Прескочи до съдържание

Знамето на магеланците - 2014


Препоръчани мнения

Ами то и Припят не е най-подходящото място като че ли да се снимат знамена... Мисля си, че за Украйна ще имаме повече хора от колкото Южна Корея :)

Връзка към мнение

Ами то и Припят не е най-подходящото място като че ли да се снимат знамена...

 

С други думи - ако някой изпитва и най-малкото опасение от евентуални „инфекции“ заради снимането на знамето - да поиска изрично разрешение, преди да започва фотосесията. Най-добре (според мен) е разрешението да бъде дадено от лице в униформа - в най-общия случай това е полицай, но конкретно в DMZ „на власт“ са само и единствено военните. И колкото са по-големи „болтовете“ на пагона на този, който ви разрешава (тоест колкото по-висок чин има) - толкова по-добре. Едно е да получиш разрешение от сержант, друго - от полковник. Разбира се, в определени случаи разрешението би могло да дойде от екскурзовод, охранител, уредник на музей, свещеник или служител в храм, та дори и от обикновен гражданин в някои ситуации (по-скоро като информация, че можете да снимате, а не като буквално разрешение).

Редактирано от captain_oveur
Връзка към мнение

За Украйна - Фичо нали беше запланувал?

За Корея мисля, ако пуснат Чумонг по ТВ, може доста хора да се вдъхновят :)

А за знамето - разбира се, поемам щафетата от ruwenzogi.

Връзка към мнение

Доста хора май ще ходим до Украйна (стига всичко да е наред и да не се сдуха още повече положението), но аз лично няма да ходя до Припят, а все пак - това исторически е по-значимо място. :rolleyes:

 

( С Oshko се разминаваме за 2 дни в Украйна ;) )

Редактирано от Фичо
Връзка към мнение

16-22 април сме в Иран, но виждам, че ще сме без знаме.

8-11 май съм Литва и в зависимост от това дали ще реша да пътувам със самолет или ще се вдигнем с колата, може да добавим и други страни - пак ще е без знаме, но мислено сме с вас!

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

ОК, пиша те в резервите. Иран ми се вижда, че повече наши хора ще го посещават спрямо Южна Корея (аз включително), за това приоритета отива там на тоя етап.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
  • 2 седмици по-късно ...
Георги Матеев

В периода 19-25 Май ще бъда в Израел и Йордания.

 

А след това от 31 Май до 03 Юни съм в Украйна с основната идея да посетя Чернобил.

 

Ако някоя от тези дестинации ви се стори интересна и знамето е свободно за съответния период - казвайте :)

Връзка към мнение

В периода 19-25 Май ще бъда в Израел и Йордания.

 

А след това от 31 Май до 03 Юни съм в Украйна с основната идея да посетя Чернобил.

 

Ако някоя от тези дестинации ви се стори интересна и знамето е свободно за съответния период - казвайте :)

 

Готово. Ако се появят по-интересни за тези дати, ще го мислим :) Само в Израел може би да имаш едно наум със знамето да не стане фал. 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
Георги Матеев

Готово. Ако се появят по-интересни за тези дати, ще го мислим :) Само в Израел може би да имаш едно наум със знамето да не стане фал. 

 

Да, ще се наложи... че току-виж израелците ме окошарят като съмнителен терорист :) Ще питам преди да снимам, предполагам това би било най-разумното решение.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
  • 4 седмици по-късно ...
Георги Матеев

Моля премахнете това от списъка:

 

31.05 - 03.06Георги Матеев, Украйна

 

Отмених пътуването си до Украйна, нещо прекалено напечено взе да става там. Чернобил ще трябва да почака по-добри дни...

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
  • 3 седмици по-късно ...

16-22 април сме в Иран, но виждам, че ще сме без знаме.

8-11 май съм Литва и в зависимост от това дали ще реша да пътувам със самолет или ще се вдигнем с колата, може да добавим и други страни - пак ще е без знаме, но мислено сме с вас!

 

С ruwenzogi се разминаваме за малко в Япония и ако няма промени в графика, можеш от него да поемеш флага.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

31.05 - 03.06Георги Матеев, Украйна

 

Отмених пътуването си до Украйна, нещо прекалено напечено взе да става там. Чернобил ще трябва да почака по-добри дни...

