Прескочи до съдържание

Карти Diners Club


Препоръчани мнения

Питам точно защото погледнах и видях,че и двата са на Т2,а когато говорих с оператор на Дайнърс,отговора беше,че трябва да има и на двата терминала. :)

Връзка към мнение

И в моя квартален , дето пазарувам ежедневно я приемат , така че намират се местенца.

Съвсем наскоро видях , де съм блял не знам.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Мисля, че няма никакви бизнес салони на Т1 (вероятно защото няма и компании с бизнес класа)

Връзка към мнение

Интересно твърдение, при условие, че само ВИП салонът е на Т1:

https://www.sofia-airport.bg/%D0%BF%D1%8A%D1%82%D0%BD%D0%B8%D1%86%D0%B8/%D1%83%D1%81%D0%BB%D1%83%D0%B3%D0%B8/%D1%81%D0%B0%D0%BB%D0%BE%D0%BD%D0%B8

Връзка към мнение

Това мислех, че е за държавни глави и подобни. То от линка личи, че е нещо изключително и отваря при заявка.

Връзка към мнение

Май са преустроили пушилнята на Т1 във ВИП,само че не  приемат Дайнърс. :(

Нищо не са преустройвали, ВИП-а е в ляво от заминаващи. Бизнес салон на Т1 - трудно ще открият

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Аз сега сравнявах условията на българския diners с тези напримерно в Чехия, условията на нашия са направо уникални... тези 2 евро на месец и ползване на всички барове според мен едва ли има в някоя държава нещо конкурентно.

Връзка към мнение

Доколкото знам, при влизане в салон, ти прекарват картата през пос терминал. Дали това активира застраховката за чужбина или е задължително да се купи нещо с картата в чужбина?

Връзка към мнение

Доколкото знам, при влизане в салон, ти прекарват картата през пос терминал. Дали това активира застраховката за чужбина или е задължително да се купи нещо с картата в чужбина?

Да,но няма извършено плащане,което да се отрази някъде.За активиране на застраховката трябва да имаш хотелска резервация или билет(за самолет,автобус,влак и т.н.) закупени с картата.

Редактирано от Dian
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Да,но няма извършено плащане,което да се отрази някъде.За активиране на застраховката трябва да имаш хотелска резервация или билет(за самолет,автобус,влак и т.н.) закупени с картата.

Не съм сигурна. Служителката в банката ме увери, че мога и дъвка да си купя в съответната страна.  :huh:

Връзка към мнение

Не съм сигурна. Служителката в банката ме увери, че мога и дъвка да си купя в съответната страна.  :huh:

Да,но застраховката ще се активира от момента на купуване на дъвката.Ако искаш да покрива цялото пътуване е хубаво да се плати нещо предварително.

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Вчера посетих бизнес салона на летището в Кьолн.

post-1586-0-69038000-1448526661_thumb.jpg

Не че е нещо особено,но за пръв път се възползвам от тази привилегия и ми беше интересно :)

 

Германия се оказа доста гостоприемна към Дайнърс.Почти навсякъде плащах с нея - в магазини,музеи,за жп транспорт.

Между другото,на Т1 в безмитния магазин на пристигащи също я приемат.

  • Харесвам 7
Връзка към мнение

 

Застрахователното покритие се активира със закупуване на туристически пакет или част от него /билет

за самолет, автобус или друг транспорт, резервация за хотел, рент-а-кар/ или други услуги, свързана с пътуването или осъществяването на поне една трансакция чрез

кредитната карта в чужбина през срока на пътуването.

Няма такава дефиниция, че застраховката стартира от момента на покупката, просто тогава се активира за конкретното пътуване, което може да е започнало до 90 дни по-рано.

Има друг момент - имаш определен срок да докладваш застрахователно събитие, и ако не си си ползвал картата до изтичането му, може да се отчете като "неактивна застраховка".

Редактирано от macf1an
  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Да,но застраховката ще се активира от момента на купуване на дъвката.Ако искаш да покрива цялото пътуване е хубаво да се плати нещо предварително.

