Прескочи до съдържание

дневник Магеланци в Бари през февруари


Mary

Препоръчани мнения

Чета,чета и чета!!! Много ви се кефя на организацията.Забелязвам,че нито една група няма да посети един от символите на област Пулия а именно Castel del Monte.Вярно,че е малко в страни от маршрутите ви,но ако някой от вас се чуди как да запълни половин свободен ден,може и да посети тази забележителност.

  • Харесвам 8
Връзка към мнение

За Лече аз съм набелязала разходка из улиците - целият град е яко наситен с барок: площад Сант Отронцо, амфитеатъра, площад Дуомо (църквата), портите, музея на папие машето, кулата  Торре дел парко, църквите санта Кроче и св. Ирина (във втората имало много олтари). Всичко туй, обаче е само на теория - наистина ще е добре да се включи някой пребивавал. 

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

За музея на папие-маше /cartapesta/ четох нелицеприятни отзиви и може да го пропуснем. Има една работилница за папие-маше, в която било интересно, но не е ясно дали ще работи в неделя - Via Vittorio Emmanuele 27

В задължителната програма ще влезе и една тпразнична меса в столицата на барока  :)

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

За Лече аз съм набелязала разходка из улиците - целият град е яко наситен с барок: площад Сант Отронцо, амфитеатъра, площад Дуомо (църквата), портите, музея на папие машето, кулата  Торре дел парко, църквите санта Кроче и св. Ирина (във втората имало много олтари). Всичко туй, обаче е само на теория - наистина ще е добре да се включи някой пребивавал. 

Само,до най-старата врата в Лече-Porta Rudiae се намира,прекрасната барокова фасада на църквата Свети Йоан Кръстител. Препоръчвам силно!!! :)

Редактирано от krasen_denev
  • Харесвам 4
Връзка към мнение

Лече все с барока е свързван ама желае да бъде "Флоренция на Юга". :)

 

Из цяла Италия има много барок. Но главно в по-богатите градове. Подсказка: като видите църква с най-типичната барокова фасада, моделът е един: йезуитската Ил Джезу в града, където се е зародил бароковият стил.

  • Харесвам 7
Връзка към мнение

Тъкмо си качвам снимките оттам и....Ви съзрях...Много Ви се кефя, ако съм знаела, че такава организация ще има и толкова готина група.... щеше да Ви изчакам.......

и пак бих отишла.... толкова е готино, но имам много задачки сега никой няма да ме пусне....така, че ще ви се радвам отстрани...много весело и щуро да Ви  е!, ,  

Редактирано от ZORI
  • Харесвам 7
Връзка към мнение

Здравейте! ;) .... аз като чисто нов Магеланец, току що прочетох за пътуването към Бари. Отдавна искам да видя Алберобело, но все няма други кандидати окрай мен.... Има ли едно място за мен към някоя от организираните вече групи?

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Здравейте! ;) .... аз като чисто нов Магеланец, току що прочетох за пътуването към Бари. Отдавна искам да видя Алберобело, но все няма други кандидати окрай мен.... Има ли едно място за мен към някоя от организираните вече групи?

Добре дошла във форума!

Виждам, че никой не е отговорил на въпроса ви.

Аз не мога да говоря за организацията на останалите, а мога да кажа едиствено за нашата група, която пътува с ван, че е пълен.

 

Идвайте на срещите, които си организираме, запознайте се с много интересни хора, пък може и да си намерите спътник за някоя дестинация. :)

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Неееее, мисията е, че не си истински магеланец, ако не си между 19-22.02 в Бари. :lol: :lol: :lol: Мисля, че е време да уведомим авиокомпаниите да пуснат допълнителни полети на упоменатата дата, за да поемат всички желаещи. :lol:

 

Много ви се кефя. :rolleyes::)

И да направят специална отстъпка, като за Магеланци:)))

Връзка към мнение

Здравейте! ;) .... аз като чисто нов Магеланец, току що прочетох за пътуването към Бари. Отдавна искам да видя Алберобело, но все няма други кандидати окрай мен.... Има ли едно място за мен към някоя от организираните вече групи?

