Прескочи до съдържание

Сицилия - съвети, предложения, маршрути...


Duke

Препоръчани мнения

преди 5 минути , ven62 каза:

 

Сакън, недей точно там. Това е единствения плаж в Сицилия, който не харесах. Г-- до --з. Бяхме край на юни, а и платен на повечето входове.

Всъщност, нямам никаква идея защо точно на него се тълпят хората.

Ама аз и за Слънчев бряг недоумявам.

 

хич не държа да е там, ама трябва хем да е близо до Палермо, хем да става и деца... ще разглеждам още 🙂

Връзка към мнение
преди 21 часа, mu_ry каза:

хич не държа да е там, ама трябва хем да е близо до Палермо, хем да става и деца... ще разглеждам още 🙂

 

Виж района около San Vito.

Синът ми беше там за 10-на дни в края на март с 4-месечно бебе. Бяха много доволни.

Но те имат и други, специални интереси - катерят.

Аз бих избрал около Cinisi. Плажът Magaggiari Beach не е лош.

Но ако може да е на 60-70 км от Палермо - без колебания Cefalù.

 

Всъщност, защо Палермо? Там кацате ли?

 

 

 

 

Връзка към мнение
преди 3 минути , ven62 каза:

 

Виж района около San Vito.

Синът ми беше там за 10-на дни в края на март с 4-месечно бебе. Бяха много доволни.

Но те имат и други, специални интереси - катерят.

Аз бих избрал около Cinisi. Плажът Magaggiari Beach не е лош.

Но ако може да е на 60-70 км от Палермо - без колебания Cefalù.

 

Всъщност, защо Палермо? Там кацате ли?

 

 

 

 

там кацаме, а и в другата част около Катания сме били 🙂

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Привет магеланци:)

И аз с едно бързо решение за 4 дни в Сицилия в средата на май. Прегледах мненията и се чудя кацайки в Катания дали останалите 3,5 дни да ги разпределиме между Сиракуза и Ното или да добавиме / тръгнем към Таормина🤔 

Идеята е лежерна разходка /плажове не ни интересуват/ с красива архитектура, местен дух и храна. За сега мисля да използваме обществен транспорт.

 

Благодаря, хубава и слънчева седмица Ви пожелавам:)

Връзка към мнение

1 ден Таормина от Катания, след това на юг към Сиракуза и Ното. Ното е малко, така че може от Сиракуза. Имате достатъчно време.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

 

От големите градове - Палермо, Катания и Сиракуза, последният ми е фаворит. 

Красива и то много от към архитектура е цяла Сицилия. Друго, обаче ми е мнението за “местния дух”. Според мен преимущесвено е превзет от туристическия.Щом в Таормина, а и в Катания продаваха китайските джунджурии за деца, като разни разтягащи се желета и производни, какво да говорим. Сергии повече от поносимото в Таормина и там скоро няма да отида отново.  

Според мен виж дали няма да можеш да вместиш в програмата Модика, Шикли, Рагуза или само някой от тях с тръгване от Сиракуза. Таормина е топ, топ туристическа, но докато човек не я посети, трудно се убеждава. 

Живот и здраве, мечта ми е някой ден да стигна до Марсала.

Редактирано от ДиянаВ
  • Харесвам 2
Връзка към мнение
преди 15 часа, ДиянаВ каза:

 

...  

Според мен виж дали няма да можеш да вместиш в програмата Модика, Шикли, Рагуза или само някой от тях с тръгване от Сиракуза. ...

И Marzamemi, Marzamemi гледай да вместиш.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Върнахме се в неделя, така че да споделя малко пресни впечатления. След първата нощувка до летището взехме колата под наем и тръгнахме към Модика, където спахме 4 вечери и използвахме като база за обикаляне региона. После имахме една нощувка в Таормина и една в Катания. Много ни харесаха Ортиджия, Ното, Шикли и Рагуза Алба. В Модика беше приятно, но липсата пешеходни пространства (главните улици са булеварди за коли) не оставя много възможност за разходки. Сиракуза и Рагуза не бяха нищо впечатляващо - особено Рагуза даваше вид на замиращ/запустяващ град. Таормина е супер туристическа и макар и да е красива, не беше много по наш вкус. Планирахме ден и половина там, но в крайна сметка бяхме един следобед и след нощувката на сутринта тръгнахме за Катания. За нея останах със смесени чувства - много мръсотия и разруха. Всъщност това важи може би за цяла Сицилия - много красива и разнообразна дестинация, но неподдържана - до някаква степен заради бедност, но определено и заради немарливост на местните. Не знам дали това може да мине за автентичност или не, но лично на мен на места ми напомняше на гледки каквито има и у нас - запустели и  рушащи се сгради, вандалски графити и прочие. Туристите навсякъде бяха основно италианци, тук-там се чуваха французи, испанци и англичани. Храната (почти) навсякъде беше супер, но това е очаквано за Италия 🙂

Редактирано от bronc
  • Харесвам 1
Връзка към мнение
На 23.04.2019 г. в 13:51, ven62 каза:

И Marzamemi, Marzamemi гледай да вместиш.

