Прескочи до съдържание

Сицилия - съвети, предложения, маршрути...


Duke

Препоръчани мнения

Здравейте, имам нужда от съвет за 5-дневно море в Сицилия следващия месец.  Кацаме в Катания на 19.07.2018 с полета на Уизз вечерта и тръгваме с полет от Палермо на 25.07 в 6:30 ч сутринта. 4 човека сме и искаме почивка на място с хубав пясъчен плаж и синя вода по-възможност с лесен достъп с транспорт до там. И аз като много други виждам само Мондело като вариант, защото може да се спи за не много пари в приличен хотел в Палермо и да се ходи с ГТ до там на плаж. Първоначалния ми план беше пристигаме в Катания-нощувка на следващия ден разглеждаме Катания и хващаме привечер влак ( за предпочитане) или автобус до Палермо. По принцип не изключвам вариант за рент а кар, но като видях цените особено с таксата за връщане на друго място направо се уплаших. Можете ли да дадете съвет за удобно място за плаж предвид полетите ни и това, че бюджета ни за настаняване е около 25-30 евро на вечер на човек.  Тъй като времето напредва ще съм ви благодарен за съвети дали да сменя локацията или да се придържам към първоначалния план?

Връзка към коментар

На плаж не съм ходил в Сицилия, но доколкото знам най-сините плажове са от  Мондело до Сан вито ло Капо

 

в Сан Вито се намират стаи по 60 двойни като гледам, но има такса за чистене 25 евро

 

Ето този плаж изглежда доста добре, до там се стига с автобус от Палермо за час, по-евтино е спането

 

 

Partenze da: PALERMO-GIOTTO  Arrivo a: CAPACI

06:30 07:00 07:20 08:30 10:00 11:30 12:30 13:15 13:30 14:00
14:45 16:30 17:30 19:00 20:00 20:00 20:45

 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
22 hours ago, bad kid said:

На плаж не съм ходил в Сицилия, но доколкото знам най-сините плажове са от  Мондело до Сан вито ло Капо

 

в Сан Вито се намират стаи по 60 двойни като гледам, но има такса за чистене 25 евро

 

Ето този плаж изглежда доста добре, до там се стига с автобус от Палермо за час, по-евтино е спането

 

 

Partenze da: PALERMO-GIOTTO  Arrivo a: CAPACI

06:30 07:00 07:20 08:30 10:00 11:30 12:30 13:15 13:30 14:00
14:45 16:30 17:30 19:00 20:00 20:00 20:45

 

Благодаря, сега разглеждам вариантите за там, цените са прилични и е близо до летището за последния ден, когато и без това трябва да отидем много рано. Сега остава да намеря и от там до летището има ли с какво да се стигне толкова рано, че полета ни е в 6:30 трябва да сме там най-късно в 5 сутринта

Връзка към коментар
На 23.06.2018 г. в 17:54, Jorro каза:

Здравейте, имам нужда от съвет за 5-дневно море в Сицилия следващия месец.  Кацаме в Катания на 19.07.2018 с полета на Уизз вечерта и тръгваме с полет от Палермо на 25.07 в 6:30 ч сутринта. 4 човека сме и искаме почивка на място с хубав пясъчен плаж и синя вода по-възможност с лесен достъп с транспорт до там. И аз като много други виждам само Мондело като вариант, защото може да се спи за не много пари в приличен хотел в Палермо и да се ходи с ГТ до там на плаж. Първоначалния ми план беше пристигаме в Катания-нощувка на следващия ден разглеждаме Катания и хващаме привечер влак ( за предпочитане) или автобус до Палермо. По принцип не изключвам вариант за рент а кар, но като видях цените особено с таксата за връщане на друго място направо се уплаших. Можете ли да дадете съвет за удобно място за плаж предвид полетите ни и това, че бюджета ни за настаняване е около 25-30 евро на вечер на човек.  Тъй като времето напредва ще съм ви благодарен за съвети дали да сменя локацията или да се придържам към първоначалния план?

Погледни и Terrasini Favarotta, цените са ти в таргета. Ще бъда там август 10 дни, но апартамента е зает за твоите дати. На по-малко от 10км е до летището на Палермо. Ще ти пратя линк на автобусите при желание до Сан Вито, Мондело, Палермо, има удобни връзки и аз съм без кола. Остави си един ден за Палермо, страхотен е за разлика от Катания.  

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Бих предложил Scopello, което ни се стори страхотно местенце. Плажовете до него са от парка Riserva naturale dello Zingaro и са може би едни от най-красивите в Сицилия 🙂 Не знам обаче как стои въпроса с транспорта до там.  Ето тук има повечко информация - > http://www.scopello.sicilia.it Като цени беше отнсотително нормално ~140eur за 2на стая в хотел. Но съм сигурен, че има доста по-прилични варианти, особено, ако търсите airbnb .