И аз си затраях, защото сме тежкотоварна група от 12 човека, а в хотелите, в които ще спим няма никакво местенце вече.

Връзка към мнение

имам питане за придвижването от летището до центъра на Бари, вариантите са с автобус и с влак, но не мога да открия има ли детски билети за влака, ако някой има инфо моля да сподели ...

Връзка към мнение

Ехааа, каква организация тече тук :)

Ние супер инцидентно решихме да отскочиме до Венеция за карнавала. И както и да го въртя и суча / а и докато го въртя, цените се качиха с по 30 евро на калпак <_< / май варианта да кацнем в Бари за сега е най-приемлив. Като го комбинираме с разходка в околията, даже може да се получи и добре. Питането ми е кола под наем от къде е най-добре да се рентва? Варианта с автобус до колко е приемлив? Мисля маршрута да е нещо такова за 1 ден - лежерно -  Матера, Алберобело и Локоротондо. Благодаря предварително:)

Връзка към мнение

 Питането ми е кола под наем от къде е най-добре да се рентва? Варианта с автобус до колко е приемлив? Мисля маршрута да е нещо такова за 1 ден - лежерно -  Матера, Алберобело и Локоротондо. Благодаря предварително :)

 

Здравей :) Аз съм била по онези земи за малко - много отдавна... Не вярвам нещата да са се променили особено - но на автобуси да се разчита, доста рисково - поне за мен, Или ако се разчита, то не би било за обиколки на няколко места категорично...

 

За сегашното скитане лично аз букнах за нашата тайфа кола - по-точно бус  :lol: - от агент: Holidays Auto. Колата е на Budget. Това не означава, че тази агенция и тази компания са най-изгодни, но за нашата кола търсенето ми това показа. За друг клас нищо чудно друго да излезе. Просто порови... Успех! :) 

Връзка към мнение

Здравей :) Аз съм била по онези земи за малко - много отдавна... Не вярвам нещата да са се променили особено - но на автобуси да се разчита, доста рисково - поне за мен, Или ако се разчита, то не би било за обиколки на няколко места категорично...

 

За сегашното скитане лично аз букнах за нашата тайфа кола - по-точно бус  :lol: - от агент: Holidays Auto. Колата е на Budget. Това не означава, че тази агенция и тази компания са най-изгодни, но за нашата кола търсенето ми това показа. За друг клас нищо чудно друго да излезе. Просто порови... Успех! :)

Супер, много благодаря! Нямам много време за ровене, защото трябва да скалъпя бюджета тази вечер и да решаваме:) Само още един въпрос какви застраховки е добре да се направят или не...Там винаги има уловки и те притискат да ги направиш на място.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Супер, много благодаря! Нямам много време за ровене, защото трябва да скалъпя бюджета тази вечер и да решаваме :) Само още един въпрос какви застраховки е добре да се направят или не...Там винаги има уловки и те притискат да ги направиш на място.

 

Много щекотлив въпрос... 

 

Вследствие на богат опит с коли, АЗ предпочитам така:

 

- намирам си най-евтината кола/конкретен модел, като преравям целия Интернет. 

- задължително unlimited miles/kilometers, fuel full to full; 

- кредитни карти - аз нямам проблеми тук, но ако имаш никък лимит или нямаш такава карта, специално провери фирмата за условията й;

- резервирам я - когато иде реч за непознати фирми в непознати дестинации, винаги гледам препоръки, защото понякога евтиното ми излиза доста скъпо...

- не купувам НИКАКВИ допълнителни застраховки онлайн, НО

- винаги купувам пълна каско застраховка за колата - лишава ме от огромни притеснения. Nota Bene; аз не включвам пълна застраховка за пътниците, защото имам лична застраховка и това излишно оскъпява, само на автомобила. Това също оскъпява, но е категоричен мой избор. Никой не ме насилва, мой избор е. Няма задължителни застраховки - минимумът е включен при букването...