Ооо, това изглежда страхотно 🤗 Благодаря! Само не знам как ще стигнем, защото мислех да не се занимаваме с рент а кар...а не откривам до там да има обществен транспорт.

 

След съветите Ви, май ще пропуснем Таормина и ще се ориентираме на Юг:)

 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Мен пък Марцамеми не ми хареса особено, за мен беше абсолютна загуба на време - а Таормина ми хареса ужасно много.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Моите впечатления са от октомври 2018г. Една приятелка е била в Таормина преди 5 години през юли и също й е любимо градче в Сицилия. Индивидуално е кой какво харесва, а и как и кога му е поднесено. Като храната🙂

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Така е. И аз имам приятели, на които Таормина им е харесала най-много. Според мен не трябва да се пропуска, ако човек е в района, но и да не отделя прекалено много време. Лично мнение, естествено 🙂

Връзка към мнение

Здравейте магеланци, 

 

Група приятели обмисляме да посетим Сицилия това лято. Като дни за момента бройката е 4 (съобразяваме се с това кога има полети) . Идеята ни е по-скоро да пробваме плажовете, не толкова да обикаляме градчета. 

 

От прочетеното тук в този форум по-скоро оставам с впечатлението, че хората се впускат повече към екскурзия из населените места. Рядко някой споменаваше за плажове. 

 

Та, ще съм благодарен, ако някой може да сподели лични впечатления относно плажовете им. Търсейки в интернет най-много ми хареса Сан Вито ло Капо. 

 

Все още не сме заковали кои дни точно да бъде пътуването. Не знам дали края на юли/началото на август няма да е адската жега? 

 

Като цяло, както виждате, сме в много начален етап на организация и всякакви мнения са добре дошли :). 

Връзка към мнение

Сицилия не е много плажна дестинация. Но все пак Лидо ди Ното, Сан Вито ло Капо. Липарските острови са удачни, но по това време ще са препълнени. Иначе са красиви и предлагат условия за интересна морска почивка. 

 

Редактирано от lesy
  • Харесвам 1
Връзка към мнение
На 5.05.2019 г. в 13:00, Tifoso каза:

Здравейте магеланци, 

 

Група приятели обмисляме да посетим Сицилия това лято. Като дни за момента бройката е 4 (съобразяваме се с това кога има полети) . Идеята ни е по-скоро да пробваме плажовете, не толкова да обикаляме градчета. 

 

От прочетеното тук в този форум по-скоро оставам с впечатлението, че хората се впускат повече към екскурзия из населените места. Рядко някой споменаваше за плажове. 

 

Та, ще съм благодарен, ако някой може да сподели лични впечатления относно плажовете им. Търсейки в интернет най-много ми хареса Сан Вито ло Капо. 

 

Все още не сме заковали кои дни точно да бъде пътуването. Не знам дали края на юли/началото на август няма да е адската жега? 

 

Като цяло, както виждате, сме в много начален етап на организация и всякакви мнения са добре дошли :). 

Здравейте!Ние всяка година посещаваме Сицилия именно с цел почивка и плажуване.Разбира се обикаляме и забележителности,но без да бързаме,наслаждавайки се с удоволствие на всичко наоколо.На нас лично ни харесва югоизток-срещат се две морета,безкрайни пясъчни плажове,дива природа,дюни,спокойствие и красота!Прекрасна храна,любезни хора.Не на последно място много бюджетно.В радиус от 50км повече от 5 топ обекта на Юнеско плюс природния резерват Вендикари.Предпочитания от нас сезон е началото на юни-около 30 градуса и никакви туристи,ниски цени и огромен избор на ваканционни имоти.Края на юли и август ще е над 40 градуса,а и тогава всички почиват и е пренаселено и тройно по-скъпо.Ако с нещо друго мога да бъда полезна-с удоволствие!Приятна организация!Ние след две седмици заминаваме:)

Редактирано от nady_xx
  • Харесвам 2
Връзка към мнение
  • 2 седмици по-късно ...

Здравейте, дали в средата на Август наистина ще са непоносими жеги /визирам сравнено с времето в България за същия период/, някой да е почивал този период там? Бяхме септември миналата година и беше уникално време, но докато се начудим сега къде и кога да изберем и билетите се вдигнаха главоломно и вариантът ни е август евентуално. 

Връзка към мнение
  • 3 седмици по-късно ...
На 5.04.2019 г. в 1:44, funny каза:

Поздрави от Катания. Нямам още впечатления от града, че с тоз късен полет времето стигна само да вземем колата и да се настаним. Но.... попаднахме на страхотен апартамент . Утре и снимки .

