Прескочи до съдържание

дневник Папуа Нова Гвинея през юли


Препоръчани мнения

Георги Матеев

А в комбинация с Филипините става ли? Или са навързани като 1 полет не ми е много ясно. Да бия толкова път само за Папуа НГ ми се струва безсмислено.

 

Не мисля, ако е на отделни билети излиза много по-скъпо. Както казах, от Манила до Порт Моресби билета е 700 евро. От Хонг Конг и Сингапур (откъдето са другите директни полети) цените са още по-високи.

 

Не съм сигурен, че можеш да вземеш билет с (примерно) 5 дни транзитен стоп.

 

А дали е безсмислено или не... винаги е въпрос на гледна точка, знаеш :)

Редактирано от Георги Матеев
  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Моите проучвания са основно за източната част до където достъпа е по-лесен и евтин, но и там цените на организираните трекове са соленички. Цената на билета ти е много добра, още повече че е с една компания!!!! Но смятам че времето не е най-подходящото
Това което съм проучил е че в ПНГ  се ходи най-вече за фестивала на племето Горока. За съжаление тази година е в началото на септември и явно ще го пропуснеш. Има доста подробни, изчепателни и впечатляващи пътеписи в руския сайт  - тук и тук.

 

Леле, разтреперих се !!! Що не се обади,бе, Жоре!?!?!

 

П.С  Аватара ми е на племето Хули, населяващо централните планински райони на ПНГ

  • Харесвам 7
Връзка към мнение
Георги Матеев

Моите проучвания са основно за източната част до където достъпа е по-лесен и евтин, но и там цените на организираните трекове са соленички. Цената на билета ти е много добра, още повече че е с една компания!!!! Но смятам че времето не е най-подходящото

Това което съм проучил е че в ПНГ  се ходи най-вече за фестивала на племето Горока. За съжаление тази година е в началото на септември и явно ще го пропуснеш. Има доста подробни, изчепателни и впечатляващи пътеписи в руския сайт  - тук и тук.

 

Леле, разтреперих се !!! Що не се обади,бе, Жоре!?!?!

 

П.С  Аватара ми е на племето Хули, населяващо централните планински райони на ПНГ

 

Гледах варианти за няколко фестивала (включително летни), но цените бяха меко казано потресаващи от порядъка на $5000 и нагоре. Предполагам, че ще се задоволя повече с природата там.

 

Иначе от май до октомври се води топ сезон и не вали, така че със сигурност ще има какво да се прави и къде да се ходи. Трябва само да открия подходяща агенция.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

За фестивалите племената слизат от планините и всичко е на "мегдана" т.е не е нужно да блъскаш през джунглата. 

Прочети пътеписа на украинеца andruhenc

 

СТАВАМ И  ТИ РЪКОПЛЯСКАМ !!!!  

  • Харесвам 5
Връзка към мнение

Офффффффффффффффф... и аз... 5000 долара са нищо. Абонирана съм за National Geographic събитията, там за какви цени иде реч, не ми се коментира  :blush: Специално заради Папуа Нова Гвинея - и Антарктида - се букнах там. Засега съм далече в публиката. Матеев, говедо готино такова, за втора дестинация ме караш да подсмърчам, че нямам парите и свободното време да дойда с теб... 

Връзка към мнение

5000$... чакай да си взема валериана. :blink:  Това цената само за фестивала ли е или самолетните билети? :)  Поогледай и после ще показваш  какво интересно има. :)

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
Георги Матеев

5000$... чакай да си взема валериана. :blink:  Това цената само за фестивала ли е или самолетните билети? :)  Поогледай и после ще показваш  какво интересно има. :)

 

$5000 са най-евтинките схеми и то от не чак толкова престижни тур агенции. И никога цената не включва самолетните билети, дори и вътрешните (а и те са сериозна цифра). В общи линии за да имаш едни 7-8 напълно организирани дни там ти трябват грубо $10.000 тотал. И за съжаление не преувеличавам.

 

Същото важи и за организираните трекове с гайдове. Тея долари там за нищо ги нямат.

 

Затова ще пропусна фестивалите и ще търся нещо значително по-бюджетно...

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

$5000 са най-евтинките схеми и то от не чак толкова престижни тур агенции. И никога цената не включва самолетните билети, дори и вътрешните (а и те са сериозна цифра). В общи линии за да имаш едни 7-8 напълно организирани дни там ти трябват грубо $10.000 тотал. И за съжаление не преувеличавам.