 

Дано съм помогнала. ТИ как ще предпочетеш, е изцяло твой избор :) Поздрави сърдечни!

Редактирано от Гост
Връзка към мнение

 

Вследствие на богат опит с коли, АЗ предпочитам така:

 

- не купувам НИКАКВИ допълнителни застраховки онлайн, НО

- винаги купувам пълна каско застраховка за колата - лишава ме от огромни притеснения. Nota Bene; аз не включвам пълна застраховка за пътниците, защото имам лична застраховка и това излишно оскъпява, само на автомобила. Това също оскъпява, но е категоричен мой избор. Никой не ме насилва, мой избор е. Няма задължителни застраховки - минимумът е включен при букването..

Би ли уточнила дали застраховката Пълно каско закупуваш от посредника при букване онлайн или на място при получаване на автомобила. Кой вариант е по-удачен? Предните ни пътувания до Италия правихме с личния си автомобил, но имайки предвид колко лудо шофират там не ми се иска да се притеснявам и за колата ни. Предпочитам рент-а-кар в комбинация със самолет, особено в този сезон...

П.П. И ние обмисляме една кратка разходка в Бари в края на февруари...

Връзка към мнение

Би ли уточнила дали застраховката Пълно каско закупуваш от посредника при букване онлайн или на място при получаване на автомобила. Кой вариант е по-удачен? Предните ни пътувания до Италия правихме с личния си автомобил, но имайки предвид колко лудо шофират там не ми се иска да се притеснявам и за колата ни. Предпочитам рент-а-кар в комбинация със самолет, особено в този сезон...

П.П. И ние обмисляме една кратка разходка в Бари в края на февруари...

 

Уточнявам отново - на МЯСТО от компанията, която отдава автомобила под наем.

 

Обикновено винаги така правя и причината е семпла - обикновено буквам кола директно от фирмите, не през агенция. Тогава всичко си е по ноти. Миналата година при пътуване до Португалия беше много ниска цената през посредник и оттам направих резервация, като по инерция закупих застраховка от посредника. Грешка... Фирмата се отнесе все едно нямам пълна застраховка - оглеждане на колата, снимки... Когато попитах защо, те семпло обясниха, че за тях аз не съм застрахована. Ако нещо беше станало, аз просто трябваше да си търся парите от посредника. Тъпа ситуация за моите възприятия  :)

 

Важно е да се споменава, че се иска пълна застраховка само за колата. Последният път в Ирландия от блеене застраховаха и мен - а аз имам застраховка за пътуване и беше излишен разход, но просто се разсеях (признат грях не е грях). Тоест, питайте на място за пълно каско, покриващо само колата (освен ако и вие не искате да се застраховате, но обикновено това се урежда по друг начин.) При това положение никой не ми гледа колата при оставяне и спокойствието е огромно. Това е моят избор, разбира се. Апропо, при едно от пътуванията до Германия и Франция колата беше яко одрана. Така и не разбрах кога се беше случило - преди взимането, след... Но беше с пълно каско и никога не получих оплакване от компанията.

 

Дано съм помогнала :)

Редактирано от Гост
Връзка към мнение

Само да допълня, че вариант плащане на пълна застраховка при получаване не винаги работи в посока спестяване на пари. Доста често фирмите за рент-а-кар правят отстъпки от цената на тази застраховка ако се сключи по време на резервацията. Във всички случаи онлайн няма да бъде по-скъпо отколкото на място. Разбира се, това означава реално плащане на значителна сума още по време на самата резервация, но от друга страна спестява време при получаване на колата...

