Прескочи до съдържание

Сицилия - съвети, предложения, маршрути...


Duke

Препоръчани мнения

С уговорката, че не съм го ползвала този или който и да е, но препоръчан от един господин тук, който претендира за познавач на Сицилия /да ме извини, но не помня името му/:

https://www.etnaexperience.com/excursions/

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
  • 4 седмици по-късно ...

Моля за мнения къде най-близо до горната част в Модика можем да паркираме, за да не изкачваме много пеша. Утре  сме там, времето се усеща като 37 градуса и, освен с 2 малки деца, сме и с двама мрънкащи мъже... 

Връзка към коментар

Може да паркирате навсякъде до върха,стига да има бяла лента.Паркирали сме  до най-горната част.А може да паркирате на главната улица долу и да се качите с влакче-интересно е за децата,а и разглеждаш.Чудно е в Модика!Приятна почивка!

Връзка към коментар

Благодаря! Ходихме вече, спряхме точно на Corso Umberto I на синя зона за 0.75евро на час и хванахме влакчето нагоре. Наистина може да се ходи и с колата нагоре, ZTL зоните са само към малките улички. 

 

Връзка към коментар
  • 3 седмици по-късно ...

Привет и от мен. Обичам Италия и съм ходила из нея много пъти и реших, че вече е време за Сицилия. Изчетох почти всичко( седмици) за Сицилия, пътуването с кола и забележителностите, но...бих искала следната помощ. Ние ще спим в Теразини. Обиколката ни ще е под надслов: "Вино и сладки приказки". Не ни интересуват катедрали и камъни,е....в списъка съм сложила Агридженто и Ериче, Палермо, но моля да ми кажат големите сицилиански скитници, къде можем да усетим духа на мястото, да се потопим в самата атмосфера. Пътуваме от 22.11 до 29.11.

 

Връзка към коментар
  • 2 месеца по-късно ...

Аз съм от влюбените в Неапол и съм си внушила, че и Палермо ще обикна. Отивам да проверя така ли е.

Имаме почти 4 пълни дни и смятам да прескочим до Монреале и Чефалу. С обществен транспорт сме.

Въпросът ми е заслужава ли си да вместим и Ериче или по-добре да се концентрираме в Палермо?

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 6 часа, noshtna_ptica каза:

Аз съм от влюбените в Неапол и съм си внушила, че и Палермо ще обикна. Отивам да проверя така ли е.

Имаме почти 4 пълни дни и смятам да прескочим до Монреале и Чефалу. С обществен транспорт сме.

Въпросът ми е заслужава ли си да вместим и Ериче или по-добре да се концентрираме в Палермо?

Доста време ще ви отнеме само пътят, трябва да се прекачвате в Трапани, а автобусът до Трапани тръгва от летището на Палермо (поне този, който аз намерих)..иначе си струва

  • Благодаря 1
Връзка към коментар
  • 1 месец по-късно ...

За хората, решили да посетят град Ното тази година може би ще бъде интересно да се запознаят с програмата на фестивала на цветята. Преводът е на Гугъл.

 

В петък, 15 май, следобед, художниците, спечелили конкурса за дизайн на флоралните пана, ще влязат във владение на един от 16-те сектора, отредени им във Via Nicolaci, и ще започнат да рисуват със специални тебешири  скицата на бъдещата им работа.

 В събота, 16 май, те ще започнат да покриват проследения дизайн с цветя, специално отгледани за събитието, докато картината не бъде завършена, най-често в ранната неделна сутрин.

 В неделя, 17 май, конкурсът ще започне, като местните жители и туристите чакат своя ред, за да се възхитят на прекрасната мозайка от венчелистчета, до късно вечерта.

 В понеделник притокът на туристи ще продължи до вечерта, когато ще бъдат премахнати увяхналите цветя. 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
  • 1 месец по-късно ...

