Прескочи до съдържание

дневник Магеланци в Бари през февруари


Mary

Препоръчани мнения

И моето е шега де :) Не можах да се стърпя ... :)

 

Шега, шега, колко да е шега? :) 

 

На сбирката в събота очаквам да изпълните партийната повеля и да закачите "бръмбари" на предварително определените "водачи" на тази подривна група... :yes:

  • Харесвам 5
Връзка към мнение

Шега, шега, колко да е шега? :)

 

На сбирката в събота очаквам да изпълните партийната повеля и да закачите "бръмбари" на предварително определените "водачи" на тази подривна група... :yes:

 

Мисията ще е с идеята "никой никога не е напълно сам в Бари" ... :)

  • Харесвам 13
Връзка към мнение

Приканвам новите двама магеланци, с билети за същите дати, да се запишат в темата! :)

 

Също така да кажа, че и те ще си наемат кола, та ще има поне две свободни места при тях.

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Велики сте ! Ще чета темата усърдно, защото ние сме в Бари с приятели в периода 14-18 март. В Лече съм букнала Il giardino di Flora - добри отзиви,50 евра двойна BB,с паркинг.

Редактирано от bibi
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Мисията ще е с идеята "никой никога не е напълно сам в Бари" ... :)

 

Тук просто яко прихнах...

Приканвам новите двама магеланци, с билети за същите дати, да се запишат в темата! :)

 

Също така да кажа, че и те ще си наемат кола, та ще има поне две свободни места при тях.

 

Ам няма лошо... хахахахаха... Усмихнахте ми деня!

Връзка към мнение

Приканвам новите двама магеланци, с билети за същите дати, да се запишат в темата! :)

 

Също така да кажа, че и те ще си наемат кола, та ще има поне две свободни места при тях.

 

Мари, не ни ли обеща да пратиш нещо  :lol: А аз си изваждам учебника по италиански да преговарям  :lol:  :lol:  :lol:  :lol:

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Мари, не ни ли обеща да пратиш нещо  :lol: А аз си изваждам учебника по италиански да преговарям  :lol:  :lol:  :lol:  :lol:

Не съм забравила. След малко ще го пусна. :)

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

ми да се запиша и аз тука, макар че имам регистрация във форума от два дни, но като един мисля верен на пътешествията почти магеланец, имам закупени билети до Бари, е разминавам се малко с така сформиралата се група, но пък ще споделя инфо като се завърна .... нашите дни са 5-8 февруари и планове още нямам само съм резервирала хотел в Бари ...

  • Харесвам 7
Връзка към мнение

Мисията ще е с идеята "никой никога не е напълно сам в Бари" ... :)

Неееее, мисията е, че не си истински магеланец, ако не си между 19-22.02 в Бари. :lol: :lol: :lol: Мисля, че е време да уведомим авиокомпаниите да пуснат допълнителни полети на упоменатата дата, за да поемат всички желаещи. :lol:

 

Много ви се кефя. :rolleyes::)

  • Харесвам 11
Връзка към мнение

Започваме да мислим програмата... :lol:

 

Имаме следните данни:

19-ти Матера - късен полет от София и тук въпроса е: има ли работещи до късно заведения, които си струва да посетим?

Следва придвижване с коли в посока Лече - приемаме идеи какво да не пропуснем по маршрута, кой път да хванем и т.н.

 

20-ти - нощувка в Лече - заведения, които са ви харесали, са добре дошли да ги нагледаме.

Следващия ден ще разглеждаме Лече - тук един от нас знае какво искаме да видим, но все пак можете да дадете и вие идея кое е нещото, което ви е впечатлило там? :)

 

21-ви - посока Бари, вечерта връщане на колите и нощувка в Бари.

22-ри - имаме цял ден и въпроса е: Цял ден в Бари или може и още нещо? Вече ще бъдем без коли и ще трябва да ползваме транспорт.

 

Моля, давайте идеи. :)

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Започваме да мислим програмата... :lol:

 

Следва придвижване с коли в посока Лече - приемаме идеи какво да не пропуснем по маршрута, кой път да хванем и т.н.

 

Аз да си повторя моята песен/предложение за едната част  :blush:

 

20.02. – ставане, кафе, паркиране в Стария град на Матера и размотаване 2 часа (примерно) - не знам колко му е достатъчно.

 

Матера - Алберобело – 70 km (1.5 ч) – мотаем се колкото ни е на сърце - ?

 

Кръчма в Алберобело :)

 

Алберобело – Martina Franca – 18 km (0.5 ч) – мотаем се колкото ни е на сърце - ?

Martina Franca  - Ostuni – 25 km (0.5 ч) – мотаем се колкото ни е на сърце - ?

Ostuni – Lecce – 110 km (2 ч) – пристигане по светло евентуално

Връзка към мнение

Eй това е нашата програма максумум в суров вариант. Ще се радвам,ако помогне:

1 ден:

Пристигане в Бари 20.40

Пристигане в хотела 21-21.30 ч. вечеря

Нощувка в Бари

2 ден:

Бари – Матера 65 км – 1,18 ч  8.30/9-10.30

Матера 10.30 -13.30 – обяд

Матера – Арбелобелло -  70 км 1,23 ч  до 15.30 -16 ч.

Арбелобелло – Локоротондо – 9 км – 13 мин до 17 ч

Локоротондо – Мартина франка  - 7 км - 10 мин до 18 ч

Мартина франка – Чистернино (столицата на касапите и барбекюто) 12 км – 18 мин.

Вечеря в Чистернино – 18.30- 19.30 ч.

Чистернино – Лече – 98 км – 1.30 ч.

Пристигане в Лече 21 ч.