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Само да допълня, че вариант плащане на пълна застраховка при получаване не винаги работи в посока спестяване на пари. Доста често фирмите за рент-а-кар правят отстъпки от цената на тази застраховка ако се сключи по време на резервацията. Във всички случаи онлайн няма да бъде по-скъпо отколкото на място. Разбира се, това означава реално плащане на значителна сума още по време на самата резервация, но от друга страна спестява време при получаване на колата...

 

Абсолютно вярно! Затова и съм работила директно с фирмите. Понякога и директно съм правила застраховки, но не е било правило. Просто напоследък (последните години) откривам много по-добри оферти за наемане чрез посредници - двойно по-ниски цени от титулярните фирми и т.н., затова описах този вариант, но за застраховките категорично по-добрият вариант за мен е от самата компания... 

Връзка към мнение
  • 2 седмици по-късно ...

хора, от кой да взема знамето на 22ри или на 23 февруари?

От който си избереш. :)

Можеш да кажеш логистично къде ти е удобно и така да преценим.

Връзка към мнение

Привет от Остуни,днес най накрая ще разгледаме и Бари, преди полета към София. За два дни направихме обиколка през Матера,Алберобело,Лече,Бриндизи и Остуни. Нощувки съответно в Бари първата, в Лече втората и в Остуни трета, като и градацията в качеството им последния печели. Определено съм доволна от избора. Групата сигурно ще си изкарат прекрасно, обичам Италия и скоро ще се върна пак.

  • Харесвам 8
Връзка към мнение

Wiliko, ще се радвам да споделиш повечко, като се завърнете. Интересуват ме и местенца за хапване, от които останахте доволни.

Благодаря предварително !

Връзка към мнение

Биби (апропо твоите близначки и щерката за която ще стане дума по0късно са от Октомврийчетата...сещаш се смятам от къде), малко съм скарана с писателските си способности, но все пак да споделя малко от скромният си опит на тема Бари и околности. Както вече писах в по горния си пост нощувките са ясни, придвижването ни от град до град беше с влакове, използвахме всички налични за региона, което доста ни затрудни с изходната точка на всички на територията на централна гара Бари... сега ми е смешно но имаше един критичен половин час в които обходихме всички възможни части и по закона на Мърфи, търсената от нас отправна точка я намерихме последна(а това го знаех предварително че е така, но реших че няма ми е трудно открия кой влак от къде тръгва), е поне разбрахме за следващите си прекачвания къде трябва да се озовем... :rolleyes: Оценявам като грешка и отделянето на сравнително малко време за разглеждане на съответните градчета..но така е ...лакомо подхождам и искам с един куршум да отсрелям  всичко... а едно недоглеждане ми костваше изпускане на влак и от там нататък всичко в перфектната ми организация се срути... тъй че акъл за друг път...по-малко но с повече време за размотаване.

Но доколкото чета коментарите в темата повечето ще се придвижвате с коли, така че това няма да ви даде отражение.

От посетените градчета, всяко си има очарованието и не мога да кажа кое ми е фаворит..може би както направи дъщеря ми ще кажа че е мястото където яде - така мечтаната ЛАЗАНЯ... а аз се опитвам да я зарибявам с красоти...къде ти..детето си иска ХРАНА....но не за душата. Въпросната лазаня я консумирахме в едно доста приятно заведение на кея в Бриндизи, градче което бях добавила като междинна спирка преди Остуни ... заведението се оказа може би най сполучливо от всички места в които се опитахме да се храним - Лече -пицата ставаше, Остуни -талятели и спагети...след обикаляне на заведенията в старият град, накрая седнахме в единственото даващо признаци на работещо...не бих го препоръчвала. И на края Бари, в заведение тип бърза закуска, но пък похапнахме доста вкусна пица и добавки за по малко от 10 евро (за това място трябва да благодаря на Анджи :wub: , че го предложи и ние успяхме да открием)

 

Италия ми е на сърцето и съвсем скоро пак ще съм там :)

Редактирано от wiliko
  • Харесвам 4
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.