Прескочи до съдържание

бързи въпроси Южна Америка - бързи въпроси


Георги

Препоръчани мнения

Тъй като съм в процес на изготяване на проекто-програма за Колумбия, бих искал да знам дали някой е бил в района в края на септември и началото на октомври 

Ако да - времето дали е подходящо в района на Меделин, както и карибското крайбрежие - Картагена, Баранкиля и тн. 

Ако не - вероятно ще бъдат изместени за февр-март22.

 

  • Харесвам 3
Връзка към мнение
преди 6 минути , Радо каза:

Тъй като съм в процес на изготяване на проекто-програма за Колумбия, бих искал да знам дали някой е бил в района в края на септември и началото на октомври 

Ако да - времето дали е подходящо в района на Меделин, както и карибското крайбрежие - Картагена, Баранкиля и тн. 

Ако не - вероятно ще бъдат изместени за февр-март22.

 

Ние бяхме, в началото на октомври и времето си беше топло и  хубаво. Обаче, в Богота  през ден валеше. Излива се извъднъж и после, все едно не е валяло.

В Меделин беше по-горещо и не валЯ.

 

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
преди 1 минута , AlexandraKo каза:

Ние бяхме, в началото на октомври и времето си беше топло и  хубаво. Обаче, в Богота  през ден валеше. Излива се извъднъж и после, все едно не е валяло.

В Меделин беше по-горещо и не валЯ.

 

Богота само за трансфер от Меделин към Картагена ще я ползвам.

Уж гледах времето - изглежда ок ;), тук-там дъждове (поне не са като в Азия)

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
Преди 1 час, Радо каза:

Богота само за трансфер от Меделин към Картагена ще я ползвам.

Уж гледах времето - изглежда ок ;), тук-там дъждове (поне не са като в Азия)

Да ти кажа, те гледаха времето, в някакъв сайт, който показваше много точно. Но не знам кой беше.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
преди 2 часа, Радо каза:

Тъй като съм в процес на изготяване на проекто-програма за Колумбия, бих искал да знам дали някой е бил в района в края на септември и началото на октомври 

Ако да - времето дали е подходящо в района на Меделин, както и карибското крайбрежие - Картагена, Баранкиля и тн. 

Ако не - вероятно ще бъдат изместени за февр-март22.

 

Измести го за фев-март. Октомври е дъждовен месец и вероятността за дъжд е мнооого голяма. Декемри - март е сухият сезон както за карибскто крайбрежие, така и за Меделин. В Богота след Коледа също е супер времето.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
  • 9 месеца по-късно ...

Я да хвърля едно питане.

Къде – визирам силно плажна дестинация  може да се отиде  най-бързо и най-евтино от Колумбия?

 

Погледнах  острова Сан Андрес, но се отказах много бързо, след като видях, е  10 километрово островче, видимо претъпкано от хора.

 

Канкун и Пунта Кана са си скъпи като полети и нямам особен смисъл. Панама май не е особено плажна, Коста Рика ми се струва подобна на Колумбия, на всичко отгоре е и скъпа.

 

Някакви идеи?

Връзка към мнение
преди 5 часа, Alexander каза:

Я да хвърля едно питане.

Къде – визирам силно плажна дестинация  може да се отиде  най-бързо и най-евтино от Колумбия?

 

Погледнах  острова Сан Андрес, но се отказах много бързо, след като видях, е  10 километрово островче, видимо претъпкано от хора.

 

Канкун и Пунта Кана са си скъпи като полети и нямам особен смисъл. Панама май не е особено плажна, Коста Рика ми се струва подобна на Колумбия, на всичко отгоре е и скъпа.

 

Някакви идеи?

Аруба. Виждала съм туристически пътувания в тази комбинация.

Връзка към мнение
преди 7 минути , mililia каза:

Аруба. Виждала съм туристически пътувания в тази комбинация.

Видях го, както и Кюрасао, ама не ми се вижда евтина опция, дори ще е най-скъпия от всичко възможно.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 40 минути , Alexander каза:

Видях го, както и Кюрасао, ама не ми се вижда евтина опция, дори ще е най-скъпия от всичко възможно.

Другото в района, което се сещам е да преминеш сухопътно в Еквадор и от Кито към Галапагос, ама пак няма да е бюджетно.

Сещам се, че @luba_rizova бяха спирали с круиз на някакво плажно място в Хондурас, ако не бъркам. Но как ще се стигне до там, нямам идея.

Все пак това е регион, в който освен евтино трябва да се гледа и за безопасно.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Ако съдя по каквото виждам да става в Бразилия, ако става дума за ваканцията, а не за нисък сезон частта с евтиното няма да ти се получи

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Под евтино имам предвид къде  е по-евтино, защото на Аруба не е както в ДРепублика, още по-малко както е по бреговете на Колумбия или разликите са в пъти.