 

Дойдоха по-добрите дни, нали? Актуализирах списъка -  в смисъл добавих те отново.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
Георги Матеев

Дойдоха по-добрите дни, нали? Актуализирах списъка -  в смисъл добавих те отново.

 

Само лека корекция в датите, тъй като нали Wizz промениха киевското разписание:

 

30.05 - 02.06

 

Също така може да се добавят и тези дати, стига знамето да е свободно тогава и да не се е разхождало до съответните дестинации:

 

15.07 - 19.07 : Дубай

22.07 - 25.07 : Рим

17.09 - 25.09 : Миконос / Санторини

Редактирано от Георги Матеев
Връзка към мнение

Виждам, че при актуализацията на списъка с Royak имаме пълно припокриване в датите. В крайна сметка коя от нас ще го вземе? Става въпрос за началото на май.

Връзка към мнение

Виждам, че при актуализацията на списъка с Royak имаме пълно припокриване в датите. В крайна сметка коя от нас ще го вземе? Става въпрос за началото на май.

Аз поради тази причина не се и отбелязвам, че много желаещи ще има за едни и същи дати..

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Виждам, че при актуализацията на списъка с Royak имаме пълно припокриване в датите. В крайна сметка коя от нас ще го вземе? Става въпрос за началото на май.

Tака като гледам, royak ще го вземе преди това в Иран, така че може да го даде на теб после, ако няма възражения

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Виждам, че при актуализацията на списъка с Royak имаме пълно припокриване в датите. В крайна сметка коя от нас ще го вземе? Става въпрос за началото на май.

16.04 - 22.04, royak, Иран

02.05 - 12.05, mililia, Кабо Верде

е засега актуалното.

 

иначе

08.05 - 11.05royak, Литва+други

е в резерв, т.е. яко няма промени като дати от твоя страна, следва да ти го даде за Кабо Верде :)

а ти после на Георги Матеев.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Аз поради тази причина не се и отбелязвам, че много желаещи ще има за едни и същи дати..

 

Е то динамична работа са графиците и затова са ни резервите.

Вписвай си се като резерв, не пречи.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

06.07 - 09.07 Флоренция и Пиза. Ако съм одобрен моля предишния знаменосец да пише на лични как и къде ще ми предаде знамето.

Връзка към мнение

06.07 - 09.07 Флоренция и Пиза. Ако съм одобрен моля предишния знаменосец да пише на лични как и къде ще ми предаде знамето.

Можеш да го вземеш след 23.06, от Emil Chakalov, който по план е в Дания

Връзка към мнение

Това знаме няма ли дубликат?Някоя девойка не може ли да се наеме да извезе второ такова?

За мен дати няма.Всички са хукнали да скитат в началото на май.И аз така.

Ако все пак се освободи м/у 29.04 и 6.05 със сигурност ще побия знамето на върха на минарето на Алказар в Севлиля и на минарето на джамията в Кордова.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Това знаме няма ли дубликат?Някоя девойка не може ли да се наеме да извезе второ такова?

Няма смисъл, няма да те "чуят". И аз в началото предлагах всеки да има персонални знамена, или поне няколко, че да е възможно и при застъпване да има снимки. Но така като било едно, било по-автентично. И се отказах изобщо да давам заявки тук :)

 

Иначе ще се засечем с теб 2 дена в Севиля - аз ще съм там 7 дена за Feria de Abril от 4-ти късно вечерта до 12-ти май. Може да пием по някоя бира, ако се разберем...

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Имаше обсъждане за повече знамена.

И решението след анкетата остана:

"Ще си имаме един знак, който ще обикаля света индивидуално като олимпийски огън, ще си имаме и отделни етикети за куфар, мини знаменца, лепенки ако щете..."

 

Т.е. за момента е едно знаме, което е уникат и предстои някога да измислим миниварианти и/или други предмети.

Умален сувенир досега имаме само ключодържателчето в повече бройки, ако не броим календара за миналата година.

Тази тема е за записване за униката :), което не изключва направата на други знамена/знаменца и т.н.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
Гост
Тази тема е заключена за нови мнения.
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.