Прескочи до съдържание

дневник Папуа Нова Гвинея през юли


Препоръчани мнения

Георги Матеев

Чекиране и отпечатване на бордни карти до Порт Моресби - завършено.

 

Напрежението расте с всяка изминала минута :)

  • Харесвам 18
Връзка към мнение

На добър път, Жоре! Внимавай с папуасите и папуаските и ако усетиш, че са гладни, дим да те няма ;) .

Не знам дали ще има нет, ама чакам снимки с нетърпение.

Редактирано от mililia
  • Харесвам 4
Връзка към мнение

На мен един папуас ми се обади, че тези дни се очаквали много вкусни туристи ;) ;) ;)майтап, бе Уили!

Жоре, лек път и много приятни емоции ти желая! :)

  • Харесвам 6
Връзка към мнение

Жори, лек път! При всички положения това ще е незабравимо пътешествие за теб! Вперили сме поглед в теб, ще чакаме новини и включване от теб при възможност!

Пази се, особено в града!

:airkiss:

  • Харесвам 6
Връзка към мнение

Приятно пътуване и много канибали за пред фотоапарата ;)

 

Аз по едно време почти бях тръгнал към индонезийската част на острова, но поради различни ангажименти ми се размина пътуването.  :(  Много ми се искаше да видя мъжете в “национални носии“, които до ден днешен така си ходят в джунглата:
 

dani.jpg

 

Преди около 30 години мореплавателят Дончо Папазов ми беше показал един подобен сувенир донесен от там и от тогава много ми се ходи. ;)  В Папуа Нова Гвинея също ли има подобни племена?

  • Харесвам 4
Връзка към мнение
Георги Матеев

Току-що ме ъпгрейднаха в бизнес класа на полета София-Доха :) Сребърният ми статус при катарците явно има значение. Добро начало на пътешествието...

  • Харесвам 24
Връзка към мнение

Току-що ме ъпгрейднаха в бизнес класа на полета София-Доха :) Сребърният ми статус при катарците явно има значение. Добро начало на пътешествието...

Все така да ти върви. Лек път, и пътешествие изпълнено с положителни емоции пожелавам
  • Харесвам 5
Връзка към мнение
Георги Матеев

Поздрави от бизнес салона на летището в Доха. Хапвам супа от броколи и си чакам полета за Манила :)

  • Харесвам 14
Връзка към мнение
Георги Матеев
Публикувано: (редактирано)

Сега кажи , че се уреди с бизнес и до Манила :P

Засега не, ама имам място на авариен ред и пак ще се ширя :)

 

Иначе катарците много глезиха с храна. Първо поднесоха плато от сирена:

post-1175-0-92785800-1437940726_thumb.jpg

 

После салатка (и Индиана Джоунс):

post-1175-0-58421300-1437940792_thumb.jpg

 

И накрая телешко:

post-1175-0-69000700-1437940833_thumb.jpg

 

Голямо облизване на пръсти падна :)

Редактирано от Георги Матеев
  • Харесвам 30
Връзка към мнение

В контекста на казаното от Тоpfly "облизване на пръстите" вече звучи доста по-различно ;)

 

Надявам канибалите в Папуа Нова Гвинея да не са големи фенове на овцете ;)

 

11223958_10205459740745847_3402282074420

  • Харесвам 9
Връзка към мнение
Георги Матеев
Привет от Манила! Да докладвам - Diners картата мина без проблем и в момента кисна в един лаундж, тъпча се, броузвам и убивам 5 часа до полета за Порт Моресби. Царевичната супа е трепач.

 

Катарците се престараха. 5 минути след излитане от Доха към Манила при мен дойде един стюарт - представи се, приветства ме на борда и каза, че ще е моя персонален асистент и мога да го тормозя за всичко, което ми хрумне по време на полета. После през целите 8 часа ме наричаше по име, което досега не ми се е случвало.

 

Персоналното отношение обаче не свърши до тук. На пристигане в Манила на гейта специално ме чакаше служител, който ме хвана за ръчичка и ми помогна с всички (зверски досадни) формалности по транзита. Много ми допадна как предредихме една (без да преувеличавам) 100 метрова опашка. Накрая даже ме заведе до лаунджа за да не съм се лутал.

 

post-1175-0-84592100-1437988917_thumb.jpg

 

Този сребърен статус към катарците все повече ми харесва.

  • Харесвам 27
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.