 

Или иначе казано Елоена, ако чакаш да стане събитие, за да активираш картата, тя няма да ти го покрие. Иначе няма проблем като кацнеш на летището да купиш нещо с картата и застраховката да е валидна. Друг е въпросът, че ако осчетоводяват транзакциите със закъснение пак ще имаш проблеми, но те са решими, дори и да се вложат малко нерви.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Или иначе казано Елоена, ако чакаш да стане събитие, за да активираш картата, тя няма да ти го покрие. Иначе няма проблем като кацнеш на летището да купиш нещо с картата и застраховката да е валидна. Друг е въпросът, че ако осчетоводяват транзакциите със закъснение пак ще имаш проблеми, но те са решими, дори и да се вложат малко нерви.

Да, разбира се, това ми е ясно. Просто уточнявах, че за активирането не е нужно  закупуване на част от туристически пакет, а е достатъчно картата да е ползвана за каквото и да е в държавата, в която евентуално може да се случи застрахователното събитие.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Удължават пРимоцията без месечна такса при липса на движение по картата до края на 2016г.

 

P. S.

сорри вече било съобщено...

Редактирано от Yto
  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Според мен Дайнърс картите никога не са били толкова използваеми поради факта,че винаги се е считало , че това е една по-престижна карта . Таксите за търговците са значително по-високи . Безспороно в масовите вериги за хранителни стоки не могат да се ползват , но повечето фирми за бижута или наемане на яхти (например) я приемат .   :lol:  :lol:  :lol:  :lol:  . Хубаво щеше да е да има поне още една банка в България да ги издава и вероятно можеше да се ползва в още повече обекти . Може да ви се стурва странно , но аз замених платинена кредитна карта със златна , само защото не харсвах цвета на платинената . В този ред на мисли, някой от форума няма ли черен Diners Prive :rolleyes: ?  

Редактирано от Mitko
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Според мен Дайнърс картите никога не са били толкова използваеми поради факта,че винаги се е считало , че това е една по-престижна карта . Таксите за търговците са значително по-високи . Безспороно в масовите вериги за хранителни стоки не могат да се ползват , но повечето фирми за бижута или наемане на яхти (например) я приемат .   :lol:  :lol:  :lol:  :lol:  . Хубаво щеше да е да има поне още една банка в България да ги издава и вероятно можеше да се ползва в още повече обекти . Може да ви се стурва странно , но аз замених платинена кредитна карта със златна , само защото не харсвах цвета на платинената . В този ред на мисли, някой от форума няма ли черен Diners Prive :rolleyes: ?  

Същата работа е и с AMEX. Може да си купиш самолет с нея, да си наемеш частен полет, елитен ескорт, но не и да си купиш хляб от супермаркета.

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Кандидатствах за револвираща Diners Club. Одобриха ме с кредитен лимит от 6000 лева. Днес взех картата, заедно с две допълнителни към нея. Разделих общият лимит от 6000 лева поравно между трите карти. Активирах SMS известяване и по трите карти, както и автоматично погасяване на пълния размер на ползвания кредит. Не съм издавал запис на заповед за нито една от трите карти, които получих лично в обслужващия ме банков клон. Както вече стана дума, ПИН кодовете не могат да бъдат променяни, но на практика са и непотребни, тъй като се ползват основно при теглене от банкомат...

 

Накрая нещо важно под формата на джокер "обади се на приятел". ПОС терминалите, инсталирани от "Общинска банка" АД в районните общински администрации в гр. София, приемат плащане с Diners Club. Това означава, че погасяването на местни данъци и такси също се превръща в оборот по картата...

  • Харесвам 8
Връзка към мнение

 ПИН кодовете не могат да бъдат променяни, но на практика са и непотребни, тъй като се ползват основно при теглене от банкомат...

 

Ползват се и при плащане при някои търговци, а също и при влизане в салоните на Diners по летищата.

Редактирано от tougherty
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.