Прескочи до съдържание

Магелански малки обяви


Martin

Препоръчани мнения

преди 3 часа, Георги каза:

Продавам детско колело, Puky Cyke 16, тъй като дъщеря ми го израстна. Води се за 4-7 годишно дете, но всичко зависи от ръст и дължина на вътрешния крачол, премерете дали влиза в рамките посъветвани от производителя.


Колелото е в перфектно състояние технически, но естествено е детско колело, карано с много радост и понякога в ентусиазма е зарязвано легнало на асфалт, което води до ожулени стикери и един крив светлоотразител. Не съм бил особено прилежен и като го вкарвам в багажника на колата. Дъщеря ми не е наследник на Evil Knievel, колелото не е участвало в инциденти, не съм го хвърлял през глава като исландец по евроспорт гума на камион. Няма му нищо, качваш се и караш.


Ново струва около 650-700лв, аз за късмет съм хванал прединфлационни цени, съответно ще прехвърля голяма част от спестяванията към бъдещия собственик. Цената ще е атрактивна, особено спрямо това колко струват колела от подобен клас към днешна дата, защото предпочитам да зарадвам някой познат, от колкото да харча нерви в olx и да ми предлагат бартери за краден айфон със счупен екран. Пишете ми на лично при интерес, само лично предаване в София.


Дори и да не ви хареса, предлагам консултации за покупка на детски колела на база на проучванията ми, защото се потрисам колко деца карат колела "Елза" и "Спайдърмен", които, подсказка, не са утвърдени производители на детски велосипеди.

 

Обща снимка:

image.png

 

Ожулванията на стикерите:

image.png

И аз да се включа за баланс байка 🙂 имаме същото Пуки (мисля) обаче синьо 🙂 Карано е много и от 3те ни момчета, ясно е, че не е пазено 🙂  Много здраво! И  всички съседски деца искаха да го карат и казваха, че е много леко и удобно в сравнение с техните. И 3те деца на 4 години се качиха директно на следващото Пуки вече с педали и за 10тина минути започваха да го карат, естествено без помощни колела 🙂 та препоръчвам силно! По едно време  децата и баща им караха доста, 50 + км на ден и си накупиха по няколко колелета. Вече двете големи деца не карат почти, а велосипедите им си седят и заемат място в гаража. Та, ако някой има нужда, да ми пише, има алуминиеви, карбонки, МТБ, градски, различни големини. 🙂

Връзка към мнение

Продават се два еднодневни билета за фестивала Примавера, Барселона, датата е 02.06. Това са изпълнителите за деня.
Ако някой има интерес, да ми пише.

349110542_1611385259367743_4814527734711238836_n.jpg

Връзка към мнение
преди 23 минути , tara каза:

@Георги, не е това темата, но спомена за детски колела, така, че приемам всякакви съвети за вид/марка баланс колело за дете на 1.6г.

По-голямата крачка е направена, че сте иденфицирали нуждата от балансово колело и че е най-добрия начин да се премине в последствие на нормално, а и за децата са много забавни 🙂 За балансовите нещата са сравнително опростени:

 

- търсиш да е леко, това е най-важното. Не съм сигурен относно издръжливостта на дървените.

- топ марка по наше време беше Cruzee, имаха и някакъв български копикет, който е по-бюджетен. Puky също са като цяло институция в детските колела. От тази марка беше нашето: https://www.cruzee.com/

- ако не държиш да е ново или имаш бюджетни ограничения, купувай втора ръка от топ марките, избор има доста. Ако пък държите на ново, може пак да купиш добра марка и да го продадеш в последствие...стига да ти се занимава.

- ако по една или друга причина топ марките като Cruzee и Puky не са подходящи, просто им виж моделите и ги използвай за референция, най-вече за теглото.

- аз лично бих избягвал сляпо купуване от магазин за детски играчки, без да съм проучил предварително моделите им.

преди 36 минути , Madonna каза:

Та, ако някой има нужда, да ми пише, има алуминиеви, карбонки, МТБ, градски, различни големини. 🙂

Я пиши, ако има някое с гуми 24 инча, че всъщност с такова ще сменяме нашето 🙂

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 35 минути , Георги каза:

Я пиши, ако има някое с гуми 24 инча, че всъщност с такова ще сменяме нашето 🙂

Имаме точно 24 инча, ДРАГ, почти неизползвано бяло и розово. 🙂

 

преди 1 час, tara каза:

@Георги, не е това темата, но спомена за детски колела, така, че приемам всякакви съвети за вид/марка баланс колело за дете на 1.6г.

