Прескочи до съдържание

дневник Папуа Нова Гвинея през юли


Препоръчани мнения

Георги Матеев

Благодарение на последната промоция на катарците се сдобих с изключително изгоден билет от София до Порт Моресби, столицата на Папуа Нова Гвинея. Не мога да кажа, че беше особено импулсивна покупка, много отдавна дебнех и явно сега му дойде времето.

 

Ще бъда там в края на юли за една седмица.

 

По моите разбирания това е направо супер 'ласт минит' (обикновено планирам всичко поне 8-10 месеца напред), сега тепърва започвам да проучвам по-сериозно агенции, настанявания, възможни маршрути и тн.

 

Папуа Нова Гвинея е доста трудна като логистика, а и е изключително скъпа дестинация (хотелите например варират по около 200 евро на нощ!), така че това ще е голямо предизвикателство от организационна гледна точка.

 

В тази тема ще пускам ъпдейти за пътешествието, когато има такива. Ще питам и за съвети и идеи, ако се налага.

 

Още една отколешна мечта е на път да се сбъдне. Признавам си без бой - едвам се сдържам да не подскачам от радост :)

  • Харесвам 34
Връзка към мнение

Жоро, ако не е тайна колко излезе билета от София. И аз съм й метнала око на тази дестинация, но мисля да я комбинирам с Австралия.

Връзка към мнение

Уау! Георги изскочи с дестинация. Внимавай, че май там са останали от малкото истински канибали в света (поне аз с това я свързвам тази страна) и имало доста престъпност. Но красивата природа и любопитните местни компенсират този "недостатък". Ще следя с удоволствие. 

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Благодарение на последната промоция на катарците се сдобих с изключително изгоден билет от София до Порт Моресби, столицата на Папуа Нова Гвинея. Не мога да кажа, че беше особено импулсивна покупка, много отдавна дебнех и явно сега му дойде времето.

 

Може ли да споделиш малко подробности за полета! Какво означава промоция за полет до Порт Моресби?

Връзка към мнение

Скоро имаше промоция в пиратите за тази дестинация, около 800-900 евро отиване и връщане от някое европейско летище. Чудих се дали да я пускам, но си казах, че надали ще има желаещи. Явно не само аз съм я намерил.

Връзка към мнение

Браво на теб! Истински ти се радвам! :) 

Още една отколешна мечта е на път да се сбъдне. Признавам си без бой - едвам се сдържам да не подскачам от радост :)

  • Харесвам 3
Връзка към мнение
Георги Матеев

Доколкото го познавам, Жоро е изцедил нещо още по-евтино! :)

 

Както винаги Фичо уцели в десятката :) Билетът ми излезна точно 812 евро. Стандартната цена до там е доста над 1000 евро, така че това е мега оферта.

 

Маршрутът е София - Доха - Манила - Порт Моресби и обратно по същия път. Това е другият бонус - рядко излиза опция от София до Папуа Нова Гвинея, която хем да е на един общ билет и хем да е с удобни връзки (т.е. да не се чака прекалено много по трансферните летища).

 

Най-забавното е друго. Отсечката Манила-Порт Моресби-Манила се изпълнява от местната Air Niugini. Ако само този полет се купи като отделен билет той струва около 700 евро (!), което е кажи-речи същата цена като билета от София.

 

6545.90.jpg Тази книга чел ли си?

 

Не, но сега имам 3 месеца да се информирам стабилно :)

 

И аз съм й метнала око на тази дестинация, но мисля да я комбинирам с Австралия.

 

Първоначално и аз така мислех, но реално всички полети от/до Папуа са зверски скъпи, което обезсмисля комбинацията с друга държава и е по-добре да си е като отделно пътуване. Особено както е с тръгване от София е много удобно.

 

Единствените МАЛКО по-евтини билети са от Cairns (Австралия) до Порт Моресби, но и те гравитират около 400 евро, което е абсурдно много за едночасов полет.

А отказа ли се от някое пътуване?

А там нямаше ли канибали? ;)

 

Разбира се, че не... Никога не се отказвам от пътувания.