Привет на всички! Сицилия е от малкото места на ботуша, които не съм посещавала. От много време се каня и тъкмо взех решение за края на май, и настана този ужас с коронавируса. Надявам се, че нещата ще се успокоят до септември, когато мисля да бъде пътуването до там. Прочетох доста от написаното и смятам, че не е удачно да се ходи там в най-горещите летни месеци.  Смятаме да вземем рент-а-кар от летището в Катания (очаквам препоръки) и да се придвижваме с кола. Набелязала съм доста места, благодарение на прочетеното тук. Почитатели сме, както на красивите и спокойни плажове, така и на забележителностите. Търсим и двете. А също така и на морската храна, така че бих се радвала и на препоръки за ресторанти. Мястото, за което не знам много и бих искала да разпитам са Еолийските острови. Бих искала да посетя поне един от тях, евентуално с нощувка или две. Въпросът ми е кой си струва най-много, съответно каква е цената на ферибота до там ( виждам, че се хващат от Милацо)? Кой от островите разполага с хубави плажове и места за гмуркане? Как стои въпросът с подводния риболов? Вулканичните дейности не ме вълнуват чак толкова, бих ги наблюдавала от разстояние 🙂 

Връзка към коментар
  • 5 месеца по-късно ...

Моля за препоръки за вила в Сицилия - около Катания, Сиракуза и надолу или пък около Таормина.

@ven62 беше постнал една много хубава снимка с една палма, но не помня в коя тема. 🙂

Засега сме 8 парчета и търсим минимум 3 спални, 4 ще е още по-добре, да има басейн. 

Връзка към коментар
преди 20 минути , bibi каза:

Моля за препоръки за вила в Сицилия - около Катания, Сиракуза и надолу или пък около Таормина.

@ven62 беше постнал една много хубава снимка с една палма, но не помня в коя тема. 🙂

Засега сме 8 парчета и търсим минимум 3 спални, 4 ще е още по-добре, да има басейн. 

Ще погледна тази в която ние спахме, но по спомени нямаше толкова спални. Май само две... Ще проверя и ще пиша.

 

Ти да не бъркаш любимата ми вила в Португалия, до Силвеш

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 47 минути , ven62 каза:

Ще погледна тази в която ние спахме, но по спомени нямаше толкова спални. Май само две... Ще проверя и ще пиша.

 

Ти да не бъркаш любимата ми вила в Португалия, до Силвеш

Ааа и португалската ми хареса,  но не е на  дневен ред 

Връзка към коментар
преди 8 часа, bibi каза:

Моля за препоръки за вила в Сицилия - около Катания, Сиракуза и надолу или пък около Таормина.

@ven62 беше постнал една много хубава снимка с една палма, но не помня в коя тема. 🙂

Засега сме 8 парчета и търсим минимум 3 спални, 4 ще е още по-добре, да има басейн. 

https://villa-nini.business.site/

 

А не искаш ли, на самия плаж, до къщата на комисарето))))Ето - за повече народ.

Няма я в Букинг, има я в AirBnb. И не е в Катания, в Пунта Сека е и си трябва кола.

  • Благодаря 1
Връзка към коментар

@AlexandraKo, всъщност не знам баш какво искам. Тази вила ми харесва, но ще трябва да им пишем - в Airbnb няма дати за цялото следващо лято.

Целим се в 10-14 дни в началото на юли 2021. Никой не е бил в Сицилия , освен мен служебно за 2 дни преди ...20 г.  Плануваме плажна почивка, задължително с 2 коли. Делничните дни на плаж, а уикендите на разходки, шопинг, басейн. Ще водим 3-ма тийна и 1 по-малко чаве. 🙂 . Ориентирали сме се повече  на югозапад , но не се ограничаваме с това.

Връзка към коментар
На ‎18‎.‎9‎.‎2020‎ г. в 21:15, bibi каза:

Моля за препоръки за вила в Сицилия - около Катания, Сиракуза и надолу или пък около Таормина.

@ven62 беше постнал една много хубава снимка с една палма, но не помня в коя тема. 🙂

Засега сме 8 парчета и търсим минимум 3 спални, 4 ще е още по-добре, да има басейн. 

