Прескочи до съдържание

дневник Папуа Нова Гвинея през юли


Препоръчани мнения

Жоре, разкажи  каква форма на управление има тази държава?

Парламентарна демокрация са. В същото време глава на държавата официално се води кралица Елизабет II, която има свой постоянен представител в парламента. Нещо подобно на Австралия.

 

Или с други думи - част от Британската общност / Commonwealth of Nations

 

Връзка към мнение

A oставете човека да си почине  :lol:

 

На почивка се отива във Велинград или Северна Гърция! :) В Папуа Нова Гвинея човек отива да търси приключения!

Жоро, ни върти на шиш съзнателно за да увеличава напрежението :) Извинително е единствено ако местните и него го въртят на шиш ;)

  • Харесвам 7
Връзка към мнение
Георги Матеев

Чудя се дали разбирам правилно...

 

Възможно е и да го разбираш правилно - във всеки случай те съветвам да избягваш близки срещи с мен в следващите месеци...  :lol:

  • Харесвам 9
Връзка към мнение

Втората ми става снимка фаворит за годината. Завиждам ти Матеев!!!

Веднъж и аз да го кажа ;)

Редактирано от stenk
  • Харесвам 13
Връзка към мнение
Георги Матеев

Официално това пътуване вече ми е най-късметлийското в живота. Току-що ме ъпгрейднаха в бизнес класа на полета Манила-Доха! 8 часа и половина ще хъркам в онези хубави седалки-легълца.

 

Винаги съм мислел, че да имаш постигнат определен статус (с моя случай - сребърен) към някоя авиокомпания не е нещо особено, но през последната седмица определено си промених мнението.

  • Харесвам 26
Връзка към мнение

Официално това пътуване вече ми е най-късметлийското в живота. Току-що ме ъпгрейднаха в бизнес класа на полета Манила-Доха! 8 часа и половина ще хъркам в онези хубави седалки-легълца.

 

Винаги съм мислел, че да имаш постигнат определен статус (с моя случай - сребърен) към някоя авиокомпания не е нещо особено, но през последната седмица определено си промених мнението.

Да знаеш, че е много грозно да се хвалиш така и ще ти дърпам ушите само да ми паднеш. :P Друг е въпросът кога ще ми паднеш.  :lol: 

  • Харесвам 5
Връзка към мнение

 

P.S. Канибали ИМА, 100% инфо от първа ръка.

 

Надявам се ръката ти си е на мястото и тракаш с 10 пръста по клавиатурата... :rolleyes:

  • Харесвам 4
Връзка към мнение
Георги Матеев

Да знаеш, че е много грозно да се хвалиш така и ще ти дърпам ушите само да ми паднеш. :P Друг е въпросът кога ще ми паднеш.  :lol:

 

И докато дърпаш ушите ще ми показваш някои хитрини на фото-апарата, че още не мога да му разуча всичко :)

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Официално това пътуване вече ми е най-късметлийското в живота. Току-що ме ъпгрейднаха в бизнес класа на полета Манила-Доха! 8 часа и половина ще хъркам в онези хубави седалки-легълца.

 

Винаги съм мислел, че да имаш постигнат определен статус (с моя случай - сребърен) към някоя авиокомпания не е нещо особено, но през последната седмица определено си промених мнението.

Много зависи коя е компанията и колко е пълен полета. Аз бях няколко години със златен статус в Ер Франс и не са ме ъпгрейдвали, ъпгрейдвали са ме Бритиш, когато пътувах с мноого скъп билет (друг е въпроса как българските агенти го правят, едва ли не ги е яд)
  • Харесвам 3
Връзка към мнение

И докато дърпаш ушите ще ми показваш някои хитрини на фото-апарата, че още не мога да му разуча всичко :)

Ти нали Сони си взе, ще помагам. :)

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

 

Жив съм. Нямаше никакъв интернет, включително мобилен (язък за сим картата дето взех).
 
Толкова неща видях и толкова имам да разказвам, все още не мога да си събера мислите... Ще гледам да пусна снимки и разказче скоро, но не обещавам светкавична реакция.
 
Междувременно запознайте се с най-новият магеланец - Томас от племето Хули, който беше мой домакин. Много се изкефи на подаръка и не пропусна да се изперчи :) И праща специални поздрави на всички.
 
 
А за тези хубавци нямах подарък, но и без това тениска нямаше да им върши работа:
 
 
P.S. Канибали ИМА, 100% инфо от първа ръка.

 

Oфициално предложение към Основателя... Тази последната снимка / а може и двете/  с тези младежи, ако може да се качи в секцията  "Нашето знаме около света" поне докато някой друг не отиде по същите места със знамето и не го щракне там... Мисля, че знамето е достойно заместено от тениската с местни представителите на острова! :)

  • Харесвам 10
Връзка към мнение

Oфициално предложение към Основателя... Тази последната снимка / а може и двете/  с тези младежи, ако може да се качи в секцията  "Нашето знаме около света" поне докато някой друг не отиде по същите места със знамето и не го щракне там... Мисля, че знамето е достойно заместено от тениската с местни представителите на острова! :)

 

Аз съм сигурен, че и знамето е получило подобаващи снимки :)

 

А иначе имаме и друг албум, който ще го изпромотираме както трябва като му дойде времето и е перфектен за тези снимки: http://magelanci.com/gallery/category/52-%D0%BC%D0%B0%D0%B3%D0%B5%D0%BB%D0%B0%D0%BD%D1%86%D0%B8-%D0%BF%D0%BE-%D1%81%D0%B2%D0%B5%D1%82%D0%B0/

Връзка към мнение

Сигурна съм, че знамето ще си има супер азиатски снимки, но все пак в Папуа.. Просто като заместване, докато дойде истинската Папуанска снимка..

И този албум го знам, ма не е същото  като да си се отбелязал на картата...

Връзка към мнение
Георги Матеев

Не, това вече наистина е прекалено. Катарците току-що ме ъпгрейднаха в бизнес класа на полета Доха-София!

  • Харесвам 24
Връзка към мнение

Не, това вече наистина е прекалено. Катарците току-що ме ъпгрейднаха в бизнес класа на полета Доха-София!

Ами то освен да дойдем да те посрещнем с един Линкълн на ВИП-а на Враждебна, ...? ;)

Редактирано от Фичо
  • Харесвам 19
Връзка към мнение

Не, това вече наистина е прекалено. Катарците току-що ме ъпгрейднаха в бизнес класа на полета Доха-София!

 

Да не си им влязъл в някакъв "черен списък" :lol:?

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Не, това вече наистина е прекалено. Катарците току-що ме ъпгрейднаха в бизнес класа на полета Доха-София!

 

Просто знаят, че твоите ъпгрейдвания ще получат подобаващ отзвук, Матеев :) Няма по-добра реклама от доволен клиент :)

Жив и здрав да си, това пътуване ще ти остане наистина паметно :)

  • Харесвам 9
Връзка към мнение
Георги Матеев

Ами то освен да дойдем да те посрещнем с един Линкълн на ВИП-а на Враждебна, ...? ;)

Кацнах. Къде си паркирал Линкълн-а точно? :)

  • Харесвам 13
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.