 

А канибали не знам дали има още, но ще гледам да ги избягвам :)

Редактирано от Георги Матеев
  • Харесвам 8
Връзка към мнение

Супер, Жоро, чудесен избор. Мислих го преди година, ама никой не ми се нави да ходим- опасно било, ядяли хора, особено бели, че били по-сладки и прочие.

Надявам се да не те изядат!

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Страхотно, супер дестинация и то на много добри пари!

Само добри преживявания ти пожелавам и все пак едно наум за безопасността. :)

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
Георги Матеев

Супер, Жоро, чудесен избор. Мислих го преди година, ама никой не ми се нави да ходим- опасно било, ядяли хора, особено бели, че били по-сладки и прочие.

Надявам се да не те изядат!

 

И аз на това се надявам, но дори и да ме хапнат ще е доста екзотична смърт... и определено ще бъда запомнен като "изядения от канибали в Папуа НГ"  :lol:

 

А преди година когато си го мислила случайно да си намирала някакви готини травъл агенции, които да организират там разни неща?

  • Харесвам 8
Връзка към мнение

Секнаха ме много отрано, та доникъде не бях стигнала, съжалявам. :lol: :lol:


Ето какво сме писали тогава...нищо май. http://magelanci.com/topic/2080-%D0%BF%D0%B0%D0%BF%D1%83%D0%B0-%D0%BD%D0%BE%D0%B2%D0%B0-%D0%B3%D0%B2%D0%B8%D0%BD%D0%B5%D1%8F/

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

И аз на това се надявам, но дори и да ме хапнат ще е доста екзотична смърт... и определено ще бъда запомнен като "изядения от канибали в Папуа НГ"  :lol:

 

А преди година когато си го мислила случайно да си намирала някакви готини травъл агенции, които да организират там разни неща?

Абе не знам за канибалите, ама я виж каква птича гад (бягащо казуари) се размотава по тези земи. Бъди нащрек!  :rolleyes: Била напълно способна да разкъса възрастен човек. :wacko:

https://www.youtube.com/watch?v=8NPSOJ1v2B0

Редактирано от eloena
  • Харесвам 3
Връзка към мнение

А в комбинация с Филипините става ли? Или са навързани като 1 полет не ми е много ясно. Да бия толкова път само за Папуа НГ ми се струва безсмислено.

Връзка към мнение

А в комбинация с Филипините става ли? Или са навързани като 1 полет не ми е много ясно. Да бия толкова път само за Папуа НГ ми се струва безсмислено.

 

Би трябвало безплатно или срещу скромно заплащане да ти позволят стоп дори пътуването да е в един билет.

Връзка към мнение

И аз на това се надявам, но дори и да ме хапнат ще е доста екзотична смърт... и определено ще бъда запомнен като "изядения от канибали в Папуа НГ"  :lol:

 Достойна смърт за един Магеланец :)  Ако ще се мре е по добре да те изяде един канибал от колкото безславно да умреш в някоя българска болница ;)

  • Харесвам 5
Връзка към мнение

Жоро,само няма да ходиш в Бален Валей :) А и това с канибалството там,не е от липса на месо,а някакви вярвания,че когато изядеш сърцето и част от плътта на "врага",придобиваш неговата сила.Туризма вече толкова е навлязъл навсякъде,че като нищо могат да ти предложат да те закарат в канибалско племе на разходка,но от къде ще си сигурен ,че са канибали ако не им споделиш трапезата ? :) Тъй че ,както до сега си го правил смело и с мечтите си напред!!!

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Жоро,само няма да ходиш в Бален Валей :) А и това с канибалството там,не е от липса на месо,а някакви вярвания,че когато изядеш сърцето и част от плътта на "врага",придобиваш неговата сила.Туризма вече толкова е навлязъл навсякъде,че като нищо могат да ти предложат да те закарат в канибалско племе на разходка,но от къде ще си сигурен ,че са канибали ако не им споделиш трапезата ? :) Тъй че ,както до сега си го правил смело и с мечтите си напред!!!

Абе, ти недей така - според мен, Жорко ще им се стори мнооого вкусничък на канибалите. Ако беше некоя суха вейка, да не му пука, ама такъв гладичък, хубавичъъъъък ;) ;) ;) ;)

  • Харесвам 5
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.