Прегледах резервациите си. В тази част на Сицилия, до Шикли сме ползвали тази вила, но е за 2-ма + деца евентуално.

https://bg.airbnb.com/rooms/23143909?source_impression_id=p3_1600844550_tC0uLIqT1Xjg51Yo&guests=2&adults=2&infants=3

 

Другата беше в Чинизи (между Палермо и Трапани):

https://bg.airbnb.com/rooms/9618360?source_impression_id=p3_1600844930_q2zbwyoHAkf0H%2B3x

 

 

Но и двете стават по-скоро за "базов лагер" от където да се обикаля наоколо, от колкото за вили за релакс.

  • Харесвам 2
  • Благодаря 2
Връзка към коментар
  • 3 седмици по-късно ...

Такааа...

Букнахме една вила с басейнче около Марина ди Рагуза (между другото не ми се стори, че ги е ударила кризата и следователно да са по гъвкави. Ще ви дам примери - При пристигане на 04.07 искат парАта без възможност за връщане до 04.05, повечето престои в къщи имат. мин нощувки 5-7 дни, обявили са цена от 180 евро, а при разговор (по друг въпрос), кротко съобщават, че не е актуална и вече е ...400 ). Та, въпросната вила е с безпл. канселиране до 17.06.

Моля, да препоръчате плажове околовръст. Заплюла сме някакви по-далечни, но няма да бъхтаме всеки ден до тях, както и кръчми, аутлети (ако има - все пак имам 3 дъщери  😉 ). Също така ми е интересно има ли проблем с паркирането по плажовете ?

Връзка към коментар

На Сицилия има толкова места, директно на плажа. Ако се търси плажна  почивка, за какво да се препуска напред- назад, че и с колата, в жегата.

Около Марина ди Ното, Авола, Пунта Сека,Ликата - Марина ди Бутера, плажовете са , като на Карибите и има сума ти вили, за почивка. Колко по- хубаво е, морето да ти е на няколко крачки.

Ама може пък, нашите разбирания за плажна почивка, да са различни:(Че висим на плажа по цял ден:)))

 

  • Харесвам 3
Връзка към коментар

@AlexandraKo, 3-4 седмици гледахме с моята дружка и букнахме тази за да имаме нещо сигурно - ние искаме и басейн, и 4 спални,  и 3-4 бани, и специф.разпределение на леглата по стаите, а и да не е 5000 евро. От друга страна обичаме да разнообразяваме плажовете. 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 5 минути , bibi каза:

@AlexandraKo, 3-4 седмици гледахме с моята дружка и букнахме тази за да имаме нещо сигурно - ние искаме и басейн, и 4 спални,  и 3-4 бани, и специф.разпределение на леглата по стаите, а и да не е 5000 евро. От друга страна обичаме да разнообразяваме плажовете. 

Да, да вие си знаете.

Връзка към коментар
преди 22 часа, bibi каза:

Такааа...

Букнахме една вила с басейнче около Марина ди Рагуза (между другото не ми се стори, че ги е ударила кризата и следователно да са по гъвкави. Ще ви дам примери - При пристигане на 04.07 искат парАта без възможност за връщане до 04.05, повечето престои в къщи имат. мин нощувки 5-7 дни, обявили са цена от 180 евро, а при разговор (по друг въпрос), кротко съобщават, че не е актуална и вече е ...400 ). Та, въпросната вила е с безпл. канселиране до 17.06.

Моля, да препоръчате плажове околовръст. Заплюла сме някакви по-далечни, но няма да бъхтаме всеки ден до тях, както и кръчми, аутлети (ако има - все пак имам 3 дъщери  😉 ). Също така ми е интересно има ли проблем с паркирането по плажовете ?

Относно Аутлети, това е вашето място,

 

https://www.siciliaoutletvillage.com/it/

 

https://rb.gy/rbclkf  адреса

 

с допълнението че е на 127 км от Марина ди Рагуза според Гугъл Мапс. Но пък вие ще сте с коли и ще пообиколите. Ние ходихме в неделен ден на път за Палермо от Катания. Паркинга му е 3-4 пъти по- голям от тези на Кауфланд и едва намерихме място за паркиране. Но определено си струва има големи намаления на всички световни марки. Също и доста заведения за хранене. Там си отива цял ден, ако не бързаш . Ние едвам се вместихме в рамките на  3 часа понеже бързахме.

  • Харесвам 2
  • Благодаря 1
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.