-02.11? Търся за едни роднини - 3-ма възрастни и едно дете, но тъй като само един човек ще плаща всичко - му излиза доста пари. Има в airbnb, но не са в града, а примерно на около 30км. Гледах, че има влак на 30 мин, но не знам дали е редовен и в събота и неделя.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Кола резервирахме от сайта http://www.economycarrentals.com/, а самата агенция беше Firefly. Имахме пълна застраховка за кражба, катастрофа, ожулвания и т.н., май само стъклата не влизаха. Малко преди да я върна видях, че външното огледало е ожулено и леко беше пукната пластмасата, но на огледа при връщането не го видяха и си ми отблокираха цялата сума. Всъщност така и не разбрах дали така я взех или ми я бяха жулнали вечерта, но както и да е. Та никакви проблеми не съм имал с наемането, а ми беше първо ползване на рент-а кар.

Защо ти блокираха сума по картата? Когато направиш пълна застраховка обикновено депозитът е О.Тази застраховка как я направи - през сайта на посредника или на място? Ние винаги правим пълна застраховка - Фул кавър иншуранс или Супер релакс кавър и не вземат депозит - имам опит с няколко фирми, последно с Авис. Но това, когато вземаме колата директно. Веднъж исках да ползвам линка на сайта, говорих си с тях по телефона и те ми обясниха, че пълна застраховка през тях не може. само някаква друга, която не покрива всичко.

Може ли да кажеш, колко ти струваше застраховката?

Връзка към мнение

Може ли да кажеш, колко ти струваше застраховката?

Блокираха ми 250 евро и ми дръпнаха от картата 60 евро,колкото беше тарифата за 24 часа + застраховката. Нея я сключихме на място при вземането на колата и реално излизаше 15-тина евро.
Връзка към мнение

Защо ти блокираха сума по картата? Когато направиш пълна застраховка обикновено депозитът е О....

 

От скромния опит който имам плащането на пълна застраховка те освобождава от депозита за франшизата, но фирмата си блокира сума за евентуални глоби, пътни такси, гориво, повреди извън застраховката и т.н.

Последния път при застраховка за нулева франшиза ми блокираха около 650 евра от кредитната карта. Това беше в на летището в Бари, фирмата e Europcap

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
  • 2 седмици по-късно ...

Някой дали е ползвал автобус от Матера до летището на Бари?

http://pugliairbus.aeroportidipuglia.it/

Чудя се дали може да се купи билет на място или само предварително онлайн? И наистина ли е само 3 евро или аз не правя нещо както трябва?

И още един въпрос. Имаме 3 дни за Матера, Алберобело, Мартина Франка и евентуално Локоротондо. Как ще ме посъветвате да ги разпределя - 2 дни за Матера и 1 за Алберобело и сие или обратното?

И разбира се, благодаря за всички съвети!

Редактирано от noshtna_ptica
Връзка към мнение

Билети се купуват и от водача, в автобуса има касов апарат, от който се издават.
Така като гледам, билетите са по 5 евро, като при покупка онлайн се взема още 1 евро, понеже се води резервация :

 

Tariffa: corsa semplice Prezzo biglietto: € 6,00 (comprensivo di diritto di prenotazione: € 1,00)
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

От скромния опит който имам плащането на пълна застраховка те освобождава от депозита за франшизата, но фирмата си блокира сума за евентуални глоби, пътни такси, гориво, повреди извън застраховката и т.н.

Последния път при застраховка за нулева франшиза ми блокираха около 650 евра от кредитната карта. Това беше в на летището в Бари, фирмата e Europcap

Може би, говорим за различни застраховки. Сега в Бергамо взехме от Авис, направихме пълна застраховка /  по 40Е на ден, а наемът за колата беше по 23Е на ден/ и по картата блокираха само сумата за наем+застраховката+75Е за гориво, които разблокираха, когато върнахме пълен резервоар и дръпнаха само останалата сума. И какви повреди извън застраховката, нали е за всичко?А  колкото до глоби - те винаги идват със закъснение и на фирмата не им е никакъв проблем, знаейки данните от кредитната карта, да си ги вземат. Имаше такъв случай във форума, на едно момче месец след връщането от Италия му теглеха пари за глоби от кредитната карта.

Връзка към мнение

Някой дали е ползвал автобус от Матера до летището на Бари?

http://pugliairbus.aeroportidipuglia.it/

Чудя се дали може да се купи билет на място или само предварително онлайн? И наистина ли е само 3 евро или аз не правя нещо както трябва?

И още един въпрос. Имаме 3 дни за Матера, Алберобело, Мартина Франка и евентуално Локоротондо. Как ще ме посъветвате да ги разпределя - 2 дни за Матера и 1 за Алберобело и сие или обратното?

И разбира се, благодаря за всички съвети!

И нашият план е за тези градчета, аз съм резервирала първата нощувка в Матера, втората в Алберобело и реално имаме един ден в Матера и ден и половина за Алберобело, Локоротондо и Мартина Франка. Мисля като пристигнем в Алберобело да хвърлим багажа в хотела и да хванем влака за Локоротондо и Мартина Франка, а Алберобело да разглеждаме на следващия ден, след което заминаваме за Бари, където е и последната нощувка преди полета.
  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Алберобело се разглежда за 1 час

трулите са събрани на едно място и няма какво да им се разглежда, освен да се разходите между тях

 

Матера може да се разгледа без да влизате в църквите за 3-4 часа, ако разгледата и тях - още 1-2 часа + още 2-3 часа ще отнеме отиването до парка, който е срещу града, там също има интересни църкви

на мене Матера страшно ми харесва и дори и 2-3 дни да стоя там няма да ми омръзне да се любувам на гледката...първият път имах 2 нощувки там и не съжалявам

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
  • 2 седмици по-късно ...

Е ли е възможно някой просветлен да ме ориентира как да си организирам транспорта от Неапол , през Помпей и Везувий до Соренто . А пък, ако кажете , че един ден ще е достатъчен цена няма да имате. Като ще разглеждаме само Помпей и Везувий разбира се.

Връзка към мнение

Има постоянно влакове.

Ако тръгнеш рано от Неапол ден ще ти стигне,  като първо се прави Везувий, а после Помпей и можеш да хванеш после отново влак до Соренто, надвечер.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Има постоянно влакове.

Ако тръгнеш рано от Неапол ден ще ти стигне,  като първо се прави Везувий, а после Помпей и можеш да хванеш после отново влак до Соренто, надвечер.

Мерси !!! А между Везувий и Помпей ? И ако е удобно още едно питане. Желая да обиколя Соренто, Амалфи , Капри , Позитано и Салерно. Да запазя някъде хотел и всеки ден да пътувам до друг град или да ги карам подред и да спя на различни места.
Връзка към мнение

линията на влакчето Неапол - Соренто има спирка в Помпей, а от Помпей се взима автобус за Везувий

много е удобно

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Ами зависи. Те са на малки разстояния и ако ти е по-удобно да се връщаш нямаш проблем с това като време. Мисля си, че от една страна ще е по-добре да се установиш на едно място и ще си спестиш мъкнете и примъкване.

Връзка към мнение

Моля, не забравяйте да споделите осъществените пътувания като нощувки, транспорт и въобще цялата органзация. Ще помогнете на следващите пътуващи. Аз ще бъда в Неапол и околията чак през март и имам същите намерения като на TeshkaR28, така, че чакам отзиви. Благодаря!

Редактирано от clete
  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.