 

Канкун със сигурност е по-скъп от Републиката или май точно тя остава като най-евтина, ако не гледам само пътя.

Връзка към мнение
преди 9 часа, Alexander каза:

Я да хвърля едно питане.

Къде – визирам силно плажна дестинация  може да се отиде  най-бързо и най-евтино от Колумбия?

 

Погледнах  острова Сан Андрес, но се отказах много бързо, след като видях, е  10 километрово островче, видимо претъпкано от хора.

 

Канкун и Пунта Кана са си скъпи като полети и нямам особен смисъл. Панама май не е особено плажна, Коста Рика ми се струва подобна на Колумбия, на всичко отгоре е и скъпа.

 

Някакви идеи?

И аз се чудих, къде да изпраскам 1 седмица почивка след месец обикаляне, та се спрях на Сан Андрес и Провиденсия. Мисля че откъм бюджет и време е най-оптимално.

Връзка към мнение
преди 2 минути , Mario Chipev каза:

И аз се чудих, къде да изпраскам 1 седмица почивка след месец обикаляне, та се спрях на Сан Андрес и Провиденсия. Мисля че откъм бюджет и време е най-оптимално.

Как са плажовете, нещо не ми вдъхват много голямо доверие. По кое време на годината беше там? За Провиденсия трябва още един билет или ще стане колкото до Канкук накрая.

Връзка към мнение
преди 23 минути , Alexander каза:

Как са плажовете, нещо не ми вдъхват много голямо доверие. По кое време на годината беше там? За Провиденсия трябва още един билет или ще стане колкото до Канкук накрая.

Не се изразих правилно. Все още не съм бил там. Тепърва тръгвам за Колумбия. Просто това е част от плана ми и е на база google. В Сан Андрес има някаква входяща такса, но като цяло цената на полета и таксата сумарно не са страшни. 
Аз лично не бих отишъл в Канкун ( бил съм 2 пъти ). Град създаден изцяло за туризъм. Нищо впечатляващо, на фона на това, което предлага Мексико.
Аруба имат някакви нови изисквания от 29.12, а и не е от най-бюджетните места. 
Панама е доста интересна страна. Всъщност има доста добри островчета, но полети, престой, тестове...
За мен най-оптимален вариант си остава San Andres & Providencia, а и ми е любопитно тъй като не съм бил там.
 

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
преди 18 минути , Velyana каза:

А за Белиз погледна ли? На мен лично плажа ми хареса и беше евтинко.

До доста малко страни имат полети, а до тази да не говорим.

Връзка към мнение
преди 14 часа, Alexander каза:

Я да хвърля едно питане.

Къде – визирам силно плажна дестинация  може да се отиде  най-бързо и най-евтино от Колумбия?

 

Погледнах  острова Сан Андрес, но се отказах много бързо, след като видях, е  10 километрово островче, видимо претъпкано от хора.

 

Канкун и Пунта Кана са си скъпи като полети и нямам особен смисъл. Панама май не е особено плажна, Коста Рика ми се струва подобна на Колумбия, на всичко отгоре е и скъпа.

 

Някакви идеи?

А защо търсиш извън Колумбия? Не ти харесва ли? Не съм ти следила пътуването, а и не съм по плажните дестинации, но около Картахена и Санта Марта няма ли плажове, например в националния парк Tayrona - не знам @Tedy дали би го препоръчала.

Ние ходихме до Cabo de la Vela, но едва ли ще ти допадне - няма да е пренаселено, но предполагам, че мизерийката ще ти дойде много в повече.

Връзка към мнение
  • 2 седмици по-късно ...
На 6.01.2022 г. в 21:21, Childish каза:

А защо търсиш извън Колумбия? Не ти харесва ли? Не съм ти следила пътуването, а и не съм по плажните дестинации, но около Картахена и Санта Марта няма ли плажове, например в националния парк Tayrona - не знам @Tedy дали би го препоръчала.

Ние ходихме до Cabo de la Vela, но едва ли ще ти допадне - няма да е пренаселено, но предполагам, че мизерийката ще ти дойде много в повече.

Крайбрежието на Колумбия е доста открито, с големи вълни и течения, и поне в нашия сезон имаше противно много хора. 

Някои плажове са красиви, но къпането по-скоро е в реките. 

В комбинация с хапещите мухи в сух сезон, по-скоро бих опитала Панама.

  • Благодаря 1
Връзка към мнение
преди 17 часа, Lindt каза:

Крайбрежието на Колумбия е доста открито, с големи вълни и течения, и поне в нашия сезон имаше противно много хора. 

Някои плажове са красиви, но къпането по-скоро е в реките. 

