Прескочи до съдържание

Магеланци в Бари през февруари


Mary

Препоръчани мнения

Mag-in-Bari-1.png



Както вече всички знаете, очертава се голямо магеланско нашествие към Бари ... през февруари! :)
Нашите дати са: 19.02 - 22.02.2016г.

В тази тема ще пишем преди да заминем за нашите плановете, ще пишем и по време на пътуването, като даже ще има и репортажи "на живо", ще пишем и след пътуването, когато надявам се да имаме какво още да допълним, вероятно и повече снимки да покажем!

Ще разчитаме сериозно на насоките на всички вас за да се получи най-доброто пътуване!!!

Накратко за събирането на групата:

В началото бе ... Dian, сам-самичък, като имаше едно желание - да разгледа красотите на Лече...
Дали направи грешка или ... най-доброто, но ни каза на мен(Mary) и desislavna за плановете си.
Как мислите, дали се зачудихме много? Нееее! Бързо, бързо се оказахме с купени билети! :lol:

После, погледнах графика за магеланското знаме и видях, че Георги Матеев се завръща със знамето в деня на нашето пътуване и дружно решихме да развеем знамето в Италия.
Покрай тази приказки и Георги Матеев се оказа със закупен билет! :lol:

Тогава станаха публично известни нашите планове. :)
И започна едно чудене от доста хора ... Rainy - дълго време мисли дали да си купи билет! :P Хич не и се ходеше, ама хиииич, но как да устои на тази неустоима компания? :lol:

След нея с билет се оказа и eloena! :lol:

Предпоследна към групата ни се присъедини Angelika! :lol:
Тя пък даже и се чуди 24 часа!!! Защо бе Анджи, защооо? Не ти харесваме ли??? :P

И понеже се оказа, че наехме по-голям от планирания автомобил, то веднага се зае и открилото се място! Към нас се присъедини и Desi75! :lol:

Така и последното място в нашата кола беше заето...
Ха-ха и автобус можеше да е, ама някои вместо да се трудят за благото на магеланци, като изкарат една шофьорска книжка за автобус, дисертации защитават!!!
Та сега вместо в автобус, пълен с магеланци, ще пътуваме в кола, ама какъв шофьор ще си имамееее - не, не е обикновен шофьор, а Доктор! Rainy, обичам тееее! :)

Това беше предисторията, а сега да се върнем към същината на темата. :)

Засега е ясно, че имаме автомобил за 8 човека с водач на автомобила Rainy.
Второто известно е, че на 20-ти февруари трябва да нощуваме в Лече! Приемаме предложения за нощувка там.
Третото известно е, че на 21-ви февруари ще нощуваме в Бари - също приемаме предложения за нощувката там.

Стигнах и до първия въпрос - Къде да бъде първата ни нощувка?

За това кратко време какво можем да видим и как да се движим, за да не губим много време?

Кое де не пропускаме в никакъв случай и кое можем да пропуснем?

Със сигурност ще имаме още много въпроси, за които ще разчитаме на активното участие на всички вас! :)

Пускам тази тема за да може и останалите, които имат вече билети да разберат за нашите планове, та ако е възможно да се видим и с тях някъде по тези географски ширини и за развеем дружно магеланското знаме! Редактирано от Mary
  • Харесвам 41
Връзка към коментар

Ееех, Мери и, колко нагледно , колко изкушаващо! Страхотно се е получило! Аз не мога да помогна с организацията, но мога само тайничко да ви завиждам и явничко да ви си радвам! Прекрасна и силна група се е заформила .

  • Харесвам 3
Връзка към коментар

Ахахах, то добре, ами другото Деси и Пам защо така не ги броите?

Иначе не, че не ви харесваме, ама аз кроя пак едни волейболни набези в близко до това време /ако не ми мине котка път/. Иначе щяхме някак си великолепно ей така да ви се натресем!

Ще четем от тука и ще въздишаме. Засега...

  • Харесвам 4
Връзка към коментар

Ахахах, то добре, ами другото Деси и Пам защо така не ги броите?

...

Броим ги, че ще пътуват, затова и пускаме темата, та ако може да стиковаме някъде програмите си! :)

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Явно сaмо aз не съм рaзбрaлa кaкво ще се случвa в Бaри. Мислех, че сте много повече хорa, които ще сте зaедно тaм. Кaкто и дa е, ще ви следя с удоволствие :)

Затова решихме да пуснем тема, която да показва къде ще се движим. :)

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Допълвам, в отделен пост, че едва ли ще четете отново първия. :)

Имаме вече наета кола, която се оказа малко по-голяма от първоначално планираната и се намери място за още един човек!  

