Прескочи до съдържание

Сицилия - съвети, предложения, маршрути...


Duke

Препоръчани мнения

Автобус + лифт са вариантите без кола, вероятно като слезете от лифта ще е под 10 градуса така че си трябват прилични дрехи.

Ходил съм септември, в Катания беше над 30 градуса , а докато бяхме в лифта заваля сняг за кратко...

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
На 8.06.2019 г. в 15:53, ven62 каза:

Това е най-правилното темпо за Сицилия.:biggrin:

Приятно изкарване

 

Венчооо, те вече се размотаха, от утре сме ние:)))))

преди 7 минути , Ivko каза:

пА обмислям една Етна да направя и който е ходил да сподели времето как е гледам следващата седмица го дават 15 градуса, като събота когато мисля евентуално да се кача го дават да вали. Предполагам духа и си трябват дълги дрехи. С автобус излиза най-изгодно/добре, но той пътува само два пъти на ден т.с. тръгва в 8:15 сутринта и се връща 16:30 понеже нямаме кола и ако избера с лифт то кога ще се кача до горе и да сляза и да хвана автобуса обратно, а с влак е по-скъпо и по-дълго.Освен с лифт може и с джип да се изкачиш, като разликата е 8 евро

Днес гледах, че в Катания е 36 градуса, след малко ще имам и лично мнение.

Но за Етна си вземи дрешки, нас , през август, такъв порой ни пра, че нямаше сухо местенце по мен.

  • Смея се 1
  • Замислям се 1
Връзка към коментар
преди 3 минути , AlexandraKo каза:

Венчооо, те вече се размотаха, от утре сме ние:)))))

...

 

Нали си знаеш, че в момента те "мразя".

Единственото ми успокоение, е че преди 3-4 дни се върнах от Амстердам. Внучката ми е такава сладурана и расте като гъбка - с часове. Пу, пу.

И след 10-на дни пак отивам за седмица.:yahoo:

 

А от Мadam Multicolor & Sir Anthony чакам "ансамблови" снимки.

  • Харесвам 3
Връзка към коментар

Ти си си прочел нещата Ivko като гледам и не виждам да имаш планове да се качваш до кратерите, така че времето ще ти стигне, но ако нещо чак пък толкова се замотаеш може и там да преспиш, "тя" като изригне се по-затоплят нещата наоколо, те спец-ефектите бяха на 30 май и сега върви към утихване, но може пък да имаш късмет да хванеш нещо...  :grin:

 

 

  • Харесвам 1
  • Шок 1
  • Смея се 1
Връзка към коментар
Преди 1 час, AlexandraKo каза:

Венчооо, те вече се размотаха, от утре сме ние:)))))

Ааа, аз приемам пожеланията , за следващото размотаване там :girl_dance:

 

Лежерно и размотаващо на вас !

  • Смея се 1
Връзка към коментар
преди 12 часа, ven62 каза:

 

Нали си знаеш, че в момента те "мразя".

Единственото ми успокоение, е че преди 3-4 дни се върнах от Амстердам. Внучката ми е такава сладурана и расте като гъбка - с часове. Пу, пу.

И след 10-на дни пак отивам за седмица.:yahoo:

 

А от Мadam Multicolor & Sir Anthony чакам "ансамблови" снимки.

Ааа, тоя път сме дошли, като на село, не сме си взели балните тоалети и семейните бижута.:)))))

Че то, Пунта Сека си е село. 

Но, специално за теб, снимки ще има.:)))))УспокОй  се, де, недй така, че негативните емоции докарват бръчки.

Да е жива и здрава малката госпо’йца, ще видиш натам пък, колко е хубаво.:))))

 

Заради късния полет, снощи спахме в хотел, близо до летището:

Miramare hotel Catania

Чистичко, прилично голяма стая и баня. Предизвика умилителни соц- асоциации, кат едно време, хотел на нашето море:))). Ама, се чуват самолетите, та който спи “ плитко”, сигур, няма да го хареса. На нас не ни пречи.

От едната страна, през пътя е морето, от другата - някаква ливада и летището:)))

Но пъък, си има охраняем паркинг, което ни е важно. И бърз интернет.

Като за  половин нощувка, попътно, става.

 

8E8AD004-8585-46FF-B4C8-4B168703BBC9.thumb.jpeg.71c5311603ec7ab383827d990356c019.jpegE0AC5D22-6427-41E2-AECE-0827A9AD42BE.thumb.jpeg.09746b12f8ab1f4645589ddb5cf39ae2.jpeg

 

 

  • Харесвам 5
Връзка към коментар

Да, да, излетя си навреме и си кацна, даже няколко минутки по-рано.

В интерес на истината, напоследък, при всичките полети с Уиз, не сме случили на закъснения.

Връзка към коментар
  • 3 седмици по-късно ...