1,6 е малко за колело според мен, пък макар и баланс. 🙂 На Кетлер, баланс, метално кара синковеца, но е почти на 3 и чак сега реши, че въобще ще подкара колело. Миналото лято просто никакъв интерес, даже направо не го искаше. За 2-3 седмици се научи да си вдига краката едни 15- 20 метра пази равновесие- още малко и си мисля, че е готов за такова с педали. Не е карал нито триколка, нито нещо с помощни. 🙂 

Спойлер

 

KETTLER Speedy 10 Rocket.jpg

 

DRAG Little Grace 24.jpg

 

 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Единственото, което мога да добавя по темата с детските колелета е, че силно препоръчвам детето да започне с балансово.

Личен опит.

Преди няколко седмици в продължение на десетина дни се скъсах да тичам с внучката и да придържам колело (16 инча) с махнати помощни колелета.

Освен въздух и кръст не ми остана.

Без особен успех. Изкарваше по 10-на метра, като съм до нея и да ми усеща ръката на седалката.

После взе едно дребно, балансово колело на холандско съседче. Едвам го караше - в смисъл, че трудно си вдигаше крачетата настрани - толкова малко й беше.

След няколко дни, след като се прибрахме в БГ, синът ми ми прати клипче как си кара нормалното колело с педали без никакви проблеми.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Малък е още за баланс колело. Ние имаме Gepard и е много леко, но и двете ми деца предпочитат да карат тротинетки ( от тях препоръчвам mini micro и maxi micro с хиляда ръце)...

 

https://gepard.bg/balance-bike-gepard-aluminium-1330

 

Малкият е на 2г и понякога се качва на колелото, но все още му е трудно да балансира и бързо му омръзва. Може би след още половин година ще прояви по- голям интерес. Засега набляга на тротинетка и пластмасов мотор. С този мотор няма да сбъркате. Лек е, евтин е, удобен и държи на много бой. Минавал е през пейки, стълби, и още е цял след 2 деца. 

https://vegatoys.com/bg/krakomobil-motor-654795/p2482.html

 

 

 

 

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Много благодаря на Георги, и на всички ви, за полезните насоки, линкове и коментари. На първото дете не съм купувала баланс колело, но тя не прояввяваше какъвто и да било интерес. След това сме купували два други велосипеда, научи се да кара, но и до ден днешен не е нейното превозно средство. Кара си ролери. Сега малката винаги, когато види дете с баланс колело на улица/площадка го посочва, за това мислех да купя. Имам пластмасов мотор от първото дете, подобен на този в линка, ще ходя на тавана да го търся. Ако го хареса и подкара, ще купя от тези, които препоръчвате.

Благодаря още веднъж. Ще погледна и препоръчваните тротинетки.

 

Връзка към мнение
  • 2 седмици по-късно ...
На 10.03.2023 г. в 20:06, emma каза:

Остана ми една непотвърдена опаковка Маларон. Ако някой има нужда - пишете.

Интерсувам се.

Редактирано от chandni
Премахнат телефонен номер
Връзка към мнение
На 31.05.2023 г. в 9:40, Георги каза:

Продавам детско колело, Puky Cyke 16, тъй като дъщеря ми го израстна. Води се за 4-7 годишно дете, но всичко зависи от ръст и дължина на вътрешния крачол, премерете дали влиза в рамките посъветвани от производителя.


Колелото е в перфектно състояние технически, но естествено е детско колело, карано с много радост и понякога в ентусиазма е зарязвано легнало на асфалт, което води до ожулени стикери и един крив светлоотразител. Не съм бил особено прилежен и като го вкарвам в багажника на колата. Дъщеря ми не е наследник на Evil Knievel, колелото не е участвало в инциденти, не съм го хвърлял през глава като исландец по евроспорт гума на камион. Няма му нищо, качваш се и караш.


Ново струва около 650-700лв, аз за късмет съм хванал прединфлационни цени, съответно ще прехвърля голяма част от спестяванията към бъдещия собственик. Цената ще е атрактивна, особено спрямо това колко струват колела от подобен клас към днешна дата, защото предпочитам да зарадвам някой познат, от колкото да харча нерви в olx и да ми предлагат бартери за краден айфон със счупен екран. Пишете ми на лично при интерес, само лично предаване в София.


Дори и да не ви хареса, предлагам консултации за покупка на детски колела на база на проучванията ми, защото се потрисам колко деца карат колела "Елза" и "Спайдърмен", които, подсказка, не са утвърдени производители на детски велосипеди.