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 8 часа, prozium каза:

Бих предложил Scopello, което ни се стори страхотно местенце. Плажовете до него са от парка Riserva naturale dello Zingaro и са може би едни от най-красивите в Сицилия 🙂 Не знам обаче как стои въпроса с транспорта до там.  

http://www.russoautoservizi.it/

Връзка към коментар
On 6/24/2018 at 8:02 PM, bad kid said:

  Може би ще е най-добре последната вечер да сте в Палермо, от там ще има автобус за летището толкова рано.

 

On 6/24/2018 at 8:31 PM, Kamen said:

Погледни и Terrasini Favarotta, цените са ти в таргета. Ще бъда там август 10 дни, но апартамента е зает за твоите дати. На по-малко от 10км е до летището на Палермо. Ще ти пратя линк на автобусите при желание до Сан Вито, Мондело, Палермо, има удобни връзки и аз съм без кола. Остави си един ден за Палермо, страхотен е за разлика от Катания.  

 

On 6/25/2018 at 12:06 AM, prozium said:

Бих предложил Scopello, което ни се стори страхотно местенце. Плажовете до него са от парка Riserva naturale dello Zingaro и са може би едни от най-красивите в Сицилия 🙂 Не знам обаче как стои въпроса с транспорта до там.  Ето тук има повечко информация - > http://www.scopello.sicilia.it Като цени беше отнсотително нормално ~140eur за 2на стая в хотел. Но съм сигурен, че има доста по-прилични варианти, особено, ако търсите airbnb .

Харесаха ми тези варианти и до колкото виждам може да се стигне сравнително лесно и бързо от Палермо с влак или автобус. За съжаление само там намирам нощувки на цени, които са ми в бюджета... Освен до Мондело до къде може да отидем лесно/бързо/евтино на плаж на друго място?

Връзка към коментар
  • 1 месец по-късно ...

Темата е почти замряла, но ние пътуваме Септември и имам нужда от малко помощ. Връщането ни е от Катаня в 6;30ч. сутринта. Някой връщал ли е толкова рано рент а кар на летище Фонтанароса  и с коя компания евентуално? Друг вариант е да я върнем вечерта на летището и сутринта да се придвижим с нещо, но градски транспорт едва ли има толкова рано? 

Връзка към коментар

Koнсултирайте се с рент а кар фирмата как да им върнете колата толкова рано. Те все пак оперират на летището и едва ли вие сте единствените, които трябва да оставят кола рано.

Точно на това летище не сме връщали кола рано сутринта, но на друго сме го правили. На летището в Базел имаше кутия, в която да се пуснат ключовете на колата.

Връзка към коментар

Лошото е, че на сайта на никоя от компаниите не излиза тази възможност за оставяне в дроп бокс. Но щом има автобуси от 4;40ч. сутринта, може би ще я върнем предната вечер и ще се придвижим сутринта с автобус.

Връзка към коментар
  • 7 месеца по-късно ...

Днес докато си пиех кафето рано рано ми стана едно италианско 🙂 , та .. букнах билети за другия дълъг уикенд до Катания ( четвърък вечер-неделя вечер с Уиз).

Не сме били в Сицилия та разчитам на съвети .

С рента кар ще сме , това е ясно, там въпроси нямам. Но за локацията съм в сериозна чуденка. 

Къде ще препоръчате да се позиционираме ( не обичаме всеки ден да се местим, особено като сме за три нощувки) -  Катания, Сиракуза, друго ?

Кое от местата най ви се вписва в лежерно размотаване, храна, вино и хубави гледки и атмосфера ( като се има в предвид че ако лежерното италианстване ни победи може и да не мръднем много много ) и все пак да има какво да се види .

Приемам и предложения за места за настаняване.

С две думи ако трябва да изберете едно градче - кое ще бъде ?

( Аз май клоня към Сиракуза, но все пак друга гледна точка никога не е излишна) 

Връзка към коментар

Сиракуза и за мен. Много приятно е там и има от всичко, което търсиш. Само обмисли как и къде ще паркираш, ако се позиционирате в старата част. Ние бяхме в чудно палацо, но паркинга до него се плащаше, по спомен 12 евро за 24 часа. Хотелът също предлагаше паркинг на същата цена, но буса ни не се побра и паркирахме на обществения, на 100 метра.

http://www.booking.com/Share-vGJXx5

Редактирано от Тони
  • Благодаря 1
Връзка към коментар

Или на север от Катания - Таормина, Летояни, Джиордани Наксос, или на юг - Сиракуса. И двете посоки предлагат всичко, което искате, просто гледките са различни. 😉 Ние бяхме една седмица в Таормина с кола под наем и обикаляхме всеки ден. Само единия ден, като слизахме на юг към Рагуза и Модика, решихме да не се връщаме към Таормина и на другия ден пак да пътуваме същото растояние към Ното и Сиракуза и спахме в Марцамеми. В Таормина спахме в апартамент от airbnb.