Здравейте, имам онлайн резервациия за кола под наем от Goldcar от летището в Катания. Вечерта имаме нощувка в Катания, сутринта с Алибус ще се придвижим отново до летището за да вземем колата. Въпросът ми е първо през гише на Goldcar на летището ли се минава или директно на паркинга. Самият паркинг леснодостъпен ли е пеша или ще трябва такси? Благодаря предварително 

Връзка към коментар
преди 11 часа, Bellagio каза:

Здравейте, имам онлайн резервациия за кола под наем от Goldcar от летището в Катания. Вечерта имаме нощувка в Катания, сутринта с Алибус ще се придвижим отново до летището за да вземем колата. Въпросът ми е първо през гише на Goldcar на летището ли се минава или директно на паркинга. Самият паркинг леснодостъпен ли е пеша или ще трябва такси? Благодаря предварително 

Офисите на рент-а- карните компании са на едно място. Като застанеш с лице към летището, в една специална сграда в ляво. Първо отиваш на гишето, има машинка за номерца, вземаш си номерче и се нарреждаш на опашката. Ако има, ако няма, пак си вземаш и не чакаш:))))

Паркингът е зад тази сграда, всичко е на едно място, пешеходно и удобно.После, когато предаваш колата, има означение, как, покрай сградата с офисите, да отидеш с колата на паркинга. Там си има друго офисче на фирмата, там ти приемат колата, ако е в неработно време, има кутия, в която пускаме ключа.

Връзка към коментар
преди 5 минути , AlexandraKo каза:

Офисите на рент-а- карните компании са на едно място. Като застанеш с лице към летището, в една специална сграда в ляво. Първо отиваш на гишето, има машинка за номерца, вземаш си номерче и се нарреждаш на опашката. Ако има, ако няма, пак си вземаш и не чакаш:))))

Паркингът е зад тази сграда, всичко е на едно място, пешеходно и удобно.После, когато предаваш колата, има означение, как, покрай сградата с офисите, да отидеш с колата на паркинга. Там си има друго офисче на фирмата, там ти приемат колата, ако е в неработно време, има кутия, в която пускаме ключа.

Mного благодаря за подробната информация 🙂

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
  • 3 седмици по-късно ...

Здравейте, магеланци!

С приятели отиваме в Сицилия и имаме следния план:

1 ден- кацане в Катания и нощна разходка

2 ден- Палермо 

3 ден-Палермо

Моля за съвети и препоръки за готини места в Палермо (забележителности, ресторанти,барове и т.н) 

 Благодаря 🙂

Връзка към коментар

Ники, не ви ли е далеч Палермо от Катаня? Аз съм правила дълъг уикенд в Сицилия (3 нощувки), но с нощувки в Катаня (1) и Сиракуза (2), попътно Таормина (от Катаня) и Ното (от Сиракуза).

Връзка към коментар
преди 11 минути , lyusi каза:

Ники, не ви ли е далеч Палермо от Катаня? Аз съм правила дълъг уикенд в Сицилия (3 нощувки), но с нощувки в Катаня (1) и Сиракуза (2), попътно Таормина (от Катаня) и Ното (от Сиракуза).

Отиваме по проект там в градче близо до Палермо. Ще пътуваме рано сутринта с влак от Катания до Палермо.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Катания, ако хванете рибния пазар и тратория mm!! няма да останете разочаровани. 

В Палермо освен така или иначе туристическите заблежителности - пробвайте да се наврете в някой пазар - за мен като човек, неизлизал от Европа това ми се стори страшна лудница - предлагаха от печена риба на шиш до хашиш и кока и то съвсем открито ... 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
7 hours ago, Ники Петров said:

Здравейте, магеланци!

С приятели отиваме в Сицилия и имаме следния план:

1 ден- кацане в Катания и нощна разходка

2 ден- Палермо 

3 ден-Палермо

Моля за съвети и препоръки за готини места в Палермо (забележителности, ресторанти,барове и т.н) 

 Благодаря 🙂

В Палермо реално ще пристигнете по обяд, а и като няма да сте отседнали в самия град, разхождайки се можете да видите основните забележителности. Давам извадка от моята програма за ден и половина в Палермо.

бароковото кръстовище Quattro Canti

Fontana Pretoria - Фонтана на срама 

Chiesa Santa Maria dell'Ammiraglio (La Martorana) /църквата „Санта Мария дел`Амиралио“ или „Дева Мария Адмиралска“, наричана още „Ла Марторана“ - действаща православна църква, известна със своите византийски мозайки. Трябва да проверите работното време, защото повечено църкви по обяд са затворени.

Катедралата на Палермо и ако имате време поне 1-2 часа най-известната забележителност - Дворецът на норманите с Капела Палатина.

Не знам в кое градче извън Палермо ще бъдете, но ако Ви е удобно за транспорт и време, можете да посетите Катедралата в Монреале /тук също има ограничено работно време сутрин и следобед/ и/или катакомбите /ние ги пропуснахме, че бяхме с дете/.

Най-големите и известни открити пазари са Mercato Vucciria и Mercato di Ballarò.

За хапване - уличната храна е разкошна.

  

Връзка към коментар

Здравейте,
и на нас  ни предстои пътуване до Сицилия и бих искала да посетим и Етна. Имате ли представа до къде може да се стигне с кола? Може ли да се ползва само кола + пеша до summit кратера или е задължително да се ползват лифта и джип след това?

 

Връзка към коментар

Trattoria del Cavaliere - страхотно вкусни и пресни морски деликатеси, никак не скъпи . За меню от 15 евро ядох миди натюр /най-вкусните, които до сега съм опитвала/, ролца от риба меч, ризото с морски дарове+ сорбе. 

В Сицилия навсякъде почти се водихме от препоръките на трипъдвайзера и нямахме несполука с местата.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   1 магеланец

    • Stryper
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.