 

Същото важи и за организираните трекове с гайдове. Тея долари там за нищо ги нямат.

 

Затова ще пропусна фестивалите и ще търся нещо значително по-бюджетно...

 

Точни цени... Когато видях цена 17,000 долара за Антарктида, се втресох. Цена на National Geographic. Когато отидох до Африка и видях за какви цени иде реч и там, вече не се втрисах. Само се втечних... Браво, приятелю. Чакам с огромен кеф писанията ти. Не се щади беееееееееееееееееееее

Връзка към мнение

Ако беше некоя суха вейка, да не му пука, ама такъв гладичък, хубавичъъъъък ;) ;) ;) ;)

 

На мен пък по снимките ми се стори много изпосталял спрямо преди и щях да пиша , че е добре да хапва повечко ,  ако му метнат око да се представим достойно  :)

 

Как беше лафа за там "Не-човешки вкусно"   :lol:

  • Харесвам 5
Връзка към мнение
Георги Матеев

На мен пък по снимките ми се стори много изпосталял спрямо преди

 

Какво каза че пиеш?  :lol:

  • Харесвам 4
Връзка към мнение

за 7 -8 дни...10 000 долара??? на Папуа Нова Гвинея...те това е като визата за Нигерия!Имам чувството че не племената слизат за фестивали...а слизат заради кинтите на туристите.Е те това е да им спреш човешкото...после налитат на "зелени гущери" :)

  • Харесвам 7
Връзка към мнение

Сериозно  човек , отдавам го на супер натовареното ти световно турне  !!! Утре вечер  ще метна едно око и на живо  :)

Днес разказах на приятели , че познавам човек , дето ще джитка из Папуа Нова Гвинея , а аз пък с кеф ще следя снимките.

 

Тоя форум е най-готиното риалити за което съм  мечтал - постоянно имаме хора от единия до другия край на света  :P


П.П.  Водка - предпочитам българска "Търговище" , ако е ракия нека е "Ямболска гроздова"  :lol:

  • Харесвам 19
Връзка към мнение

за 7 -8 дни...10 000 долара??? на Папуа Нова Гвинея...те това е като визата за Нигерия!Имам чувството че не племената слизат за фестивали...а слизат заради кинтите на туристите.Е те това е да им спреш човешкото...после налитат на "зелени гущери" :)

Аз много силно се съмнявам че племената виждат нещо от тези пари... В най-добрия случай вождовете и тези, които работят за туроператора (като заплати).

 

Иначе ме кефи докъде стигат магеланци  :)

И един цитат от Петър Берон за загрявка, да не съм много офтопик

Страстите се разпалваха. Всеки ми носеше изрезки от апокрифни списанийца със съобщения за изядени мисионери, а зевзеците от института не пропускаха да покажат остроумието си. Веднаж им четох от книгата на етнографа проф. Неверман за племето маринд-аним, живеещо недалеч от района на работа на експедицията. В това племе доскоро имало интересен обичай. Когато се роди дете, за него трябвало да се донесе име от убит неприятел (или просто човек от съседното село) заедно с главата на бившия собственик на името. Маринданимците често се отправяли на такива походи за глави. Преди да убие човека, маринданимецът го питал за името му, после отрязвал главата със специален бамбуков нож и я понасял към селото си, повтаряйки името. Нямало как да го запише. Скоро след това видях стария си приятел Владимир Бешков да ходи из коридорите на института, уж че държи нещо, и да повтаря: „Петър, Петър, Петър…“. Смях. Но покрай този смях изпратих с общия багаж двуцевка и 300 патрона. Всъщност двуцевката оставих още в Англия (за това не съжалих нито веднаж), а патроните успешно „пласирах“ в Нова Гвинея. Как стана това, ще разкажа по-нататък.

  • Харесвам 9
Връзка към мнение

За Антарктида - разбирам, там е съвсем друга бира и бих ги дала парите, ако ги имам, ама Папуа НГ ще я поизместя в плановете. Тази година в Йемен се накъсах да снимам портрети на хора по улиците и много ми хареса, та ми се иска и следващата дестинация да е интересна с природа и племена, което ме кара да се оглеждам към Африка. Влади още не знае. ;)

 

Хаххах, много готин цитат.