 

 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Първо да кажа, че съм от хората, които много рядко се съгласяват с популярни мнения и второ много зависи от това каква точно атмосфера търсиш, като и за двете си прочела достатъчно предполагам.

 

На мен лично Катания ми е един от любимите градове в Сицилия, който много често и неоснователно е силно подценяван, но има най-много чисто италиански чар и атмосфера, която много ми харесва и също можеш да откриеш на практика всичко, което търсиш там независимо дали ще седите само в него или пък ще решите да се разходите в една ли друга посока, за което пак е много подходящ. Сиракуза от друга страна, нито ми е особено автентичен, нито пък особено впечатляващ, но тези неща са си доста индивидуални пък и зависи какво човек е виждал преси това и какво очаква. 

 

Последния път бяхме в "Casa Barocco Centro Catania", който е подходящ за тези, които обичат да им е широко, но в Катания избора е достатъчно голям за всеки вкус.  

  • Харесвам 3
Връзка към коментар

Така и предполагах , че мненията ще са различни 🙂 Няма и как да е по друг начин в предвид, че и в моята глава още не може да се оформи едно място а се лутам между това или онова и всяко ново четене "допринася" за пълния хаос .

Но в крайна сметка това е първото но в никакъв случай няма да е последното ходене в Сицилия 🙂

Така че ще посъбера още мнения и ще попрочета и ще се оформи града от който да започнем да се харесваме и с тази част на Италия .

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Сиракуза е отличен избор според мен. Прекрасен и спокоен град,ще имате и възможност да обиколите околните Ното, Модика, Рагуса. Катания е също според мен доста подценявана. На мен ми хареса много. 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Аз букнах билети за седмицата на католическия Великден и в момента се опитвам да съставя някакъв план. Кацаме на 14.04 и сме там до 21.04 вечерта. Идеята за момента е на 14-ти да спим до летището и да вземем кола под наем понеделник сутринта, която ще използваме до петък, понеже цените за уикенда на Великден са брутални. Идеята ни е докато имаме колата да се възползваме от нея като обикаляме през по-малките населени места в югоизточния регион - Сиракуза, Ното, Медика, Рагуза, евентуално още някакви места. Петък рано сутринта я оставяме обратно в Катания и си хващаме автобус/влак до Палермо, където да останем до събота надвечер, когато се връщаме за една нощувка в Катания, където ще прекараме целия неделен ден (Великден). Като тип туризъм - не се интересуваме от музеи, история и прочие. Обикновено си прекарваме времето в разходки из града, виждаме основните забележителности и търсим вкусна храна. Някакви коментари или насоки? 

Връзка към коментар

Само да вметна нещо от личен опит с колата под наем в Сицилия. Когато резервирахме нашата кола под наем, никъде нямаше въпрос относно къде ще домува колата по време на наема. На място обаче, това беше първият въпрос след като ни поискаха шофьорските книжки и документите за самоличност. Служителят ни обясни, че ако колата домува в Катания, то сме задължени да платим допълнителна застраховка, заради това. Обяснението беше, че случаите на кражби на коли са страшно много в Катания и всички фирми за коли под наем имали това допълнително застраховане. Също подчерта, че ако откраднат колата в Катания и не сме платили такава застраховка, нямало да важи и застраховката срещу кражба, която си беше иначе включена в цената. Сега не знам дали става въпрос само за тази фирма или за всички фирми, или нещо се опитваше да изкрънка още пари, но така или иначе ние бяхме в Таормина и тази застраховка не ни касаеше и повече не се задълбочихме. Става въпрос за Europcar.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

масово е това за невалидността на застраховките в Катаня и Палермо, коментирано е надълго и широко в темите за рент-а-кар в Сицилия, пише го обикновено със съвсем дребни букви в общите условия

именно това ни отказа да взимаме кола там, хем плащаш на място във фирмата пълна застраховка, хем ти е невалидна в тези градове...

 

 

@Adventurer чудно ми е какво трябва да (не) си виждал преди това (в Италия), за да сметнеш, че Ортиджа не е нито автентична, нито впечатляваща, а Катаня я превъзхожда? разбира се, че имаш право на мнение, но Италия е една от най-посещаваните дестинации и доста хора са я изръшкали из основи - тоест са видели доста от най-типичните места, така че малко подценяващо прозвуча този ти коментар 🙂

Редактирано от antea
Връзка към коментар

Да, и аз ги четох тези неща и заради това счетох, че е най-добре да използвам рентакара за обикаляне на по-малките населени места. И без това в по-големите предполагам, че ще е мъка с намирането на места за паркиране и т.н.

Връзка към коментар

Аха, ясно. Ние тогава организирахме пътуването буквално за два дни и много-много не съм се задълбочила относно колата под наем. Но служителят твърдеше, че става въпрос само за Катания, не спомена Палермо, но явно и за там нещата са същите. Благодаря за инфото, защото на нас Сицилия много ни хареса и смятаме скоро пак да отидем, но точно Палермо и наоколо и така ще знаем как да организираме нещата.

Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.