Към нас се присъедини и Desi75!

Добре дошла, Деси!

 

Eti*, можеш да споделяш тук и вашите планове, че ако се засичаме някъде да развяваме знамето и с вашата компания! 

Същото бих казала и на pamelanb!

Разбира се, стига да искате и вие, да се видите с нас. :)

  • Харесвам 4
Връзка към коментар

Моята програма е много лежерна :P

20.12 - Лече или Матера; 21.12 - Матера или Лече; 22.12 - Алберобело. И трите нощувки са ни в Стария град на Бари. Като последния ден имам идея и за още един град, но единият човек от нашата група(този, който ти познаваш), може да го докарам до прединфарктно състояния, имайки впредвид, че това е денят на обратния полет.

  • Харесвам 3
Връзка към коментар

Моята програма е много лежерна :P

20.12 - Лече или Матера; 21.12 - Матера или Лече; 22.12 - Алберобело. И трите нощувки са ни в Стария град на Бари. Като последния ден имам идея и за още един град, но единият човек от нашата група(този, който ти познаваш), може да го докарам до прединфарктно състояния, имайки впредвид, че това е денят на обратния полет.

Сигурно вече си проверила, но четох някъде, че в събота и неделя не се движат някои влакове.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Мацки, в тази част на Италия е добре да сте внимателни и да пазите момчетата! Умната по пътищата, че южняците са вечно леко недоспали. Бих ви посъветвал да ограничите до минимум престоя в Бари, но вие си знаете най-добре...

  • Харесвам 4
Връзка към коментар

Много бойна група сте !  :P

Ако предвиждате хапване в Алберобело, мога да препоръчам страхотно труло-ресторантче, с всички възможни глезотийки. В Матера - също, макар че не е такава класа.

Редактирано от noshtna_ptica
  • Харесвам 3
Връзка към коментар

Много бойна група сте !  :P

Ако предвиждате хапване в Алберобело, мога да препоръчам страхотно труло-ресторантче, с всички възможни глезотийки. В Матера - също, макар че не е такава класа.

Ти ги давай ресторанчетата, а ние в движение ще решаваме! :)

Връзка към коментар

В Алберобело ни препоръчаха Trullo dei Sapori-  

http://www.tripadvisor.com/Restaurant_Review-g580227-d2530961-Reviews-Trullo_dei_Sapori-Alberobello_Province_of_Bari_Puglia.html

 

Много вкусна кухня, огромно разнообразие, перфектно обслужване, атмосфера.... И не скъпо.

 

post-282-0-51106400-1450806542_thumb.jpg

post-282-0-27075500-1450806565_thumb.jpg

  • Харесвам 13
Връзка към коментар

В Матера вечеряхме скромно и пийнахме нескромно в Pane & Pomodoro  -  http://www.tripadvisor.com/Restaurant_Review-g187772-d8773629-Reviews-Pane_Pomodoro-Matera_Province_of_Matera_Basilicata.html

 

Малко кръчменце /точно като за магеланския бус/ с прекрасно и евтино наливно вино, типичните храни /пасирана цикория с хлебец/, много канцонети и настроение  :)

post-282-0-56448100-1450807453_thumb.jpg

post-282-0-63620000-1450807470_thumb.jpg

post-282-0-62406800-1450807478_thumb.jpg

Редактирано от noshtna_ptica
  • Харесвам 14
Връзка към коментар
  • 2 седмици по-късно ...

Бързам да кажа в темата, че на Rainy и автобус нямаше да и стигне след новите попълнения в ... Магеланския самолет към Бари!

 

:) :) :)

 

Птичке, радвам се, че самолета ще е наш!!!

Редактирано от Mary
  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Да купим билет на Поли и да ни организира февруарската сбирка в Бари. :)

Полиииии, не се скатавай!

Вече е ясна датата и мястото на сбирката! :)

Редактирано от Mary
  • Харесвам 4
Връзка към коментар

Е, да се разпиша с Бари за същите дати....  :)

11 парчета сме, ще се движим с влакове, освен ако не дават БТР-и под наем...

 

Тук вече се разцвилих яко!  :lol:

Редактирано от Гост
Връзка към коментар

Сменете колата, мисля до 8 пътника + шофьор може с любителска книжка :)

Или направо 2 буса

Аз ако не бях на 10000км досега да съм букнал

  • Харесвам 6
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.