Редактирано от Tedy
  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Галапагос и още 2-3, където има твърда тарифа на ден/на човек без възможност за пазарене и сваляне на регулирана от правителства/министерства цени.

 

Сори и аз аз офтопика, но и за Галапагос има различни опции. Аз бях за 5 дни за 600 долара с включен пълен пансион, но на едно доста старо корабче, като резервирах месеци предварително директно при една местна агенция.

Ако си гъвкав на място редовно има ласт минит оферти за кораби от всякакъв клас. Единственото фиксирано нещо е таксата за вход в националния парк от 100 долара.

 

  • Харесвам 4
Връзка към мнение

За цените питай NG, а зяпам National Geographic, щото ме кефят, както и зяпам всичко, както и попаднах на NG по повод материал именно за Папуа Нова Гвинея - там сама не ща да отивам, а и на уникални места е хубаво да си с водач, и то не случаен :) Антарктида просто ми направи впечатление и затова я цитирах, а цената включваше цялото пътуване от 3 седмици, което не я правеше по-поносима ;). Освен това не забравяй едно - събирането на идеи за скитане е безплатно, а тези страхотни компании дават страхотни идеи... 

 

Какви са тези цени? :blink: И защо точно NG гледаш?

Връзка към мнение

Да се върнем на Папуа Нова Гвинея. 

 

Предполагам вече си разбрал че основните атракции са племената които живеят в планините, а до там се стига със самолет. За съжаление изпускаш всички тазгодишни фестивали които са септември.Наблизо до ПМ има някакъв нац.парк, но за него не съм събирал информация.

 

Ако следваш горните съвети и търсиш на място, ще трябва да се прикрепиш към други "ентусиасти". Каквито и преговори за цена да водиш, накарай ги да скрепите сделката писмено написано на ръка ,с подробности какво ще правите за тези пари. При най-малкия спор вместо да се карате, викай местния полицай  - там той е на почит и неговите решения се зачитат от всички.

Избери си някой с когото да се свържеш още от тук по мейла и който да те чака на място, защото веднага ще те налазят "лицензираните" гидове. Още повече че нямаш много време за размотаване.

 

Още един полезен сайт 

 

Малко офф-топик и от мен,явно дойде времето да задам и аз въпроса - Иска ли някой да се пробваме да ги видим преди да са се интегрирали и те

Редактирано от stefanrusev
  • Харесвам 6
Връзка към мнение

За запознаване с ПНГ - задължително да се гледа филма Welcome to the jungle (2007) :)

  • Харесвам 6
Връзка към мнение

Едно антропологическо изследване, което едва ли е много остаряло. Пусна ми го един приятел, на който разказвах за Перу и Чили и отношението към белите хора с преки наблюдения от преди месец. Приликите са поразителни. 

 

https://www.youtube.com/watch?v=SQiDufdir_M

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

За запознаване с ПНГ - задължително да се гледа филма Welcome to the jungle (2007) :)

 

Тази нощ сънувах, че съм в ПНГ и искаха да ме ядат жив ...

Спирам да е чета тази тема! :)

  • Харесвам 11
Връзка към мнение

Хохах... Задавих се! Специални благодарности на Стефан - за инструкциите. Значи, септември... Не този! :) Дано не остарея, докато чакам подходящия септември. Ама пък тогава няма да съм им вкусна ;) Оф,страхотна тема, браво на автора.

Връзка към мнение

Хохах... Задавих се! Специални благодарности на Стефан - за инструкциите. Значи, септември... Не този! :) Дано не остарея, докато чакам подходящия септември. Ама пък тогава няма да съм им вкусна ;) Оф,страхотна тема, браво на автора.

Хах Rainy, айде преди да си отишла в ПНГ и да се радваш на канибалите или те на теб, да вземеш да драснеш някой ред от скорошното ти приключение в Южна Африка, че знаеш ли от кога те чакам, а ти вече си се прибрала май и се спотайваш ;)

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
Георги Матеев

Добра новина.

 

Туристическата виза за българи за Папуа Нова Гвинея е безплатна и се получава директно на летището.


Още места за спане

 

Научих, че в ПНГ е много разпространено разни църкви или религиозни мисии да предоставят спане (на хостелен принцип) и то на супер ниски цени... В момента сериозно проучвам този вариант.

  • Харесвам 7
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.