 

Обща снимка:

image.png

 

Ожулванията на стикерите:

image.png

Цената е 250лв, ще го пусна в олх в началото на другата седмица.

Връзка към мнение
  • 2 седмици по-късно ...
преди 4 часа, MCC каза:

Привет, Магеланци,

Търся квартира (студио/едностаен) под наем в София. Благодаря предварително за всякакви насоки.

 

За какъв период от време?

Връзка към мнение
преди 12 минути , MCC каза:

Дългосрочно, мин. 1 година.

Обещавам да помисля в самолета или като се върна.

  • Благодаря 1
Връзка към мнение
преди 1 минута , darinamarinova каза:

vWgoo5fFGDqfKq 

https://tmarketonline.bg/ 

отстъпка 10.00 лв при поръчка за минимум 60.00 лв. 

Clipboard010.jpg

уау, товаЙ Огън кафе :big_boss:

Преди 30 г. приятел, когото почерпих от кафето, което си пия сама, (разбирай супер квалитетно, тогава донесено ми от Германия, едва ми се откъсна от сърцето).., се произнесе, че било кисело :angry2:  Обещах му, че ако пак се зададе на гости, спИциЯлно за него ще купя 100 г. Нова бразилия, да му тупне сърце намЕсто 🙃  Е не се случи. Апропо, то е толкова калпаво, че мисля, смитат го от пода на склада..

Връзка към мнение
преди 38 минути , Anna Kalinovska каза:

Помислих. Сред познатите ми има човек, чието студио/едностаен ще се освободи след около месец може би. Досегашният наемател ще бъде поканен незабавно да напусне жилището, щом се върне от Гърция, понеже го е оставил тотално мръсно, неподдържано, направо освинено, откакто го е наел.. Възможно е в договора да е записана клауза за 1-месечно предизвестие, което следва да се даде и изчака изтичането му. Това собственикът ще изясни впоследствие, изненадващата констатация/оглед е направен/а днес. Посъветвах го да наеме фирма за основно почистване за негова сметка..

 

Жилището се намира в кв. Лозенец, в близост да авт. спирка, като недалече е и м.с. Европейски съюз до х. Хемус.

 

Надявам се събственикът да се съгласи - до момента е приемал единствено гръцки студенти и/или работещи в тукашна фирма, какъвто е последният случай.

 

Ами това е за момента. Питай, ако пропускам нещо 🙂

Благодаря много за отделеното време и мислене! 

Така, както го описа, леко почнах да давам назад 😄

Разбирам, че ситуацията е малко хипотетична и подлежи на развръзка, но ако действително се освободи и изчисти жилището в близките седмици, ако не те затруднява, моля дай знак. 

Благодаря пак.

Връзка към мнение
На 30.06.2023 г. в 15:32, MCC каза:

Привет, Магеланци,

Търся квартира (студио/едностаен) под наем в София. Благодаря предварително за всякакви насоки.

 

А в коя част на София, какъв тип обзавеждане, в какъв ценови диапазон, кога ти е нужен?

Имаме си в семейството брокер и не пречи да попитам за варианти или насоки.

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Имам 1 останал ваучер за 2 нощувки в двойна стая в А§О, който важи за всичките им хотели, но е с валиднос до 16.07.23. Резервацията може да е за напред във времето, просто трябва да се направи до 16ти. Някой иска ли да го купи, че не мога да измисля къде да го ползвам? 29 евро е 

Връзка към мнение

Подарявам ваучер за Емаг от 10лв валиден до 23.59 на 5 юли. Покупка за мин. 50лв.

Условия за ползване:


  • включително за вече намалени продукти
  • не може да се комбинира с други ваучери
  • заедно с други ваучери за отстъпки, които имаш от eMAG
  • само за една поръчка; ако има разлика, то няма да може да се използва за следваща покупка или да се осребри
  • на поръчка с обща минимална стойност 50.00 лв.
  • при поръчки, направени във всички налични канали

 

Връзка към мнение
преди 17 часа, Jorro каза:

Имам 1 останал ваучер за 2 нощувки в двойна стая в А§О, който важи за всичките им хотели, но е с валиднос до 16.07.23. Резервацията може да е за напред във времето, просто трябва да се направи до 16ти. Някой иска ли да го купи, че не мога да измисля къде да го ползвам? 29 евро е 

Аз ще го купя, ако става за Виена Hbh.

Връзка към мнение
  • 2 седмици по-късно ...

Нямам място в личната си библиотеката и продавам тези книги.

Прочетени са само веднъж,подвързани.

В отлично състояние на цена 10 лева всяка.

20230715_200219.jpg

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.