И аз като теб вчера, но седейки на работа и чудейки се какво да правя букнах билети за следващата седмица четвъртак-неделя та разбрах, че ти е харесало Катаня няма да разпитвам 😀😊, а полета навреме ли беше за инфо питам, че то е било преди три месеца и всичките нощувки ли бяхте в Катаня? За жалост апартамента, където сте птавднали не е наличен, но ще търся нещо друго. И да с този късен повечето места са с такса за късен чекин. Вие плащахте ли?

 

п.с. Гледам времето го дават идеално следващата седмица въпреки,че от познат от турагенция било валежен период тогава. 

Също виждам,че самата Катаня си има нкаква плажн ивица, някой ходил ли е и гледам водата я дават 20-на градуса и едва ли ще се топна.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

валежен период през юни? :huh:

 

в края на май сме били на този плаж, с градски автобус от Катания, щяхме да изпукаме от жега, изгоряхме въпреки чадърите и маслата, и си се къпахме съвсем спокойно в морето - Lido Azzurro
https://maps.app.goo.gl/HwGewZDKGGMwE3ER8

  • Смея се 1
Връзка към мнение
преди 30 минути , Ivko каза:

И аз като теб вчера, но седейки на работа и чудейки се какво да правя букнах билети за следващата седмица четвъртак-неделя та разбрах, че ти е харесало Катаня няма да разпитвам 😀😊, а полета навреме ли беше за инфо питам, че то е било преди три месеца и всичките нощувки ли бяхте в Катаня? За жалост апартамента, където сте птавднали не е наличен, но ще търся нещо друго. И да с този късен повечето места са с такса за късен чекин. Вие плащахте ли?

 

п.с. Гледам времето го дават идеално следващата седмица въпреки,че от познат от турагенция било валежен период тогава. 

Също виждам,че самата Катаня си има нкаква плажн ивица, някой ходил ли е и гледам водата я дават 20-на градуса и едва ли ще се топна.

Нашия полет си пристигна съвсем навреме. Нощувките ни всичите бяха в Катания , че още от началото аз исках да не се местим , настаняваме и сменяме апартаменти/хотели за 3 нощувки . За нас това беше правилния избор.

Късен чекин не сме плащали, хазяите ни чакаха, почерпиха и седнаха да си говорят с нас въпреки че пристигнахме в апартамента малко след 23:00 .

  • Благодаря 1
Връзка към мнение
Преди 1 час, antea каза:

валежен период през юни? :huh:

 

в края на май сме били на този плаж, с градски автобус от Катания, щяхме да изпукаме от жега, изгоряхме въпреки чадърите и маслата, и си се къпахме съвсем спокойно в морето - Lido Azzurro

 Айде добре ще взема хавлия и мазило само с раница ще видя как ще стане 😂 

 

преди 51 минути , funny каза:

Нашия полет си пристигна съвсем навреме. Нощувките ни всичите бяха в Катания , че още от началото аз исках да не се местим , настаняваме и сменяме апартаменти/хотели за 3 нощувки . За нас това беше правилния избор.

Късен чекин не сме плащали, хазяите ни чакаха, почерпиха и седнаха да си говорят с нас въпреки че пристигнахме в апартамента малко след 23:00 .

По същото време ли по разписание кацаше 21:25 и защо толкова късно сте стигнали в апартамента, а май бяхте и с кола. А аз се глася да стигна до 22 ако е на време полета, а ще съм с градски транспорт 🙄

Връзка към мнение
преди 1 минута , Ivko каза:

По същото време ли по разписание кацаше 21:25 и защо толкова късно сте стигнали в апартамента, а май бяхте и с кола. А аз се глася да стигна до 22 ако е на време полета, а ше съм с градски транспорт 🙄

Да, полета ни беше със същото разписание, но ние сме лежерно-размотаващи се и кацнахме, пихме кафе и пушихме  и чак тогава взехме колата , после спряхме да си вземем вино за апартамента ( пък то се оказа че там има ) и .... ей така стана 23:00 :biggrin:

  • Харесвам 1
  • Смея се 1
Връзка към мнение

пА обмислям една Етна да направя и който е ходил да сподели времето как е гледам следващата седмица го дават 15 градуса, като събота когато мисля евентуално да се кача го дават да вали. Предполагам духа и си трябват дълги дрехи. С автобус излиза най-изгодно/добре, но той пътува само два пъти на ден т.с. тръгва в 8:15 сутринта и се връща 16:30 понеже нямаме кола и ако избера с лифт то кога ще се кача до горе и да сляза и да хвана автобуса обратно, а с влак е по-скъпо и по-дълго.Освен с лифт може и с джип да се изкачиш, като разликата е 8 евро

Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   1 магеланец

    • radimer
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.