(тук нещо ще отпадне със сигурност)

Нощувка в Лече

3 ден:

Лече – Галиполи 98 км 40 км /43 мин 9-10 ч

Плаж или разходка 10-12

Обяд 12-13

Галиполи – Торре Сан Джиованни – 27 км – 40 мин

Торре Сан Джиованни –Отранто – 56 км 1 час

Отранто – Лече  45 км – 42 мин

Вечеря в Лече – 20-22 ч.

Нощувка в Лече

4 ден:

Разходка в Лече – 10 -12.30 ч.

Обяд 12.30 -13.30

(Лече – Бриндизи -39 км  -35 мин) или директно Лече – Остуни – 81 км – 1.10 ч. – 15.30- 18.30 ч.

Остуни – Полиняно а Маре – 50 км 45 мин

Вечеря и нощувка в Полиняно а маре

 

5 ден:

Плаж 10-13 ч. :)

Обяд

Полиняно а маре – Монополи – 8 км 12 мин -14.30

Монополи – Бари 37 км – 44 мин – 15.30 ч.

Разходка в Бари 16- 19.30 ч.

19.30 -20.00 летище 11 км 23 мин

Полет – 21.10 ч

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

 "...директно Лече – Остуни – 81 км – 1.10 ч. – 15.30- 18.30 ч" -

Другото сигурно е добре, но обядите и вечерите са твърде рано.
Не се учудвайте, ако все още някои от ресторантите не са отворени.

"...Вечеря в Чистернино – 18.30- 19.30 ч." 
Най-добре вечеряйте в Лече, тъкмо ще е навреме.

 


 

Връзка към мнение

 "...директно Лече – Остуни – 81 км – 1.10 ч. – 15.30- 18.30 ч" -

 

Другото сигурно е добре, но обядите и вечерите са твърде рано.

Не се учудвайте, ако все още някои от ресторантите не са отворени.

 

"...Вечеря в Чистернино – 18.30- 19.30 ч." 

Най-добре вечеряйте в Лече, тъкмо ще е навреме.

 

 

 

Само да не смесваме програмите, моля  :blush:

Връзка към мнение

 "...директно Лече – Остуни – 81 км – 1.10 ч. – 15.30- 18.30 ч" -

 

Другото сигурно е добре, но обядите и вечерите са твърде рано.

Не се учудвайте, ако все още някои от ресторантите не са отворени.

 

"...Вечеря в Чистернино – 18.30- 19.30 ч." 

Най-добре вечеряйте в Лече, тъкмо ще е навреме.

 

 

В Чистернино ни препоръчаха да вечераме заради касапските магазини и кръчмите към тях, но в предложението ти има резон.

Обедите ги дръпнахме по-рано, заради сиестата,за която изчетох тонове писания, не е проблем да са по-късно, даже е по-добре.

п.с. още ми държи влага как обикаляхме около един ресторант в Местре тази пролет, чакайки да стане 19 ч. а за мъжа ми няма да ви разправям ... :P

Връзка към мнение

Леле, Биби, аз ти изчетох програмата за ден втори и ми се зави свят. Но, ако сте бързи в разглеждането сигурно ще успеете. Аз съм съвсем друг тип, като ми хареса някой площад, фасада на сграда и т.н. мога да седна и да я съзерцавам, и да я запечатвам...

  • Харесвам 7
Връзка към мнение

Леле, Биби, аз ти изчетох програмата за ден втори и ми се зави свят. Но, ако сте бързи в разглеждането сигурно ще успеете. Аз съм съвсем друг тип, като ми хареса някой площад, фасада на сграда и т.н. мога да седна и да я съзерцавам, и да я запечатвам...

И ние не сме от бързите. Определено нещо ще отпадне, но не зная кое. Ще импровизираме на място.
Връзка към мнение

Леле, Биби, аз ти изчетох програмата за ден втори и ми се зави свят. Но, ако сте бързи в разглеждането сигурно ще успеете. Аз съм съвсем друг тип, като ми хареса някой площад, фасада на сграда и т.н. мога да седна и да я съзерцавам, и да я запечатвам...

И аз така. В Матера изкарахме ден и половина и можех още. В Алберобело бяхме ден, но ми се искаше времето да спре и да не тръгваме. По тоя повод - при мен изразът "колкото ми сърце иска" би довел до дълбоки и непоправими катаклизми  :)

Нашата програма /на птичата група :) / ще е най-лежерна:

1 ден: нощувка в Бари

2 ден: с влак до Алберобело, при желание може и Чистернино. ПОсле влак до Лече, кръчма и нощувка

3 ден: Лече

4 ден: с влак към Остуни или Полиняно и после Бари

Искахме Остуни, но не знам доколко си струва гимнастиката с допълнителния автобус, а Полиняно а съвсем до гарата и ще е по-лесно. Искаме да остане време и за Бари, т.к. миналия път го видяхме само по тъмно.

Ако някой има впечатления от зимно Полиняно, ще съм благодарна за впечатления и мнение можем ли да прекараме приятно час-два там.

До баш магеланската "автобусна" екскурзия: Ако човекът, който знае какво иска да гледа в Лече не е дал обет за мълчание и не би се подразнил от плагиатстване, ще съм му безкрайно благодарна!  :)

 

И един въпрос за Лече: Някаква идея къде можем да видим в събота или неделя тарантела? 

Редактирано от noshtna_ptica
  • Харесвам 3
Връзка към мнение

...Ако човекът, който знае какво иска да гледа в Лече не е дал обет за мълчание и не би се подразнил от плагиатстване, ще съм му безкрайно благодарна!  :)

 

Той Диан сигурно се бие през устата що не е дал обет, ама на - късно е чадо  :lol: Оставям на другите да ти отговарят, аз там ще съм куфар :)

Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.