В комбинация с хапещите мухи в сух сезон, по-скоро бих опитала Панама.

Вие бяхте по време на празниците и е очаквано да има много хора - местни и туристи. Това, което не разбрах е, защо се търси полетът да е от Колумбия. От Колумбия бих отишла пак на Галапагос, ако нямам друга входна точка напр. Гуакил.

Силно се съмнявам, че Панама е вашата дестинация.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
Преди 1 час, Childish каза:

Вие бяхте по време на празниците и е очаквано да има много хора - местни и туристи. Това, което не разбрах е, защо се търси полетът да е от Колумбия. От Колумбия бих отишла пак на Галапагос, ако нямам друга входна точка напр. Гуакил.

Силно се съмнявам, че Панама е вашата дестинация.

Защото всички харесваме Колумбия и в случая на Александър, вече има нови билети до Богота. То може и ние да заимаме де, много сме изкушени. И от една страна се обажда магеланска алчност и за нова дестинация. От друга наистина не откриваме къде в Колумбия може да има морска почивка с прилични условия за Александър или пък с приличен шнорхелинг за нас. 

Панама, както и много други места, изглеждат различно в нашите очи спрямо тези на повечето магеланци. Заради птиците и еколоджите там. Ако са сходни като организация с тези в Колумбия ( специални според нашето светоусещане хостове получават от държавата одобрение да направят природен резерват на дадена територия, който да е рентабилен икономически, тоест предлагат и настаняване, и да работят с местните общности ) , ще ни хареса. Срещахме други пътуващи, които хвалят дестинацията при фокус върху птиците, отворих 2-3 блога вчера и искам да науча повече 🙂

На този етап не ми се поглеждат Еквадор и Галапагос, защото ако се връщаме в Колумбия, ще посетим Амазонския регион, след това кафеения регион с повече трекове и после ни трябва по-скоро лежерно място, а не още един highlight.

 

  • Харесвам 2
  • Благодаря 1
Връзка към мнение
преди 4 часа, Lindt каза:

Защото всички харесваме Колумбия и в случая на Александър, вече има нови билети до Богота. То може и ние да заимаме де, много сме изкушени. И от една страна се обажда магеланска алчност и за нова дестинация. От друга наистина не откриваме къде в Колумбия може да има морска почивка с прилични условия за Александър или пък с приличен шнорхелинг за нас. 

Панама, както и много други места, изглеждат различно в нашите очи спрямо тези на повечето магеланци. Заради птиците и еколоджите там. Ако са сходни като организация с тези в Колумбия ( специални според нашето светоусещане хостове получават от държавата одобрение да направят природен резерват на дадена територия, който да е рентабилен икономически, тоест предлагат и настаняване, и да работят с местните общности ) , ще ни хареса. Срещахме други пътуващи, които хвалят дестинацията при фокус върху птиците, отворих 2-3 блога вчера и искам да науча повече 🙂

На този етап не ми се поглеждат Еквадор и Галапагос, защото ако се връщаме в Колумбия, ще посетим Амазонския регион, след това кафеения регион с повече трекове и после ни трябва по-скоро лежерно място, а не още един highlight.

 

Тогава в Панама може да видите за:

- Островите на перлите (Pearl Islands)

- Bocas del Torro,

които ние не успяхме да посетим.

От посетените:

- San Blas - за транспорт ще трябва да предвидите повече време; условията бяха доста спартански, вкл. мравки, общи душове и пр. неудобства. Въпреки това на мен ми хареса;

- Pedasi - Playa Venao & Isla Iguana, но там напр. нямаше топла вода на душовете и най-вероятно не са точно плажната дестинация, каквато очаквате.

В крайна сметка не знам дали би излязло по-евтино от Канкун.

  • Харесвам 1
  • Благодаря 1
Връзка към мнение
  • 2 седмици по-късно ...
На 6.01.2022 г. в 16:44, Mario Chipev каза:

Не се изразих правилно. Все още не съм бил там. Тепърва тръгвам за Колумбия. Просто това е част от плана ми и е на база google. В Сан Андрес има някаква входяща такса, но като цяло цената на полета и таксата сумарно не са страшни. 
Аз лично не бих отишъл в Канкун ( бил съм 2 пъти ). Град създаден изцяло за туризъм. Нищо впечатляващо, на фона на това, което предлага Мексико.
Аруба имат някакви нови изисквания от 29.12, а и не е от най-бюджетните места. 
Панама е доста интересна страна. Всъщност има доста добри островчета, но полети, престой, тестове...
За мен най-оптимален вариант си остава San Andres & Providencia, а и ми е любопитно тъй като не съм бил там.
 

Providencia се води затворена за туристи, уж ще я отварят по Великден.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.